Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sağ dizdeki çekme hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Merhaba.

Yaklaşık 1.5 ay önce sağ dizimin arka kısmındaki çekme şikayetiyle hastaneye başvurdum. Kas kasılması olduğunu söyleyip gevşetici verdiler ama hâlâ geçmedi. 1-2 saat oturup kalktıktan sonra sağ dizimi tam olarak açamıyorum. Biraz zorlanıyorum ilk adımlarda. Sonra hiçbir şey yokmuş gibi devam ediyorum.

Aktif olarak vücut geliştirme ve boksla uğraşıyorum. Bb antremanlarında sıkıntı olmasa da ringe çıkınca baya zorluyor beni. Ve özellikle ip atlarken.

Bu konu hakkında bilgisi olan varsa yardımlarını bekliyorum. Çapraz bağlarda bir sıkıntı olmuş olabilir mi acaba? Belirtiler bunlar az çok bellidir ne olduğu herhalde.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RiDeR_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX RoadraceR
    Aynısı kaynımda da var :D
    Benim duruma çok benziyor nasıl başladığını hatırlıyor musun?
    Draconian bunu beğendi.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Bende de aynı sorun var. Aşırı idman yapmaktan veya zorlamaktan olur. Koşucuyum. 2 ay önce bir akşam kendi sınırlarımı çok zorlayan bir idman yaptım ve sol diz arkası kalf ( calves ) kası aşırı ağrımaya başladı. 3 gün dinlenip 30 km gece yarışına katıldım. Bu sefer üstüne basamayacak kadar ağrımaya başladı. 1 hafta dinlenip haftada 30-40 km lik yürüyüşe geçtim, koşuya ara verdim . Düzeldi dedim. Son 8 günde 100 km (80 km ultra maraton artı 21 km yarı maraton) koşunca dün yine başladı. Adamakıllı dinlenmeden geçmeyecek . Senin de yapman gereken bu. 3 hafta idman yok.
    Draconian bunu beğendi.

kursaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R125-Mt-09-CBR650R
    Aşırı kas yorgunlugundan olur bu gözdeki seyirme olayı da gözün yorulmasıyla alakalı oldugu gibi bu da aynı durumla alakalı dinlenmen gerek

Yolcu0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    bendede bacakta olmasada çeşmeyi köküne kadar sıkarken kolumda bir acı hissettim. sonra bir şeyleri sıkamıyordum. kolum acıyordu. hatta yumruk yapıyordum ama güç veremiyordum elime. bir kırık çıkıkçı önerdiler gittik adam kolumla 2-3 aşağı yukarı hareket yaptı şimdi acıcak daha dedi 2 güne ise geçecek öylede oldu

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı Yolcu0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bendede bacakta olmasada çeşmeyi köküne kadar sıkarken kolumda bir acı hissettim. sonra bir şeyleri sıkamıyordum. kolum acıyordu. hatta yumruk yapıyordum ama güç veremiyordum elime. bir kırık çıkıkçı önerdiler gittik adam kolumla 2-3 aşağı yukarı hareket yaptı şimdi acıcak daha dedi 2 güne ise geçecek öylede oldu
    Sene olmuş 2016 , hala ortopedist yerine çıkıkçıya giden cahiller var. Pes doğrusu.

Yolcu0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sene olmuş 2016 , hala ortopedist yerine çıkıkçıya giden cahiller var. Pes doğrusu.
    modern tıp olmadan önce koca karı yöntemleri vardı. arkadaşımın diz kapağı çıktığında hastanedeki doktor yerine taktı her doktor bu tarz şeylerden anlamıyor bir film çekiliyo hiç bir şey yok diyor doktor canın acımasın diyede bir kaç ilaç yazıyo. şimdi senin canın yanarken düzeltilmeden ilaç yazılması mı mantıklı yoksa ilaç vs olmadan direk düzeltilmesi mi ?

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Dağdaki çobanın bile bildiğini küçümsemeyeceksin.

Kazadan sonra 3 ay ayağa kalkamadım.
    Kalkınca yürüyemedim bir şeyler yanlıştı.
    MR, film, ortopedi, uzman her şey yolunda ama ben yürüyemiyorum.
    Uzman dedi ki;
    "-yürümeyi unutmuşsun öğrenmek gerekecek "

Baktım tıptan çare yok, ananemim bildiği bir çıkıkçı ya gittik.
    Kadın ayağımı 5-6 dk. elinde oynadı evirdi çevirdi.
    Bu ayak yanlış kaynamış dedi ve orada beni bağırtarak tekrar kırdı.
    10 gün basmadım sonra yürümeye başladım.

Çaresiz bırakmasın Allah kimseyi..
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Alemsin ha!
    Elemanin hekime basvurmayip,ya da teshisi begenmeyip MT'ye basvurmasi normal,
    diger elemanin çikikçiya gitmesi mi anormal?

Motosiklete binmekten mi oluyor bilmiyorum ama hepimizin kafa biraz kirik hakikaten.
    Yengen de zaman zaman senin kafa normal degil diyor bana!
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre

Birde aklıma şu olay geldi
    Tuzla da Çocuk sahibi olamayan bayanlar nefesi kuvvetli bir hocaya gidiyorlar birkaç ay sonra hocanın kadınarla muta yapıp bilikte olduğu daha sonra çocuk olmazsa Dua olmadı gibi oyaladığı ortaya çıkıyor hiçbiri rezil olmamak için şikayetçi olmuyor :D sene 1850 değil 2011 de oluyor :D

Kardeşim ben yardımcı olayım sana fizyoterapistim ben

Öncelikle geçmiş olsun ve sakın ne olduğu belirsiz kimselere gitme...

Hastanenin sana dediği doğrudur kas kasılmaya geçebilir bunun sebebi de bişeyleri eksik bırakıyosun kasın ihtiyacı olsn kalsiyum , magnezyum yada elektrotlarda bi eksiklik vardır ve kas tetanosa girmiştir besin olarak süt ürünleri eksiltme ( kalsiyum ) muz ( magnezcum ) maden suyu ( elektrotlar ve mineral için ) bunları ilaç yerine doğal almaya çalış iyi bir fizyoterapist bunun bi seansta halleder büyütcek bişey yok korkma ve bir fizik tedavi bölümüne git antalyadaysan ben yardımcı olurum

İlk msj da sana kısmetmiş 😁😁😁😀😀😀

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)