Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Lutfen 5 dakikanizi ayirip bu yaziyi okuyunuz !

Motovento
    REKLAM ALANI
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bizim durum şuna benziyor:

"3. ligde oynayıp neden biz 1. ligde oynayamiyoruz diye hayiflanan bir takım"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    falcon flash 100
    Yahu arkadaşlar kendimizi bu kadar aşağı görmeyelim. Lütfen biraz öz güven.
    bursalıali ve mavellen bunu beğendiler.

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    İnsanların islam düşmanlığı sayesinde İslamı yaşayan topluluk mu kaldı sanki? Medreseleri kapat, ilim meclislerini kapat, eğitim yerlerini kapat, insanların kişisel özgürlüklerini kısıtla sen kapalısın seni meclise de üniversteye de bu başörtüsüyle sokmam de sonra niye müslümanlar rororo rörörö (Ayrıca müslüman coğrafyası uzun zamandır öldürülme ile işkence edilme ile işgal edilme ile karşı karşıya insanlar açlıktan ölüyor sömürülmekten zulumlerden eğitime gelene kadar neleri eksikken bu vaziyette ne icat edebilirler ne düşünebilirler. Zaten müslüman ülkelerde icad edilen icatlar da Amerikaya Avrupaya kaçırılıyor bunun birçok örneği var bakan bulabilir.)

Türkiye müslüman bir ülke mi? Sadece namaz kılmayla müslüman olunmuyor bu diğer müslümanım diyen ülkeler müslümanım diyen diğer vatandaşlar için de geçerli yani müslümanım demeyle gerçek bir müslüman olunmuyor.(Namaz dinin direğidir ve bizim için çooook önemlidir yanlış anlaşılmasın.) Bakın bakalım çevrenizde her anlamda İslamiyeti Kuranı ve Peygamber efendimizin sünetlerini tam anlamıyla hayatına geçirmiş kaç kişi var? Bu bilinç ile bu ahlak ile yetişen kaç kişi var?

Bilimin temellerini zaten müslümanlar atıyor tarihe iyice bir bakın isterseniz. Ardından müslümanlar İslam dışı yaşadıkça bilimden uzaklaşıyor. Sen sana emredildiği gibi Ahlak, Dürüstlük, Sevgi, Saygı, Bilim gibi şeyleri hayatından çıkartmışsın ne ibadet var ne inanç var ne Allahın hükümlerini yerine getiriyorsun ama sorsalar “Ben Müslümanım benim içim temiz.”

Ülke geneli ve İslam toplumları dinini gerçekten yaşasa zamanını en iyi şekilde değerlendirip kendisine çevresine ve tüm dünyaya faydalı olacak şekilde yaşar zaten.

Sanırım siz İslam için sorun buradan başlıyor demek istiyorsunuz ama sorun sizin dediğiniz gibi İslamda Müslümanlıkta değil sorun Sende sorun Bende sorun müslümanım diyipte İslamdan bi haber olup Kurandan Sünnetten bi haber olup hayatını geçiren ama SADECE DİLİYLE ben müslümanım diyen tüm müslümanlarda, sorun İslamda değil yani...
    aokuyumcu, mavellen, bursalıali ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Sorunu sadece İslam olarak görmek gibi, çözümü sadece İslam olarak görmek te bence yanlış.

aokuyumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF280 mod
    hasmet sana göre ne doğru ki?
    ben yazdıkların içinde abd sempatizanlığı haricinde doğrudur iyidir dediğin bir şey göremedim daha.
    çocukluğumda bir arkadaşım vardı adı kazım , her şeye kötü kaka olmaz der bir şey beğenmezdi onun ailesi de abd ye gitmişti hala orada yoksa sen o musun, canım kazımov ..

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı aokuyumcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hasmet sana göre ne doğru ki?
    ben yazdıkların içinde abd sempatizanlığı haricinde doğrudur iyidir dediğin bir şey göremedim daha.
    çocukluğumda bir arkadaşım vardı adı kazım , her şeye kötü kaka olmaz der bir şey beğenmezdi onun ailesi de abd ye gitmişti hala orada yoksa sen o musun, canım kazımov ..
    Konu yine ben mi oldum? Yazdığım şeyler birilerinin hoşuna gitmeyince konu hemen ben oluveriyorum. Çünkü yazılanlara kulp bulunamayınca yazana kulp bulmak tek çare oluyor... Fikir tartışmayı bırakıp şahısları karalama çıkmazına yöneliyoruz...

Mizaha karşı değilim, de beni "illuminati Kazım" ilan etmek yerine neden farklı düşündüğünüzü yazsanız keşke... ki gülüp geçmek yerine istifade etsek.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Sorun aslında Müslümanlar veya İslam ile ilgili değil, kendini Müslüman zanneden cahillerle ilgilidir. Ne yapar bu adamlar ? Kendileri dinin gereklerini yorumlayacak, anlayabilecek kapasitede olmadıklarından birilerinin peşinden giderler (ki bu peşinden gittiklerinin aslında kendilerinden bir ayrıcalığı yoktur). Peşlerine takıldıkları bu insanlar kendi kendilerine dine kurallar eklerler, dini değiştirirler. Örneğin zina yapmak yasaktır, bunlar kadın erkek aynı ortamda oturamaz derler. Faiz almak haramdır, bunlar kredi kullanmak haramdır derler. Bunun gibi yüzlerce uydurulmuş kural var ve hiçbiri kitapta yazmaz. Bu cahiller bu kafayla her yapılanın günah ve yasak olduğuna inandıkları gibi başkalarının da bu günah olduğuna inandıkları şeyleri yapmasını engellerler. Yani kendileri yükselemedikleri için başkalarını aşağı çekerler. Kendilerini en önde cennete gidecek olarak gören bu faydasız kendine Müslümanları ahiret gününde çok güzel sürprizler beklemektedir.

atalarımız teknolojiye önder oldular ama sonrası şu ya da bu sebelerden gelmedi mesala ne güzel şeyler buldular aselsan çalışanları ne oldu öldürürdüler resmen ben şimdi bi şey icat etmeye korkuyorum neden beni de öldürürler diye bir şey icat etmem onun yerine evlenirim sabah işime gider akşam gelirim diye düşünüyorum

işyerinde birisi tubitağı aradı şurayı aradı valiliği aradı bana yardım edin dedi bataryasız ses dalgasıyla çalışan telefon yapıcam dedi sonuç alamadı şimdi ne yaptı yardımcı oldular mı bilemiyorum

Motosikleti
    SD 1290R
    Allah iyiliğinizi versin. Öldürürler diye icat yapmaktan kaçınıyorsunuz öyle mi...

Aklıma bu geldi:

https://m.haberler.com/abd-nin-yildi...yanlis-haberi/

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    önümüzde mis gibi bir GÜNEY KORE örneği varken şurada konuştuklarımız laf-ı güzaf.

bir güney kore kadar olamadık.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorun aslında Müslümanlar veya İslam ile ilgili değil, kendini Müslüman zanneden cahillerle ilgilidir. Ne yapar bu adamlar ? Kendileri dinin gereklerini yorumlayacak, anlayabilecek kapasitede olmadıklarından birilerinin peşinden giderler (ki bu peşinden gittiklerinin aslında kendilerinden bir ayrıcalığı yoktur). Peşlerine takıldıkları bu insanlar kendi kendilerine dine kurallar eklerler, dini değiştirirler. Örneğin zina yapmak yasaktır, bunlar kadın erkek aynı ortamda oturamaz derler. Faiz almak haramdır, bunlar kredi kullanmak haramdır derler. Bunun gibi yüzlerce uydurulmuş kural var ve hiçbiri kitapta yazmaz. Bu cahiller bu kafayla her yapılanın günah ve yasak olduğuna inandıkları gibi başkalarının da bu günah olduğuna inandıkları şeyleri yapmasını engellerler. Yani kendileri yükselemedikleri için başkalarını aşağı çekerler. Kendilerini en önde cennete gidecek olarak gören bu faydasız kendine Müslümanları ahiret gününde çok güzel sürprizler beklemektedir.
    Yazdıklarının farkında mısın....
    Zina, faiz,.......

Bakkaldan mı aldın olduğunu sandığım dini 😁😁

Bakkal amca, bir din ver, bana şöyle yüz gram;
    İçinde hem komedi, hem de birazcık dram.
    Öyle bir din olsun ki; bizi fazla sıkmasın,
    Her yerde 'ahlâk' diye, karşımıza çıkmasın...

Ramazan'da otuz gün, vücut girsin bakıma,
    Ama bayram gelince, karışmasın rakıma.
    Bırakalım insanlar, her tür haltı yesinler,
    ''Ne yani.. Biz müslüman değil miyiz?'' desinler..

Bir din ver ki; içinde, birazcık kahve falı,
    Ve üstünde bir kaşık, sosyetik mevlid balı,
    Arasında bir dilim, Kaşar Yaşar olmalı,
    Böylece kalplerimiz, hidâyetle (!) dolmalı...

Bir de şu kurbanlıklar, sorun çıkardı biraz,
    Neden dersen bütçemiz, bu sene hepten ayaz
    Eğer fetvâ verirse, şu senin 'Süper Beyaz',
    Belki biz de keseriz, ya bir tavuk, ya bir kaz...

Bakkal amca bir din ver; zorda "Allah" diyelim,
    Açılınca kapılar, "Haydi Yallah" diyelim.
    Âlimler ehli cümbüş, fetvâlarda varyasyon,
    Biraz Budist felsefe, biraz reenkarnasyon...

Bir din ki; insanları, hayallere daldırsın,
    Tüm cinsel yasakları, yürürlükten kaldırsın.
    Eroslar, Afroditler, sokaklarda çıldırsın,
    Ve bu çılgın tanrılar, şeytanları yıldırsın...

Açılsın sahillerde, beş yıldızlı mâbedler,
    Diskolarda, ruflarda, yapılsın ibadetler...
    Bir din ver ki; her akşam, sofraları kuralım,
    Kadehleri duayla, birbirine vuralım...

Ahlak mahlak üstüne, biraz kafa yoralım(!)
    Memleketin şu hali, ne olacak soralım.
    İlerleyen saatte, dansöz çıksın masaya,
    Allah rızası(!) için, pamuk eller kasaya...

Ne kadar yardımsever, olduğumuz görülsün,
    Ellerimiz dansöze, merhametle sürülsün.
    Cinsiyetler arası, ortak pazar kurulsun,
    Böylece irticaya, büyük darbe vurulsun...

* * *
    Bakkal amca, bir din ver; açık olsun tâvize,
    Rahatlatsın bizleri, tatlı baksın fâize.
    Madem ki fâiz dedik, hazır girdik damardan,
    Bir din ver ki; bizleri, men etmesin kumardan..

Piyangolar, totolar, birer hayır kurumu,
    Bazı yobaz kafalar, görsünler bu durumu,
    Gece gündüz borsada, hayal kursun alıklar,
    Yesinler küçükleri, bazı büyük balıklar...

Bir din ver ki; bıraksın, şu rüşvetin peşini,
    Âmir, memur, sekreter, herkes bilsin işini.
    Bu bilimsel metodla, çözersek biz bu işi,
    Korkarım kalmayacak, zekât verecek kişi...

Lûgatlerden silinsin, artık şeref, şahsiyet,
    Dalgalı kura geçsin, edep, hayâ, haysiyet.
    Körler ile sağırlar, koltukları kapsınlar,
    Ellerinde yağdanlık, birbirine tapsınlar...

Bakkal amca, bir din ver; kaşlarını çatmasın,
    Kubbesi, minaresi, aman derim batmasın,
    Temizlensin camiler, tabut mabut kalmasın,
    Bundan sonra Azrail, kapımızı çalmasın (!)

Dostlarım! Sanmayın ki; taş devrinden gelirim,
    Bakkaldan din istenmez, bunu ben de bilirim.
    İstedim ki; bu şaka, sizi biraz güldürsün,
    Güldürürken, biraz da, gerçeği düşündürsün...

CENGİZ NUMANOĞLU
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    önümüzde mis gibi bir GÜNEY KORE örneği varken şurada konuştuklarımız laf-ı güzaf.

bir güney kore kadar olamadık.
    Bi ara en büyük yıllık toplantılarında illuminati'ye yedikleri bişey dokunmuş, hepsi cırcır olmuş. İşte o arada da Güney Kore yükselivermiş. Kazım dahil tüm illuminati üyeleri tuvalette hacet gidermekte olduğundan engel olamamışlar. Hyundai, Samsung derken yürüyüp gitmiş Güney Kore...

Dünya bilsin ki illuminati kabız olduğu gün Osmanlı'yı yeniden kuruyoruz. Titreyin!
    Ve yediğinize dikkat edin

Hepinize mutlu yıllar...

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Müslümanlar islamdan uzaklaştı o yüzden başarısızlar argümanı hem islama, hem de realiteye ters.

İslam dinine ters, çünkü bir buçuk milyardan fazla insana siz müslüman değilsiniz diyorsunuz.
    Bu iftiradır, doğruysa gıybettir. İslam bunu net bir dille yasaklamıştır.
    Sanki hepsini tek tek tanıyormuş gibi ya da islam dinini çok iyi biliyormuş gibi bunu iddia etmek en hafif tabirle ukalalıktır.

Realiteye de ters, çünkü müslüman toplumların ilerleyememesini islam dininden uzaklaşmayla izah etmeye kalkarsanız, bugün ilerlemiş ve 1500 yıldır islama hiç yaklaşmamış hıristiyan,yahudi,budist, v.s. toplumları nasıl izah ediyorsunuz?
    İlerlemenin yolu islamı yaşamaksa gerçek müslümanlar israil,amerika,almanya,çin,japonya gibi gelişmiş ülkeler mi?

İSLAM'DAN UZAKLAŞMAMIZIN SEBEBİ OSMANLI'MI?

Ahmet arkadaşımız müslüman bilim insanlarından oluşan uzun bir liste yayınlamış.
    Listede 900'lü yıllara kadar tek bir isim yok. Yani 4 halife devri de dahil 950 yılına kadar bilim adamı yok. O zaman da islama uzakmıydık?
    Listeye baktığımızda yoğunluk 900-1500 yılları arasında. Yani bu yıllar arasında islam altın çağını yaşamış. O yıllarda halifelik abbasi ve fatımilerde. Buna abbasileri himayesine alan memlükluleri de ekleyelim.
    1500'lü yıllardan günümüze kadar ise bir avuç bilim adamı çıkmış islam aleminde.

Peki bu 1500 yılinda ne oldu?
    Hepimiz biliyoruz.
    1517 yılından itibaren halifelik Osmanlı'ya geçti.
    O tarihten itibaren doğru dürüst bilim insanı çıkartmamış islam alemi. Eğer geri kalmamizın sebebi islamdan uzaklaşmamız diyen arkadaşlar haklıysa uzaklaşmaya başladığımız yıllar ortada. İslam dininin o yıllardaki yöneticileri de ortada.
    Osmanlı padişahları!
    Peki öyle mi gerçekten?

Doğrusu halifeliğin Osmanlı'ya geçmesinden sonra çok az bilim insanı ortaya çıkması ve bazılarının başına gelenler bir takım soru işaretleri ortaya çıkarıyor.

Devam edebilir...

Motosikleti
    SD 1290R
    İslam dünyasının problemi islam mı, yoksa fakirlik, ayrılık, cahillik mi? Ayrımı iyi yapmak lazım. Ülkemizin içinde bulunduğu durumun faturası makul bir mantıkla İslam'a kesilebilir mi? Evetse milliyetçiliğe de kesilebilir. Milliyetçilik yanlış mı? Meseleyi işimize geldiği şekilde basite indirgemek kolaycılık ve vurdumduymazlık bence.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Alıntı 50ccderrodaj adlı üyeden alıntı Mesajı göster

işyerinde birisi tubitağı aradı şurayı aradı valiliği aradı bana yardım edin dedi bataryasız ses dalgasıyla çalışan telefon yapıcam dedi sonuç alamadı şimdi ne yaptı yardımcı oldular mı bilemiyorum
    Konuyla alakası yok ama o icat hakkında sorularım var.
    Bataryasız ses dalgalarıyla çalışan telefon dediğiniz şeyin doğrudan bağırmaktan ne farkı var? Arkadaşınız ses dalgalarını uzaklara nasıl ulaştırmayı planlıyor? Harici bir güç olmadan nasıl çalışacak bu sistem?

Motosikleti
    SD 1290R
    Mıknatıslı V8 koymuştur içine

Hiç destek olmuyosunuz ama sizde. Bir kendini küçük görme, bir vatan hainliği almış başını gidiyor.

Boyuna icad edip duruyoz, ya öldürüyolar, ya da çalıp gidiyorlar.

Velhasıl atom fiziğine de profesörlüğe de lanet olsun. Ver elini kumarbazlık itlik hergelelik...

Filim gerçek oldu ya la.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Bu ülkenin en büyük düşmanı cehalet. Türkün türkten başka dostu yok derler ya, aslında türkün türkten başka düşmana da ihtiyacı yok. Kendi kendimize yetiyoruz o konuda da.

Her sabah metroda işe giderken,öğle arasında,her fırsatta elin japonu kitap okurken, bizimkiler dürüm mü yesem yoksa kaşarlı tost mu? diye hayal kurmakta.
    Akşam yemeğinden sonra elin almanı hans atölyesine gidip bir şeyler tamir etmeye uğraşıp kızı helga yarınki fen projesi üzerinde çalışırken, bizimkiler aynı saatte ailecek o ses türkiyede kim daha yanık söyleyecek diye ağzı açık bekliyor.

Şarkıdan haz etmem diyen kesimimiz ise "beyin-sizsiniz türkiye' de finale kim kalmış onu tartışıyor.

Yalansa yalan deyin, sabah akşam halkın büyük bir kısmı bunları izliyor mu izlemiyor mu?

Önce dürüst olmak lazım.

Yok din bilime engel mi? Tembellik ve cahillik engel güzel kardeşim.

Kim sana başarılı bir doktor ol ama 5 vakit namaz kılma dedi? Benim tanıdığım var, adam TUS sınavında türkiye derecesi yaptı ama bir vakit namazını dahi aksatmaz. Haftada ders kitabı harici 2-3 kitap okur düzenli. Birde bunu tıp derslerine çalışırken yapar. Senin mazerertin ne?

Yada inanmamak çok iyi bir mühendis olmaya engel mi? yaptığın tasarım sen inançlı olmazsan çalışmıyor mu?
    Hep boş muhabbet. Yok din bilime engel mi? Ne çok seviyoruz boş muhabbeti.

Eskiden bilgiye ulaşmak zordu derseniz, kabul ederim, tamam, ama bu çağda hala "bizi cahil bırakıyorlar!" diyen adamın ağzına sineklikle vururum (:

Herkesin elinde dokunmatik ekranlı bilmem kaç çekirdekli telefon var. O telefonla oyun oynayıp selfie çekinmeye uğraşacağına google'a girip 2 satır bilgi aratsa ufku açılacak, dünyası aydınlanacak ama yok. Cahilliği seviyoruz.
    Gerçi bilmemek daha büyük rahatlık. Cehaletin verdiği büyük özgüven ve rahatlık...

"ignorance is bliss" demiş elin gavuru. Nede doğru demiş.

Sahi survivor yeni sezonu ne zaman başlıyordu?
    aokuyumcu bunu beğendi.

Motosikleti
    sym fiddle 3
    Devam edelim yazılanlar çok güzel teşhislerin bence %80 i doğru çözüm ne ne yapalım hadi bi yerden başlayalım.

oxus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 650 - Yuki Scrambler - Kymco Downtown
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı soruları 10 asır kadar müslüman olmayanlar sordular. Detaylı arama yapıp isimleri dökmeye gerek yok herhalde....
    Yahudileri anlamak için Hitler'in kavgam kitabını okumak yeterli olacaktır ( İslam'ı kitapları söylemiyorum bazılarının alerjisi var diye)......
    Niye "" müslümanlar"" diye sormak yerine niye benim bir hemşerim, niye yeğenlerim,niye arkadaşlarım diye sormak lazım bence.
    Şunu yazmadan geçersem olmaz herşey doğar büyür ölür. Sistemlerde aynıdır.
    Yeryüzünde Allah diyen oldukça kıyamet kopmayacaktır. İslam alimleri Birgün bunun olacağını ancak ondan sonra kıyametin kopacağını söylemişlerdir.
    100 senelik bir tarihle 1500 senelik bütün birikimleri kaldırıp görmezden gelemeyiz bugün böyle peki 100 sene sonra nasıl olacak 🤔
    hocam, yanlışın var. "İslam'ı kitapları söylemiyorum bazılarının alerjisi var diye" yazmışsın... evet öyle ama bu alerji birden bire oluşmadı, toplumu rant, oy için bölenler ve bunun içinde allah'ı kullananlar yarattı. eğer bunda allah'ın ne suçu var? diye sorarsan buna hakkın yok derim çünkü bu O'nunla benim aramda.

bir de "100 senelik bir tarihle 1500 senelik bütün birikimleri kaldırıp görmezden gelemeyiz" demişsin. hangi 100 sene arkadaşım? islam'ın tahtı selçuklu imparatorluğu ile çöktü, Fatih Sultan Mehmet'in ölümüyle de sona erdi. yaklaşık 500 sene aynı yerde 2 ileri 3 geri geçmişin kırıntılarıyla hareket ettik ta ki cumhuriyete kadar ama maalesef bu da uzun sürmedi, hep aynı hikaye yine tekerrür etti. A.Menderes'in sayesinde emperyalist destekli müslümanlar "ya allah bismillah" nidalarıyla ülkeyi yine amerikan, ingiliz ve israil'in kucağına oturttu.

avrupa, 15 yy ve 16 yy'da reform ve rönesasın etkisiyle şahlanmaya başlarken, osmanlı'da aynı dönemde duraklama dönemine girdi. bu bir tesadüf mü?

islam dünyası da bir an önce aynı reformları uygulamazsa bir kaç yüzyıl daha deve sidiğinin faydalarını tartışmak zorunda kalacağız.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Neden geriyiz diye tartışmak yerine oturup bişeyler yapmaya zaman harcasak nasıl olur?
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)