Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

üniversiteler hakkında kararsızım

Motovento
    REKLAM ALANI
    lucifer1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sınavımı geçtim sonunda ve kafamda belirlediğim çercevede üniversite listemi çıkardım ama daha once ziyaret etmediğim şehirler ve bilmediğim yerler olduğundan çevresi ortamı yerel çevrenin düşüncesi özelliklede yaz/kış insan sayısı ile gece hayatı nasıldır soruları kafamı karıştırıyor küçük ve sosyal aktiviteler/mekanlar olmayan yerlerde oldukça sıkılan biriyim acaba buralarda oturmus yaşamış yada hiç olmazsa gitmiş görmüş abilerim kardeşlerim bana anlatabilirseniz tavsiye verirseniz çok minnetar olurum (ingiliz dili ve edebiyatı okuyacağım)

tekirdağ - namık kemal ün.
    manisa - celal bayar ün.
    aydın - adnan menderes ün.
    kütahya - dumlupınar ün.
    muğla - sıtkı koçman ün.
    denizli - pamukkale ün.
    ısparta - süleyman demirel ün.
    konya - selçuk ün.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bölümün ne olacak ?

Manisa, Konya ve Isparta bir tık daha önde gibi geliyor bana. Ayrıca Isparta çok güzel bir yer, küçük en önemlisi çok ucuz. İnsanları Ankara, İzmir, Adana gibi yerlerle kıyaslayınca çok daha iyidir. 1 otobüs ile her yere gidebilirsin. Çok meşhur kafeler cddesi vardır :D, gece hayatı pek çıkmaz gibi. 1 bilemedin 2 de her yer kapanır. Akdeniz iklimi vardır, kışlar biraz sert geçer bahar ve yaz ayları çok sevimlidir.

Halk muhafazakardır, benim zamanımda kira ve yeme içme çok ucuzdu. Antalya 1 saat uzaklıkta, hafta sonları otostop ile bile gidersin. park bahçe ve mesirelik alan konusunda göller yöresi ile yarışabilecek bir ilimiz daha yok. Aklını çelen başka seçenek olmazsa ISparta iyidir. Emekli olunca yerleşmeyi düşünüyorum. 40 sene falan var ama anca

ingiliz dili ve edebiyatı :D bakalım gidip görmeyi planlıyorum tek tek

Motosikleti
    tvs 150rta- x treme max
    bir öğrençi için muğla yazı kışı eylenceli bir yer.
    soğuğu yağmuru gezmeyi seviyorsan öğrenci için cennettir
    kyk yurdu yeni yapıldı ve yemekleri muğlanın en lüks restorantından gelmekte.
    gezmek için gittiğindede sınav sonuç belgenle kykda misafir öğrenci olarak kalabilirsin ama emin ol dış görünüş yanıltıcıdır.

Motosikleti
    Mondial Xtreme Max
    memleketinden çok uzak bir yer olmasın zira uzak olması hem maddi hem de manevi yorgunluk verir. adamlar 30 tl ye gidip gelirken sen 90 tl ye sadece gidiş veriyosun vs vs. tabi ekonomik durum sıkıntı değil dersen o konu başka

aşağı yukarı 4-5 yıl yaşayacaksın o yüzden iyi seçmelisin gerek hocalar olsun gerek okulun geçme sistemleri olsun(çan veya geçme notu olur. burada bana göre çan daha mantıklı. kötü yanıda var 50 ile geçerken 50 ile kaldığında olabiliyo) iyi araştır. ilk yılını, ilk yıl olmasa bile yarı döneme kadar bile olsa biraz yurtta kalıp çevreni genişletip içinden evde kalabileceğin arkadaşları seçip eve çıkmanda fayda var lakin dışardaki arkadaşlıkla evdeki arkadaşlık çok farklıdır.

gideceğin yerin stratejik konumuda önemli arkadaşlarınla hadi lan şuraya gidelim diyeceğin zamanlar olmuyo değil.

gönlünce olsun başarılar dilerim şimdiden

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:33 ----------

ben şahsen çanakkale sıralaması daha yüksek olmasına rağmen fakültenin biga ilçesinde olmasından ötürü daha düşük sıralamalı yer olan bandırmayı tercih etmiştim. ama şu anki aklım olsa yine gelir miydim diye düşünüyorum gelirdim belki ama antakyalı olduğumdan 19 saatlik otobüs yolculuklarını yaşamamak için fikir değiştirebilirdim ki hoş şu anda uçak biletlerini otobüs bileti fiyatına alındığından en azından uzak ise gideceğin yer havaalanı olsun :D

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı lucifer1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ingiliz dili ve edebiyatı :D bakalım gidip görmeyi planlıyorum tek tek
    Allah kolaylık versin Zor bölüm hele zor hocalarla hardcore olur
    lucifer1 bunu beğendi.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Erasmus imkânı çok olan bir yer olsun. Hayat gezmekten ibaret değil. Ayrıca kent konseyi aktif olan bir yere git. Kocaeli misal.

aslında çanakkale ve antalya var ilk olarak kafamda ilk sıralara yazmayı planlıyorum ama 10puan altındayım :D bakalım tutarsa gidicez bunlar sadece garanti olanlar umarım onlardan birini tuttururum

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Çanakkale olursa kaçırma. Memleketim diye demiyorum efsanedir
    mozgur bunu beğendi.

bende geliboluluyumda çanakkale cidden guzel yer her ne kadar merkezde yaşamamış olsamda bakalım tutarsa ilk tercihim olacak 10puanı bekliyoruz merakla

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Celal bayardan uzak dur.Ben okuyorum 4 yıllık bölümler iki kampüste biri muradiye yerleşkesi diğeri de uncubozköy kampüsü iibf ler ve tıp bu kampüsün içinde mühendislikler vesaire muradiye de,dağın başında bulunuyor.Ancak manisanın şöyle bir avantajı var istediğin zaman izmire gelebilirsin 40 dakika sürüyor.Ben hergün izmirden gidip geliyorum.Manisa zaten küçük bir şehir öyle gece hayatı falan yok heryer kahve ve camiden ibaret(heryerde cami olması benim hoşuma gidiyor)ancak insanları çok değişik yobazlar yani.Ben uncubozköy kampüsündeyim çok küçük bi kampüs zaten 2 cafeteryası bir tane okuma salonu,iki tane dersliklerin ve dekanlığın bulunduğu bina , 1 tane öğretim elemanları binası1 tane d esağlık meslek dersliklerinin olfuğu binadan oluşuyor.olan bi kampüs.Şehir merkezine yakın.Muradiye ise şehir merkezine daha uzak ama ana kampüs rektörlük vesaire orada bulunuyor.Yani diyeceğim yurtta kalacağın için çok sıkılırsın iyi düşün.

yok ev tutmayı düşünüyorum açıkçasıda sanırım soylediklerinden sonra manisayı eleyeceğim sanırım yobaz insanlardan hoslanmıyorum özgür düşünemeyen kıskanç insanlar oluyorlar genelde herşey beklenir onlardan

manisa-tekirdağı listeden cıkardım arkadaşlar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)