Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ziraat emeklilik zorunlu sigorta (yardim)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    R25
    Merhaba arkadaslar aramizda bankaci arkadas varsa lutfen yardimci olsun. 6 ay once konut kredisi cektim ve zorunlu ziraat emeklilik sigortasi yaptilar, bankaci memur 6 ay sonra iptal hakkiniz dogar ama bence devam edin dedi, simdi iptal ettirmek istiyorum ayda 120 tl cekiyorlar. Zaten benim maasimdan kesilen devletin uyguladigi otomatik bes sistemine uyeyim. Bugun bankaci ile konustum iptal etseniz bile pek bi iade alamazsiniz dedi sorun deil edelim dedim, ziraat emekliligi arayin dedi, kimisi 2 ay icinde kullanmis cayma hakkini. Bankaci krediyi cektirirken bana 6 ay demisti fakat 2 aydada iptal ettiren var ve iptal talep edip iptal ettiremeyende var neyse asil sorum bu sistemden cikmak istiyorum bana bi faydasi olacagini dusunmuyorum ne yapmam gerekiyor tam olarak.
    Motosikletsiz biri

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Tam bilmiyorum ama prosedürü belli bu işin. İptal etmeme gibi bir hakları yok. Ha 2 ay sürer, 4 ay sürer, bir şey diyemem. Ama eninde sonunda çıkarsınız ve yatırdığınız anaparayı kesin geri alırsınız. Bu arada, mevzuatta sanırım çıkış talimatından itibaren 30 gün içinde size geri ödeme yapılması zorunlu. 30 gün içinde ödeme yapılmazsa da ilgili bakanlık veya müdürlüğe resmi şikayette bulunun, 30 günden sonrası için de yasal faizi isteyin. Çünkü siz birşeyi bir gün geçirseniz onlar faizi işletiyor, siz de işletin. İnternette yeterince kaynak var bu konuda.

birleştirme(kaybı, primi azaltabilir) imkanı yok mu

Hayat sigortası olmasın senin sigorta?

Motosikleti
    R25
    Bankacinin soyledigi anaparayi tam alamazsiniz 80-100 lira bisey alirsiniz dedi keserler cikis yaptiginuzda dedi

giriş aidatı, devlet katkısı ve getiriler ödenmez
    bes ise
    birleştirme konusu?

Motosikleti
    R25
    Alıntı '-' adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    giriş aidatı, devlet katkısı ve getiriler ödenmez
    bes ise
    birleştirme konusu?
    Birlestirme konusu nedir ? Bugun aradim iptal ettirmek icin geriye donuk hicbir para vermiyorlar. cayma hakkim iki ay icindeymis fakat banka bana kredi verirken 6 ay sistemde kalmaliymisim o sekilde kredi vermis yoksa konut kredimi onaylamiyacaklarmis o zaman, bankaci memur oyle soyledi. Kisaca bi moktan anlamadigimiz icin her turlu duduklenen biz olduk.

ürünün ne olduğunu netleştirmek lazım
    bes ise dondurma hakkı da var
    birleştirme benimde merak ettiğim konu

Bes tam bir kazık devlet geçirmesi bankalarla ben 400tl paramı vermediler genede çıktım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)