Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Yavru Köpek Hakkında Gerçekten Önemli/Acil

Motovento
    REKLAM ALANI

dostum ben secereli üreticiyim. yavrun küçükse eğer anne sütünüde almadıysa. bebek devam sütleri var eczanelerden de alabilirsin aptamil tarzı mamalar onlarla besliyebilirsin aynı zamanda 20 günden sonra katı gıda yemeyede başlayabilirler mama yemiyorsa et türevi şeyler verebilirsin tavuk göğüsü yada dana yürek ve yahut kıyma yedirebilirsin. süt verirsende arkadaşlar demişler suyla karıştır ver ama süt yerine anne devam sütleriyle devam etmen çok daha sağlıklı olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:51 ----------

ek olarak peynir sucuk hani evde bulunacak şeylerden örnek vermeye çalışıyorum bu tarz şeylerde yiyebilir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kbR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Kardeşim şuan 45 günlük dogom var. Daha dün kanlı ishal için aşı yapıldı ama sen çok geç kalmışsın. Veterinerler ishal olmadan önce vurulmasını tavsiye ediyor. Çünkü ishalde köpek bitkin oluyor ve aşıyıda bünyesi kaldırmıyor ölümle sonuçlanabiliyor. Benim veterinerim ishal olup olmadığını kontrol etti ishal olmadığı için aşısını yaptı ishal olsaydı vurmuycaktı onu veterinerine bi danış önce köpeğin bünyesi kaldırırmı kaldırmazmı ona göre vursun. Ölmiycek hayvan ölüyor sonra..

Yiyecek işine gelirsek ben şuan eti cicibebe alıyorum bebekler için kullanılan. Onu light sütler var sütaşın hiç yağsız onunla karıştırıp onu yediriyorum. Ama yağsız olmalı eğer bulamazsan da yarı yarıya suyla karıştırman gerekiyor. Bunun dışında yavru mamaları var eğer alma şansın varsa ıslatmadan verme diş yapısını bozabilir. Çorbada özellikle tarhanayı kesinlikle yedirme ! Çorbalar köpekler için zararlı özelliklede tarhana. Bunun dışında güneşi göster ama serin yerde tut. Kolay gelsin.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Herkese teşekkürler. Mesainin bitmesini bekleyemedim, izin alıp eve gidip köpeği veterinere götürdüm. İshal olması sütten kaynaklıymış, süt verme, yavru için yaş mamalar var onlardan kullan dedi. Aldım verdim, yedi. İshal aşısını yapmadı, çok küçük henüz dedi. Herhangi bir rahatsızlığı yok, hasta/ishal olan yavru halsiz olur bu yerinde durmuyor enerjiden, normal mamaya dönersen ishal kesilir dedi. Karneyi kontrol edip dış parazit için damla uygulaması yaptı. Bol bol su ver dedi. 20 gün kadar sonra aşılar için götürcem. Karnesini alamamıştım, yenisini düzenlettim. Daha önce veterinerde ne yapılmış ne yapılmamış kesin olarak bunların bilgisini aldık. Şimdi yine işteyim. Konserve mamayı hemen yedi önümde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:06 ----------

http://www.akvaryum.com/Forum/yavru_...li_k844975.asp

Hesapta bunlar hayvansever, biz motorseveriz. Yıllardır üye olduğum, her fırsatta insanlara yardımcı olduğum, hatta özel üye statüsünde bulunduğum güzide forumda bu başlığa beşbuçuk saatte sıfır cevap alabilmişken, burada insanların yardım amaçlı yazıları bir kez daha motorcu dostluğu kavramının ne olduğunu hatırlattı bana.
    zaferce, capozzz, kbR ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese teşekkürler. Mesainin bitmesini bekleyemedim, izin alıp eve gidip köpeği veterinere götürdüm. İshal olması sütten kaynaklıymış, süt verme, yavru için yaş mamalar var onlardan kullan dedi. Aldım verdim, yedi. İshal aşısını yapmadı, çok küçük henüz dedi. Herhangi bir rahatsızlığı yok, hasta/ishal olan yavru halsiz olur bu yerinde durmuyor enerjiden, normal mamaya dönersen ishal kesilir dedi. Karneyi kontrol edip dış parazit için damla uygulaması yaptı. Bol bol su ver dedi. 20 gün kadar sonra aşılar için götürcem. Karnesini alamamıştım, yenisini düzenlettim. Daha önce veterinerde ne yapılmış ne yapılmamış kesin olarak bunların bilgisini aldık. Şimdi yine işteyim. Konserve mamayı hemen yedi önümde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:06 ----------

Hesapta bunlar hayvansever, biz motorseveriz. Yıllardır üye olduğum, her fırsatta insanlara yardımcı olduğum, hatta özel üye statüsünde bulunduğum güzide forumda bu başlığa beşbuçuk saatte sıfır cevap alabilmişken, burada insanların yardım amaçlı yazıları bir kez daha motorcu dostluğu kavramının ne olduğunu hatırlattı bana.
    Bu konserve mama nasıl bişey kardeşim bi foto atarmısın bana?
    efendy06 bunu beğendi.
    Oysa canı çıkana kadar sevmeliydi insan,,, Elbiseleri çıkana kadar değil !!

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Kardesim sevindim duruma. Zaten yazilarindan da vicdanli bir insan oldugun anlasiliyor. Kopecigin resimlerini de isteriz konuya
    efendy06 bunu beğendi.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    öncelikle yavru köpekler 25 günluk olduktan sonra kendı başlarını yemek yıyebılırler ama 45 gunluk olana kadar anne sutu almasında fayda var ve asılama olayı 2 adet karma asısı bıtene ve bagısıklıgı kazanana kadar hiç bir şekılde dıger kopeklerle kopeklerın bulundugu ortamla temas etmemelerı gerekmektedır bu durumda genclık hastalıgı denen illet bir hastalıga yakalanırlar tedavısı oldukca tuzludur ve çok nadir de olsa şanslı sayılabılecek sayıda kopekler kurtulur fakat gelişimleri durur tıfıl birşey kalırlar ve ömürleri çok uzun olmaz.sana gelen kopek bu durumdamı ? belirti olarak ilk etapta dışkı koyu yeşil olur sonrakı evrede kanlı ishal olarak devam eder.rutin bir kontrol yap gözünde kanlanma,akıntı veya iltihap varmı? burnuna dokun ıslak ve serin olmalı kuruysa ateşi vardır.en onemlısı karnının yanlarından deride sarkma varmı yanı derısını tut hafıf cek biraz saçma oldu ama anlarsın bıraz uğrasınca.yemek yeme konusunda yavru köpek maması al papi diye biraz kaliteli olsun elinden yedirmeye çalış buyuk olasılıkla yer yemedi takdırde az biraz ılık sut dök ama dökecegın sutu mama çeksın abartı süt koyma bu şekılde devam et kendine gelecektir aşıları bitmeden de çok fazla temas ettirme kimseyle
    efendy06 bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle yavru köpekler 25 günluk olduktan sonra kendı başlarını yemek yıyebılırler ama 45 gunluk olana kadar anne sutu almasında fayda var ve asılama olayı 2 adet karma asısı bıtene ve bagısıklıgı kazanana kadar hiç bir şekılde dıger kopeklerle kopeklerın bulundugu ortamla temas etmemelerı gerekmektedır bu durumda genclık hastalıgı denen illet bir hastalıga yakalanırlar tedavısı oldukca tuzludur ve çok nadir de olsa şanslı sayılabılecek sayıda kopekler kurtulur fakat gelişimleri durur tıfıl birşey kalırlar ve ömürleri çok uzun olmaz.sana gelen kopek bu durumdamı ? belirti olarak ilk etapta dışkı koyu yeşil olur sonrakı evrede kanlı ishal olarak devam eder.rutin bir kontrol yap gözünde kanlanma,akıntı veya iltihap varmı? burnuna dokun ıslak ve serin olmalı kuruysa ateşi vardır.en onemlısı karnının yanlarından deride sarkma varmı yanı derısını tut hafıf cek biraz saçma oldu ama anlarsın bıraz uğrasınca.yemek yeme konusunda yavru köpek maması al papi diye biraz kaliteli olsun elinden yedirmeye çalış buyuk olasılıkla yer yemedi takdırde az biraz ılık sut dök ama dökecegın sutu mama çeksın abartı süt koyma bu şekılde devam et kendine gelecektir aşıları bitmeden de çok fazla temas ettirme kimseyle
    Teşekkürler. Veteriner hekim kontrolünde veterinerin iş yerinin ortasına etti Her ne kadar temizlemeyi teklif ettimsede kabul ettiremedim. Veteriner arkadaş kendi temizledi. Temizlerken baya haşır neşir oldu dışkı ile. Burnu ıslak, gözlerde kanlanma yok. Zaten kıpır kıpır bir şey. Teşekkürler.

Alıntı kbR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konserve mama nasıl bişey kardeşim bi foto atarmısın bana?
    https://www.google.com.tr/search?q=k...ed=0CAYQ_AUoAQ

İçinde ton balığı kıvamında gıda var.

[IMG][/IMG]
    Maaşallah desin herkes kızıma nazar değdirmeyin
    ayzek, kbR ve sezgingulmez bunu beğendiler.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kedi icin veteriner pilav yedirin demisti.
    Birde bildigin bebek mamasi aptamil v.s...
    Tavuk hasla parcala ver..
    Sut ciddi sikinti,olume goturebiliyor....
    bUNU uygula işe yarıyor , bnım kızım ne zaman süt içse ishal sesine mahalle uyanıyor kızım da ses nerden geldi diye birde dönüp bakıyor :D
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

Egee22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 MG Prince
    Ben keçi peyniriyle beslerdim güçlü olsun diye :D şuan 7 8 yaşında vardır zararını görmedim

Motosikleti
    maşallah fotoda gayet sağlıklı görünüyor muhtemel 35-40 gunluk sanırım kulaklara el deydirme aksi halde dikleşmez bu arada yaşadıgın ortam yazın epey sıcak oluyor kışın hayvan kendıne gelır ama yazın sıcağında pek dışarı çıkarma yığılıp kalır hayvan serin yerde tutmaya özen göster neticede sıcak iklim hayvanı değil

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150

Murat bey, akvaryum.com'a epey bir süredir üyesiniz, fakat forum dışı konuların son mesajlarda gözükmeyip pek fazla ilgi görmediğini bilmiyorsunuz. Bende yıllardır üyeyim aktif olarak kullanıyorum. Sizin tabirinizle 'hesapta hayvanseverim'.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı Ercument adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Murat bey, akvaryum.com'a epey bir süredir üyesiniz, fakat forum dışı konuların son mesajlarda gözükmeyip pek fazla ilgi görmediğini bilmiyorsunuz. Bende yıllardır üyeyim aktif olarak kullanıyorum. Sizin tabirinizle 'hesapta hayvanseverim'.
    Ercüment Bey, ben o forumda durumun ne olduğuna yeterince hakimim. Konu 48 defa görüntülenmiş, mesele orda. Bakarsanız eskilere, ben orada cep telefonu numaramı bile paylaşmıştım yardıma ihtiyacı olan olursa arasın diye. Her neyse, ehemmiyeti yok. Ben cevabımı aldım.

Edit: Girip hobiyi bırakıyorum, tam takım akvaryum setim ücretsiz verilecektir diye başlık açmayı bir deneyin forum dışı konulara. Bakın bakıyım 15 dk'da kaç tane cevap geliyor.
    kbR bunu beğendi.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

sezgingulmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni GT170 / Mondial RX3İ EVO
    sen mangalı yelle o iştaha gelir zaten

Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Ercüment Bey, ben o forumda durumun ne olduğuna yeterince hakimim. Konu 48 defa görüntülenmiş, mesele orda. Bakarsanız eskilere, ben orada cep telefonu numaramı bile paylaşmıştım yardıma ihtiyacı olan olursa arasın diye. Her neyse, ehemmiyeti yok. Ben cevabımı aldım.

Edit: Girip hobiyi bırakıyorum, tam takım akvaryum setim ücretsiz verilecektir diye başlık açmayı bir deneyin forum dışı konulara. Bakın bakıyım 15 dk'da kaç tane cevap geliyor.
    Hocam senin derdine derman olacaktık sen benimkine oldun..
    Konserve mamayı migros ta buldum yavru için olanını ben böyle bişey görmedim, o nasıl yemek benim ufaklık yerken benim bile yiyesim geldi doğrusu Yalnız veterinere danıştım da çok alıştırma vazgeçiremezsin diyor. Öğün araların da başka şeyler yedirmeyi tavsiye ediyor. Aklında bulunsun ben öğün araların da konserveden çıkan joleyi cicibebey le kuru mamayla karıştırıyorum güzel onlarıda yiyor. Maksat onların da tadına alıştırsın kendini
    Oysa canı çıkana kadar sevmeliydi insan,,, Elbiseleri çıkana kadar değil !!

Motosikleti
    Alıntı kbR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam senin derdine derman olacaktık sen benimkine oldun..
    Konserve mamayı migros ta buldum yavru için olanını ben böyle bişey görmedim, o nasıl yemek benim ufaklık yerken benim bile yiyesim geldi doğrusu Yalnız veterinere danıştım da çok alıştırma vazgeçiremezsin diyor. Öğün araların da başka şeyler yedirmeyi tavsiye ediyor. Aklında bulunsun ben öğün araların da konserveden çıkan joleyi cicibebey le kuru mamayla karıştırıyorum güzel onlarıda yiyor. Maksat onların da tadına alıştırsın kendini
    şeker ve tuz içerikli gıdalar kesinlikle vemeyin baharatlı hiç birşey vermeyin cici bebe de nedir bu hayvanlar tatlıya tuzluya pek gelmezler en sağlıklısı kuru mamadır yazın sebze ağırlıklı kışın ise et,tavuk,balık tercihe göre verilmelidir
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ilk önce o köpeği bir an önce veterinere götürün kanlı ishal için aşısını yapsınlar. gerisini halledersiniz bir şekilde.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)