Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ehliyetten 'Gözlük veya Lens' i Sildirdim

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Sentor 150
    Merhaba motosiklet ailesi forumdaki ilk mesajım tanışma bölümündeydi bu da ikincisi ve faydalı bir şey olsun istedim.

Sınava girdikten uzun bir süre sonra ehliyetimi yakın zamanda aldım. B sınıfı ehliyetimi alırken gözlerim bozuktu ve lens kullanıyordum bu nedenle ehliyetimde 'Gözlük veya Lens' ibaresi yer alıyordu daha sonra lazer ameliyatı oldum, A2 alırken sağlık raporumda göz doktoru raporu olmadığı için sildirmemde sıkıntı olabileceğini söylediler o nedenle ben de dosyamla emniyete gitmeden önce ameliyat olduğum hastaneden ayrıca bir rapor aldım. Bu sayede o ibareyi kaldırttım. Benim gibi lazer ameliyat olan arkadaşlar var ise onlar faydalansın diye yazıyorum, ben internette aradığımda bir bilgi bulamadım çünkü.

Farklı bir ekleme daha yapayım eğer nüfus cüzdanınızdaki fotoğrafınız eski ise, küçük gösteriyorsanız emniyette fotoğrafınızı değiştirmenizi isteyebilirler, yani benden istediler. Dosyamı işleme koydular ama almaya gelirken yeni kimliğimle gelmemi istediler.

Kimlikteki fotoğrafı değiştirmek çok kolay, bulunduğunuz ilin nüfus müdürlüğüne gidiyorsunuz 2 adet fotoğrafla 6-7 lira gibi cüzzi bir miktara değişiyor, işlem yaklaşık 5 dakika sürüyor.

Umarım faydalı olmuştur..
    Sokollu, noob, COMTAN ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Tekrar vergi, kart ücreti vs istemediler mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:36 ----------

Gerci a2 ye geçerken yaptırdığını yazmışsın. Sorumu dikkate alma

Gorkem.IX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    o ibarenin yer alması ehliyette bi sorun teşkil ediyor mu hep merak ettim

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Alıntı Gorkem.IX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gözlük yazıyorsa gözlüksüz kullanamazsın önemi bu
    Kelimelerini yükselt sesini değil, yağmurdur çiçekleri büyüten gök gürültüsü değil.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benimkinde de gözlükle kullanır yazıyor ama şimdiye kadar bir sorun çıkmadı.Gözler 0,75 ile 1,50 arası değişiyor seneden seneye o yüzden ameliyat olmaz ihtiyacı hissetmedim.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı Gorkem.IX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    trafik polisi seni durdurup normal kontrol yaparken ehliyetinde o ibareyi görürse ve gözünde gözlük veya lens olmazsa cezayı yirsin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)