Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Rasbery Pi

Motovento
    REKLAM ALANI

Kendisi minik pc anladığım kadarı ile , versiyonları varmış , ötesinde başka kullanım alanlarıda var sanırım.

Konuyu açma sebebim , bu minik ile evdeki tv'yi kablosuz mouse/klavye marifeti ile internet sörfte kullanabilirmiyimin yanıtını bulmaktır.

Telefon ekranina gomulmekten gözlerde tembellik oluştu , artık şart oyun vs hevesimde geçti bari gözleri muhafaza edelim/koruyalim , bu alete internet browser yüklemek ve düzenlemek mümkünmü?

Önereceğiniz modeli , uyumlu kablosuz mouse/klavye varmıdır?

Fiyatı gayet uygun görünmekte .

Hachiko ve pc konusunda bilgili forumdaşlar cevaplar ise , herkese faidesi dokunur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Alete bildiğimiz Linux yüklüyorsunuz. Normal bilgisayar olarak kullanabilirsiniz.

Ama önermem. Film izlemek, hobi, proje gibi işler için ideal bir alet ama günlük kullanıma uymaz. Çok yavaş kalıyor, telefon daha hızlıdır.
    Carbondioxid bunu beğendi.

Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alete bildiğimiz Linux yüklüyorsunuz. Normal bilgisayar olarak kullanabilirsiniz.

Ama önermem. Film izlemek, hobi, proje gibi işler için ideal bir alet ama günlük kullanıma uymaz. Çok yavaş kalıyor, telefon daha hızlıdır.
    Söz gelimi 12-20 saat daimi açık kalıp , yutup dizi film bu forum gibi şeyleri yaptırmazmı iısınırmı?

Bu konuda cahilim , zamanında ucbirim linux vs denemiştim laptop var iken , şuan gerek duymuyorum , dedğim gibi yoğun sörf yapmaya olanak sunan klavye/mouse takilabilinir , böylesi minik ve ucuz bisey pesindeyim , baska önerileriniz olur ise makbule gecer , az evvel arastirdim androidli boxlar vs kafam karisti..

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Isınma sorunu olmaz. Youtube ve forumu kaldırır. Dizi film tarayıcı üzerinden ise zorlayabilir. Malum bu tarz sitelerde tüm sayfayı dolduruyorlar, tarayıcı acı çekiyor.

Tarayıcı açana kadar 1-2 dakika, sekme değiştirirken, sayfayı kaydırırken vs 5-10 saniye beklerim derseniz iş görebilir.
    Ben de zamanında tv'ye bağlı bilgisayar olarak kullanayım demiştim. 5 dakika anca katlanabilmiştim.
    Not: Normal Raspbian kullandım. Diğer distro'ları bilmiyorum.

Bana en mantıklı gelen, 2. el netbook alıp SSD takmak. SD karttan, flash hafızadan çalışan parmak kadar bilgisayarlar günlük kullanıma uygun değil.
    Carbondioxid bunu beğendi.

Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Isınma sorunu olmaz. Youtube ve forumu kaldırır. Dizi film tarayıcı üzerinden ise zorlayabilir. Malum bu tarz sitelerde tüm sayfayı dolduruyorlar, tarayıcı acı çekiyor.

Tarayıcı açana kadar 1-2 dakika, sekme değiştirirken, sayfayı kaydırırken vs 5-10 saniye beklerim derseniz iş görebilir.
    Ben de zamanında tv'ye bağlı bilgisayar olarak kullanayım demiştim. 5 dakika anca katlanabilmiştim.
    Not: Normal Raspbian kullandım. Diğer distro'ları bilmiyorum.

Bana en mantıklı gelen, 2. el netbook alıp SSD takmak. SD karttan, flash hafızadan çalışan parmak kadar bilgisayarlar günlük kullanıma uygun değil.
    Bu sevda burada biter...

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    raspberry daha çok robotik için kullanılan bişey... Tahminen sörf kaldırabilecek güçte değildir. Kablolu mause çalışıyor (denendi) İçine ROS (robotik Operation System) yükleyip kullanıyorduk biz.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)