Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Arap Müziklerinin Çok Güzel Olması..

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Eskiden beri hastayımdır arap müziklerine yalan yok bizden iyi müzik yapıyorlar..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    sen bari yapma

Forumdan Uzaklaştırıldı
    sen içme arap

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yağ fabrikasında çalışıyorum.Arapları fabrikadan içeri sokmuyoruz.
    Carbondioxid bunu beğendi.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ fabrikasında çalışıyorum.Arapları fabrikadan içeri sokmuyoruz.
    Fazla bulmasınlar tabi :D :D
    mrt20 bunu beğendi.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Abi boşver arabı aha bak italyan var...

Abi bu ne güzel bir dildir yaw...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:07 ----------

Araplar da iyidir...

"ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1930'larda arap müziklerinin yasaklandığı dönemi biliyorsunuzdur. o tarihten sonra bizde arap müziğine ilgi daha da artmıştır. uzun frekans mısır radyolarından arap müzikleri dinlenirmiş.

daha sonra arabesk diye arap esintili türk müzikleri çıkıyor piyasaya yavaş yavaş. ilk olarak neşe karabocek, daha sonra orhan gencebay, muslum gurses, ferdi tayfur derken arabesk muzik adeta patlıyor ülkede. size ilginç bir bilgi vereyim. yıllardır dinlediğimiz arabesk müziklerin gerek riff'leri, gerek ezgileri, melodileri hatta bazen tamamı başta mısır olmak üzere diğer arap ülkelerinden araklanmıştır. bu konuda tek istisna orhan gencebaydır. orhan baba turk halk müziği ile arabeski harmanlayip eşsiz, muhayyer melodiler yaratmıştır.

boş vaktiniz varsa youtube'dan mısırlı efsane şarkıcı ümmügülsümü dinleyin. müthiştir.
    jimi_hendrix ve bursalıali bunu beğendiler.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Zee zee adel - Yalla erga ( intizamı kelam - Olmaz şarkısında çok güzel kullanılmıştır )
    Sherine - Fe leila ( 2014 albümüde güzeldir )
    Arada dinliyorum bende severim çıptas çıptaslarda varda aklıma şuan gelmedi

Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eskiden beri hastayımdır arap müziklerine yalan yok bizden iyi müzik yapıyorlar..
    Hatay'da beraber yaşayıp gittiğimiz kavim (yazacak çok şey varda neyse..) , evet pop muzikleri bazen efsane oluyor , edebyat zaten meşhur , Hatay yemekleri ha'keza Şam/Halep (bana birazda roma/bizans esintileride var gibi geliyor) orjinlidir esasen.

Haifa wehbe ve Hanaa el idrisi , bilhassa Hanaa ahh Hanaa ahh... (yan bakanı tararım.)

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hatay'da beraber yaşayıp gittiğimiz kavim (yazacak çok şey varda neyse..) , evet pop muzikleri bazen efsane oluyor , edebyat zaten meşhur , Hatay yemekleri ha'keza Şam/Halep (bana birazda roma/bizans esintileride var gibi geliyor) orjinlidir esasen.

Haifa wehbe ve Hanaa el idrisi , bilhassa Hanaa ahh Hanaa ahh... (yan bakanı tararım.)

https://www.youtube.com/watch?app=de...&v=u7oVvel6GoU
    Bu klibi görünce şaşırdım bende bunu çok dinlerim. Kim söyler hangi ülkenin sanatçıları bilmiyorum ama sakin hoş bir parça.

Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu klibi görünce şaşırdım bende bunu çok dinlerim. Kim söyler hangi ülkenin sanatçıları bilmiyorum ama sakin hoş bir parça.
    Arab dönyasının Paris'i Lübnan'lı ikiside , siyah saçlı (daha güzel olan, tabii bu göreceli) sarı kıyafetli olan Haifa Wehbe , sağdaki "şirinlik abidesi" olan(buda göreceli bence) Hanaa el idrisi.

Bunlar harici erkek Cezayirli Cheb Khaled gibi modern mix pop starlarıda var arab dönyasının , aşağıya bazı "bence" hoş klipleri dizeceğim.

(en nihayetinde ne şamın şekeri... ama , zengin bir kültür , 300+ milyondan fazla kitle ve dinlemesi keyifli başarılı parçaları var "bence")

jimi_hendrix bunu beğendi.

splender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Kendi fikrim genel olarak leştir ama kimse bir Ümmü Gülsüm dememiş şimdi o ayrı bir parantezdir.

O başlayınca her şey susarmış, Doğunun güneşi...

Erkin Koray'da kendisine pay çıkarmış buradan ama iyi ki de çıkaramış, güzel solo güzel duygular her seferinde. neden şimdilerde bunlar yok diyor insan...

Saygılar Erkin Baba

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster

https://www.youtube.com/watch?app=de...&v=u7oVvel6GoU
    Aynı şarkı galiba müdür. Bu versiyonu da var.

Lübnan olsa gerek bu vatandaşların ülkesi.
    20

led bir vele diştiri

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)