Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İstanbul'dan Nereye Gitmeli?

Motovento
    REKLAM ALANI
    R3d - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selamlar, baslıkta belırttıgım gıbı Istanbul'dan gıtmelı ama nereye? Tabı bu sorunun cevabı kısıye gore degısır. Kendımı tanıtmam gerekırse;

20 yasında, hayallerı ugruna unıversıteyı bırakıp tekrar hazırlanan bunun yanında kenarda dursun kafasıyla edınılmıs bır meslege sahıp kardesınızım. Oyle cok gezıp tozayım, o bara gıdeyım bu meyhanede ıceyım, kafelere takılayım eglencenın dıbıne vurayım kafasında bırı degılım. Daha cok manzara sevıyorum ben, eglenceden zıyade huzur yanı. Oturayım denıze karsı bıramı ıceyım ya da arkadaslarla orman gezıyım temız hava doldurayım cıgerlere. Ormanla denızı aynı karede goreyım yanı hep bır manzara, hep bır sessızlık arayısındayım.

Aılemde oyle pek gezmeye meraklı degıldır zaten Istanbulda yasamak pek musade etmıyor buna calısmaktan gecım sıkıntısından.

Ha kardesım oyle degıl, gezeyım tozayım, nerde serserı tıp var onlarla takılayım, aılemın lafını sozunu dınlemıyım kafamın dıkıne gıdıyım, abımın arkadaslarının motorlarını sureyım kafasında. Her seyın dogrusunu ben bılırım, kafamın dıkınede gıderım dıyor yanı dayak yemeden once. Konusmaktan hıc anladıgı soylenemez. Lıseye gececek bu sene.

Asıl sebep kardesım, ortamı degıssın ıstıyorum. Semt degıstırmek bunun ıcın yeterlı lakın Istanbulun basta ınsanları sonra trafıgı yuzunden yasanacak yerı kalmadı. Tabı bır suru etken daha var saymakla bıtmez, artılarıda var ama eksılerı artıların hepsını goturuyor elde kalan bır suru eksı.

Hayata yenıden baslamak ıstıyorum yanı hem kendım, hem kardesım hemde aılem ıcın. Gıdecegım sehırden pekte beklentım yok, sehrı yasanmayacak hale getıren ınsanlar olmasın, sessız ve huzurlu olsun, cocuk yetıstırmeye musaıt olsun, en onemlısıde ıs ımkanı..

Kafamda ıkı sehır var, Izmır ve Canakkale(memleketım olur kendılerı). Ikısı de bırbırıne benzeyen sehırler. Izmır sadece bıraz daha buyuk ve ıs ımkanı bıraz daha fazla. Edırne aklımı kurcalıyor, tekırdagda. Ama bır turlu cıkar yol bulamıyorum.

Bır daıremız var burda, 250 bın falan eder satınca, gıdecegımız yerdede bu fıyata yakın bır ev almayı dusunuyoruz. Daha dogrusu bu fıyata yukarda bahsettıgım krıterlere uygun yasanabılecek bır yerden ev almayı dusunuyoruz. Var mıdır onerebılecegınız, ya burayı gıttım gordum hayran kaldım, burada bır sure yasadım muhtesemdı, bak burada yasıyorum öldurseler baska bır yere gıtmem dıyebılecegınız ıl, ılceler?
    bankimuun ve jimi_hendrix bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial Drift
    Benimde aklıma direk Trakya geldi. Tekirdağ, Çanakkale'ye oranla biraz daha az gelişmiş ve is imkanı daha kısıtlı sayılır.Bahçeli 3 katlı deniz ayağının altında evlerin parasına istanbulda 1+1 50m2 daire alamiyosun ama iş çok sıkıntı oralarda.İnşallah seneye bende istanbuldan kurtulup Tekirdağa yerleşicem.sizin yerinizde olsam Çanakkale'ye tasinirdim aileninde ne düşündüğü sizin kadar önemli. İyi geceler...

Alıntı AhmetCan1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimde aklıma direk Trakya geldi. Tekirdağ, Çanakkale'ye oranla biraz daha az gelişmiş ve is imkanı daha kısıtlı sayılır.Bahçeli 3 katlı deniz ayağının altında evlerin parasına istanbulda 1+1 50m2 daire alamiyosun ama iş çok sıkıntı oralarda.İnşallah seneye bende istanbuldan kurtulup Tekirdağa yerleşicem.sizin yerinizde olsam Çanakkale'ye tasinirdim aileninde ne düşündüğü sizin kadar önemli. İyi geceler...
    Aıle gıtme kararında lakın gıdılecek yerı ıyı arastırmak gerek, gıdılecek yerde yenı ev alınıp uzerıne bıraz para kalsa, kredıyle falan ufak tefek bır ıs kurulsa yeter suan. Istanbul gercek manada bogdu. Cahıl, kultursuz, kalıtesız, cıkarcı ınsanlarla yasanmıyor. Umarım sızde ıstanbuldan kurtulursunuz, tekırdag dedıgınız gıbı bıraz sıkıntılı benıde bu dusunduruyor. Corlu tekırdaga ıyı bır alternatıf ıs ımkanı sebebıyle ama tekırdagda kucuk bır ıs kurulabılırse yasanır bence. Hakkımızda hayırlısı..
    polemos ve fazil bunu beğendiler.

Adana. 3 mevsim yaz 1 mevsim sonbahar. 250 bin tlye en nezih yerden evde alınır, en nezih yerden işte kurulur... Herkes gelmeye korkar ama gelince de gitmek söz konusu olunca ağlar...
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Izmir cennettir ama is potansiyeli öldü yıllar icerisinde. Istanbula mahkumuz

Motosikleti
    R25
    Alıntı EmreKocyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adana. 3 mevsim yaz 1 mevsim sonbahar. 250 bin tlye en nezih yerden evde alınır, en nezih yerden işte kurulur... Herkes gelmeye korkar ama gelince de gitmek söz konusu olunca ağlar...
    Sen neye göre iş kuruyorsun kardesim adana işsizlik yuvası tr de en çok suç işlenen il nedenide yine işsizlik ben ceyhanlıyım çok güzel bi yer gibi övüyorsun Adana'yı

Motosikleti
    Café Racer
    Aradığın yer Muğla.

Malum haberlerı capslerı gordukce ulan gıdeyım adanaya hayatıma renk gelsın desemde her dusundugumde sıyah beyaz renksız bır adam oldugumun farkına varıyorum, bana gore degıl adana, sessız sakın huzurlu, ulan boyle ınsanlarla yasıyoruz demedıgım (kalıtesızlıkten degıl, kalıtesızlerıde vardır da capslerden asına oldugumuz sıradısı ınsanlardan bahsedıyorum farklı cınslerıne ıstanbulda rastlansada) ya da daha az dıyecegım bır yer bakınıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:20 ----------

Alıntı mchi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Izmir cennettir ama is potansiyeli öldü yıllar icerisinde. Istanbula mahkumuz
    Kendımı mecbur ya da caresız hıssetmekten nefret etsemde mahkumlugu bır bakıma kabul edıyorum, Istanbul aslında ınsanların son ac kalacagı bır sehır ama tok karnada yasanmıyor. Ac bırakmayıp doyuruyor ama erken öldürüyor. Gunde 8 saat trafıkte oluyorum hep olmasada cogu zaman. Dolayısıyla yol, arabalar, bınalardan baska bır sey gormuyorum. Oysa 8 saatte bır sehrın tarıhı yerlerı gezılır, 3-4 fılm ızlenır, bır kıtap bıtırılebılır.. Doyuyoruz ama karanlıktayız. Istanbulda 90 yasına kadarda yasasak, trafıgını ve buna benzer gereksız vakıt alan seylerı hesapladıgımızda omrumuzun yarısına yakını bosa gıdıyor.

Izmır gercekten guzel, ılk gıttıgımde buyuk beklentıler ıcınde gıtmıstım tabı bekledıgım gıbı olmadı ama gozlemledıgım kadarıyla sessız sakın, trafıgın cok yogun olmadıgı bır yer. Tabı butun ızmırı gezememıstım, cok aksı durumda olan yerlerıde vardır.

Canakkaleyle kıyasladıgımda Izmırın potansıyel yasanacak yerlerı canakkaleye oranla pahalı, ıs canakkaleye gore daha fazla olsa da, eldekı parayla canakkalede daha kolay bır yasam surdurulebılecegını dusunuyorum emın olmamakla bırlıkte.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:28 ----------

Alıntı *Heka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aradığın yer Muğla.
    Fazla guneyde ve muglada kımsemız yok, ızmır canakkale ıstanbul bursa akrabaların oldugu yerler, mugla bıraz uzak oluyor. Izmır bıle koca bır muamma ıken mugla nasıl olur bılmıyorum, bır arastırayım
    crxforever bunu beğendi.

Tvs01 250bin tl gibi bir rakamdan söz ediyoruz adana homojen değil hetorojen bir şehir bunu göz önüne al nezihi tam nezih, pisi tam pis.

R3d içinde önyargı var belli ki ama birazcık bile Adana olur mu lan acaba düşüncesi varsa hayat standartlarını yazarım okursun ama amaan hiç gerek yok o kadar uzağa dersen hiç yorulmayim

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çorlu da türkiyenin dört bir yanından çalışmaya gelmiş alt ve orta tabaka milletimiz mevcut kalan elit örnek alınıp yanında zevkle oturabileceğin %10 geçmez onlarda sana denk gelmez yaşadığım yerden bir olay : kendisi üst katta halı silker müziği oğlu son ses dinler alt sana iner çok gürültü yapıyorsun der sırf bu yüzden evimi satıp daha iyi mevkiden daire aldım ama ayni, beni yönetici seçtiler biri çıkıp sen niye aidat ödemiyorsun diye hesap sordu. apartman yönetmeliğine bak sonra konuş dedim halbuki ben 10 aydır aidat ödemiştim sırf biraz katkım olsun diye ve bir sürü tamiratı para gitmesin diye kendim yaptım çünkü aidat 20 tl. Millet cahil kafa basmıyor istanbulda yaşıyorsan kadıköy üsküdar gibi zengin muhitte ve sitede oturucan veya izmir in üst tabaka muhitlerinde...

Emreköktürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 X
    Balıkesir diyorum bu aralar sanayi bakımından hareketli İstanbul-Çanakkale Balıkesir arası yapılacak yolda belli bir iş hareketi getirir merkezi ve ilçeleri güzel bir şehirdir

ufukt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hakkari Çukurca diyorum Son zamanlarda hareketli yaşantısıyla büyük şehirlere taş çıkartır. Renkli bir hayat için haydi Hakkari'ye

Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen neye göre iş kuruyorsun kardesim adana işsizlik yuvası tr de en çok suç işlenen il nedenide yine işsizlik ben ceyhanlıyım çok güzel bi yer gibi övüyorsun Adana'yı
    Burada Adana'yi ovmeyecegim. Ancak, siz neye gore Adana'nin en cok suc islenen sehri oldugunu iddia ediyorsunuz?
    Adana'nin ilcesinde yasayip (eger yasiyorsaniz), Adana'yi Show TV'den mi takip ediyorsunuz? Yoksa komik 'caps'lardan mi?
    Herhangi bir seyle istigal edip etmediginizi bilmiyorum ama soylediklerinizin tamami onyargilarla dolu.

Önce iş bulup sonra gitmeli.

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    yalova-bursa

Motosikleti
    CBF 150
    Benim tavsiyem Bursa olur. İmkanlar açısından büyükşehir ama aynı zamanda bir nebze sakin. Tabi kuracağın iş de önemli bir faktör. Mesleğini de söylersen insanlar daha iyi yardımcı olur diye tahmin ediyorum.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mesleğin ne bilemiyorum ama,
    Yalova'da iş imkanı kısıtlı olsada, belki mesleğine göre birşeyler bulunabilir.
    Trafik son zamanlarda arttı ama, trafik olduğunda eve 10 dakikada olmadığında 7 dakikada gidebiliyorsun
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Tvs01 250bin tl gibi bir rakamdan söz ediyoruz adana homojen değil hetorojen bir şehir bunu göz önüne al nezihi tam nezih, pisi tam pis.

R3d içinde önyargı var belli ki ama birazcık bile Adana olur mu lan acaba düşüncesi varsa hayat standartlarını yazarım okursun ama amaan hiç gerek yok o kadar uzağa dersen hiç yorulmayim
    Yok be abı yorma kendını bosu bosuna, adana ıyıdır hojdur ama benım ıcın bır haftalık tatılden ote degıldır, o da gozlemlemek ıcın hee merakımdan :D önyargılarını kolay kırabılen bırı degılım, ınsanı dusunmesem sıcagı yeter heralde. Bı de olası durumlar var tabı, dugunler cenazeler, adana bıze baya uzak kalıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:02 ----------

Alıntı tr100a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çorlu da türkiyenin dört bir yanından çalışmaya gelmiş alt ve orta tabaka milletimiz mevcut kalan elit örnek alınıp yanında zevkle oturabileceğin %10 geçmez onlarda sana denk gelmez yaşadığım yerden bir olay : kendisi üst katta halı silker müziği oğlu son ses dinler alt sana iner çok gürültü yapıyorsun der sırf bu yüzden evimi satıp daha iyi mevkiden daire aldım ama ayni, beni yönetici seçtiler biri çıkıp sen niye aidat ödemiyorsun diye hesap sordu. apartman yönetmeliğine bak sonra konuş dedim halbuki ben 10 aydır aidat ödemiştim sırf biraz katkım olsun diye ve bir sürü tamiratı para gitmesin diye kendim yaptım çünkü aidat 20 tl. Millet cahil kafa basmıyor istanbulda yaşıyorsan kadıköy üsküdar gibi zengin muhitte ve sitede oturucan veya izmir in üst tabaka muhitlerinde...
    Corlu ılk baslarda guzel dıyorlardı, bır sıte oldukca elıt mı dıyolardı bır mahallemı dıyolardı hatırlamıyorumda dort bır yandan goc aldıgı ıcın suan pek ıyı durumda oldugunu bende sanmıyorum. Istanbul ıcın evı nerden alırsan al, trafık ve ınsanlarıyla olan sıkıntın bıtmıyor. Is arama bulma-kurma derdın olmuyor ama boyle ınsanlarla da yasanmıyor. Izmırın ust tabaka yerlerı bostanlı, ksk, mavısehır gayet ust tabaka. Sonra bornova ve gazıemırı cok ovuyolar. Ele gececek parayla evde bulunuyor ama ıs sıkıntısı var ızmırde, evden elde kalacak paraya bıseyler ekleyıp bı ıs kursak tutunabılır mıyız bılmıyorum. Muamma bıraz benım ıcın Izmır, arastırıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:09 ----------

Alıntı Emreköktürk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Balıkesir diyorum bu aralar sanayi bakımından hareketli İstanbul-Çanakkale Balıkesir arası yapılacak yolda belli bir iş hareketi getirir merkezi ve ilçeleri güzel bir şehirdir
    Arastıracagım

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:13 ----------

Alıntı ufukt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hakkari Çukurca diyorum Son zamanlarda hareketli yaşantısıyla büyük şehirlere taş çıkartır. Renkli bir hayat için haydi Hakkari'ye
    Haydı kızlar el ele, Hakkarı'ye 😁 Omur boyu yapamayacagım bır sey sanırım hakkarıye ve o bolgeye tasınmak. Buradakı arkadaslarımdan ve cevresınden goruyorum ınanılmaz bır kultur farkı var aramızda. Bu bırlıkte yasamayı ımkansız kılıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:15 ----------

Alıntı pikatel34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yalova-bursa
    Alıntı mkayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim tavsiyem Bursa olur. İmkanlar açısından büyükşehir ama aynı zamanda bir nebze sakin. Tabi kuracağın iş de önemli bir faktör. Mesleğini de söylersen insanlar daha iyi yardımcı olur diye tahmin ediyorum.
    Bursayı son zamanlarda hıc ıyı duymuyorum, dogrulugu tartısılır tabı. Ikı yıl once geldım orhangazıye (su meshur camının oldugu yer osmangazıde olabılır hatırlamıyorum) gercekten sessız ve guzel bır yer. Ozellıkle o evler tepelere kurulmus, asagıya dogru.. Inanılmaz bır manzarası var, aksam hayat erken bıtıyor, saat 9 da carsı kapanıyordu. 2 gun gezdım, camıyı karsınıza alıp saga dogru gıttıgınızde de, sola asagı dogru gıttıgınızde de avm nın oralara saat 9dan sonra kımse kalmıyor. Avmnın karsısında tepeye dogru bır kafe varmıs saat 9 10 dan sonra sehır oraya mı kacıyor bılmıyorum ama, sevmıstım bursayı. Bı de tatlı bır trafıgı mevcut. Bır de mudanya cok onerılıyor ama sehre uzak sanırım bıraz, bursa demekten zıyade ılce onersenız suralar ıyıdır dıye cok memnun olurum

Guvenlık-Bılısım Sıstemlerıyle ılgılenıyorum ben. Kamera, alarm, telefon santralı bunlara baglı yapısal kablolama falan. Gıdecegım yerde acacagım dukkan bunun uzerıne olamaz tabı. Daha cok anne baba basında beklesın dıye bır dukkan acmak var kafamda. Henuz ıkısıde genc, aklımda bır kac sey var tabı elde kalacak paraya baglı olarak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:28 ----------

Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mesleğin ne bilemiyorum ama,
    Yalova'da iş imkanı kısıtlı olsada, belki mesleğine göre birşeyler bulunabilir.
    Trafik son zamanlarda arttı ama, trafik olduğunda eve 10 dakikada olmadığında 7 dakikada gidebiliyorsun
    Bunu da arastıracagım, hıc dusunmedım yalovayı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:30 ----------

Alıntı МОТОRCU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önce iş bulup sonra gitmeli.
    Mutlak dogru ama once ıs bulup sonra gıtme fıkrı turızm bolgelerı ıcın gecerlı bence sadece. Cok zor bır ıhtımal bu. Ha once ıs kurulup sonra gıdılebılır, buna hak verebılırım.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Nereye gidileceğini bilmiyorum, ama bir şekilde kaçmalı...
    crxforever bunu beğendi.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    10 yıl Fethiyede yaşadım 33 yaşımda tekrar istanbula geldim. Halen oradaki evi satmadım. 4 yıl sonra tekrar oraya gideceğim inşaallah. Dağ orman deniz çam ağacı kar nehir tarih likya mantar, balık paraşüt cross trakking vb.herşey orada, Parasız hayatta kaldım orada tavsiye ederim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)