Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Benim başlık nereye gitti

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Konu kapatıldı mı ne oldu bize haber verseniz nezaketen
    bursalıali bunu beğendi.
    “Ey îmân edenler! Şarap, kumar, dikili taşlar (putlar) ve fâl okları ancak şeytanın işinden bir(er) pisliktir; öyleyse ondan kaçının ki kurtuluşa eresiniz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Başlık komik olmuş.. Abe din konuları yasaktır forum kültüründe..Sebebi ise sürekli kavga oluşudur..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Ya o kadar da felsefe yapmıştık o konuda yazık oldu. Ne diye kapatıldı ki şimdi? Hem siyaset hemde din aynı anda tartışılınca altyapı mı kaldırmadı?

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abi geç oldu yatalım isterseniz..

Motosikleti
    Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başlık komik olmuş.. Abe din konuları yasaktır forum kültüründe..Sebebi ise sürekli kavga oluşudur..
    Din konusu derken...
    Odun konusunu yazarak ben Allah ne güzel yaratmış derim başkası çıkar doğru değil der yine tartışılmaz mı. Senin açtığın konuların altında millet din- dinsiz lik hakkında neler yazıyor okumuyormusun...

Konu silinebilir sonuçta ağa yım diyen istediğini yapar.... Burda çoluk çocuk yok yol yordam bilinmesinde lazım

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:19 ----------

Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi geç oldu yatalım isterseniz..
    Konum silinmiş ben şimdi uyuyamam daha 😁😁😁
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Din konusu derken...
    Odun konusunu yazarak ben Allah ne güzel yaratmış derim başkası çıkar doğru değil der yine tartışılmaz mı. Senin açtığın konuların altında millet din- dinsiz lik hakkında neler yazıyor okumuyormusun...

Konu silinebilir sonuçta ağa yım diyen istediğini yapar.... Burda çoluk çocuk yok yol yordam bilinmesinde lazım

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:19 ----------

Konum silinmiş ben şimdi uyuyamam daha ������
    Tasvip etmedim ki o yazıları sadece bu ülkedeki forum kültüründe din konularının açılması yasaktır dedim (işim gereği 97 yılından beri forumlarda aktifimdir)..Yol yordam konusuna gelince böyle bir konu açarak ilk hatayı siz yapmışsınız , yöneticinin konuyu silip bilgilendirmemesi de devamında gelen hatadır.. Hiçbirisini onaylamıyorum.. Bana sorarsanız açılsın din konuları , ama maalesef çok kırıcı oluyor insanlar birbirlerine ..

Motosikleti
    Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tasvip etmedim ki o yazıları sadece bu ülkedeki forum kültüründe din konularının açılması yasaktır dedim (işim gereği 97 yılından beri forumlarda aktifimdir)..Yol yordam konusuna gelince böyle bir konu açarak ilk hatayı siz yapmışsınız , yöneticinin konuyu silip bilgilendirmemesi de devamında gelen hatadır.. Hiçbirisini onaylamıyorum.. Bana sorarsanız açılsın din konuları , ama maalesef çok kırıcı oluyor insanlar birbirlerine ..
    İşleyen demir ışıldar bu konuları konuşmaz isek herkes kendi görüşü ile ilgili şeylerin içinde boğulursa o zaman bağnazlık olur.

İnsanlar tartışmayı tartışarak öğrenir. Hakaret edilmeden yazmayı nasıl alışkanlık haline getireceğiz...
    Açılan konudaki yanlışlık nedir sence
    20 sene önce yazılan dindarları eleştiren bir şiir sonuçta. Aynı şekilde ateislerle dalga geçilen şiir olsa yine de saçmalamış mı olurdum sence
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Piaggio X9 500
    İşleyen demir ışıldar bu konuları konuşmaz isek herkes kendi görüşü ile ilgili şeylerin içinde boğulursa o zaman bağnazlık olur.

İnsanlar tartışmayı tartışarak öğrenir. Hakaret edilmeden yazmayı nasıl alışkanlık haline getireceğiz...
    20 sene önce yazılan dindarları eleştiren bir şiir sonuçta. Aynı şekilde ateislerle dalga geçilen şiir olsa yine de saçmalamış mı olurdum sence
    Sanırım din karşıtı biri olduğumu düşünüyorsunuz..Ayrıca dediklerinize hak veriyorum hani insanlar konuşabilmeli herşeyi tartışabilmeli gerekirse bir dönem kırıla kırıla birbirlerine devam etmeli ama öğrenmeli tartışmayı..Dedim ya fakat bu konularda aşırı kavga çıkıyor..

hocam dindar görünmeye çalışan, bunu kendine bir avantaj olarak lanse etmeye uğraşan insanlardan kaçıyorum.

kişinin neye inanıp inanmadığını değil de karakterini analiz etmeye çalışıyorum.

konjonktür bizi buna itiyor çünkü.

Motosikleti
    hocam dindar görünmeye çalışan, bunu kendine bir avantaj olarak lanse etmeye uğraşan insanlardan kaçıyorum.

kişinin neye inanıp inanmadığını değil de karakterini analiz etmeye çalışıyorum.

konjonktür bizi buna itiyor çünkü.
    Dindar görünmeye çalışan yani dindar olmayan kişi sahtekarlık yapıyor sonuçta bundan hoşlanmamak doğrusu zaten
    Karakter başka birşey bence karaktersiz dindar,sosyalist, kapitalist CHP li Ak parti li yada MHP li olabilir. Yada marangoz,tesisatçı doktor....vs
    Buradan karakter analizine çok takılma 😁😁😁
    bursalıali bunu beğendi.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Tüm kadim dinler, iyi ahlak tavsiye edip davette bulunur.
    Ama nedense, ahlağın iyisini, yardımlaşmayı, insancıllığı, vicdanı hep dini yönü daha zayıf insanlarda görmüşüzdür.
    Bunda hatayı dinde aramak değil, önyargılı beklentikerdeki algı seçiciliğşnden kaynaklanır.
    Kendi halinde dağ başında oruç tutan bir adam gösterişle işi yokken, şehirde ifrar sofralarının haşmetiyle oruç tuttuğunu ilan edenlerden pay biçmek gerek.

Velhasıl, iyi ahlak ve iyi din ve iyi insan bir araya gelince güzel oluyor sanırım.
    Yoksa, biri eksikse hem ham hem de suistimale açık hale geliyor.

Her şeyi vezir eden de rezil eden de insanın kendisi..
    fatih.met ve bursalıali bunu beğendiler.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hakiko ne zaman moderatör oluyo ?
    fz6_fazer ve hachiko bunu beğendiler.

din ile ahlak birbirinden bağımsız olgular.

biz bunları içiçe geçirdiğimiz için sorunlar yaşıyoruz zira çok dindar birisi ahlaksız, herhangi bir inancı olmayan birisi de oldukça ahlaklı olabilir. tam tersi de olabilir.

çocuklara önce dinlerden bağımsız iyi bir ahlak altyapısı yüklememiz gerekiyor. her kim olursa olsun evrensel ahlâk kurallarını benimsemiş insanlardan zarar gelmez diye düşünüyorum.
    Shrieker bunu beğendi.

Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hakiko ne zaman moderatör oluyo ?
    Bakın konudaki en mantıklı tartışma bunu tartışalım arkadaşım..

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    din ile ahlak birbirinden bağımsız olgular.

biz bunları içiçe geçirdiğimiz için sorunlar yaşıyoruz zira çok dindar birisi ahlaksız, herhangi bir inancı olmayan birisi de oldukça ahlaklı olabilir. tam tersi de olabilir.

çocuklara önce dinlerden bağımsız iyi bir ahlak altyapısı yüklememiz gerekiyor. her kim olursa olsun evrensel ahlâk kurallarını benimsemiş insanlardan zarar gelmez diye düşünüyorum.
    aslında ahlaksız biri tam olarak dindar olamaz. böyle de bir durum var işte yani dindar biri dininin gerektirdiklerini yapar ve ahlaksızlık denilen şey aslında dolaylı yoldan diğer insanların hakkına girmek demektir ve bu da kul hakkına girmek demektir. kul hakkı en ağır günah.

ahlaksız birine dindar diyemeyiz.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Ahlaksız biri tabii ki müslüman olabilir. Gel gelelim "din ahlaktır" diye de bir hadis var sanırım. Nasıl olacak peki bu?

Basbayağı ahlaksız bir toplumda yaşıyoruz. Kısa eteğe "cık cık" deyip, işine geldiği zaman çok rahat yalan söyleyen, vergi kaçıran, bozuk mal satan bir toplumuz. Niye bizim "müslüman" toplumumuz gavur kadar ahlaklı değil?

Bu basit bir soru değil. Malesef çok araştıran entelektüel insanımız da yok. Bulabildiğim tek elle tutulur çalışma, ve cevap:

http://www.maviyorum.com/batililar-a...li-ahmet-kuru/

Gerçekten merak eden okusun...

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ahlaksız biri tabii ki müslüman olabilir. Gel gelelim "din ahlaktır" diye de bir hadis var sanırım. Nasıl olacak peki bu?

Basbayağı ahlaksız bir toplumda yaşıyoruz. Kısa eteğe "cık cık" deyip, işine geldiği zaman çok rahat yalan söyleyen, vergi kaçıran, bozuk mal satan bir toplumuz. Niye bizim "müslüman" toplumumuz gavur kadar ahlaklı değil?

Bu basit bir soru değil. Malesef çok araştıran entelektüel insanımız da yok. Bulabildiğim tek elle tutulur çalışma, ve cevap:

Yazıyı yazan arkadas güzel yorumlar yapmis gerçekten.
    Paylaşım için teşekkürler

Motosikleti
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Çarpıtma dan lütfen.
    Kelime-i şahadet getiren herkes müslümanlar( 6 şart)

Dindar olan ise imanına bağlı inancının emirlerini yerine eksiksiz getiren yada bu yolda ilerleyen,bilerek emir ve yasaklara uyan kimsedir

Eğer ahlaksızlığı kanıtlanmış ise( sana yada bana göre değil) dindar değildir bu kadar basit. Sen çocuğa tecavüz eden şerefsize bende müslümanım derse bu dindar mı diyeceksin
    bursalıali bunu beğendi.

Çarpıtma dan lütfen.
    Kelime-i şahadet getiren herkes müslümanlar( 6 şart)

Dindar olan ise imanına bağlı inancının emirlerini yerine eksiksiz getiren yada bu yolda ilerleyen,bilerek emir ve yasaklara uyan kimsedir

Eğer ahlaksızlığı kanıtlanmış ise( sana yada bana göre değil) dindar değildir bu kadar basit. Sen çocuğa tecavüz eden şerefsize bende müslümanım derse bu dindar mı diyeceksin
    Abi aradaki bir cumleye takildim ama neymis su musluman olmanın 6 şartı?

Motosikleti
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazıyı yazan arkadas güzel yorumlar yapmis gerçekten.
    Paylaşım için teşekkürler
    Hayal kuralım...
    Bir müslüman ülkesi cok güçlü olsa gidip batıyı bir şekilde sömürse, eğitim düzenini bozsa en iyi eğitim kurumu diye bilinen kurumu içten içe o ülkeyi ele geçirmek için militan yetiştirmek için kullansa.... O zamanda hoşgörülü olurlardı acaba.....

Afrika'da Afganistan'da Asya'da insanları öldürenler o ""hoşgörülü"" toplumun fertleri değilmiş Allah aşkına

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:45 ----------

Alıntı zapalka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi aradaki bir cumleye takildim ama neymis su musluman olmanın 6 şartı?
    İmanın altı şartı derler

1- Allah'a inanmak
    2-Meleklere inanmak
    3-Kitaplara inanmak
    4-Peygamberlere inanmak
    5-Ahiret hayatına inanmak
    6-Kaderin,hayrın ve şerrin Allah'tan geldiğine inanmak
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)