Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

adeno viral göz enfeksiyonu

Motovento
    REKLAM ALANI
    ufukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco venox
    mesleğimle alakalı olarak iş gözlüğünü hiç gözümden çıkarmasam da sakınılan göze çöp batar misali, gözlüğün sağından, solundan altından metal tozları gözüme kaçıyor vel hasıl göz acile gidip çıkarttırıyoruz
    aradan bir hafta geçti gözlerim şişti ,göz kapaklarım kıp kırmızı ve gözüm kan çanağına döndü ne gözümü aça biliyorum ne uyuya biliyorum gözlerimden resmen iltahap akıyor, tekrar aynı hastaneye gittim gözün mikrop kapmış dedi, 3 tane damla yazdı 1 hafta kullandım hiç bir faydası olmadı
    bu sefer özel göz hastanesine gittim adone viral konjoktivit virüsü kapmışsın dedi bu virüsü hastanelerde bulaştırıyorlar bulaşıcı bir virüs ortak kullanılan havlu vs.. ayıracaksın yoksa herkese bulaştırırsın dedi
    ameliyat sonrası göz iltihaplanmalarının tedavisinde kullanılan 3 tane merhem yazdı 40 günde anca geçer dedi hastalığın ilerleyen safhalarında göz bebeğinde lekeler oluşuyor ve görme bozukluğuna neden oluyor iyileşmesi 1,5-2 seneyi buluyormuş Allah'tan bende ilerlemeden
    önlemini aldık şu an 3 metre ilerisini bulanık görüyorum , normalmiş düzelir dedi bakalım

size tavsiyem hava almak için vizörü açarsınız gözünüze yabancı bir cisim kaçarsa sinek,toz vs.. hastanede, kapı kolları, cihazlar, sandalye kolçakları ile el temasında bulunmayın gözünüzü kaşımayın hastaneden çıktıktan sonra elinizi güzelce yıkayın ve bir pamuğu ıslatarak bebe şampuanı ile gözünüzü nazikçe yıkayın

hastalık 4 ile 10 gün arasında yerleşiyor ve gözde batma, yanma, sulanma ,şişlik ve kızarıklık olarak başlıyor 10 ile 45 gün içerisinde iyileşiyor... sağlıcakla kalın
    Motork08, Sadık1453 ve cece89 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    bende de göz kuruluğu var, sabah uyanırken gözlerimi açamıyorum resmen. sürekli bi kuruluk var. hafif yanma da var. büyük ihtimalle motosikletten.

2-3 kere göz damlası falan kullandım işe yaramıyor.

steril gözyaşı damlatıyorum. anlık olarak kurtarıyor ama gün içinde sıkıntı var işte.

çözümü nedir bilmiyorum. 3 kere doktora gittim çözüm olmadı.

Motosikleti
    Hornet 650
    Geçmiş olsun.

Motosikleti
    kymco venox
    (bende de göz kuruluğu var, sabah uyanırken gözlerimi açamıyorum resmen. sürekli bi kuruluk var. hafif yanma da var. büyük ihtimalle motosikletten.

2-3 kere göz damlası falan kullandım işe yaramıyor.

steril gözyaşı damlatıyorum. anlık olarak kurtarıyor ama gün içinde sıkıntı var işte.

çözümü nedir bilmiyorum. 3 kere doktora gittim çözüm olmadı.)

benim hastalık uzun soluklu bir hastalık gibiydi, günde 10 tane civarı havuç yiyorum ,konserve balık falan arada A vitaminiyle destekliyorum
    bu gün kontrole gittim baya bir iyileşme yolunda mesafe kat etmişim. bana limon damlat çabuk iyileştirir dedi retinaya zarar vermez mi dedim hiç bir şey olmaz daha çabuk iyileşirsin dedi bu gün damlattım baya bi yaktı göz yaşı boşaldı şu an bi rahatlık var
    iyi olmak için hastaneye gidiyorsun orada mikrop kapıyorsun , hastaneye gitmeyede korkuyorum artık
    sabahları limon damlatmayı dene belki faydası olur

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:11 ----------

Alıntı mhmtesk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.
    teşekkür ederim hocam sağol
    maxi97 bunu beğendi.

HONDAANTALYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Ben meslegim gereği bizimde gözümüze parçalar flan kaçıyor ama 5 senedir aynı meslekteyim hiç gözümden rahatsızlanmadım çok şükür.Fakat olmucak die bişey yok tabi önlemini almak gerekiyor.

Motosikleti
    kymco venox
    Alıntı HONDAANTALYA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben meslegim gereği bizimde gözümüze parçalar flan kaçıyor ama 5 senedir aynı meslekteyim hiç gözümden rahatsızlanmadım çok şükür.Fakat olmucak die bişey yok tabi önlemini almak gerekiyor.
    ben 13 yılda 5 defa göz acile gittim çapak aldırdım bir sıkıntı olmadı
    en son aldırdığımda hastaneden kaynaklanan bir virüs kaptım
    hastanede hiç bir yere dokunmasan bile doktor eliyle göz kapağını ters düz ediyor
    bir önceki hastada virüs olsa direk sana bulaşıyor doktorun elinde eldiven var fakat
    günde kaç kişiyi muayene ediyor o eldivenle, sonuçta devlet hastanesi tıklım tıklım dolu
    er odur ki dünyada koya bir eser,
    esersiz kişinin yerinde yeller eser

Geçmiş olsun, göz kuruluğu bende yaşadım ne kadar gıcık bir durum, gerçi sizin durumun yanında bir hiç, dilerim tez zamanda iyileşirsiniz.

Motosikleti
    hyosung gv250, 2012
    BEYLER GEÇMİŞ OLSUN. GÖZ HASTALIKLARI KONUSUNDA SORULARINIZ OLURSA BEKLERİM. ADENOVİRAL ENFEKSİYON NEDENSE MOTOSİKLET KULLANICILARINDA SIK GÖRÜLÜYOR. ÖZELLİKLE KASKSIZ RÜZGARI YİYENLERDE FAZLACA GÖRÜYORUZ. GEÇMİŞ OLSUN.

Motosikleti
    kymco venox
    Alıntı drfettah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BEYLER GEÇMİŞ OLSUN. GÖZ HASTALIKLARI KONUSUNDA SORULARINIZ OLURSA BEKLERİM. ADENOVİRAL ENFEKSİYON NEDENSE MOTOSİKLET KULLANICILARINDA SIK GÖRÜLÜYOR. ÖZELLİKLE KASKSIZ RÜZGARI YİYENLERDE FAZLACA GÖRÜYORUZ. GEÇMİŞ OLSUN.
    hocam bu limon konusunda siz ne düşünüyorsunuz
    er odur ki dünyada koya bir eser,
    esersiz kişinin yerinde yeller eser

Alıntı ufukk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam bu limon konusunda siz ne düşünüyorsunuz
    Evet bende merak ettim, ekecelik yapıp asidik oluşu , antimikrobiyal vs diyecem emme, virütik durum, aynı zamanda antiviralmi'dir acep?

Öyle olsa dahi asidik oluşundan yumuşak göz dokusunu tahrip etmezmi acep, vs vs aklımda deli sorular.

Konu önemli güncel olsun ağa.
    ufukk bunu beğendi.

Motosikleti
    kymco venox
    dün enjektör aldım, limonu doldurdum damla damla damlatayım dedim, basıyorum basıyorum gelmiyor, biraz daha yüklenince hepsi gözüme doldu baya bi aksiyon yaşadım . faydası oldu mu? aşırı derecede yakıyor, gözlerimden yağmur gibi yaşlar boşalıyor, 10-15 dakika bir rahatlık oluyor
    ondan sonra yine aynısı batma yanma devam ediyor, bende öyle aşırı derece faydası olmadı belki de bünyeden bünyeye farkediyordur
    bir de şunu tespit ettim; şapka güneş gözlüğü takmama rağmen, güneşe çıkarsam gözümü kaynak almış gibi akşam yatarken çok kötü yanıyor bu gün sahura kadar gözümü kırpamadım, en son ağrı kesici, damla, merhem derken artık kıvrana kıvrana uyudum birde dumanlı görüyorum çok moralim bozuluyor Allah kimseye bu derdi vermesin

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Önemli bilgi.

Teşekkürler.

Zaten ne zaman hastaneye gitsem hiç bir yere dokunmadan eve dönmeye çalışırım.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    ufukk bunu beğendi.

HONDAANTALYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    İnşallah düzelir kardeşim ya.
    ufukk bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)