Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Artık korkmaya başladım

Motovento
    REKLAM ALANI
    GLADiUSS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    16'' Bajaj Pulsar 200NS & 91'' MZ ETZ 251
    Sizde de olmuyor mu korku hissi?
    Üstüme süren otobüsler mi dersin, kavgaya hazır hep kendileri haklı sürücüler mi dersin, yola hiç beklemediğin anda çıkan hayvanlar mı dersin, kar soğuk yağmur mu dersin, umursamazca yola fırlayan yayalar mı dersin vs...
    Ben bu gelişmelerden sıkılmaya başladım arkadaşlar. Yolların durumu o kadar kötü ki artı amerikalı gibi olduk birşeyler bozulmadan hata vermeden yaptırılmıyor. Bu yüzden sürmeyi çok sevdiğim motosikletimi satıcam.
    Siz de böyle şeyler olmuyor mu bundan nasıl kurtulabilirim?
    birbilent bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "Televizyonu açıyorum Norveç, sokağa çıkıyorum Afganistan." diyor bir üstad.

Bir süre dışarı çıkmayın. Evde mümkünse internet ve televizyon da kullanmayın. Televizyon açarsanız a haber, atv gibi tarafsız ve güvenilir kanalları tercih edin.

Bir süre sonra korku filan kalmayacaktır yalnız tekrar sokağa çıktığınızda travma yaşayabilirsiniz. Daha beter.
    Shrieker bunu beğendi.

Motosikleti
    Normal hayatımda bir sorun yok. Ama motosikletimi sürerken sanki bela beni bulacak diye düşünüyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    https://youtu.be/g4LLq1r0GAk

Bizde hayın olalım , güvenilmez olalım ..

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Korku hissi güvenimiz için var. Risk fazlaysa motorsiklet kullanmaktan ta zevk alamazsınız zaten. Bence bırakın, zaten riskli şey.

Ben bi ara 5-6 sene ara vermiştim benzer sebeplerle. Sonuçta istediğiniz zaman geri dönebilirsiniz.

gitaristgkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt 600 e
    var var bende de oluyor trafikteki gerzekler yüzünden hep var o korku hissi ama vazgeçemiyorumda motosikletten :D

Motosikleti
    SUPERDUKER
    al endroyu takıl dağ, bayır, çimen
    hem değişiklik olur hemde kabiliyetin artar böylece daha güvenli hissedersin kendini
    eminim iyi gelecektir.

Motosikleti
    Mondial - Sentor 150
    Zheroen arkadaşımız güzel bir öneride bulunmuş bence.
    Genelde korkulan başa gelir derler, hasmet arkadaşın önerisi de uygun görünüyor.
    Bir de, demirden korksak trene binmezdik, demiş atalarımız.
    Allah'tan başka neyden korkalım ki.
    Kalın sağlıcakla.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Araç sürücüleri kural tanımaz olmuş. Geçende önüme şirket aracı önüme kırdı. Silme geçti. Az daha düşüyordum. Yanına gidip camı indir diye el hareketi yaptım. Aynaya bak diyerek aynayı işaret ediyorum. Verdiği cevap kusura bakma görmedim diyor. Ulan ne kusura bakması içimden geçiyordun, kusura bakması mı var öldürüyordun ......... Deyip geçtim. Bu olay sırasında normal şeritten gidiyordum. Bir de gündüzleri trafikte aradan geçerken muhakkak uzunları yakıp geçin. Küfür etselerde en azından farkediyorlar. Bunlardan kurtulamazsın her zaman tetikte olmalısın

GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    Zor hocam zor, geçici olarak ara verebilirsiniz ancak mutlaka bir gün geri dönersiniz.
    4 - 5 senedir bende motosikletten uzağım, araya evlilik girdi , çoluk çocuğa karıştım ama hep diyorum geri döneceğim diye...
    Hem korku iyidir, daha dikkatli sürmenize sebep olur.
    yürekçe bunu beğendi.
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."
    Deniz Gezmiş 28 Şubat 1947 - 6 Mayıs 1972

oznkrçm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY 100-YBR 250-CBR 250-CBF 600-VFR 800
    Bende o korku, kaygı, endişe, adına her ne diyeceksek motora gidip çalıştırana kadar oluyor.

O süreye kadar aklımda bin bir tilki dolaşıyor. Işıklarda biri arkadan gelip ezer mi? Kuralsız şerit değiştiren bir sürücü! bacağı alır mı? Tali yoldan çıkacak bir araçla öpüşür müyüm? Virajda kayar düşersem ne olur? Kapı açan biriyle kucaklaşır mıyım?

Motora binip marşa basana kadar şüphe ediyorum hatta bazen binme bugün geri dön bile diyorum kendi kendime.

Sonra trafiğe girince tüm bu endişelerim son buluyor. Yerini tedbirli olma ve yapabildiğim kadar olayları ön görme çabası alıyor ve tabii ki motor sürmenin verdiği keyif.

Herkes zaten bir öneride bulunmuş. Eğer artık çok sevdiğiniz bu aktiviteden mutlu olmuyor, kaygı ağır basıyorsa bir süre ara verin. İyi gelecektir. Gelmiyorsa tekrar motorunuzu sürmeye devam edersiniz.

Motosikleti
    Doğru diyorsunuz ben en iyisi biraz ara vereyim belki halkımız yola gelir yeni bi kanun çıkar da göz açtırmazlar trafik terörlerine o zaman motosiklete tekrardan binebilirim yada en iyisi kendime çabuk bozulacak bir motor alayım sürekli tamir edeceğim diye uğraşayım boş vakitlerimde böylece binmek yerine daha çok yapmayla uğraşırım
    Enduro zahmetli hocam tarzıma da uzak biraz bana daha çok eski büyük naked motorlar hoşuma gidiyor

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Egitim almanizi oneririm. Korkunuz bir seyiniz kalmaz. Hem daha keyifli surersiniz.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Egitim almanizi oneririm. Korkunuz bir seyiniz kalmaz. Hem daha keyifli surersiniz.
    Egitimden sonra korku azalir, ama mutlaka kalir, kalmasi lazim. Trafikteki herkes egitim almadigi muddetce tehlike devam ediyor cunku.

Aramizda kac kisi Barkin'dan daha tecrubeli ve farkindalik sahibi? Kim dedi adamin tekine karinla kavga et, yolun ortasinda arabadan cikip karanlikta yuru diye... Olacak is mi? Ama oldu ve Barkin aramizda yok artik.

Eger egitim korkuyu tamamen yok ediyorsa yararli oldugu kadar zararli da olmustur bence. Realist olmak lazim. Insanin hayati soz konusu.

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alıntı GLADiUSS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğru diyorsunuz ben en iyisi biraz ara vereyim belki halkımız yola gelir yeni bi kanun çıkar da göz açtırmazlar trafik terörlerine o zaman motosiklete tekrardan binebilirim yada en iyisi kendime çabuk bozulacak bir motor alayım sürekli tamir edeceğim diye uğraşayım boş vakitlerimde böylece binmek yerine daha çok yapmayla uğraşırım
    Enduro zahmetli hocam tarzıma da uzak biraz bana daha çok eski büyük naked motorlar hoşuma gidiyor
    Al o zaman bi tane.Hem hoşuna gidiyor, hem de onu toplıycam, düzelticem falan derken motordan kopmadan oyalanmış olursun. Güzel fikir.👍

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    sürekli sıkışık trafikte sürmekten oluyodur o terapi niyetine bir uzun yola çıkmanı tavsiye ederim.

Motosikleti
    Eğitimlik bir durum yok (ben minimum hata yaparım, trafik kurallarını biliyorum, motosikleti de çok uzun zamandır biniyorum 10 yaşından beridir üzerindeyim) fakat benim korktuğum diğer sürücüler. Biliyorsunuz ne kadar mükemmel sürüş yapsakta diğer etmenler kaza yapmamıza neden olabiliyor ben kendimden şüphe etmiyorum ama diğer insanlar sanki beni bi yerde sıkıştırıp bir daha motosiklete binmemi engelleyecek şekilde yaptıracağını düşünüyorum. Bu korku var içimde. Herkes kurallara uysa hiç problem olmayacak. Kendi şeridimde bile giderken makas atanlar bile normal oldu. Kar yağar 4 teker sürenler hiç düşünmez; bu hava bu karda bu adam nasıl sürüyor bunu, yol vereyim de geçsin gitsin rahatça demiyorlar. Bu yüzden hobi motosikleti yapmayı düşünüyorum ama şuan da o mümkün değil. Sebebi şuan istediğim mesleğe halen ulaşamadım ama yakında ulaşırsam buna başlayacağım.
    Uzun yol daha da korkutuyor kardeşim bilmediğim yola korkarım yolların durumu belli.

korkmadan olur mu hiç. eksik malzemeyle yapılmış yemek gibi
    şimdi malzemeler tam olmuş. bide kıvamını tutturursan...

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Atin ölümü arpadan olsun, koyver gitsin bu saatten sonra insanlar egitilmez artik cok gec.
    Korkuyla yasanmaz. Tedbirli ol ama korkma.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı GLADiUSS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizde de olmuyor mu korku hissi?
    Üstüme süren otobüsler mi dersin, kavgaya hazır hep kendileri haklı sürücüler mi dersin, yola hiç beklemediğin anda çıkan hayvanlar mı dersin, kar soğuk yağmur mu dersin, umursamazca yola fırlayan yayalar
    bu müziği çağrıştırdı bana yazı https://www.youtube.com/watch?v=IXDlLKFtmk8

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)