Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
76. sayfa BirinciBirinci ... 26667475767778 ... SonuncuSonuncu

Yerli Otomobil Tanıtım Töreni

Motovento
    REKLAM ALANI
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle bir yorumu sizden hiç beklemezdim. Kusura bakma hiç yakıştıramadım.

Dayanamayacağım bir tiyo vereceğim turkcell de yönetim varlık fonunda

Bil bakalım varlık fonunda başında kim var. Recep Tayyip ERDOĞAN.

Hisse dağılımını yazmayacağım hissedarları hiç yazmayacağım.

Tobb'u hele hele hiç yazmayayım.
    Tobb da özel kurum türkcell de. bunları devlet kurumu sanmayın.

Bu kadar sayfa tartışmaya gerek yok diye hala ısrarcıyım. Bir 10 yıl geçsin göreceğiz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tobb da özel kurum türkcell de. bunları devlet kurumu sanmayın.

Bu kadar sayfa tartışmaya gerek yok diye hala ısrarcıyım. Bir 10 yıl geçsin göreceğiz.
    Neyse uzatmayayım ufak bir not düşeyim.

Türkiye Varlık Fonu Ekim 2020'de %26.2 imtiyazlı hisse ile Turkcell'in kontrolünü elde etti.

Türkiye Varlık Fonu (TVF) (İngilizce: Turkey Wealth Fund - TWF), Türkiye merkezli bir şirket. 26 Ağustos 2016 tarihinde Başbakanlığa bağlı bazı şirketleri yönetmek için kanunla kuruldu. Şirketin kuruluş amacı 65. Türkiye Hükûmeti tarafından, "sermaye piyasalarında araç çeşitliliği ve derinliğine katkı sağlamak, yurt içinde kamuya ait olan varlıkları ekonomiye kazandırmak, dış kaynak temin etmek, stratejik, büyük ölçekli yatırımlara iştirak etmek için Türkiye Varlık Fonu ve bu fona bağlı alt fonları kurmak ve yönetmek" olarak açıklandı.[1] 10 Temmuz 2018 tarihinde 1 Numaralı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Cumhurbaşkanlığı'na bağlandı.[2]

Türkiye Varlık Fonu sahibi kim?
    Türkiye Varlık Fonu
    Tür Ulusal varlık fonu
    Kurucu Recep Tayyip Erdoğan
    Genel merkezi İstanbul, Türkiye
    Recep Tayyip Erdoğan (Yönetim Kurulu Başkanı) Salim Arda Ermut (CEO)
    Sahibi Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Ticaret Odaları, Sanayi Odaları, Ticaret ve Sanayi Odaları, Deniz Ticaret Odaları ve Ticaret Borsaları'nın birleşmesiyle, 5174 sayılı Kanun[1] ile kurulmuş, tüzel kişiliğe sahip, kamu kurumu niteliğinde meslek üst kuruluşudur.

Not: Sizin yazdığınız yüzde 19 hisse oranları değişti. Kök gurubu hisselerini devretti.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neyse uzatmayayım ufak bir not düşeyim.

Türkiye Varlık Fonu Ekim 2020'de %26.2 imtiyazlı hisse ile Turkcell'in kontrolünü elde etti.

Türkiye Varlık Fonu (TVF) (İngilizce: Turkey Wealth Fund - TWF), Türkiye merkezli bir şirket. 26 Ağustos 2016 tarihinde Başbakanlığa bağlı bazı şirketleri yönetmek için kanunla kuruldu. Şirketin kuruluş amacı 65. Türkiye Hükûmeti tarafından, "sermaye piyasalarında araç çeşitliliği ve derinliğine katkı sağlamak, yurt içinde kamuya ait olan varlıkları ekonomiye kazandırmak, dış kaynak temin etmek, stratejik, büyük ölçekli yatırımlara iştirak etmek için Türkiye Varlık Fonu ve bu fona bağlı alt fonları kurmak ve yönetmek" olarak açıklandı.[1] 10 Temmuz 2018 tarihinde 1 Numaralı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Cumhurbaşkanlığı'na bağlandı.[2]

Türkiye Varlık Fonu sahibi kim?
    Türkiye Varlık Fonu
    Tür Ulusal varlık fonu
    Kurucu Recep Tayyip Erdoğan
    Genel merkezi İstanbul, Türkiye
    Recep Tayyip Erdoğan (Yönetim Kurulu Başkanı) Salim Arda Ermut (CEO)
    Sahibi Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Ticaret Odaları, Sanayi Odaları, Ticaret ve Sanayi Odaları, Deniz Ticaret Odaları ve Ticaret Borsaları'nın birleşmesiyle, 5174 sayılı Kanun[1] ile kurulmuş, tüzel kişiliğe sahip, kamu kurumu niteliğinde meslek üst kuruluşudur.

Not: Sizin yazdığınız yüzde 19 hisse oranları değişti. Kök gurubu hisselerini devretti.
    Tamam, kök grubu hisselerini devretmiş olsun, geriye kalanlar da yine anadolu grubu, turkcell, tobb, zorlu falan hepsi özel kuruluş.
    Tobb bir sürü özel kuruluşun yani irili ufaklı şirketlerin birleşimi bir meslek örgütü.

Turkcell de bir kısım hissesi varlık fonunun elinde ama yine o da özel şirket.

Bunlar kar etse ben kar etmiş olmayacağım. Niye savunayım? Hiç birinde hissem yok.

Her hangi bir payım olmayan bir şeyin başarısından ya da başarısızlığından niye kendime pay çıkarayım? Bana ne oluyor ki?

Bir futbol takımının gol atmasına sevinen, futbolcular milyonlar alırken cebindeki son parası ile maç bileti almış salak taraftarlıktan farkı yok böyle hamasi şeylere kapılmanın. Üyesi olduğunuzu sandığınız aslında size hiç bir faydası olmayan grupların içinde hiisetmek tam da buna benziyor. Hiç gereği yok.

Neyse, bunlar çok uzun mevzular, o detaya girmeye hiç gerek yok, böyle girişimlerin savunulacak bir yanını görmüyorum. Bırakın girişimin sahipleri düşünsün, gerisi reklam ve gaz verme, gaza gelmeyin.
    pea ve Cyan bunu beğendiler.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    google'da arattım, bu çıktı:
    Anadolu Grubu (%19), BMC (%19), Kök Grubu (%19), Turkcell (%19), Zorlu Holding (%19) ve TOBB (%5)

Bunların hepsi özel girişim.
    Onlar özel girişim de onlara girişen şahsım hükümdarı var bir de. Onu es geçmeyelim
    espresso ve Cyan bunu beğendiler.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Sahibindende aşağıdakine benzer ilanlar dolanıp duruyor.

Sahibinden acil satılık TOGG çıktı.
    Aracım TOGG almak için satılıktır.
    TOGG alacağım için satılıktır.
    TOGG alacağım 1030. Asilim Hatasız 245 bn km iyi niyet garantili.
    TOGG 16800lü sırada çıktığından Sigara içilmemiş Rline satılık.
    TOGG çekilişi çıktığı için acil satılık.

Togg alacaksan bana ne birader. Kuraya girerken banamı sordun.
    espresso bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Millet ilginç. İster TOGG al, ister çöpe at, ister arsa al. Bize ne senin ne yapacağından. Ha acil nakite ihtiyacın varsa fiyatını düşür yani.

Not: Dünyada bir benzeri daha olmasına rağmen ilk olmayı başaran SİHA gemimizden SİHA kaldıramamışlar, üstünden F-16 uçurarak reklam yapmışlar.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Millet ilginç. İster TOGG al, ister çöpe at, ister arsa al. Bize ne senin ne yapacağından. Ha acil nakite ihtiyacın varsa fiyatını düşür yani.

Not: Dünyada bir benzeri daha olmasına rağmen ilk olmayı başaran SİHA gemimizden SİHA kaldıramamışlar, üstünden F-16 uçurarak reklam yapmışlar.
    Bir yanlış bilgiyi düzelteyim. TCG Anadolu gemisi LHD sınıvı bir gemi, yani Amfibi Hucum Gemisi de denebilir. İspanyol dizaynı, ilkini ispanyollar "Juan Carlos" adıyla inşa etmişlerdi, onlardan satın alınan proje ile özel bir tersanede yapıldı. Devletin kendi tersanesi ve mühendisleri varken niye özel tersanede yapıldı o da ayrı bir sorun. Zaten bu geminin inşaasında çalışan mühendislerin de çoğu deniz kuvvetlerinden emekli olanlardı.

Bu sınıfa dikey iniş kalkış yapan uçaklar inebiliyor, F35 gelecek diye yapılmıştı ama F35'ler iptal olunca bari siha olsun dediler ama o da olamadı daha. Bir tane Deniz Kuvvetlerinin helikopterini bu gemiye atadılar o faal durumda o kadar şimdilik. Zaten bu gemi aslında kocaman bir çıkarma gemisi denebilir. Uzak yerlere birlik nakli için kullanılacak bir gemi ama Türkiye'nin kendini savunması için çevresinde gideceği yerler için böyle bir gemiye gerek yok, zaten bütün çevremiz uçakların menzilinde. Böyle bir gemi ancak Libya gibi yerlerdeki savaşlara karışırsak ile yarayabilir oralara karışmak da ne kadar doğru sorusu çıkıyor bu sefer ortaya.
    Bir de bu gemi tek başına işe yaramaz, böyle şeylerin emniyetle gidebilmesi için etrafında bir filo olması gerek. Hava savunmasına yarayan muhriplerin üretimi henüz başlamadı bile proje aşamasında, sualtından koruyacak denizaltı da yok çünkü varolan denizaltılar 3-5 knot hızla gidebiliyor bu gemi 15knot hız yapabiliyor, peşinden denizaltılar takip etsin korusun olayı yok, yeni tip denizaltıların da yapımı henüz başlamadı.
    Bu haliyle safi masraf. Yapımı zaten büyük masraf, işletmesi de masraf. Tek faydalı yanı içinde insan barındıracak kocaman alanı ve hastane kurulabilecek imkanları da var, doğal afetlerde işe yarar onda da son depremde gemi suda yüzer halde olmasına ve gidebilecek olmasına rağmen emir gelmediği için İstanbul'dan İskenderuna gönderilmesi gecikti, ilk anda gitseydi içindeki hastane, mutfak ve barınma imkanları ile çok işe yarayabilirdi.

Yani her proje gibi bu da sırf göz boyama ve birilerini zengin etme projesi oldu. Pahalı şeyeler inşa edince arada nasiplenenler de güzel kar eder.
    Cyan, ufoz, pea ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Yanlış hatırlamıyorsam emekli olanları düşersek 6 tane ay sınıfı denizaltımız var.
    Bunlarda modernize edildiler.
    Çok girip çıkmışlığım var bu ay sınıflarına.

Hızıda su üzerinde 9 knot, su altında 19 knot civarında.

Ama yinede TCG Anadolu gibi bir gemiyi korumak ve sürekli takip için yeterli olduğunu söylemek zor olur kanaatindeyim.
    Cyan ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış hatırlamıyorsam emekli olanları düşersek 6 tane ay sınıfı denizaltımız var.

Ama yinede TCG Anadolu gibi bir gemiyi korumak ve sürekli takip için yeterli olduğunu söylemek zor olur kanaatindeyim.
    Bizdekilerin hepsi dizel elektrik, kaç knot yaparsa yapsın uçak gemisi eskort işine gelemezler. O işi hakkıyla yapabilmek için nükleer denizaltı lazım.
    ufoz ve espresso bunu beğendiler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cok konuşulmuş, valla gösterildiyse kusura bakmayın da şu fabrikanın içini video ceken kimse var mı? üretim hattı, tesisi canlı bir videosu mevcut mu?

shiftdelete miydi neydi o paylaşmış içini cektik diye, kapının önünde video çekip içini tanıtım videolarındaki görüntülerle göstermiş. artık iyice "billur mu geciyorlar?" diye düşünüyrum.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Bir yanlış bilgiyi düzelteyim. TCG Anadolu gemisi LHD sınıvı bir gemi, yani Amfibi Hucum Gemisi de denebilir. İspanyol dizaynı, ilkini ispanyollar "Juan Carlos" adıyla inşa etmişlerdi, onlardan satın alınan proje ile özel bir tersanede yapıldı. Devletin kendi tersanesi ve mühendisleri varken niye özel tersanede yapıldı o da ayrı bir sorun. Zaten bu geminin inşaasında çalışan mühendislerin de çoğu deniz kuvvetlerinden emekli olanlardı.

Bu sınıfa dikey iniş kalkış yapan uçaklar inebiliyor, F35 gelecek diye yapılmıştı ama F35'ler iptal olunca bari siha olsun dediler ama o da olamadı daha. Bir tane Deniz Kuvvetlerinin helikopterini bu gemiye atadılar o faal durumda o kadar şimdilik. Zaten bu gemi aslında kocaman bir çıkarma gemisi denebilir. Uzak yerlere birlik nakli için kullanılacak bir gemi ama Türkiye'nin kendini savunması için çevresinde gideceği yerler için böyle bir gemiye gerek yok, zaten bütün çevremiz uçakların menzilinde. Böyle bir gemi ancak Libya gibi yerlerdeki savaşlara karışırsak ile yarayabilir oralara karışmak da ne kadar doğru sorusu çıkıyor bu sefer ortaya.
    Bir de bu gemi tek başına işe yaramaz, böyle şeylerin emniyetle gidebilmesi için etrafında bir filo olması gerek. Hava savunmasına yarayan muhriplerin üretimi henüz başlamadı bile proje aşamasında, sualtından koruyacak denizaltı da yok çünkü varolan denizaltılar 3-5 knot hızla gidebiliyor bu gemi 15knot hız yapabiliyor, peşinden denizaltılar takip etsin korusun olayı yok, yeni tip denizaltıların da yapımı henüz başlamadı.
    Bu haliyle safi masraf. Yapımı zaten büyük masraf, işletmesi de masraf. Tek faydalı yanı içinde insan barındıracak kocaman alanı ve hastane kurulabilecek imkanları da var, doğal afetlerde işe yarar onda da son depremde gemi suda yüzer halde olmasına ve gidebilecek olmasına rağmen emir gelmediği için İstanbul'dan İskenderuna gönderilmesi gecikti, ilk anda gitseydi içindeki hastane, mutfak ve barınma imkanları ile çok işe yarayabilirdi.

Yani her proje gibi bu da sırf göz boyama ve birilerini zengin etme projesi oldu. Pahalı şeyeler inşa edince arada nasiplenenler de güzel kar eder.
    Okuyunca içim acıdı. Havaya savrulan paralar. Birde bunları körü körüne haşmetin dediği gibi sırf bizim kabile yaptı diye savunanlar.

İşte bu yüzden iki yakamız bir araya gelmiyor.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ben bu bilgiyi denizaltı gemi komutanlığı yapmış arkadaşımdan duydum. Filo olarak peşinden gidebilecek sürekli onun hızında gidebilecek denizaltı yok elimizde demişti. Yeni yapıacak denizaltılar buna uygun olacakmış ama onlar da henüz başlanmadı sanırım. Ay sınıfı denizaltılarla olmazmış o.
    Nato'da kimi avrupa ülkelerinde varmış. Bu haliyle ancak ortak nato görevlerine karma filo olarak katılabilir deniyor.
    Yani ülke olarak bize safi masraf.
    ufoz bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Ben bu bilgiyi denizaltı gemi komutanlığı yapmış arkadaşımdan duydum. Filo olarak peşinden gidebilecek sürekli onun hızında gidebilecek denizaltı yok elimizde demişti. Yeni yapıacak denizaltılar buna uygun olacakmış ama onlar da henüz başlanmadı sanırım. Ay sınıfı denizaltılarla olmazmış o.
    Nato'da kimi avrupa ülkelerinde varmış. Bu haliyle ancak ortak nato görevlerine karma filo olarak katılabilir deniyor.
    Yani ülke olarak bize safi masraf.
    Dizelle de olmaz @espresso, şnorkelle "merhaba ben buradayım" diye gezecek hali yok, dipte kalacağı zaman kısıtlı.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dizelle de olmaz @espresso, şnorkelle "merhaba ben buradayım" diye gezecek hali yok, dipte kalacağı zaman kısıtlı.
    Yeni yapılacak denizaltılar da dizel olacak ama su altında kalma süreleri ve sürekli gidebilecek hızları daha yüksek olacakmış bu yeni nesillerin.
    Nükleer denizaltı zor, o teknolojiyi bize vermezler, vermesinler de çok pahalı zaten.
    Cyan bunu beğendi.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Konu Toggdan TC Gemilerine kayınca aklıma geldi.

Hani şu Togg için akü yapmaktan bahsediyoruzya,

Hala açıkmı, çalışıyormu bilmiyorum ama,

Bizim TC Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde, denizaltı batarya imal fabrikamız vardı.

90 ların başı itibarıyla dünya üzerindeki 6 denizaltı batarya fabrikasından biriydi.

Bu yazıyı yazarken merak edip googledan baktım. 2022 yılı haberlerine göre fabrika halen faaliyette.

Hala ortadoğu ve balkanlardaki 2
    Dünyadaki 6 denizaltı bataryası üreten fabrikadan biri.

Yerlimi. Yerli.
    Millimi. Milli.
    Dünyada bizden başka sadece 5 ülkede varmı. Var.
    TSK bünyesindemi. Evet. Yani sapına kadar Türk halkının.

Bak işte bununla gurur duyulur...

O tesiste nöbetçi subaylığı yaparken, geceleri tesisin her noktasını bizzat gezer, kontrol ederdim.
    Her turumu sahilde bitirirken, bir sigara yakar, ayı temaşa sırasında, gurur duyardım dünyada sayılı bir tesise sahibiz diye...
    espresso ve freasy bunu beğendiler.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Atalarımız ne demişti hatırlayalım..
    ****Siz Dünya'nın en iyi şeyini yapsanız da biz iyi demeyiz ****

Toggg= bogggg
    TCG = kaka ( uysa da uymas da)
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Konunun ana temalarından birisi,
    YERLİ ve MİLLİ konusuydu.

Kendimce, sapına kadar yerli ve milliden anladığımı sıraladım.
    Arkadaşların çoğuda buna vurgu yaptıkları gibi görüşlerini paylaştılar.

Sanırım çekincelerin ana nedeni, 20 yıldır gözümüzün içine baka yalan söyleyen bir adamın, başlık konusu makinalar hakkındada yalan söylediği veya söyleyebileceği olgusu olsa gerek.

Siz belki yakıştırıyorsunuz ama betimlemeniz çok kaba ve size yakışmıyor.

Kastettiğim yukarıdakive aşağıdaki (copy) betinlemenizdeki bogla başbaşa bırakıyorum sizi...

Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Atalarımız ne demişti hatırlayalım..
    ****Siz Dünya'nın en iyi şeyini yapsanız da biz iyi demeyiz ****

Toggg= bogggg
    TCG = kaka ( uysa da uymas da)
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    speederbike
    Dişe dokunur karşı argüman olmayınca ortaya bogggg bırakılması kaçınılmaz.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dişe dokunur karşı argüman olmayınca ortaya bogggg bırakılması kaçınılmaz.
    Nasıl bir diş var ki dokunmuyor. Araç yollarda kaza bile yapmış daha ne olsun 😂

Motosikleti
    speederbike
    Sizin oynak tartışma zemininize girmeyeceğim. İstediğiniz gibi kıvırın durun orada.

REKLAM ALANI
76. sayfa BirinciBirinci ... 26667475767778 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)