Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

superonline ın ayıbı ne yapılabilir?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Arkadaşlar aboneliğimiz sözlememiz yılbaşında bitmişti,ocak ayında bize fatura geldi bu fatura ödendi aralığın faturasıydı. daha sonra şubat ayında aboneliğin sonlanabilmesi için faks çekilmesi ve modemin kargoyla gönderilmesi istendi bizden şubatın 12 sinde bu işlemde tamamlandı.Ocak ayının faturasınıda şubat ayında ödemiş olduk.

Şimdi bize gelen mesajda şubat ayının faturasınıda ödememiz isteniyor arayıp müşteri hizmetleriyle görüştüm,bana söylediği kelime sizin çektiğiniz faks bize ulaşmamış

Bizim elimizde faksın ulaştığına dair belge,gönderilen dilekçenin bir örneği kısaca elimizde her türlü belge mevcut ben bunları müşteri temsilcisinede söyledim elimde faksın ulaştığına dair belge var ödeme yapılmıycak diyerek suratına kapattım çok sinir oldum çünkü.

Ben bu durumda ne yapmalıyım sizce belgeleri saklayıp faturaların yığılmasınımı bekliyim yoksa tüketici hakem heyetine belgelerle birlikte başvuruyım mı? tekrardan faks çekmeyi düşünmüyorum bizim elimizde gittiğine dair belge var zaten yoksa fazladan bir fatura daha ödeticek bunlar bize uzun bir yazı oldu yardımcı olabilicek varmı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

fax check-in inisiyatifi karşı tarafta

şu tarihteki faxın tekrarı diye tekrar çek. oda elinde bulunsun
    ozan1991 bunu beğendi.

onurordek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150>GW 250>RX3İ>XMAX400+RKS RT 250+SHERCO 250
    Buradan BTK'ye şikayet edebilirsiniz.

https://sikayet.btk.gov.tr/giris/

Yine de sonuç çıkmazsa BTK nin kararına karşı Kamu Denetçiliği Kurumuna başvurabilirsiniz.

Yukarıda bahsettiğiniz gibi tüketici mevzuatı kapsamında da başvuru yapabilirsiniz.
    ozan1991 bunu beğendi.

Motosikleti
    btk ya şikayette bulundum bakalım ne olucak

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fax ile alakalı olmayabilir ancak kurum ödemeleri şu şekilde:

20'si fatura kesim tarihin olarak düşünelim. Hat kapamaları 1 hafta içerisinde olur genelde.

Ocak 15'inde hat kapatma başvurusunda bulundun takiben 22'sinde kapanırsa ocak 20'de 1 aylık toplam faturayı ödersin.

Ancak 22 ocakta kapandıgı için 2 gün şubat ayından kullanmış olursun; 2 gün kullanım için sözleşmelerde yazılı olduğu üzere sana şubat 20'de tam fatura gelir.

Ben cc de calısırken böyle idi; yasa değişmiş ise bilemem.

Ancak ya hat kapamasını fatura kesiminizden 2 hafta önce yapıp garantiye almanız gerekiyor ya da yeni faturaya OK demeniz gerekiyor.

FAX'dan öte bu nedenle gibi geldi bana bu konu.

Bu anlattıgım süreç dahilinde ise arayacağınız bir hak yok. Ancak farklı olarak o 2 gün kısmı gibi adamların fax ı alamamasından kaynaklı ise evet arayacağınız hak var.

Motosikleti
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fax ile alakalı olmayabilir ancak kurum ödemeleri şu şekilde:

20'si fatura kesim tarihin olarak düşünelim. Hat kapamaları 1 hafta içerisinde olur genelde.

Ocak 15'inde hat kapatma başvurusunda bulundun takiben 22'sinde kapanırsa ocak 20'de 1 aylık toplam faturayı ödersin.

Ancak 22 ocakta kapandıgı için 2 gün şubat ayından kullanmış olursun; 2 gün kullanım için sözleşmelerde yazılı olduğu üzere sana şubat 20'de tam fatura gelir.

Ben cc de calısırken böyle idi; yasa değişmiş ise bilemem.

Ancak ya hat kapamasını fatura kesiminizden 2 hafta önce yapıp garantiye almanız gerekiyor ya da yeni faturaya OK demeniz gerekiyor.

FAX'dan öte bu nedenle gibi geldi bana bu konu.

Bu anlattıgım süreç dahilinde ise arayacağınız bir hak yok. Ancak farklı olarak o 2 gün kısmı gibi adamların fax ı alamamasından kaynaklı ise evet arayacağınız hak var.
    ben söylediğini düşündüm de,bana söyledikleri bize ulaşmış olan herhangi bir faks yok lafıydı yani aboneliğimiz devam ediyormuş sonraki ayda fatura gelicek ben ona eminim
    Sevmek için yaşlanmayı,frene basmak için yolun bitmesini bekleme..

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    BTK üye olup mesaj attığınıza göre o mesaj direkt superonlina gider.
    Onlarda size cevap yazmak zorunda.

BTK üzerinden cevap geldiği anda o fesih/kapatma dilekçesini faksla tekrar gönderin.

BTK sitesinden bir resminide faksla ekteki belge şu tarihte gönderilmiştir diye mail atın.

Bundan sonra itiraz etme şansları kalmaz.

Hemen uyarayım...
    İptal yapmamak için akla gelmeyecek bahaneler uyduruyorlar.
    Kaç ay fazladan alsak kar diye düşünüyor olmalılar.

Benim iptali reddetme gerekçeleri çektiğim dilekçe faksında kimliğimin önlü arkalı fotokopisi olmamasıymış.
    Kimlik dediği yeni tür ehliyet.
    Arka yüzde hiçbir kimlik bilgisi yok.
    Ama inatla iptal etmediler.

BTK üzerinden iptal faksının resmini mutlaka gönderin.

Çünkü bir yerlerde geçen bir madde daha var bunların sitesinde veya gelen sms mesajındaydı.
    Siz iptal faksı çektikten sonra faksınız ulaşmıştır diye bir mesaj geliyor.
    Bu mesajdan sonra telefonla arayıp iptal yapacaklarını söylüyorlar.
    Aradıklarında açmazsanız veya ulaşılmazsanız, herşey baştan başlıyor.

İyi hatırlattınız. Benim yarın ehliyetin önlü arkalı resmi ile tekrar iptal faksı çekmem gerekli.
    Bunu resmini alıp BTK daki verdikleri cevapa ilet diyerek epostayla göndereceğim.

Aşağıdaki resme dikkatle bakın. ben hala iptal ettiremedim.
    Şu BTK üzerinden mesaj atmak en iyi çözüm.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:25 ----------

.

Şimdi bunlar ulaşılamadığınız veya teyit etmediğiniz durumda iptal işlemleriniz başlatılmayacaktır diyorya.

Yahu benim hat Turkcell. Evde telefonu balkonun dibine koyarsam ancak çekiyor.

İçerde bazen çekiyor bazen çekmiyor.

Önce şu hattın çekmeme durumunu halledin ondan sonra Superonline iptali için ararsınız diyorum.

Hala yeni internet paketi öneriyorlar.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    btk ya şikayette bulundum bakalım ne olucak
    Umarım tarihleri vb vererek tüm olayı anlatmıssınızdır.Daha etkili oluyor.
    Ben ensar vakfı sponsorluğundan rahatsız olduğum için sonlandırmıstım o zaman elden teslim etmistim.Sanayi mahallesinde bir bayisi vardı.n
    Birde sinirlenmeyin çünkü karsınızda duygusu olan bir insan değil sirket arayın son durumu vb öğrenin.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    İşte böyle bir firma oldukları için bu ay 540 TL ceza ödeyip aboneliğini iptal ettim. Ettim derken, daha faksı çekmedim. Bakalım çekince ne olacak ? Altı ayda ödediğim kullanım bedeli 420 TL, cayma cezası 540 TL. Ülkede bunlarla ilgilenen olmadığı için istedikleri gibi at koşturuyorlar. Telefonla arayınca arapça telesekreter cevaplayan firma ile iş yapılmaz zaten.

arifziyaar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XV950 BOLT
    bir an önce istediklerini yap ve sonlandir. Ben millenicom denilen sözde sirkete 5 ay fatura ödedim.Sebep kendilerine fax ulasmamasi 10 farkli makinadan 200 un uzerinde fax cektim ama ulasmiyor. Çünku karsida bir fax cihazi yok. Btk mtk hikaye sikayetimi sirkete iletiyo kardesim sirket cozecek olsa cozerdi. Gerekirse modemi alip elinizle goturun bun yamyamlarin elinden kurtulus yok.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Abonelik sonlandırmanın en temiz ve kolay yolu
    NOTERDEN ABONELİK FESİH İHTARI göndermek olarak görünüyor.

Noter 130 TL masraf alıyor bunun için.

Kimliğiniz noterde teyit edildiğinden hukuken ayrıca telefon teyidi isteme hakları kalmıyor.

Olay yargıya intikal etse dahi elinizde noterden çekilmiş bir ihtar olduğundan hiç bir şey
    yapamazlar.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    İptal işlemlerini abone merkezlerine bizzat gidip yapmakta fayda var telefonla faxla falan sıkıntı çıkar böyle.

Motosikleti
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İptal işlemlerini abone merkezlerine bizzat gidip yapmakta fayda var telefonla faxla falan sıkıntı çıkar böyle.
    abone merkezi yok ki turkcell ilgilenmiyor superonline ı arayın diyor her türlü işlemde
    Sevmek için yaşlanmayı,frene basmak için yolun bitmesini bekleme..

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abone merkezi yok ki turkcell ilgilenmiyor superonline ı arayın diyor her türlü işlemde
    abonelik yaparken alıyorlar, iptal işlerine gelmiyor da ondan. TTnet de öyle, iptal yapmamak için bin dereden su getiriyorlar ikna birimleri falan sırf bunun için, ama bana sökmez gittim telekom müdürlüğüne 5 dakikada hem telefonu hem ttneti kapattırdım kurtuldum şükür.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    10 gün kadar önce Superonlineın web sitesindeki İptal/Fesih dilekçesini tekrar doldurup faksla gönderdim.

Aynı dilekçeyi resmini çekerek BTK şikayet bölümünden emaillede gönderdim. Böylece kayda girdi.

İptale ilişkin SMS mesajı geldi.
    Superonlinedan telefonla aradılar. Telefonda iptal/Fesih teyidini verdim.
    12 günlük 40 küsür TL son bir fatura gelecek dediler.

Şimdiyse sürekli modemi iade edin, etmezseniz modem bedeli fatura edilecek diye hem SMS gönderiyorlar hem de telefonla arıyorlar.

Halbuki Modem ve fiber dönüştürücüyü Ekim.2018 deki iptal faksımdan sonra gelen SMS mesajındaki Aras Online kargo koduyla Superonlina göndermiştim.

Superonline call centerı modem gönderilmemiş diyor. Aras Online kargo nosunu veriyorum "bize Aras kargonun kargo kabul nosunu verin" diyorlar.
    "Aras kargo ücretsiz sevkiyat yaptığı için istediğim halde sevk irsaliye vermedi" diyorum.
    "Bu bizim problemimiz değil, almalıydınız" diyorlar.

Ama ellerini kollarını bağlayan bir şey varki gıklarını çıkaramazlar.
    BTK üzerinden gönderdiğim şikayete verdikleri cevapta "Aras Online Kargo nosuyla gönderdiğiniz Modem ve fiber dönüştürücü merkezimize ulaşmıştır" şeklinde yazılı teyitleri var

Geçen hafta bunu hatırlatan ve artık modemle ilgili SMS ve telefon araması almak istemediğimi belirten bir şikayet dilekçesi daha yazıp BTK üzerinden gönderdim. Üstelik ben şikayeti yazarken bir sms daha gelmişti. O SMS i eklediğim bir şikayet daha yazdım.

Bugün gelen cevap şu şekilde...
    """ XXXXXX sayılı başvurunuza istinaden konu tarafımızca takip edilmektedir. En kısa sürede tarafınıza geri dönüş sağlayacağımızı bilgilerinize sunarız. """"

Neyi takip ediyorlarsa artık Bulamazlarsa resmini çektiğim Aras kargo sevk kodunu da göndereceğim

Konunun özü şu:
    İptalle ilgili her şeyi BTK şikayet bölümünden de gönderin.
    Resimli açıklayıcı olmasında fayda var.
    İptal talebinizi onaylamak için telefonla aranacaksınız.
    Aradıkları numara (0532) 532 00 00 olarak görünüyor. Mutlaka açıp cevap verin.
    Aksi halde telefonla ulaşılamadı deyip iptalinizi yapmayacaklar.
    Modemi, Superonlinın verdiği Aras Kargo Online koduyla ücretsiz göndermenizi isterlerse,
    mutlaka Aras kargoya teslimde Aras dahili sevk kodu kopyasını isteyin.
    Vermezlerse paketlerdeki gönderi kodlarının resimlerini çekip saklayın.
    Hatta bunuda BTK şikayetten kendilerine gönderin.

İşiniz zor. Kolay gelsin...
    maktama bunu beğendi.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Abonelik iptal edileli 2 ay oldu hala fatura gönderiyorlar. Bunların aşkı sırf bana zannetmiştim. Meğer herkeseymiş

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abonelik iptal edileli 2 ay oldu hala fatura gönderiyorlar. Bunların aşkı sırf bana zannetmiştim. Meğer herkeseymiş
    E-Devlet şifreniz varsa oradan pasif (iptal edilmiş) ve aktif telefon hatlarınızla internet ve tv aboneliklerinizi görebiliyorsunuz.

Hala aktif görünüyorsa iptal etmemişlerdir.
    Pasif görünmesine rağmen fatura geliyorsa BTK şikayetten resimli şikayet yazın.
    O da olmazsa tüketici hakem heyetine...

Ben superonline kullanıyorum memnunum ttnet’e göre yarı fiyatlı. Hatta apartmanda ilk bana geldi. Kablo tv kullanıyorsanız zaten onun üzerinden geliyor. Turkcell sadece isim. İlk kurulduğunda hiç memnun değildim şikayet ettim falan bi bakım yaptılar şimdi süper.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı mece14 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben superonline kullanıyorum memnunum ttnet’e göre yarı fiyatlı. Hatta apartmanda ilk bana geldi. Kablo tv kullanıyorsanız zaten onun üzerinden geliyor. Turkcell sadece isim. İlk kurulduğunda hiç memnun değildim şikayet ettim falan bi bakım yaptılar şimdi süper.
    Çalıştığı, ödediğiniz ve kullanabildiğiniz müddetçe sorun yok.

Problem, taahüdünüz bitip iptal etmek istediğinizde başlıyor. Umarım aynı sıkıntıları yaşamazsınız...

İnternet benzer şikayetlerle dolu...

Motosikleti
    xmax 400 momo abs 2014 peugeot django 150
    2018 ekim ya da kasim ayinda aboneligimi iptal icin hem faks hem mail attim.faks ta kimlik okunamiyor diye sms geldi .tekrar hem faks hem mail attim aynisini daha okunakli.sonra onay mesaji geldi modemi de bizzat elden superonline merkezine elden teslim ettim.sorun yasamadigim tek firma.ttnet denen nalet firmadan sonra melaike bunlar.antalya merkezde fiber superonline kullandim hic sikinti cekmedim her ay personelleri geliyordu bir sikinti var mi diye.finikeye tasininca mecbur tekel de olan ttnet e gectim en ucuuzu oldugu icin.iptal dilekcenizi cok siki takip etseydiniz keske mail ve faks ile.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)