Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

alım gücü düşüyor, fiyatlar yükseliyor.

Motovento
    REKLAM ALANI
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçen sene 8 lira olan pulsar, şu anda 16 lira sınırına dayanmış durumda. peki bu süreçte benim maaşıma gelen zam ne kadar? 50 LİRA BİLEMEDİN 100 LİRA.

ne olacak bu işlerin sonu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Metilen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

----Gaz veriyorum dikkat-----

Çok çağ açtık çağ kapadık biz. Kim olduğumuzu hatırlarız nasılsa. Milletçe tek kötü huyumuz yumurta kapıya dayanmadan harekete geçmememiz. Yoksa cümle alem kurşun oldu yağdı anadoluya kimini denize kimini çöle sürdük. Şimdi üç beş paragöz yobaz mı yıkacak bu milleti? Uyanan uyandı, hala uyuyanlar da günü gelince açar gözlerini, görür gerçeği. Sabredicez. Daha önemlisi kendi kardeşimize öfkelenmemeyi, her şeye rağmen birlik olmayı öğreneceğiz. Bu sınavı da veririz biz. Farklı inançlara, cehalete kızmadan, uzlaşarak hepsinin üstesinden geliriz.

İlkokuldan beri tarih derslerinde okutulanları, zaferleri, yenilgileri bi hatırlayın. Bin yıllardır varız. Bin yıllardır tarihe yön veriyoruz. Bu topraklardaki insanlar ne bedevilere ne de tarihinin başlangıcı iç savaşa, soykırıma dayanan, kıta devletlerindeki toplama halka benzer.

Sabır. Hoşgörü.

Hayırlı pazarlar.

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçen sene 8 lira olan pulsar, şu anda 16 lira sınırına dayanmış durumda. peki bu süreçte benim maaşıma gelen zam ne kadar? 50 LİRA BİLEMEDİN 100 LİRA.

Yeni dönemde şahlanıyoruz.
    Kemerleri bağlayın.

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X

Alım gücü düşüyor konusuna katılıyorum. Ama pulsar örneği yanlış olmuş. 8 lirayken euro3 abs olmayan model vardı. 15 küsür açıklanan fiyat euro4 absli model. Birbirinden farklı şeyler. Absli olan ilk çıktığında 10750 falandı sanırım. Örneği burdan vermek daha doğru. %20 ilave gümrük vergisini de eklemek lazım
    68charger bunu beğendi.

Motosikleti
    cıks
    yav arkadaş yok kampanalı yok absli nedir pulsar aynı pulsar işte
    izahati başka yerde aramak lazım

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    10 liraya 350 gram oses çiğköfte şu anda 250 gram oldu. aslında ben 10 liralık porsiyon aldığım zaman bitiremezdik ve o zamanlar 350 gramdan da fazlaydı bence ve son zamanlarda ne kadar zam geldi tam takip edemedim.

osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sus, çaktırma...

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    Alıntı potasyum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yav arkadaş yok kampanalı yok absli nedir pulsar aynı pulsar işte
    izahati başka yerde aramak lazım
    Yani enteresan bi bakış açısı hiçbir farkı yok demekki. Siz otomobil bakarken de ha full ha boş ikisi de focus diyenlerdensiniz sanırım

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Ben de bu yüzden ikinci el bir bajaj boxer bakıyorum artık sıfır motor almak hayal oldu bana.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    "iftarlık gazoz" filmini izleyen var mı? emek bilincine değinilen bir bölümü paylaşmak istiyorum. film çok güzel ve şu anki durumları güzel dile getirmiş tabi anlayana.

ben bu filmde tütün tarlasında çalışanları hükumet destekçisi asgari ücretliler olarak gördüm ve tarla sahibi ağayı da şu anda ülkenin başındaki adam olarak düşündüm. devrimci arkadaş ise ezilen halkı uyaran ve uyandırmaya çalışan iyi birisi.

videodan önce şunu söyleyeyim; eşek olduktan sonra semer vuran çok olur, videoda da zaten eşek ve sığırlar örnek olarak gösterilmiş.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 liraya 350 gram oses çiğköfte şu anda 250 gram oldu. aslında ben 10 liralık porsiyon aldığım zaman bitiremezdik ve o zamanlar 350 gramdan da fazlaydı bence ve son zamanlarda ne kadar zam geldi tam takip edemedim.
    Ben Ülker'in İçim gurubunda çalışıyorum hoş Lactalis adında Fransız bi firma satın aldı çoğu hissesini ama, sadece bizim firma içinde geçerli değil tüm firmalar bunu yapıyor 1000gr beyaz peynir aynı fiyat 900gr 700 kaşar 600gr oldu. Otomobilimiz, teknolojik aletlerimiz yoktu kendimizi "olsun onlarda karpuzu dilimle satın alıyorlar" diye avuttuk. Şimdi bizim karpuz parası onların otomobile yetmiyor 😁

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gramaj düşüre düşüre böyle giderse yakında 10 liralık bir şey alınca karşılığında hiçbir şey alamayacağız.

+ abi ben 10 lira vermiştim
    - evet
    + e ver peynirimi de gideyim
    - ne peyniri kardeşim!
    + 10 liralık peynir işte!
    - haa, kardaş onun gramajı düştü.
    + tamam işte ne kadarlık oluyorsa ver!
    - sıfır gram
    + sıfır gram mı?
    - hee gramajı düşe düşe sıfır grama kadar geldi.
    + 10 liramı ver o zaman
    - yürü git lan, 10 liralık sıfır gram aldın işte, terket dükkanı!
    _chaotic_ bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Ama gel gör ki devrimci sevmiyorum, ülkenin muhafazakarı ne kadar samimiyetsizse, solcusuda o kadar samimiyetsiz. Daha dün çözüm sürecini eleştirenler bu gün denenmiş ve sonuç alınamamış süreci tekrar gündeme koyuyor...
    işin ekonomik kısmı kadar diğer kısımlarıda önemli, hem ekonomiyi ŞU şekilde düzelteceğiz diyeni görmedim daha.

Şu ADAM dan başka siyasi tanımam bu memlekette, ne diyorsa o 😁

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike

CeHaPe iktidardan insin, hepsi düzelecek inşallah.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    bende ülkücü sevmiyorum, kendilerini gerici olarak görüyorum nedendir bilmem ve ırkçı sanıyorum kendilerini. sağcıları sevmem çünkü onları da komisyoncu ve beleşten geçinme hayali kuran insanlar olarak belledim nedense bilmem.

devrimcilere saygım daha fazla çünkü hep alt tabakanın haklarını dile getirirler ve hak etmeyenin kazanmasını istemezler ve ırkçılık yapmazlar.

ama şunu söyleyeyim ki bu düşüncelerimin bir dayanağı yok yani bana sorsanız ki neye dayanarak bunları söylüyorsun diye ve bende cevap olarak bir şey söyleyemem.

ben ırkçı değilim, benim için bir insan amerikanmış türkmüş hindistanlıymış yada arapmış fark etmiyor çünkü iki tip insan var; biri iyi ve diğeri kötü ve biz iyilerin haklarını savunmayı yeğleriz ama işte elden ne kadar gelirse.

Motosikleti
    speederbike
    İnsanlara göre değil, ilkelere göre fikir benimseyiniz. Nasıl ki IŞİD, İslam'ı temsil etmiyorsa her milliyetçi ırkçı, her solcu komunist, her liberal çıkarcı değildir.
    MSMorkan bunu beğendi.

"yeniden diriliş" diye slogan bulmuşlar, şarkısı da yapılmış. yeniden dirilmek için ölü olmak gerekmiyor mu?
    Lucas bunu beğendi.

Motosikleti
    speederbike
    Cumhurbaşkanımızın seçim manifestosunda bahsettiği şeyleri şimdiye kadar yapmasına engel yoktu, KHK'lar sayesinde CeHaPe muhalefetini de es geçebiliyordu. Hatta seçimi erkene almayıp rahat rahat 2019'a kadar yapıp oyunu %70'e çıkartabilirdi. Ama zaten iktidardayken, görevinin bitmesine hala yasal süre varken yeniden seçilmek için oy istiyor. İlginç bir durum.
    AkParti tabanı da İYİ Parti için, "Şimdiye kadar ne yaptınız?" diye sözde eleştiri getiriyor. Parti daha yeni kurulmuş, onu geçtim, AkParti 16 yıldır iktidarda. Muhalefetin icraat yaptığı nerede görülmüş? O mantıkla AkParti'nin 2002 seçiminde hiç oy almaması lazımdı. Yani sözde bir eleştiri var ama mantıklı bir yanı var mı, yok mu, düşünen yok.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)