Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

PİSKOLOĞA GİDEN VAR MI?

Motovento
    REKLAM ALANI
    fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Süreç nasıl işliyor ne anlatıyorlar nasıl tedavi uyguluyorlar .. Gene kırdık ulan telefonu bu sene kırdığım 6. telefon..
    bende bir piskoloğum, hastalarımı ringde tedavi ediyorum. eldiveni takıp karşıma geçmen yeterli şaka bir yana dövüş sporları insanı öyle bir uysallaştırıyor ki.

yani bir süre bu sporu yapın sonra sinirleriniz düzene girer. sevmediğiniz bir durum olduğu zaman zaten güç sizde oluyor ve hiç bağırıp çağırmaya gerek kalmadan icraat yapabilecek durumda olduğunuzu bilmeniz bile size bir sakinlik ve sağlıklı düşünme ortamı sağlıyor.

spor yapın, boş yere psikologlara gidip hem zamanınızı hem de paranızı harcamayın.

eldivenler takıp sinirinizi atana kadar kum torbalarını yumruklayın, bir süre sonra bilekleriniz acımaya başladığı zaman tedavi etkisini göstermeye başlamış olacaktır. canı yanan insan biraz uysallaşır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:19 ----------

Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiç gitmedim ama pisikolog kime göre neye göre normal ? belki gidenler daha aklı başında ?
    aklı başında adam delirdim diye piskoloğa gider mi hiç yaa sende :D ben delirsemde gitmem. pisikoloğun benden akıllı olduğunu nerden bileceğim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Metilen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Janne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de sağlıkcıyım, tıp konusunda sabit fikir veya ön yargı değil bu. Seratonin eksikliği olduğunu teşhis mi ediyorlar sizce yoksa direk ilacı mi dayıyorlar? İnsanın hormonal problemini teşhis etmeden sadece sözlü diyalog ile ilaç yazıyor bir çok hekimlerimiz. Kırmızı reçete ile verilen bu tür ilaçlar iyi bir gözetim altında kullanılmalı çünkü bir çok yan etkisi var ve ben şuan iyileşeyim derken bu yan etkiler ile uğraşıyorum. Oysa iyi teşhis, çoğu zaman doğal yollarla çözüme ulastirilabilir. Bunlar doğadaki bize verilen besin mucizeleri ve psikologdur. İlaç malesef Türk halkının vazgeçilmezi olmuş[COLOR="Silver"]
    Sağlıkçı olduğunuz için olaya daha ayrıntılı bakabiliyorsunuz, ilaçsız tedavi konusunda da haklısınız ancak genele baktığınızda "deli doktoru" yaftası yüzünden insanların bu tür sorunlara ürkek yaklaştığını biliyorsunuzdur. Sağlıkçı kimliğinizi bilmediğim için sabit fikirli/önyargılı olmayın demiştim. İnsanların yaşamları üzerine bu kadar büyük bir söz hakkına sahip olan doktorların özensiz davranıyor olması zaten bambaşka bir tartışma konusu.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    sağlıklı olmak gibisi yok, kaybetmeden kıymetini bilmek lazım. sağlık sorunları olan birini görünce içim parçalanıyor gerçekten :(

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende bir piskoloğum, hastalarımı ringde tedavi ediyorum. eldiveni takıp karşıma geçmen yeterli şaka bir yana dövüş sporları insanı öyle bir uysallaştırıyor ki.

yani bir süre bu sporu yapın sonra sinirleriniz düzene girer. sevmediğiniz bir durum olduğu zaman zaten güç sizde oluyor ve hiç bağırıp çağırmaya gerek kalmadan icraat yapabilecek durumda olduğunuzu bilmeniz bile size bir sakinlik ve sağlıklı düşünme ortamı sağlıyor.

spor yapın, boş yere psikologlara gidip hem zamanınızı hem de paranızı harcamayın.

eldivenler takıp sinirinizi atana kadar kum torbalarını yumruklayın, bir süre sonra bilekleriniz acımaya başladığı zaman tedavi etkisini göstermeye başlamış olacaktır. canı yanan insan biraz uysallaşır

aklı başında adam delirdim diye piskoloğa gider mi hiç yaa sende :D ben delirsemde gitmem. pisikoloğun benden akıllı olduğunu nerden bileceğim
    şimdiye kadar yazdığın yazılarla herkesin düşüncesinde büyük değişikliklere yol açtın fatih. öyle diyosan öyledir tabi, yanlış düşünmüşüm ben

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdiye kadar yazdığın yazılarla herkesin düşüncesinde büyük değişikliklere yol açtın fatih. öyle diyosan öyledir tabi, yanlış düşünmüşüm ben
    burada konu açıp paylaşım yapabilecek kadar sağlıklı olduğu için sporu önereyim dedim. yoksa gerçekten akli dengesi bozulanlar olabiliyor ve onlara ancak psikologlar yardımcı olabilir yada en azından en çok onların yararı dokunabilir.

hayat2teker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 250
    bursalıali bunu beğendi.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Psikoloğu bilmem de Psikiyatriye gittim. Beni biraz dinledi sonra öyle bir ilaç yazdı ki... İntihar edecekken kurtardılar beni, iki ihtimali var, ya hiçbişeyi sallamayıp lokum gibi adam oluyorsunuz. Ya da benim gibi melankolik bir insansanız, herşeyi daha çok kafaya takıp hayatınıza son vermeye doğru gidiyor süreç...
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Sizin vaka psikologluk değil, bakış açınızı değiştirip düzgün insan olma gayreti ve insanlarla mütevazi ilişkileriniz olursa o gereksik tlf. bilgisayar kırmalar ortadan kalkar, sorun sizde, çözüm sizde...Şimdi arkanıza yaslanın ve derin nefes alın, şimdi okul yıllarınıza gidiyoruz ;) şaka ;)spor yaparsanız veya yürüyüş çok faydasını görürsünüz.
    bursalıali bunu beğendi.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Sevgili arkadaşlarım, yaş 62 bugün
    24 yaş sağ göz dekolman
    46 yaş belfıtığı
    53 yaş paraganglioma ( dünyada görülme sıklık oranı yüzbinde bir ) operasyon 8.30 saat sürmüş,
    60 yaş sağ diz minüsküs
    61 yaş sol göz dekolman ( görülme sıklığı sekizbinde bir ) ilki 4.30 ,diğeri 2.40 saat 36 sene içinde
    gelişen teknoloji sebebiyle,son olarak yine
    61 yaş 3 damarda tıkanma bypass operasyonu, ekim 2016. Bypass sonrası Dr emri mutlaka psikolojik destek
    alma şartı varmış. Randevuyu doktor ayarladı , ben gerek yok diyorum hanım mutlaka gedecez diyo. El mahkum
    ayak gardiyan hastayız ya hanıma itiraz ne mümkün. Neyse gittik doktorun kucağına pardon poliklinigine.
    Ne zaman opere oldun? Cevap üç ay önce . Nassın iyimin agrın sızın var mı? Sağolun hocam oldukça iyiyim.
    Uyku düzenin nasıl rahat uyuyabiliyon mu? Hocam ben senelerdir geç uyurum. Vücudum geç uyumaya alıştı.
    Bak ben şimdi sana iki ayrı hap yazıyorum , birini akşam sabah öbürünü öğlende içecen. Hocam ben her gün
    iki tane tansiyon hapı üç tane şeker hapı bir de antiagrean alıyorum zaten ,
    lütfen istirham ediyorum beni daha fazla zehirlemeyin. Yahu kardeşim size de iyilik yaramıyo koskoca
    devletin doktoru sana bedava ilaç yazıyo içmemek için bissürü bahane çıkarıyosun. Yutulacak bu haplar!!!..
    Peki hocam madem siz diyorsunuz içerim o zaman . Her gün 6 tane diğer ilaçlar üzerine de 3 hap da destek
    ilaçları . 3 gün içebildim . Sonra ne mi oldu . Çok kolay , bir daha psikiyatristin önünden geçersem
    dövsünler beni . Ha bu arada tıbbi geçmişimi anlattığım her doktor bana sen bizim açımızdan en bulunmaz
    hint kumaşısın diyor . Hepinize sağlık dolu günler , en zevkli km ler diliyorum. SELAMLAR.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:29 ----------

Bu arada iki aydan beri demir atıma binebiliyorum.
    Sinan Er bunu beğendi.

Ben fakirim telefon kıramiyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    motor sürmek ve spor ikisi gayet iyi

Psikoloğa gitsem mi diye düşünmeye yol açan tek belirti, sinirlenip telefon kırmak ise kesinlikle psikiyatriste (yani hekime) gitme. Klinik psikolog, düz psikolog veya psikolojik danışmandan herhangi birisi sana bu konuda yardımcı olabilir. Alacağın şey bir tedavi hizmeti değil. Çünkü sen hasta değilsin. Alacağın hizmet bir danışma hizmeti. (Hasta olmakta da sıkıntı duyulacak bir durum yok. Sadece terminoloji doğruluğu gerekçesiyle yazdım bunu.)

Psikolojik danışma aslında bir eğitim (kalıcı ve istendik düşünce ve davranış değişikliği) hadisesi. Senin neyi neden yaptığına, ne zaman ne hakkında neden o şekilde bir duygu yaşadığına dair senin farkında olmadığın şeyleri sana fark ettirme meselesi. Emin ol bu sinir durumu, kızgınlık duygusu arkasında başka bir sebep var. Gözünde öyle çocukluğunu anlat yavrucuğum gibi bir karikatür canlanmasın. Ama hala etkisini yaşadığımız eski yaşantıların da belki payı vardır. Yine de en önemli sebep muhtemelen şu anda yaşadığın bir şeyler karşısında çözümsüz kalman olabilir. Bunu psikolog veya diğer uzman sana "Bak senin sonunun şu. Şunu yap geçer" diye cevap vermez. Bu duyguya neyin sebep olduğunu kendisi bilir ama yapacağı şey, senin kendin bulmana rehberlik etmek, yardım etmektir. Ne yaparken, neyi konuşurken, neyi çözmeye çalışırken kızdığına bakınca aslında dışarıdan bakan birisi neden böyle olduğunu çok rahat anlar ama kişinin bunu kendisinin fark etmesi gerçekten zordur. Zaten kendisi fark etse bu kadar hasar yaratmaz. Daha sonra danışma seansları ardından farkındalık artınca kişi kendi kendine der ki "Lan bu kadar aşikar, bu kadar basit, bu kadar düz bir şeyi ben nasıl görmemişim." Hatta muhtemelen kişinin konuştuğu diğer insanlar da kendisine bunu söylemiştir ama almaya hazır olmadığı için karşıdakinin söylediğini konuyla ilgisiz görür. Ama danışma esnasında kendisi fark ettikçe olay daha rahat anlaşılır hale gelir.

Danışma hizmeti dedim ama yukarıda da ifade ettiğim gibi psikolog sihirli bir formülü sana açıklamayacaktır. Senin kendine dair, aslında diğer insanların da görebildiği çok basit bazı şeyleri görmeni sağlayacaktır. Ve temelde dışarıdan görünen kızgınlık sebebinin asıl sebep değil, ardında yatan daha büyük bir öfke, kızgınlık ve çaresizlik hissi uyandıran daha önemli bir şeyler olduğunu görmeni sağlayacaktır. Daha iyi olmanı sağlayacak ilk şey bu. Yani gerçekte neye kızdığını fark etmek.

İkincisi ise öfkeyi biriktirmek yerine çözüm üretecek şekilde iletişim kurmayı sağlamak. İnsanlar aslında ufak ufak kızdıkları bazı şeylere ses çıkarmazlar. Bu kızgınlıkları birikir ve içlerindeki gerginliği artırır. Bu birike birike sonunda patlama halinde boşalmaya sebep olur. çaresi seni rahatsız eden şeyi olumlu ve çözüm bulacak şekilde karşı tarafa aktarmayı ve beraberce ortak bir yol aramayı becerebilmek.

Eğer psikolojik danışmanlık hizmeti alırsan. Daha sonra faydasını da görürsen. Bir süre geçtikten sonra bunu eşine dostuna anlattığında "Şu sebeple gittim. Danışma sayesinde şunları fark ettim. Şu çözüm yolunu uyguladım. Faydasını gördüm." diye anlatacaksın. Arkadaşların ise "Ee, ne var bunda? Bunu ben de söylerdim." diyecektir. Muhtemelen haklı da olacaktır. Hatta muhtemelen birileri bunları daha önce sana söylemiş de olacaktır. Fakat mevzu, olayı birinin söylemesi değil, kişinin kendisinin fark etmesi ve uygulaması.

Psikoloğa veya psikolojik danışmana gitmek için şimdilik çok acele etme. Neden bu kadar sinirlendiğine biraz kafa yor, görüşüne güveneceğin insanların fikrini al. Seni kızdıran meseleler üzerine kimler ne yaşamış, ne yazmış biraz oku. Çok şart olmadığını düşünürsen de psikolojik danışmaya gidip para ve zaman harcama. Konuyu özel mesajla bana açmak istersen ben de okunacak, izlenecek bir şeyler önerebilirim belki. İhtiyaç olduğunu düşünürsen gidersin.
    crxforever bunu beğendi.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sende kulube katıl, ama bir kuralımız var, bundan kimseye...

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    lisede iken ve birkaç sene önce psikolojik yardım almıştım.
    2. sinde psikoloğum ilaç yazma yetkisi olmadığı için bir psikiyatra yönlendirmişti beni.
    antidepresan ile tanıştım. fluoksetin içeren, prozac gibi bir şey ama adı farklı hatırlayamadım.
    bana yaramadı açıkçası. reçetesiz tırt bir ilaç . tedavi sürecinde işe yaradı aslında.ama daha tepkisiz, ne sevinen ne üzülen birisi oldum kullandığım aylar boyunca. tabi bu söylediğim etkiler kırmızı yeşil reçeteli ilaçlar kadar da değildir sanırım.

benim psikoloğum olan abla klasik bir şekilde çocukluktan başlattı bana anlattırmaya.
    kaygılarım, sevinçlerim, üzerine de baya bir konuştuk. bazen yazı yazarak gidiyordum ve bunun üzerine gelişiyordu konuşma. bazen köşeye sıkıştırıp kendi kendime bir sürü şeyi itiraf ettirdi.

bende emeği büyüktür kendisinin.bunun yanında içsel bir sıkıntın var ise psikolog sana % 30 yardımcı oluyorsa geri kalanı kendi çaban ile oluyor.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)