Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

chrome ram kullanımı anlayan bakabilirmi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    arkadaşlar dediğim gibi win 7 kullanıcısıyım google chrome 30 dk dan fazla açık kaldımı çok yüksek ram tüketiyor tek sekme bizim forum açık kullandığı ram miktarı

[IMG][/IMG]

bu işte bi saçmalık yokmu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Spy var o bilgisayarda...

Bazi spy vürüsleri kendisini böyle belli eder.

Bilgisayarina spyware doctor kur ve fuul tarama yap.
    Ayrica konu yanliş yerde...
    muhammetcon bunu beğendi.

Motosikleti
    benimde o dikkatimi çekti konu dışına açtığımı sanıyordum beende yarım saattir konuyu konu dışında arıyorum bulamadım dedim nereye gitti kusura bakmayın :S bu arada o doctoru indireyim bi

lickup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS için gün sayıyor
    Hocam buraya sorana kadar DH'ye gitseydin daha hızlı yanıt alırdın.

Motosikleti
    dh dekiler yanıt vermek istemiyorlar ne yazam yazsam adam gibi bir cevap alamadım ya dalga amaçlı yada saçmalıyorlar burdaki insanlar biraz daha samimi kalıyor

edit moderatör arkadaş konuyu doğru yere taşıyabilirmisin aceleyle buraya açmışım kusura bakmayın

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Formatla format sırasında diger sürücüleride bicimlendir yada sistem geri yükleme yap

Motosikleti
    daha 20 gün önce 8 den 7 ye döndüm içinde toplam 100 gb tı geçik oyun var d yi biçimlendirirsem sıkıntı çıkar :D

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Vürüz avcısı, yazilimda uğraşan biri olarak sen benim dediğimi yap. Küçük bir kaç trojan çikacak... Görürsün.

Ayrica 100gb az bi tutar. İki günde zar zor 2tb kurtardiğimi bilirim harici hdd al.

Motosikleti
    şuan tarıyor sağolun

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:49 ----------

7 tane virüs çıktı microsoft essential ne işe yarıyor acaba

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:53 ----------

hadici hdd var arkadaşa verdim okullar kapandı çocukta kaldı adamın evinide bilmiyorum kaldı onda nası yapçaz bilmiyorum

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    spy falan değil normal. antivirüs zaten yokduysa birkaç zararsız virüs diye dosya bulur. iyi bir antivirüs istiyorsan avast free'yi yükle. kim ne derse desin piyasanın en iyi ücretsiz antivirüsüdür. chrome genelde işlemlerini ram'da bölmeden tek dosya olarak yapıyor ve biraz da geliştirilmesi gerek. geri kaldı yani. kasmayan tarayıcı istiyorsan windows explorer 11'i yükle. opera yükle. bu ikisi kasmaz, az ram harcar. öte yandan uzun süre tarayıcı açık kalır ve sürekli sörf ve flash oyun falan oynuyorsan ram yine böyle yüksek kullanımda olabilir.
    sisteminde virüs varsa ram'dan çok işlemci kullanımın saçma bir şekilde yükselir. ona dikkat et.

Motosikleti
    cpu kullanımı %0 microsoft essential yüklü tr_select abimizin dediği programı yükledim 7 virüs buldu şuan 234 mb ram kullanıyor google chrome bende panda 2012 nin lisanlı sürümü var acaba o nasıl bi virüs programı

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Antimalware var oda saglam virüs bulur ,

Motosikleti
    microsoft u silip avast yada pandayı yükleyim dediğiniz gii şua tam tarama yaprıyıyorum 1 virüs daha buldu 6 gb ram var zaten 1.5 gb chrome kullanırsa sıkıntı çıkar :D

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cpu kullanımı %0 microsoft essential yüklü tr_select abimizin dediği programı yükledim 7 virüs buldu şuan 234 mb ram kullanıyor google chrome bende panda 2012 nin lisanlı sürümü var acaba o nasıl bi virüs programı

Şahsen 5-6 senedir kullaniyorum spyware doctor. Avast, panda, kaspersky vs vs gerek duymadim hiç. İnterneti kullanmayi bilen birisi zaten vürüs bulastirmaz bilgisayarina.

Sadece spy bulaşmasini engelleyemezsiniz... Bunun içinde dediğim program gayet yeterli kaliyor. En azindan 5-6 senedir...

Antivürüs programlari çatlak buji piposu gibidir. Randiman vermez,kastirir,çok ram yer.

Ayrica bahsettiginiz programlar spy vürüsleri yakalayamaz. Güncel olarak kaspersky sağlam diğerlerine nazaran onuda yazilimsal olarak kirmak zor. İnsanlari yanliş yönlendirmeyin

Öpüldünüz saygilar...

Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şahsen 5-6 senedir kullaniyorum spyware doctor. Avast, panda, kaspersky vs vs gerek duymadim hiç. İnterneti kullanmayi bilen birisi zaten vürüs bulastirmaz bilgisayarina.

Sadece spy bulaşmasini engelleyemezsiniz... Bunun içinde dediğim program gayet yeterli kaliyor. En azindan 5-6 senedir...

Antivürüs programlari çatlak buji piposu gibidir. Randiman vermez,kastirir,çok ram yer.

Ayrica bahsettiginiz programlar spy vürüsleri yakalayamaz. Güncel olarak kaspersky sağlam diğerlerine nazaran onuda yazilimsal olarak kirmak zor. İnsanlari yanliş yönlendirmeyin

Öpüldünüz saygilar...
    hey gidi günler. 6 yıl öncesi her derinlemesine internet sörfünde format atmamız gerekirdi. arada değişiklik iyidir. o program ilk zamanlarında gayet iyidi ama ücretliydi. özellik kısıtlamalı haliyle bile sistemi chromex2 seviyelerinde kafasına göre kasabilen, yazılım kısmı pek kaliteli olmayan bir program. gelişen teknoloji ile yeni yazılımlar denemek gerek. "hergün" zararlı yazılım bilgilerini güncelleyip ona göre koruma sağlayan ücretsiz bir progrm için avast'ı denemelisiniz. kaspereski denilen meret çok iyidir ama o da dünyanın parasını ister ve sistem kasar. trojan saldırısı dışında avastın %0'dan fazla işlemci kullandığını görmedim. şu an sabahtan beri açık olan sistemde kullandığı ram miktarı "5,9mb" 3 yıldır format atmamamın 1. sebebi avast, ikincisi ssd

ek olarak: buraya yazamayacağım çok tuhaf ve zararlı sitelerde dolanırım genelde sağ alttan avastım "kanka buraya girme istersen" siye uyarır.
    kissildiniz hürmetler...

Motosikleti
    http://www.av-test.org/en/home/

win 7 2014 virüs programı testleri yapılmış kullandığım microsoft essential korumada 0 puan almış mc afee yi intel üretiyor ondada ttnetten lisansım var koruma düzeyi 5 performans 4.5 bunu virüs koruma yapıyorum tr_select in dediği programıda kullanmayı planlıyorum

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı solmyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hey gidi günler. 6 yıl öncesi her derinlemesine internet sörfünde format atmamız gerekirdi. arada değişiklik iyidir. o program ilk zamanlarında gayet iyidi ama ücretliydi. özellik kısıtlamalı haliyle bile sistemi chromex2 seviyelerinde kafasına göre kasabilen, yazılım kısmı pek kaliteli olmayan bir program. gelişen teknoloji ile yeni yazılımlar denemek gerek. "hergün" zararlı yazılım bilgilerini güncelleyip ona göre koruma sağlayan ücretsiz bir progrm için avast'ı denemelisiniz. kaspereski denilen meret çok iyidir ama o da dünyanın parasını ister ve sistem kasar. trojan saldırısı dışında avastın %0'dan fazla işlemci kullandığını görmedim. şu an sabahtan beri açık olan sistemde kullandığı ram miktarı "5,9mb" 3 yıldır format atmamamın 1. sebebi avast, ikincisi ssd

ek olarak: buraya yazamayacağım çok tuhaf ve zararlı sitelerde dolanırım genelde sağ alttan avastım "kanka buraya girme istersen" siye uyarır.
    kissildiniz hürmetler...
    Ben doktoru açik birakmiyorum hiç. Benim için performans her seydir, motorda olduğu gibi...

İşimi hallederim,

Doktoru açar iki tarama yaparim, olay biter. Ayrica satin almadan bahseden kim ??
    Hayatim boyunca hiç bir program satin almadim. Şirket hariçi satin almak kerizliktir...

Engin bilgilerinizi kendinize saklayin lütfen. Ben yazilimdan, sistem hack'ten bahsediyorum.. Siz zamana ayak uydurmak, ram vs diyorsunuz.

İşine gelen kullanir, hoşuna gitmezse siler. Bu kadar basit ki..
    Tartişmaya gerek yok. Hayirlisi be gülüm, öptüm.

Konu sahibi dostum. Şuan şehir dışındayim. Eve gidince ilaçladiğim sürümu atarim. Key derdin kalmaz.

Not: doktor başka vürüz prog var ise çakişir.. Arada açar tarama yaparsin, surekli açik birakma. Ramden çalmasin boş yere.

Ben doktoru açik birakmiyorum hiç. Benim için performans her seydir, motorda olduğu gibi...

İşimi hallederim,

Doktoru açar iki tarama yaparim, olay biter. Ayrica satin almadan bahseden kim ??
    Hayatim boyunca hiç bir program satin almadim. Şirket hariçi satin almak kerizliktir...

Engin bilgilerinizi kendinize saklayin lütfen. Ben yazilimdan, sistem hack'ten bahsediyorum.. Siz zamana ayak uydurmak, ram vs diyorsunuz.

Konu sahibi dostum. Şuan şehir dışındayim. Eve gidince ilaçladiğim sürümu atarim. Key derdin kalmaz.

Not: doktor başka vürüz prog var ise çakişir.. Arada açar tarama yaparsin, surekli açik birakma. Ramden çalmasin boş yere.
    madem hayırlısı gülü seven dikenine katlanır balım. üslubum kopyala yapıştır şeklindedir
    engin bilgilerimi paylaşırım. bilgi paylaşınca çoğalır, elmamı verdim, bilgimi verdim hikayesi yani.
    kapıyı açıp iyi niyetli olmayan işler yapıldığında hangi program olursa olsun, sindiğinde bulamayacağı bir şeyler kalabilir. hele spyware doctor gibi moruk bir yazılımla. virüsü geldiği anı farketmek durdurmanın yarısıdır.
    vee tartışmaya gerek var. forum oluşumunun amaçlarından biridir.
    keylenmiş, kıracıklanmış yazılım kullanmak ameleliktir. zamanın gerisinde kalmaktır. virüsler her gün güncellenir, ayak uyduramazsanız beele bakarsınız. bilgisayarda yaptığınız iş ve kullandığınız siteler genelde sabitse, bir tutarlı antivirüs iş görecektir. ancak çeşitli alakasız sitelerde, keylenmiş programlarda virüs kaynar, kırılmış program kullanmak bu yüzden virüse davetiye çıkarır. maddi sıkıntı yoksa program satın alınabilir. satın alınan program hem güncelliğini korur hem sistemi kasmaz.

ben şimdiye kadar program satın almadım. ama oyunlardan bir tecrübem var. cs:source oyununu torrentten indirip kurdum, avast kurulumu engelledi. torrenti araştırdım, kuran arkadaşlar zararı olmaz yükleyin dedi, avastı kapattım kurdum. aşırı bir işlemci, aşırı ram kullanımı, fan falan derken, steam'da indirime girdiğinde oyunu satın aldım. oyunu full ayarlarda oynarken fullhd film izlerken çalıştığı kapasitede çalışıyor bilgisayar. hem torrentte oyun bug doluyken, yağ gibi oynuyorsunuz. ayda bir güncelleme geliyor vs vs.
    avastı kapattığımız arada sisteme bir virüs yerleştimi onu da bilmiyoruz. avastım uyarmadı, demekki temiz.
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

Motosikleti

İşimi hallederim,

valla iyi olur abi program hoşuma gitti 12 tane virüs buldu direk temizledi çok sağol önerdiğin için ram den çalsada olur 6 gb ram var yetiyo
    ama chomede ram var diye 1.5 gb kullanmasınada gerek yok tabi )
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

blamir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z750R, Husaberg FE450e, YZ125
    Meğer bizim forumda haker kaynıyormuş.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)