Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: 150 cc ler yeni ehliyet yasasına göre nasıl etkilenecek

Katılımcı sayısı
3. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Etkilenmez böyle devam eder

2 66.67%
  • Satışları durur veya ciddi oranda azalır

1 33.33%
  • Olumlu yönde etkilenir

0 0%

Sizce yeni ehliyet yasısı 150 ccleri nasıl etkileyecek

Motovento
    REKLAM ALANI
    Berkec. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Spacy
    Sohbet muhabbet amaçlı böyle bi konu açtım yeni ehliyet yasasında bildiğiniz gibi A1 adında yeni bi ehliyet sınıfı ortaya çıkıyo bu ehliyet sayesinde 16 yaşına girenler 125 cc'ye kadar motosiklet kullanabilicek A2 ise 18 yaş isticek ve 500 cc altı olucak (Honda nın Almanya sitesinde CBR 500 ü A2 ehliyete uygundur diyerek sattıkları için böyle olucağını düşünüyorum) dolayısı ile 125 cc ile başlangıç yapan birinin 2 yıl sonra A2 ehliyeti alıp CRF 250, CBR 250, Duke 200 gibi motosikletler kullanabilicek iken 150 cc motor alıcağını pek sanmıyorum
    işin bir de kurye kısmı var, sizce 150 cc ler bu durumdan nasıl etkilenecekler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Ya bak ben öyle gerçek hayata şivem olmasa bile inatla şive konuşmaya çalışırım kendimi kasarım yani bana komik geliyor zevk alıyorum ama forumda yapmayın şunu gözünüzü seveyim.

Olucak değil olacak, isticek değil isteyecek, alıcak değil alacak, çıkıyo değil çıkıyor. Whatsapp değil ki burası forum biraz özen gösterin lütfen.

Konuya gelecek olursak bizim ülkede bunu kimse takmaz, yasayı yapıyorlar ama kim kontrol edecek? 1 yıldır kar kış demeden motosiklet üzerindeyim bu dönemde bi kaç ay ehliyetsiz bile sürdüm ama bir polis memuru bile gel bakayım buraya göster ehliyetini ruhsatını demedi. Avrupaya sevimli gözükme çabaları bunlar, millet ehliyetsiz sürüyor a1 yada a2' yi hiç takan olmaz emin ol.
    umuterdogdu bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)