Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

pubg

Motovento
    REKLAM ALANI
    valeros46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu tarz oyunlarla pek aram yok iş güçten dolayı pek fırsatım da yok gibi zaten. Bi de biraz popüler kültüre nedense mırın kırın eden bi önyargılı tavrımdan dolayı olum manyak mısınız o kadar abartmayın oyunu diyordum ki benimle aynı kafada olan başka bir arkadaşla bi an mobil versiyonu oynamaya başladık. Takım arkadaşı yanyana olmayı geçtim, ayrı illerde olan arkadaşlarla bile oyun sayesinde günlük hal hatır sorma meselelerine daha çok girmeye başladık. Oyun asosyalleştiriyor gibi bir önyargı olmamalı. Sonrasında indirimle steamdan PC versiyonunu aldım ki mobil versiyonuna göre çok farklı ve çok zor geliyor Önyargılarımı yıkan bir oyun oldu. Akşamları da 1 saati arkadaşlarla oyuna harcamanın bir zararı yok diye düşünüyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Çocuklar oynuyordu, yasakladım. Bağımlılık yapıyormuş. Gerçi onu yasakladım başka oyunlar buldular bu sefer; fortnite ve paladins oynuyorlar. Çağımızın hastalığı bu oyunlar ne yapsak vazgeçiremiyorum.

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    son 1.5 yıldır pc versiyonuna bi hayli kafa yorduğum oyundur kendileri. zaten motorda yok cidden bağımlılık yapıyor. pc versiyonunu oynayan varsa ekleyebilir. steam: kale71 1400 saat

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi nasıl her konuyu evliliğe bağlıyorun hayranım
    evlilik apayrı bir şey yiğenim. sen, sen olmaktan çıkıyorsun bir kere. çocuk olunca üçüncü dördüncü plana falan düşüyorsun. ilerleyen yıllarda, evde işe yaramayan bir eşya haline geliyorsun.

bendeniz mesela gece geç saatlere kadar otururum. kendimi evin güvenlik görevlisi, bekçi köpeği gibi hissetmeye başladım. arada bir dışarıya çıkıp sağı solu kolaçan ederim. misyon edindim kendime bunu.

bizim gibi gelişmemiş memleketlerde erkeksiz evin belalısı çok olur. erkeğin kapının önünde duran ayakkabısı bile yeter derler. hey yavrum hey. erkek olmak kolay mı be! evin önüne ceketini assan o bile yeter. heyt.

Kergit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X Max 250
    takip eden arkadaşlar pc için lite versiyonu çıktı ücretsiz.
    şu an sadece taylandda çıktığı için vpn ile girebiliyoruz.
    lite.pubg.com

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Kapalı, izbe, havalandırmasız, olsa da yetersiz, tıklım tıklım zamanın atari salonlarında günlük cep harçlığını 3-5 dakikada .iç etmenin yanlışlığı ortada ama yaşamadan da ikna olmak mümkün değil idi.

Sakıncalı bir oyun değilse, mavi balina gibi, bırakın oynasınlar bilgisayar oyunlarını...

Alışkanlık haline gelirse, iş kötü ...

Hele ki, ezan vaktini takip eden hacıamcadan daha gayretli bir şekilde "şimdi gidip filomu kaldırmam lazım, yoksa vururlar, 6 aylık oyun birikimim boşa gider" gibi bir cümle duyarsanız, tehlike çanları çalıyor demektir...

Acayip bir konu bu bilgisayar oyunları, internet oyunları ... Anlamadan yasaklamak da yanlış olur... "Dışarda oynama üşütürsün!" diyen aşırı korumacı annenin çocuğu asosyal yapması gibi ... "Yine top peşinde mi koşturdun sen!" diyen babanın oğlunu dayak manyağı yapması gibi ...

"Kapat o bilgisayarı!" demek de ters tepebilir ...

Zor işler bunlar ...

Hem siz, her mahalle arasında bodrum katına zebil gibi internet cafe açıldığı dönemde, boyunuz ekrana, ayağınız yere basmaya yetmiyorken daha, ve internetçilerin yaş sınırına takılmadan herkesi içeri aldığı dönemde, kantır mantır oynamıyor muydunuz?

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı GezeGeze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kapalı, izbe, havalandırmasız, olsa da yetersiz, tıklım tıklım zamanın atari salonlarında günlük cep harçlığını 3-5 dakikada .iç etmenin yanlışlığı ortada ama yaşamadan da ikna olmak mümkün değil idi.

Sakıncalı bir oyun değilse, mavi balina gibi, bırakın oynasınlar bilgisayar oyunlarını...

Alışkanlık haline gelirse, iş kötü ...

Hele ki, ezan vaktini takip eden hacıamcadan daha gayretli bir şekilde "şimdi gidip filomu kaldırmam lazım, yoksa vururlar, 6 aylık oyun birikimim boşa gider" gibi bir cümle duyarsanız, tehlike çanları çalıyor demektir...

Acayip bir konu bu bilgisayar oyunları, internet oyunları ... Anlamadan yasaklamak da yanlış olur... "Dışarda oynama üşütürsün!" diyen aşırı korumacı annenin çocuğu asosyal yapması gibi ... "Yine top peşinde mi koşturdun sen!" diyen babanın oğlunu dayak manyağı yapması gibi ...

"Kapat o bilgisayarı!" demek de ters tepebilir ...

Zor işler bunlar ...

Hem siz, her mahalle arasında bodrum katına zebil gibi internet cafe açıldığı dönemde, boyunuz ekrana, ayağınız yere basmaya yetmiyorken daha, ve internetçilerin yaş sınırına takılmadan herkesi içeri aldığı dönemde, kantır mantır oynamıyor muydunuz?
    ne interneti yahu, çocukluğum atari salonlarında geçti. şu oyun ilk çıktığında oynuyordum ben!

Motosikleti
    YZF R25
    Pubg'nin ilk çıktığı sıralarda gecem gündüzüm onunla geçiyordu sonra herkese yayılmaya başladı, birde telefonum ekranı gitti şimdi bana anlatıyorlar yok şöyle oyunda yok böyle oyun da diye bırakın bu işleri diyorum Bazı tayfalarda buradan kız düşürmeye çalışıyorlar helal olsun çok tuhaf bir milletiz...

splender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Mobil versiyonunu emülatörle pc de oynuyorum. Ciddi keyif alıyorum yani sizi bilmem ama
    Pc versiyonunuda aldım, sistem sağlam gel gelelim mobilde ki gibi emülatörle oynadığım kadar başarılı oynamıyorum. Yani çok daha zor ve keyifsiz geldi bana. Çok fazla pro var süreli ölünce keyfi kalmıyor.
    Bu arada mobil versiyonu pc de oynarken sürekli emülatör kullanan kullanıcılarla karşılaşıyorsunuz, bilginize

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şu oyunu bir de emülatörle oynayacam . PC de aldığım kelle en baba 7 .

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben bizim ufaklığa (yaşı 10) Cuma akşamları sadece okul sınıf arkadaşlarınla oymasın diye bir iki saat izin veriyorum.Ufaklık leptoptan oynuyor.Bende kendi masa üstümden yükleyip takımlarına katılayım bakayım ne yapıyorlar diye girdim.Şimdi PC versiyonunu aldım :(

Çocukları oyundan uzak tutmak zor.Benim sınırlamam hafta içi tablet telefon PS4 oynamak yok.Pubg ye izin verdim arkadaşları oynuyor diye :(
    tabletinde toplam 5 oyun olabilir.Oyun yüklemek isterse birini silmek zorunda ve ayda 1 adet oyun yükleme hakkı var.Mangala satranç kelimelik gibi oyunları yüklemesi serbest.Ama real time oynanılan oyunlar kesinlikle yasak.Şunu ektik 2 saat sonra biçmem gerek yada tavukları besliyeyim açlıktan ölmesinler tarzı oyunlar yasak.
    splender bunu beğendi.

Kaiser3461 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 Esd
    Bu ülkede zaten sürekli herşey abartılır. Bundan 3 ay önce tiktok tepedeydi. Öncesinde younow-azar. Free Fps-Tps görünce millet şimdide Pubg ye sardı. Oynayalım tabiki bende oynuyorum ama işi abartanlar çok. Günde 1 saat neyse. Hayatında tps oyun olarak gta oynamış bir adam pubg de gold rank oluyor. Sonra bize gamerlık dersi veriyor. Hele şu mikrofon kullanımına değinmiyorum bile. Vasat.. Buda geçer biz neler atlattık.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:39 ----------

Süper bir yöntem bence. Bende o tarz oyunlar oynadım gerçekten hiç başlamamak en iyisi. Aradan 6 ay geçiyor yok üssüm 22 level. Yok askerlerim 500k. Afedersiniz ottan b*ktan bağımlılık yapıyor. Sonunda sattım ve kurtuldum. Pubg vb fps oyunların pek sakıncası yok bence en azından emeklerinin çöpe gitmesi riski yok. Bağımlılık olarak sisteminizi takdir ettim belki çocuğum olursa ilerde bende uygularım.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)