Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ehlyiet

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yuki 125-7 :)
    S.aleykm liseyi bıraktım daha doğrusu 2 yıl üst üste kaldığım için atıldım ve lise diploması olmadan ehliyet alınmıyor dediler endişeliyim 28.10.1999 luyum ne zaman b ve a.1 a.2 alabilriim teşekkürler.
    Hayatında hiçbişiy takma kafana kasktan başkawiinkk:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial Drift
    Ben de nisan 99 luyum bu konuları araştırdım sürücü kurslarıyla görüştüm. 1 ocakta yeni yasayla birlikte 16 yasinda a1 ile en fazla 125 cclik bir motor kullanabilirsin a2 nin yaşı 18 . B1 ehliyetiyle otomatik araçları kullanabilirsin onun yası 16 yani ocakta alabilirsin. Son olarak b ehliyet 18 yasinda.

yigit35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt25
    Alıntı hatmatkat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de nisan 99 luyum bu konuları araştırdım sürücü kurslarıyla görüştüm. 1 ocakta yeni yasayla birlikte 16 yasinda a1 ile en fazla 125 cclik bir motor kullanabilirsin a2 nin yaşı 18 . B1 ehliyetiyle otomatik araçları kullanabilirsin onun yası 16 yani ocakta alabilirsin. Son olarak b ehliyet 18 yasinda.
    B1 ehliyetle atv denen araclari kullanabilirsin

Motosikleti
    Yuki 125-7 :)
    Teşekkürler saolun işten yorgun argın geliyorum uyuyorum bu gün fırsatım oldu ama asıl soru sorum yani lise diploması şartmı
    Hayatında hiçbişiy takma kafana kasktan başkawiinkk:

Motosikleti
    Msx 125
    Şart değil kardeşim, şuan ilkokul mezunu olmayan insanlar bile ehliyet alabiliyor.

@hmet42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    .2010 ybr 125 .
    ehliyet alabilmek için en az ilkokul mezunu olmak gerekiyor.yani senin için sıkıntı yok.rahat rahat alırsın.

Ehliyet Alma Şartları :
    1. Sabıka Kaydı
    (Artık kursa kayıt yaptırırken sabıka kaydı istenmemektedir.)
    Milli Eğitim Bakanlığı Kendi veri sisteminden sabıka sorgulaması yapacak ve aşağıdaki maddelerden sabıkası olan adaylar sistemden red edilecektir.)
    ESKİ KANUN :Türk Ceza Kanununun 403, 404 üncü maddeleri ile 572/2-3 maddelerinden ikiden fazla ve 1918 sayılı Kaçakçılığın Men ve Takibine Dair Kanunun 28 ve 29 uncu maddeleri,6136 sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar Hakkında Kanunun 12 nci maddesinin 3 üncü ve takip eden fıkralarındaki suçlardan hüküm giymemiş olmak,
    YENİ KANUN :
    ► 5237 / 188, 190, 191
    ► 2918 / 119
    ► 4926 / 6
    2. Sağlık Raporu:
    Yeni yasaya göre Tek gözü görmeyenler diğer gözü 10/10 görüyor ise a2- B ve F sınıfı sürücü belgesi alabilmektedir.

Ehliyet içinSabıka kaydı

Sürücü Olur Sağlık Raporunun mutlaka sertifika alınan il'de faaliyet gösteren yetkili bir sağlık biriminden alınması gerekmektedir.

3. Eğitim :
    2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun 41 inci maddesinin (b) bendinde öngörülen A1, A2, B, C, D ve E sınıfı sürücü belgesi alacak olanlarda aranan en az İlkokul mezunu olmaları yeterli sayılır.
    Yukarıda ki değişiklikten sonra, artık ilkokulu mezunları ehliyet alabilmektedir

Aşağıdaki eğitim belgeleri olanlar ehliyet alabilirler
    • İlkokul mezunu veya orta terk olanlar,
    • İlköğretim mezunu olanlar,
    • Lise mezunu veya öğrencisi olanlar,
    • Üniversite mezun veya öğrencisi olanlar

Sevgili kardeşim. Öncelikle türkçe kurallarına uymanı temenni ederek bir kaç öneride bulunacağım. Lütfen dikkate al.

Liseden atılmış olman liseyi bitiremeyeceğin anlamına gelmez. Muhakkak başka liselere kaydın olabilecektir son yönetmelikleri bilmiyorum.

Eğer yerleşik liseye kaydolamıyorsan mutlaka açıktan falan okuyup bitir. Yalvarırım terk etme eğitimini okulunu. Diploma bir yaştan sonra senin onurun çevren kültürün her şeyin olacaktır. O diploma olmadan üniversiteye giremeyecek kaeşı cinsleri tanıyamayacak, yeni arkadaşlıklar dostluklar kuramayacaksın.

Hayatın kendi çevrenden olup ilelebet böyle devam edecek ve çevrenle geçireceğin olası sıkıntılar seni derin sorunlara itecektir.

Benden yaklaşık 10 yaş küçüksün. Gerekiyorsa sana yalvarıyorum git oku ve bitir.

Derdin ehliyet değil diploma olsun. Lütfen.

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Seneye yazilirsin 01.11.2016 da yazilabilirsin a2 ye lise falan hikaye ehliyet icin, aciktanda olsa oku bi mondiale binmek var bide hondaya bu kadar basit

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)