Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

PC Toplama İşinden Anlayanlar İçeri Buyrun :)

Motovento
    REKLAM ALANI

Şu sıralar toplama bence :D. Nvidia bir sonraki nesil ekran kartlarını beklemek lazım, nm bazında küçüleceği için bu sene ciddi performans farkı olacak. Zaten çıkmasına da birşey kalmadı. Mevcut kart fiyatları da düşecek.

İşlemci tarafındaysa Intel tick tock modelini uygulayamadı bu sene, yeni gelecek nesilde büyük fark yok.

Benim de 5 seneyi doldurdu PC ama geforce 1000 serisini bekliyorum yenilemek için.
    Ezio41 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Bartas3010 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Activa, 98 zx6r
    hoca skylake işlemciye ddr3 anakart seçmişsin. Skylake'ler ddr3l ya da ddr4 bellek kullanıyor. Technopat diye bir youtube kanalı var en son 2500tlye kasa güç kaynağı her şey dahil ddr4 sistem toplamıştı. İşlemciyi ve ekran kartını kendi seçtiğini kullanırsın temiz olur
    Ezio41 bunu beğendi.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı oknglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle bu pc yi ne için kullanacaksınız onu bir netleştirmek lazım.
    Eğer oyun oynarım diyorsanız elinizdeki TV bence yetersiz olacak. Bence monitör almalısınız. Elinizdeki TV yide film falan izlemek için kullanırsınız.

Anakartı DDR4 olarak seçin Asrock z170 extreme 3 ler iyidir. Bendeki AMD sistemde asrock var çok memnunum
    SSD kesinlikle şart
    Ekran kartına r9 390x alternatif olabilir gtx 970 den daha performanslı.

DDR4 veya ddr3 olan anakarta DDR 5 ekran kartı takabilirsiniz.
    DDR3 olan anakartada ddr4 ram takamazsınız. Anakartı DDR4 almanız lazım.

Pc'yi kullanma amaçlarımı önceki yorumlarda da belirttim hocam . Anakartı ddr4'lü linkini attım . Tv'den başka seçeneğim yok . Çünkü tv odamda ki masada ve ps4'e bağlı . Pc ve Ps4'ü ortak yerden kullanmam lazım . Tv'de 1080p full hd çözünürlük alayım bana yeter. 4k , 2k çözünürlük peformansı istemiyorum zaten gerek yok . R9 390x'de güzel bir kart , GTX 970'lerle aynı fiyatta aşağı yukarı ama çekirdek ve bellek hızları daha düşük.

Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu sıralar toplama bence :D. Nvidia bir sonraki nesil ekran kartlarını beklemek lazım, nm bazında küçüleceği için bu sene ciddi performans farkı olacak. Zaten çıkmasına da birşey kalmadı. Mevcut kart fiyatları da düşecek.

İşlemci tarafındaysa Intel tick tock modelini uygulayamadı bu sene, yeni gelecek nesilde büyük fark yok.

Benim de 5 seneyi doldurdu PC ama geforce 1000 serisini bekliyorum yenilemek için.

Ekran kartları evet yeni modeller çıkartacak lakin , fiyatları şu anki gtx970 980'lerden daha pahalı olur gibi geliyor bana . Onları da almak daha zor olur . Yaz ayını falan beklemek en iyisi herhalde öyle gözüküyor .

Alıntı Bartas3010 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hoca skylake işlemciye ddr3 anakart seçmişsin. Skylake'ler ddr3l ya da ddr4 bellek kullanıyor. Technopat diye bir youtube kanalı var en son 2500tlye kasa güç kaynağı her şey dahil ddr4 sistem toplamıştı. İşlemciyi ve ekran kartını kendi seçtiğini kullanırsın temiz olur

Hocam , ileriki yorumlarda ddr3'ü eledim . Ddr 4 lü bir kartın linkini attım . Technopat'i sağolsun bir arkadaş gösterdi oradan izliyorum videoları . 2.500 tl'lik olan videoyuda izledim . İyi sistem topluyolar .
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Alıntı sandıkçı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pc ye şu sıralar çok bütçe ayırmamanı öneririm.Yakın zamanda gtx 970 aldım battlefield 4 te online olarak denedim fps de eski kartıma göre mükemmel bir artış olmadı.Markaya takılmaman iyi olur.Dolar kuru çok yüksek amd ye yönelmeni tavsiye ederim.Alıcağın Ramlerin gecikme değeri CL9 alman daha iyi bir seçim olur.Aynı fiyatlarda nede olsa.Gereksiz ürünlere çok paralar harcıyarak öğrendim OEM ürünlerini.İstiyosanız bütçenizi yazın size sistem toplıyım arkadaşlarada sorun bir değerlendirin...
    8-10bin bütçe

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)