Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2,5 yaşındaki köpeği almak mantıklımı ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Matasah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2,5 yaşındaki akita cinsi köpeği almak mantıklımı,Eğitimi olduğu söylenemez.Apartmanda yaşıyoruz arka tarafında küçük bitane bahçe var orda tutmayı düşünüyorum tel örgü vs.. bişeylerle çevirerek. Okullara yakın olduğu için rahatsız etmemeleri için depoda tutsam arada köpek açısından sorun çıkarmı,tabi sabahları yürüşe çıkarmakta gerekecek. karar veremiyorum bir türlü
    (Bu arada ilk köpeğim olmıcak)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    lucifer1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bence yavru köpek al hem sana daha çabuk ısınır hemde tüm yönlerini bilirsin :D bakımıda kolay yavrulara birde çok yalnız kalmayı sevmez köpekler evde bakabilirsen daha iyi

yavru köpek daha mantıklı evet ama olay farklı,yoksa almam

Motosikleti
    150 MR Vulture
    Karanlık ortam veya tek bırakılan Köpekler hırçınlaşır asileşir dışarı gezmeye çıkardığınızda her şeye karşı tepki gösterir bu durumda hem,sizi hem başkalarını sıkıntıya sokabilir. Yavru almayı düşünmüyorsanız illa alacaksanız o yaştaki bir köpeği alıştırmak kolay olmayacağından ilgi alaka isteyecektir kaldı ki binada kalıyorsanız binada ki insanlara da alıştırmanız yararınıza olup aksi halde sıkıntı yaşayabilirsiniz bina sakinleriyle polislik olabilirsiniz. Saygılarımla ..

Yavru almaktan daha çok,Arkadaşın köpeği o yüzden.Karanlık ortamda durmasını bende istemem ama okullara yakın bi durumda gelip geçerken taş vs.. atmalarını istemiyorum o yüzden öyle bi çözüm düşündüm

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Ağzı olan konuşuyor. Merhaba dostum öncelikle köpek beden diliyle ilgilenen biriyim ve buda web sitemiz www.kralailesi.com

Öncelikle yavru almakla yetişkin almak arasında fark yok. Hatta yetişkin almak çok daha mantıklıdır. Yavru köpeğin bakımı çok daha zordur, doğru bir bakım programında günde 5 vakit ilgilenmen gereken yemeği/tuvaleti vardır. Bu yetişkin Akita ırkının ise sabah ve akşam iyi bir egzersiz programıyla çok mutlu olacağını tahmin ediyorum.
    Depoya kapatma olayını es geçelim, bunu empati kurarak bile köpeğin psikolojik durumunu çözebilirsiniz. Havlama durumları baş gösterir. Yalnız bir köpek sahibinin günde 21 saati vardır geriye kalan 3 saat köpeğinindir. Günde ayrı ayrı vakitlerden oluşan en az 3 saatinizi bir köpeğe ayırabilecekseniz, sahiplenin. Eğer ayıramayacaksanız ilerde üzülerek başka birine sahiplendirmeniz gerekir.
    Bu arada ismini Hachiko koyun

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Köpek beslemenin bence en güzel yanı yavruyla uğraşmak, onu mıncırmak,ısırmak.. Vaktim olsaydı bütün yavru köpeklere 4 aylık olana kadar ücretsiz bakmak isterdim =)

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    yillarca kopek bakmis sokaklarda bulup sahiplendirmis biri olarak soyluyim kopek diyip gecmemeniz lazim sonucta oda bir can bahceniz oldugunu soylemissini bahcenin yola en uzak noktasina kulubesini koyun zaten ilk 3 4 gun kimseyi uyutmaz aparrmanda yerine alisma evresi olarak . kopegi hapsetmek en kotu cezadir bi hayvana nekdar iyi yasamasi icin ugrasirsaniz verimliligi okadar iyi olacaktir

yas olarak yavru kopek daha zordur egitim her yasta verilir kopege birde egitimden kastiniz tuvalet egitimi ve itaat ise bunu kopegin kisiligi belirler . ornek olarak

sokaktan bi kopek bulduk itfaiye ile kurtardik kopegi max 2 aylik ti aldik kopegi isyerime goturdum tuvalet ihtiyaci lunca kapiya gidiyodu kapi kapaliyaa havliuodu bu sokak kopegi diyip gectigimiz bi kopek . 3 aylik olana kadar baktik kopege hic bi sikinti cekmedik sonra sahiplendirdik simdi 2 3 yasinda vardir ve en son gecen sene gordum dev gibi beya gri bi kopek olmua bakim onemli size kolay gelsin

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Böyle bir köpekten bahsediyorsun.

[IMG][/IMG]

Vikipedi
    Haçiko (10 Kasim 1923 – 8 Mart 1935) Odate'de doğdu. 1924 yılında Tokyo Üniversitesi'nde görev yapan Japon profesör Dr. Hidesabura Ueno, küçük bir köpek yavrusu edindi. Profesör Ueno, köpeğine Japoncada "sekiz tane" anlamına gelen Haçiko adını koydu. Safkan akita cinsi beyaz bir erkek olan Haçiko, her sabah üniversiteye gitmek için evden metroya yürüyen sahibine eşlik etti. Metronun dış kapısına kadar getirdiği sahibini uğurladıktan sonra da eve döndü. Çok geçmeden bir akşam üniversite dönüşünde metronun çıkışında Haçiko'yu kendisini beklerken gördü profesör ve çok şaşırdı. Bu akıllı köpek sahibinin eve dönüş saatlerini hesaplayarak ve aynı yolu kullanacağını düşünerek metronun önüne gitmişti.

Ondan sonraki bir yıl boyunca, Haçiko her sabah sahibini metroya kadar götürdü, her akşam iş çıkışında da metronun önünde karşıladı. Hiç saatini şaşırmadı.

Ama bir akşam metrodan çıkmadı profesör. Haçiko gözleri metronun kapısında gece boyunca bekledi. Bir sonraki akşam yine yoktu profesör. Üçüncü akşam metrodan yine çıkmadı. Üniversite'de kalp krizi geçirip ölmüştü profesör...

Haçiko her akşam sahibim metrodan çıkar diye inatla bekledi. Haftalar, aylar boyunca her akşam Tokyo metrosunun Shibuya istasyonu'nun kapısına gitti. Haçiko tam 9 yıl boyunca sahibinin gelmesini bekledi. 11 yaşındayken metronun kapısında öldü.

(1935)

Bugün Tokyo'ya gidenlerin Shibuya istasyonunun kapısında karşılaştığı köpek heykeli Haçiko'dur. Japonlar, sadakat ve insan hayvan ilişkisinin sembolü olarak ölümünden hemen sonra 9 yıl boyunca sahibini beklediği yere Haçiko'nun heykelini diktiler.

II. Dünya Savaşı'ndan sonra da unutmadılar ve savaş sırasında tahrip olan heykelin yerine 1948'de yenisini diktiler. Bugün Shibuya istasyonu'nun o kapısı Haçiko çıkışı olarak biliniyor ve Tokyo'nun en önemli buluşma merkezlerinden biridir. Her yıl Haçiko'nun ölüm yıldönümü olan 8 Mart'da da birçok hayvansever heykelin önünde buluşurlar. Haçiko'nun hikayesi 1987 yılında bir Japon filmine de konu oldu. Ülkemizde de Japon filmleri festivali'nde gösterilmişti. 70 yıl önce yaşanmış bu köpek hikayesinin şimdi de Hollywood versiyonu çekildi ve Haçiko'nun sahibi Profesörü Richard Gere canlandırdı.
    Garip ve [Turan] bunu beğendiler.

Motosikleti
    150 MR Vulture
    Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ağzı olan konuşuyor. Merhaba dostum öncelikle köpek beden diliyle ilgilenen biriyim ve buda web sitemiz www.kralailesi.com

Öncelikle yavru almakla yetişkin almak arasında fark yok. Hatta yetişkin almak çok daha mantıklıdır. Yavru köpeğin bakımı çok daha zordur, doğru bir bakım programında günde 5 vakit ilgilenmen gereken yemeği/tuvaleti vardır. Bu yetişkin Akita ırkının ise sabah ve akşam iyi bir egzersiz programıyla çok mutlu olacağını tahmin ediyorum.
    Depoya kapatma olayını es geçelim, bunu empati kurarak bile köpeğin psikolojik durumunu çözebilirsiniz. Havlama durumları baş gösterir. Yalnız bir köpek sahibinin günde 21 saati vardır geriye kalan 3 saat köpeğinindir. Günde ayrı ayrı vakitlerden oluşan en az 3 saatinizi bir köpeğe ayırabilecekseniz, sahiplenin. Eğer ayıramayacaksanız ilerde üzülerek başka birine sahiplendirmeniz gerekir.
    Bu arada ismini Hachiko koyun
    Ağzı olan konuşuyor diyerek girmişsiniz konuya biraz sert giriş ama benim yazdığımdan farklı bir şey yazılmamış.
    Saygılarımla..

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    2,5 yaş nedir ki ? 1992 de 6 aylıkken aldığımız bolognese türü küçük köpeğimiz , 2010 yılına kadar yaşadı. Tam 18 yıl. Yaşı önemli değil. Huyu önemli. Uysal köpeği zamanla alıştırırsın.

Sabah egzersizi yaptirabilcegimi sanmiyorum. Yaptiramassam ne kadar surede sıkıntılı duruma düşer?

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    HEr sabah 5 te kalkıp 1 saat onunla geziyorum. Bunu yapamayacaksan ve hayvancağızı küçük bir yere bağlayacaksan hiç alma dostum. Sonuçta bir hayvan değil bir evlat alıyorsun.

MotojeN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 125 Duke
    25 günlük ken anne sutu dahi doğru dürüst icemeden satilmaya calisan bir Alman kurdu vardi aldim kurtardim cok kotu durumda idi cay kasigi ile sut icirdim simdi 3 yaşında ve iyiki bir kopek almışım insana insandan iyi davranir cogu insandan gözümde daha buyuk değeri olan bir Kurt kız o :D
    minik kızım.

iyice düşün cok buyuk bir sorumluluk bu gezdrcen sevcen tarican .

Iyi bakarım dersen al.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:01 ----------

Ay bugun gezmeyek uykum var yerine geç falan diceksen hiiiiiic alma.
    Hayvana yazik olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:04 ----------

Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    HEr sabah 5 te kalkıp 1 saat onunla geziyorum. Bunu yapamayacaksan ve
    hayvancağızı küçük bir yere bağlayacaksan hiç alma dostum. Sonuçta bir hayvan değil bir evlat alıyorsun.
    +1

Hayvanı bir kenara bağlayanlardan isen zaten hic alma köpek.

Bağlamak için alcak olsam düşünmem bile.Sabahları kardeşim ben çıkartırım diyo güvencem o Bahçede ona güzel bi ayarlamaya çalışıcam ama görüp merak eden liseli kardeşlerimin köpeği hırpalayıp rahatsız edeceğinden korkuyorum.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Kardeşin gezdirmesi hep hikaye oluyor. Ben köpeğimi el kadarken aldım (32 günlük) sevmeye gelince evdeki herkes oyun hamuru gibi mıncıklıyordu ama bir kere tuvalete çıkaran olmadı. vardiyalı çalışırken bile hep ben çıkardım.. Yani kimsenin dediğine söylediğine güvenme,sen kendin yapabileceksen al.. Köpek deyip geçme,insandan pek bi farkları yok hatta sokaktaki çoğu vatandaştan daha insanlar. yani öyle bağlayayım, işetip zıçırtıp geri getireyim vs olmaz.. arkadaş gibi dost gibi,evladın gibi vakit ayırmalısın.

Motosikleti
    Artık Yok...
    akita asil bir hayvandır ilgi ister evin durumuda değişken büyük bir evse bir şey diyemem ama küçük evde hayvanada daral gelebilir.. amaç akitayı üretmekse sanki öyle bir şey sezdim amaç farklı demişsiniz çünkü ..

yaşa gelince köpek her yaşda sahip bilir onda sıkıntı yok. ama küçüklükten gelen kötü huy ve alışkanlıklarını büyüdümü ortadan kaldırmak çok çok zordur ve sık sık eğitim hatırlatmalar ister yoksa en ufak bir şeyde hortlar gene o kötü huylar..

her şey eğitim ve köpeğin sosyal yetişmesidir başka bir şey değil. arkadaşımda 5 yaşında pitbull var rednose köpek o kadar sosyal o kadar sevgili dolu büyütüldiki kendide o hale geldi sosyal ve sevgi dolu çocuklar geliyor parkda kulağını çekiyor üstüne oturuyor onları yalıyor oda seviyor.. her şey eğitim başka bir şey değil sadece bazı jayvanların ırklarından genlerinden gelen bazı şeyler var ne yapsan o değişmiyor misal arkadaşımın pitbullu yavrulukdan beri kedilerle büyüdü kendi tanıdığı kedilere asla saldırmıyor ama yabancı kedi gördün cin çarpılmışa dönüyor 2 km kovalıyor ) buda genlerinden gelen bir şey küçüklüğünden beri atamadık üstünden o huyunu

Motosikleti
    SUPERDUKER
    akita eğitilmesi zor bir ırktır küçüklüğünde ise eğtiminie ağırlık verilmediyse sonraları işin dahada zor olacak.antreman isteği yüksek olan bir köpektir.görev köpeği değildir .bekçilğe daha yatkındır.asıl sahibini kendi seçer ,sahibin kim olduğunu sen öğretemessin.
    gerçek olaydan esinlenilmiş bir filmi de vardır; "HACHI"

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)