Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

yaa bu devleti anlamıyom denizde yüzün diyor ama ıslanmıycaksınız diyor ??

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    bakın büyük vergilerden hepinizin haberi var ötv kdv vs.... birsürü vergi veriyoz özellikle yurt dışından gelen mallara... yaa aslında devleti anlıyom devletin amacı yurt dışından gelen ihracatı azaltarak türkiyede üretim yapmaya zorluyor yani devlet diyorki dişardan mal almayın kendiniz üretin. yanlız işin garip yarafı türkiyedeki yatırımcılarında önüne birçok engel çıkartıyor inanılmaz vergiler koyuyor yani türk insanına türkiyede üretim yaptırmamak için elinden geleni yapıyor. bakın size bir örnek veriyim yaklaşık 1.5 -2 ay önce haberlerde izledim bir türk yatırımcı bir tekstil fabrikası kurcak adam türkiyede kurmaya kalkıyor öyle bir vergi yüklüyorlarki bu yatırımcıya adamda tv ye çıktı ben dedi türkiyede vergiler çok yüksek oldugu için yeni fabrikamı bulgaristanda kurcan dedi işte buyrun sayın devletimiz kına yaksın birde o yurt dışında üretim yapacakya bu mallar bizim ülkeye girerken ötv kdv vs.. vergiler yiycek bizim 5 lira alacagımız şey olacak 8 lira yaa bu motorsiklettede öyle adamlara hem türkiyede fabrika kurdurmazlar vergileri basarlar hemde yutdışından motor alınca ötv kdv.... yaa yok dünyanın hiç bir ülkesinde böyle bir sistem yaa inanın biz ekonomik sistem yönünden suriye iran kadar bile olamayız adamlar bizi katlar emin olur yani devlet kısaca devlet bize diyorki denizde yüzün ama ıslanmayın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Vergiler yüksek ama aşırı değil. Sorun uygulanma prosedürlerinin garipliği ve sürekli değişmesi, izin belgeleri için on yüz bin milyon devlet dairesini dolaşmak zorunda olmak, yine bir sivri akıllının çıkıp dava açması vs vs.

Motosikleti
    F 650 GS
    evet arkadaşım bu işin vergili kısmı birde orda çalışıcak olan bir motor fabrikası ise orda ki makina mühendisleri var bizim odtü gibi kaliteli üniversitelrden derce ile mezun olan ögrencilere bizim devlet sahip çıkmaz italyanlar abd fransızlar bizim mühendisleri alıp ülkelerine götürüyor sonra tabi ülkede niye üretim yok sen üretim yapacak personeli elinde tutamıyon ki neyle üretim yapcan. ben inanıyorumki türkiyede de öyle biligili insanlar var bizim şuan kullandıgımız motorları yapcak türkler ama hepsi ya yurt dışında yada türkiyede devlet onları çürütüyor. bakın zonguldakta bir tamirci saf su ile çalışan araba yapmıştı adamın arabasıda gayet iyi gidiyordu fakat her ne hikmetirki adam o gün bu gündür birdaha hiç görünmedi ya mezarda yada yurt dışında devlet öyle insanalrın elinden tutsa işte sen ülkede ozaman gör üretimi. abd fransa almanya gibi ülkeler butür arge çalışmalarına çok önem verdikleri için bugünkü yerlerine geldiler biz hala yerimizde sayıyoz

hedowich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco vitality 50-ybr 125 -cbf 250 -fazer 600 S2
    daha dur cami dikcekler istanbulun göbeğine belki çözüm olur bu bitmeyen sorunlara
    Ride your way

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Aslında bizde de Ar-Ge yapma maliyeti çok değil, hem şirketler Ar-Ge maliyetlerini vergiden düşebiliyorlar. Borsadaki bazı şirketleri ödev konusu oalrak inceledik, yerli şirketlerde Ar-Ge çalışması çok çok az, ama en basitinden Bosch Fren şirketi cirosunun %3'ü kadar Ar-Ge yapmış. Bosch bu yüzden Bosch

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Suuuussss sen dahamı iyi bileceksin büyüklerden hıııııııııımmmm.Ağzına acı biber sürerim haaa
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

Motosikleti
    F 650 GS
    yaaa arkadaşım çok güzel diyorsunda bu devlet kaç senedir birtürlü yerli araç üretimine geçemedi . yaa alıcagım motor ücretinin yarısı neden devlete vergi olarak veriyim ki ben 10 lirallık motoru biz 20 liraya alıyoz yaa bak süriyede bir arkadaşımız babası gitmiş oda motorcuymuz ordakicbr 125 fiyatı 1500 dolar ya burda 4.800 ytl bir suriye kadar olamıyorsak ne deyim artık ben yaaaa

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bide kolay yolu ar-ge değilki.Yapıyor yabancı markayla anlaşmayı,sonrada kendi üretmiş gibi reklamını basıyor.Büyüğünden küçüğüne hepsi aynı.Yaratıcı beyinlerede arkalarını dönüp gülüyorlar.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    niye devlete kızıyon ki? televizyonlarda türk bilim adamının dünya çapındaki başarısı sonucu aldığı ödülün reytingi mi, yoksa hangi manken bilmem ne gecesine hangi kıyafetle geldinin reytingi mi yüksek?
    May the Force be with McLaren Mercedes

danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    »»»»»» Bu Mesaj Moderator tarafindan düzenlenmiştir.»»»»»»
    Foruma yazilacak konular ilgili bölümlere yazilmalidir. Yanlış bölüme açılan başliklar yöneticilerce ilgili bölüme taşınır... Tekrarı halinde SİLİNİR! Bu nedenle itiraz türü yazilarin da silinmesi, veya cevaplandirilmasi sorumlunun yetkisindedir.
    Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
    Foruma üye olan herkes Forum Kurallarını kabul etmiş sayılır.
    Şikâyetler için... info@motosiklet.net
    ************** Site Yöneticisi: danger0 **************
    Biz ilhamlarimizi gokten ve gaipten degil dogrudan dogruya hayattan almis bulunuyoruz. K.Atatürk

ismail_bilge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150zat
    katılıyorum kım kımın kucagında nerde daha cok tutuluyo + sabah programları fulll

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    toplum bunu istiyo diyolar ya program yapımcıları siz bunu hakediyoruz demek istiyolar yani.

Motosikleti
    speederbike
    doğru, halk onları hakediyor ve de istiyor.

taskinlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Arkadaşlar bu forumda devletin aleyhind eyazı yazılıp çizilmeye başlanırsa herkes bi ağızdan ortaya bir laf atar ve sonunda motosikletten ziyade siyaset forumu halinde tartışırız.İyisi mi biz motsikletlerin görüntü ve modelleri hakkında bilgi paylaşalım.Tartışmayalım

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    o konuda topik var zaten burası onun yeri diil.....

Motosikleti
    speederbike
    ben devletten değil, halktan bahsediyorum.

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Devletse bizim devletimiz iyi yanınıda kötü yanınıda söyleriz.Devlet dediğin köyün ağası veya padişah değilki,onların hakkında sual olunmaz.Halkımızın kafasında devlet yüce padişahla eş boynu kıldan ince eli eteği öpülür vs.
    Apartman veya site yönetimini bir düşünün onun büyüğü aidatımızı ödeyip hizmet alıyoruz.Aidat-vergi yoksa hizmette yok.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

amore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Grand Eagle 250
    en çok parayı alan ve en kötü hizmeti veren site bu sanırım ben başka siteye taşınmayı düşünsem mi acaba, düşündükçe bezdiriyo

Motosikleti
    F 650 GS
    yaa arkadaşım biz burda devletin siyasetlerinden konuşmuyoruz bizi sadece motorlarla ilgili bölümü bizi ilgilendiriyo ayrıca o kim kiminle nerde olayı süperdi: evet ya aynen bizim halkımız bunu istiyor bilim adamı çıksa kanal degiştirir bu millet

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı
    evet ya aynen bizim halkımız bunu istiyor bilim adamı çıksa kanal degiştirir bu millet

+1 hak ediyo bizim millett..
    CBR 600F Honda,

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler