Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

ani su ısıtıcı (banyoda kullanılan türden) problemi ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Darkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-125 ('14), Yamaha MT-25 ('17)
    Yalnızca trifaze elektrik tesisatı (sanayi tipi elektrik diye de geçer) kullanan ani su ısıtıcılardan verim alınabilir, hatta bu ısıtıcılar iki musluğu aynı anda ısıtacak kapasitede debi üretebiliyor. Piyasada bulabileceğiniz örneğin Siemens ani su ısıtıcısı, 38 derecede 11,5 L/dakika, 60 derecede 5,5 L/dakika su besleyebiliyor (dakikada ortalama 5L kullandığımızı öngörebiliriz). Yalnız bu tür ani su ısıtıcılar, 32 amper sigorta ve 4x4 (3 faz, 1 toprak) antikrom bakır tek damarlı elektrik tesisatı gerektirir. Mevcuttaki sıcak su ve soğuk su tesisatı da 9.5 - 12.5 cm aralığında olmalı.

Tüm bu zorluklarla uğraşmamak için; evde termosifon kullanmak en mantıklısıdır, zira eğer suyu depolayacak yer varsa ve saatlerce sıcak su kullanılmayacaksa, başka bir opsiyon düşünmeye gerek. (tüp konusunda herhangi bir şey söylemiyorum bile)

dipnot: mimarım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    soğuklar geçtikten sonra durum daha iyi
    bell ki makine gerekli altyapıyı alamdığından kendini yeterince ifade edemiyor
    alakadar olan herkese teşekkür ederim

pratikliği olsa her dem favorimdir.

Darkin bunu beğendi.

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Ben de İhlasınkini taktırdım geçen hafta. Sigortayı attırdı durdu, servis sigortanın amperi büyüyecek değiştircen ded, vaktim yoktu dün bi deneyeyim dedim, hiç bi sıkıntı yok 3. kademede bile çalıştı. Evde günısı olduğu için senede çok olsa 20 gün ihtiyaç duyarım Antalyada.

Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    7000watta ısıtır

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)