Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

online laptop almayı düşünüyorum yardımlarınızı bekliyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    4 günlük araştırma sonucu lenovo markasına karar verdim fakat benim aradığım laptop mağazalarda yok ne hikmetse hepsiburada.com dan sipariş vermeyi düşünüyorum ama servis yönünden kafamda soru işaretleri var sizce bekleyip uygun bir laptop gelince mağazadan mı almalıyım yoksa vereyim siparişi gelsin mi diyeyim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    benim araştırdığım kadarıyla en uygun fiyatla istanbul bilişimde. gidip elden alabiliyorsunuzda. bir bakın derim.
    shooter1 bunu beğendi.

Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim araştırdığım kadarıyla en uygun fiyatla istanbul bilişimde. gidip elden alabiliyorsunuzda. bir bakın derim.
    ne yazık ki mağazaların stoklarında yok

murad13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DERBİ GPR 125
    Lenovo garantisi iyi bi marka benim laptop da Lenovo gayet memnunm g580 kullanıyorum elimde olsa z veya y580 de almak isterdim. HepsiBurada ya güvenmiyorum açıkças bi defa klavye aldım fiyatlar giydirilmiş oluyor benden demesi ;)
    shooter1 bunu beğendi.
    DÜŞERSEN ÖLÜRSÜN DEMEDİMMİ !!!

z510 almayı düşünüyorum en uygun orada

RebelYell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dostum öncelikle bütceni yazarsan sana rahat tavsiye verebilirim. Fiyat performans ürünü istiyorsan kesinlikle lenovodan şaşmaki serviside süperdir. Şahsen kendi laptopumu (teknik servis ve webmasterlık yaptığım halde 3 ) kullanıcı hatası olarak bozduktan sonra servise verdim ve 15 gün gectiği gibi iade istedim paramı geri alıp aynı laptopu aldım :D 0 miss...

Alacaksan sakın Z585 alma. Cok ucuzdur performanslıdır kasmaz oyunları acar fakat wifi si berbat! Alt katımdaki wifiyi bile 1-2 anca cekiyor. Wifi de sıkıntın olur aman diyeyim.

Lenovo harici istersen packerdbell, monster (gamer laptop) , Alien bütcene göre
    shooter1 bunu beğendi.

bütçe 1750 geçmeyecek en iyisi z510 var şuan
    2.5 ghz hız turbo ile 3.1
    8 gb ram
    2 gb ekran kartı
    8 gb ssd varmış bana gayet yeterli geldi

Motosikleti
    BAJAJ DİSCOVER 125/HONDA SPACY ALPHA, SYM HD 200İ
    bizde z500 var oğluma almıştım çok güzel bir alet. z510 daha da güzel şiddetle tavsiye ederim.
    hepsiburada, hızlıal, özellikle gitti gidiyordan ( günün fırsatlarını takip en düşük fiyatlar kesinlikle orada çıkar)laptop, çamaşır makinesi telefon vs. çok alışveriş yaptım hiç bir sıkıntı yaşamadım.
    ilanlarında ne yazıyorsa odur. iade garantisi de var. sen ürünü açıp kullanıp deneyip ürüne onay vermedikten sonra para zaten satıcıya aktarılmaz.
    İstanbul bilişimdeki ürünlerin çoğu kendi ithalatlar olup distribütör garantileri yoktur. garantiyi ist. bilişim kendisi veriyor, bu da sıkıntılı bir durum. buna dikkat edin.
    shooter1 bunu beğendi.

oknglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Nostalji 125 , Pulsar 200NS
    Marka hakkında yorum yapmıycam. ama internetten alabilirsin. Hizli al ve netsiparişide tavsiye ederim. Teknobiyotik te iyidir ama laptop yok sanırm. Garanti konusunda sıkıntı yaşamazsın hatta daha rahat diyeblirim. Ücretsiz değişim yaptırdığım ürün çok. garantisi bitmek üzere olan anakart yandı servise gönderdim tamiri mümkün değil size çek veya para iadesi yapalım dediler . 2 sene önceki fatura tutarında çek aldım :D Voltaj dan dolayı aynı sırada monitör bozuldu. Hizli'al dan almıştım gönderdim tam 3. gün yenisi geldi kapıma kadar. Mağazalar daha çok problem çıkarıyolar emin ol. Üstelik cayma hakkı var 1 haftaydı en son şimdi nekadar iblmiyorum sebep belirtmeden iade edebiliyorsun o sürede
    shooter1 bunu beğendi.

tubejh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ankara- Tekirdağ( Çerkezköy)-Çanakkale- artık nere olursa :)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 700
    Ne yapmak istiyorsun dizüstü bilgisayarla ondan sonra Mağaza ve interneti araştır öyle karar ver.
    shooter1 bunu beğendi.

serotizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Softail FXSTBI
    Hızlıal'dan yaklaşık sene önce bir çamaşır makinesi aldım. Çok geç teslim oldu. Geldikten sonra servis gelip kutusunu açtığında makinanın üst kapağının kırık olduğunu farkettik.
    Hızlıal'a iade ettim kargo ile. İade kabul etmediler. Yaklaşık 1 ay kavga gürültüden sonra tüketici hakem heyetine başvurdum. Yaklaşık 6 ay sonra parayı iade etmek zorunda kaldılar hakem heyeti kararı ile.

Hepsiburada'dan açıldığı günden beri alışveriş yapıyorum. Bazı ürünlerde pahalıdır, bazı ürünleri geç tedarik eder vs ama hiç bu şekilde sıkıntı çıkartmadılar.

Internetten almak ile mağazadan almak arasında servis açısından fark yok. Sadece ithalatçısının ürünü olduğundan emin olun. Servis satışı yapan siteler/mağazalar vermiyor, ithalatçısı veriyor.

İstanbul Bilişim ise fabialife'ın söylediği gibi bazı ürünleri paralel ithalat yoluyla getiriyor. Yani servisi kendisi sağlıyor. Onlardan 1 kez ürün aldım, başıma bir iş gelmedi. Ama aldığınız ürün bozulursa sıkıntı çıkabilir. Ayrıca paralel ithalat bilgisayarların çoğunda Türkçe klavye olmuyor.

Benim tavsiyem, Teknosa, Hepsiburada, Vatan Bilgisayar vs gibi bilinen sitelerde fiyat karşılaştırması yaparak almanız. Birinde bir ürün daha ucuzken diğerinde başkası ucuz oluyor.
    Sahibinden, N11, GittiGidiyor'dan ise bilgisayar, beyaz eşya vs konusunda ben olsam uzak dururum. Ürünün garanti durumu, ithalatçı ürünü olup olmadığı belli olmuyor. Bazı satıcılar uygun fiyatla "refurbished" ürün satıyor. Yani fabrikaların arızalı ürünleri tamir edip tekrar paketleyip sattığı ürünler. Bu yüzden eğer 2.el almıyorsanız seri ilan sitelerinden almayı bence tercih etmeyin.
    shooter1 bunu beğendi.

Pangea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR 125 X
    Laptopu ne için kullanacağınızı bilmiyorum ama normal bir ev kullanıcısı iseniz fazlası ile yeter işlemcisi i5 haswell mimarili ortalama bir işlemci ekran kartı 740m sondan 2. Harfi ile 4. Seviye yani tam ortada sıralamada maksimum 8 oluyor. Eğer oyun oyanayacaksanız performansı biraz düşük kalabilir ama ben nette dolaşırım arada fifa oynarım derseniz iyi bir seçim ama battlefield 4 cod ghost yüklerim derseniz girmeyin
    shooter1 bunu beğendi.

RebelYell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dostum tavsiyem monster al inanki değer. Vatandan z585 'i 1250 ye aldım indirimle. O yüzden tavsiyem monsterdan yana lenovo sonra gelir.
    shooter1 bunu beğendi.

Pangea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR 125 X
    Alıntı RebelYell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum tavsiyem monster al inanki değer. Vatandan z585 'i 1250 ye aldım indirimle. O yüzden tavsiyem monsterdan yana lenovo sonra gelir.
    Birinci ağızdan cevap veriyim bende monster kullanıcısıyım en uygun 15 inch monster 2400 civarı ve sağlam oyun oynayıp herşeyi ultrada açmak istiyorsanız ,render yapmak istiyorsanız mükemmel bilgisayarlar.Ama öyle nette dolaşmak için gereksiz.Ben abra a7 kullanıyorum gtx860m var hani derler ya zorladıkça açılıyor diye aynı öyle ısınmasıda yok uygun değerler arasında,sanırım monster i5 kullanmıyor i7 ninde bu fiyat aralığında en yüksek işlemcisini kullnıyorlar ama işlemciye ve ram e iş render da düşüyor normal kullanımda % 10-15 arası dolanıyor.
    shooter1 bunu beğendi.

1750-1800 tl üzerine çıkmayı düşünmüyorum kararım belli gibi hafta sonu vatanda indirimler oluyor onu bekliyorum eğer olmazsa hepsiburada dan almayı düşünüyorum
    http://www.hepsiburada.com/liste/len...&categoryId=98
    dün 1749 liraydı bugün fiyat yine yükselmiş

bugün bimeksten laptopu aldım performansını ileri zamanlarda göreceğiz

oyun oynamayı düşünüyorsan y510p modeline bir bak derim bende y500 var ve battlefield gibi oyunları rahat oynayabiliyosun ama alırken sli olanını al . bazılarında dvd- rom oluyo sonradan entegre ediliyor ekran kartı fiyatlarından anlaşılıyo zaten

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)