Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet almak için para biriktirme?

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle merhabalar. Şu an 16 yaşım bitmek üzere. 3 ay sonra ehliyet alacağım ardından motosikletimi almak istiyorum. Fakat 11. sınıf öğrencisiyim bir yerde çalışmıyorum ailemin de durumu pek iyi değil açıkcası pek para istemek istemiyorum. Zora sokmak istemiyorum. Nasıl biriktirebilirim? Aynı durumda olan var mı? Neler yaptınız?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Bankami soycan dostum napilir ya calisicaksin yada bekliyip iş sahibi olunca kredi cekiceksin alicaksin

Eline geçen bütün paraları bir kenara koy, kuruş kuruş dahi olsa.Yaş veya zaman önemli değil. Eğer çalışmayacağım/çalışamam, aileme yük olmak istemiyorum bu şekilde devam etmek istiyorum dersen; veriliyorsa harçlık mesela, evde sağlam bir şekilde doyduktan sonra okula gidip harçlıklarını biriktirebilirsin. oradan buradan bir şeyler de çıkar elbet. bayram parasıdır şudur budur. akmasa da damlar, bu sayede çin bile olsa bir motosiklet alacak kadar biriktirmiştim. Sabredebilirim diyorsan, seçim senin dostum. ufak bir tavsiye tadında, sana kalmış tabii.

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Buda yeni moda oldu.Kardeşim olmayan paranın nesini biriktireceksin .Çalışmaktan başka bi çözüm yok.

ulassscannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Olumsuz yorumlara fazla takılma dostum. İradene sahip çıkınca bir şeyler başarabilirsin. Örneğin ben 4 ay gibi bir süreçte kaskımı aldım ve bankada 1000 tl param oldu. Hedefim yaza kadar bunu yapıp yazın çalışınca motoru almaktı ve şu an da bankaya dokunmadan kenara atıp ekipman tamamlamaya çalışıyorum. Fotoğraf makinemi de satılığa çıkardım o da satılırsa geri kalan her şey orta seviye maaşlı bir iş bulmak ve sabretmekle bitecek Allah'ın izniyle.

Alıntı BarisC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eline geçen bütün paraları bir kenara koy, kuruş kuruş dahi olsa.Yaş veya zaman önemli değil. Eğer çalışmayacağım/çalışamam, aileme yük olmak istemiyorum bu şekilde devam etmek istiyorum dersen; veriliyorsa harçlık mesela, evde sağlam bir şekilde doyduktan sonra okula gidip harçlıklarını biriktirebilirsin. oradan buradan bir şeyler de çıkar elbet. bayram parasıdır şudur budur. akmasa da damlar, bu sayede çin bile olsa bir motosiklet alacak kadar biriktirmiştim. Sabredebilirim diyorsan, seçim senin dostum. ufak bir tavsiye tadında, sana kalmış tabii.
    Benimde düşüncem tam buydu açıkcası, ama yinede bir fikir danışmak istemiştim. Çok sağolun..

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Durumun çok kötü değil. Tek ihtiyacın olan sabır. Sabredersen yavaş yavaş herşeye sahip olursun. Hem madem öğrencisin okulda bitiyor 3 ay çalışmak sana büyük oranda para kazanma fırsatı verecektir. Bu fırsatı kaçırma. Yıl içinde biriktireceklerinle seneye hem motor hemde ekipman alabilirsin. Yıl sonuna doğru ikinci elde fiyatlar uygun olabilmekte.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    sadece sabır kardeş.. bende çok istiyordum mobilet aldım 700 liraya sattım şimdi cub aldım onuda satıp cbr almayı planlıyorum küçükten büyüğe hesabı

Motosikleti
    Ducati streetfighter 848
    bence boşver motoru sınava çalış ben bu sene sınava gireceğim ygs den sonra pişmanlığım arttı otur yaza kadar bütün 11.sınıf konularını tekrar et 12. sınıftan sonra rahatlıkla çalışır motorunu alırsın hem bu geçen süre zarfında çoğu motor türü hakkında forumdan bilgi edinirsin ben öyle yaptım hatta ehliyet dahi almadım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)