Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Avukat(lar) varsa konuya bi göz atabilirlermi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı numangokce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunun "eğitimsizlik"le alakası olduğunu şöyle düşünebilirim, şahsım adına ifade etmeye çalışayım, mahkemedeki savunmama öfke kontrolü için aldığım desteğin belgelerini ve kullandığım ilaçların da reçetelerini sunacağım. evet, öfke kontrolü için hala eğitim alıyorum. Etkisi olurmu, bilemem.

Adam(!) gelecek bana küfür edecek, bana da değil, ECDADIMA küfür edecek, bende kayıtsız kalacağım öylemi?

Adam bana darp edecek, Tehlikeli durumlarda yardım anonsu çekmem gerektiği bana yazılı olarak tebliğ edilmesine rağmen anons çekmeyeceğim öylemi?

yine şahsım adına ifade etmeye çalışayım, bana tebliğ edilen emri yerine getirdim. sonrasında kontrolden çıkan olayda kişiler karşı tarafa saldırdılar. Burdaki sebep ise takımdaki birinin kötü durumu dahası bütün güvenlikçilere hakaret ve küfür etmiş olması. Burda herkes müşteki, herkes sanık. sanmayın ki "mimar" madur...

ayrıca savcılık makamı, iddia makamıdır. Karar değil.

TCK maddelerini paylaştım. merak ederseniz kime hangi konuda hangi aralıklarda ceza istemi var bakabilirsiniz. istemezseniz ben sizinle paylaşabilirim.

ifade edebildiğime inanıyorum.

Vesselam

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:17 ----------

olumlu veya olumsuz tüm gelişmeleri paylaşırım tabi (:
    Sen güvenlik görevlisiysen adam sana küfürde etse, seni darp da etse sen o adama karşılık vermeyeceksin. Normal bir vatandaş karşılık verir ama mesleğin gereği senin vermemen lazım.

Acil anonsunu çekersin, yardıma gelenler adamı tartaklayamaz. Adamın burnunu kırmışınız, bu neyin müdafaası?

Savcının takipsizlik vermesi olayın kapandığı anlamına gelmez, adam bu olayı taşır ve iş mahkeme intikal ederse ki ben olsam ettirirdim hakimin tutumunun çok daha farklı olacağını göreceksin. Senin aldığın sağlık raporlarını görmezden gelebılır çünkü adamın burnu kırık. Sen 4 kişisin adam tek kişi. Bütün bunlar hakime insiyatif kullandırır ve insiyatifinin mimardan yana olacağını düşünüyorum.
    If you want to be happy for a day, Drink; If you want to be happy for a year, Marry; If you want to be happy for a life time, Ride a Motorcycle.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    Alıntı yqavuzhyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen güvenlik görevlisiysen adam sana küfürde etse, seni darp da etse sen o adama karşılık vermeyeceksin. Normal bir vatandaş karşılık verir ama mesleğin gereği senin vermemen lazım.

Acil anonsunu çekersin, yardıma gelenler adamı tartaklayamaz. Adamın burnunu kırmışınız, bu neyin müdafaası?

Savcının takipsizlik vermesi olayın kapandığı anlamına gelmez, adam bu olayı taşır ve iş mahkeme intikal ederse ki ben olsam ettirirdim hakimin tutumunun çok daha farklı olacağını göreceksin. Senin aldığın sağlık raporlarını görmezden gelebılır çünkü adamın burnu kırık. Sen 4 kişisin adam tek kişi. Bütün bunlar hakime insiyatif kullandırır ve insiyatifinin mimardan yana olacağını düşünüyorum.
    şimdi sen öyle bişey dedinki adam sövsede dövsede sesini çıkarma eyvallah azizim de geç der gibi konuştun. arkadaş eminimki bir takım hatasının farkındadır. tabiki güvenlik görev yerinde adam dövemez orantılı kuvvet uygular. yani buda kısmen kendini savunma anlamına gelir. olay bu şekilde değilde mimar hırçınlaşmaya ve darp olayına başladığında arkadan kelepçe vurulyasdı olay bu duruma gelmezdi. ama şunuda unutmamak lazım birisi size vurup, ardındanda mimarlığın verdiği esinti ve eda ile sövmeye başlıyorsa karşılık vermeyecek bir güvenlik olacağını sanmıyorum...
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

numangokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    "Bade" bajaj discover 125st
    Alıntı astorojna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi sen öyle bişey dedinki adam sövsede dövsede sesini çıkarma eyvallah azizim de geç der gibi konuştun. arkadaş eminimki bir takım hatasının farkındadır. tabiki güvenlik görev yerinde adam dövemez orantılı kuvvet uygular. yani buda kısmen kendini savunma anlamına gelir. olay bu şekilde değilde mimar hırçınlaşmaya ve darp olayına başladığında arkadan kelepçe vurulyasdı olay bu duruma gelmezdi. ama şunuda unutmamak lazım birisi size vurup, ardındanda mimarlığın verdiği esinti ve eda ile sövmeye başlıyorsa karşılık vermeyecek bir güvenlik olacağını sanmıyorum...
    tabiki yapılan hataların farkındayız... yardım anonsu çekildikten sonra olaya karışanları kontrol etmek imkansızlaştı. Amir de etkisiz kaldı.

yqavuzyhan, sizin kişisel görüşünüzdür paylaştıklarınız. mimarın gözünden bakmışsınız olaya, bir de güvenlik görevlisinin gözünden bakın olaya. burda paylaşmak durumunda değilsiniz.

Adam(!)ın burnunun kırılması benim neden olduğum bir olay değil. kontrolden çıkan olayda meydana gelen bişey. hakkında takipsizlik kararı verilen kişi ben değilim. unutmamak gerekir ki karşı tarafa da çeşitli TCK maddeleri yöneltilmiş.

yqavuzyhan, özetle kimse burda mağdur değil, kimse suçsuz değil. Herkes müşteki, herkes sanık. mağdur olarak gösterilen kişi ise adına takipsizlik kararı verilen arkadaş...

Herneyse, başımıza ne gelecek bilinmez tabi bu olayla alakalı ama ben tüm gelişmeleri burdan paylaşmaya devam edecem ki başka kardeşlerim bu hataları yapmasınlar, yaptıklarında başlarına neler gelebilir, onu görsünler.

vesselam...
    image is nothing without power, power is nothing without control.

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Abiler,

Çarşıda kaldırımda yürüyorsunuz birisi omuz attı, bu adama dalabilirsiniz.

Sinemada senin mısır benimkinden daha patlak kavgası çıkarabilirsiniz.

Ama güvenlik görevlisi olarak çalıştığın bölgede/şirkette birisi ile kavga edemezsin. Evet, adam sana küfür etsede adam seni darp etmek istesede sen o adamı sadece etkisiz hale getirirsin. 4 kişi çullan, ellerini kelepçele yada koluna gir. Sen o adama yumruk atamazsın, o sana yumruk atsa dahi senin ona yumruk atmanı meşrulaştırmaz. Buradaki mimar olayın başında suçluyken güvenlikçiler kendilerini bu suça dahil etmişler. Hemde öyle bir dahil etmişler ki adamın burnu kırılmış.

Ben sanık/müşteki ayrımı yapmıyorum. Bu olay hakime intikal ettiğinde güvenlikçi taifesi biz kendimizi savunduk diyemez. Mimardan ilk yumruğu yiyen ben kendimi savundum diyebilir. Ama daha sonra 3-5 kişi adamı hırpalamış olmak güvenlikçileri suçlu kılar ve adam bana küfür etti cümlesi kar etmez.

şayet olay mahkemeye taşınırsa güvenlikçilerden birisi ben kırdım burnunu demezse hakim herkese ceza verir. 1 kişi çıkarda ben darp ettim derse diğer hafif para cezaları ile yırtar. Tabi bu mimar ceza almayacak demek değil. O da ceza alacak. Ancak yine aynı durumda, mimarın saldırganca tavır gösterdiğini ve ilk yumruğu onun atığını delil ile kanıtlamanız lazım. Eğer elinizde video kaydı falan yoksa güvenlikçiler birbirlerine şaitlik yapamaz. Olayda ağır mağdurda mimar olduğu için hakim büyük olasılıkla mimarı haklı bulacaktır. Adam deseki 1 tanesi anons etti hepsi üstüme çullandı, küfür ettiler senin elinde kanıt yoksa hapı yuttun demek. Babam emekli başkomser, benim çocukluğumda içkili bir halde polislere yumruk atan kişileri karakola götürüp sadece lanlu lunlu konuştuğu için hapis cezası aldı. Karşıdaki adam gitmiş rapor almış beni darp ettiler diye, özelliklede başkomser vurdu bana dedi, babamın ifadesinde darp olmadığını ancak küfür ve yumruk karşısında sert müdahalede bulunup argo kelimeler kullanmışımdır demesine rağmen devletin başkomseri bu olaydan hapis cezası aldı. Babamın hatası bu adamı gözaltına aldıktan sonra bu kişiye sağlık raporu almamış olmasıydı. Adam karakoldan çıkıp kendi ağzını gözünü morartarak gidip şikayetçi oldu.

Babam emekli olduktan sonra da büyük otel zincirlerinin güvenlik müdürlüğünü yaptı, silahlı personel yetiştiriciiği yaptı ve hala müdür olarak çalışmaya devam ediyor.

Size küfür eden, yumruk atan bu şahıs maalesef demokrasi denilen işi kitabına uydurma sanatınca haklı gözüküyor. Sizler bilinçli/eğitimli olacaktınız ve bu adamı darp etmeden etkisiz hale getirip emniyete haber verecektiniz ve bu kişiden sağlık raporu aldırmak suretiyle şikayetçi olacaktınız.

Geçmiş olsun tekrardan, herkesin çoluğu-çocuğu var, belki eşin rahatsız ve bu meslekten alacağın para karın için, çocuğun için lazım ama gördüğüm/okuduğum ilk güvenikçi terörü değil. Kalifiyeli eğitim ve sert yaptırımlar ile önü alınması lazım.

Son olarak hocam, yalanı kitabına uydurma kısmı çok önemliydi bu yazıda :D
    Okulda hoca dövdüm, yöneticiyi karısının ve kızının yanında dağ yolunda arabasının önünü keserek adam içine çıkamayacak hale getirdim, başka bir apartmanda babama artislik yapan kapıcıyı kazan dairesinde pert ettim, kardeşimi döven üst komşuyu önce hastanelik edip sonra kendi evimin holüne bırakıp polisi aradım. Böyle gider bunlar. Birisini döveceksen kitabına uyduracaksın, dövdüğüm üst komşudan sonra şikayetçi olup apartmandan imza toplayıp kaymakama götürüp kendisini (memur) başka bir ilçeye de şutlattırdım. İş başa düştüğünde yalanı kitabına uyduracaksın. Yoksa haklı olduğun şu durumda bile finale geldiğimizde haksız oluyorsun.

Burda paylaşmak zorundayım veya değilim, istemiyorsan okumazsın, burası forum sitesi, görmek istemiyorsan ismimin üzerine tıklayıp bu kullanıcıyı engelle butonuna tıklayabılırsın.

Motosikleti
    TCK MADDE 125 - (1) Bir kimseye onur, şeref ve saygınlığını rencide edebilecek nitelikte somut bir fiil veya olgu isnat eden
    (…) (*) veya sövmek suretiyle bir kimsenin onur, şeref ve saygınlığına saldıran kişi, üç aydan iki yıla kadar hapis veya
    adlî para cezası ile cezalandırılır.
    Mağdurun gıyabında hakaretin cezalandırılabilmesi için fiilin en az üç kişiyle ihtilat ederek işlenmesi gerekir.

(3) Hakaret suçunun;

a) Kamu görevlisine karşı görevinden dolayı,

Bu adam(!)ın benim ECDADIMA sövdüğünü duyan 14 kişi getirebilirim mahkeme salonuna.

daha en başında ifade etmeye çalıştım size. ben bana yazılı olarak tebliğ edilen emri uyguladım. ilk hakareti duyan da ilk darp edilen de benim -ki bunlar benim 170 anonsunu çekmeye yeterli sebepler- Kamera kaydımız da var. forumu başından okusaydınız kamera vs şeklinde söylemleriniz olmazdı. babanızın mesleğinin ne olduğu çok da önemli değil. üzücü şeyler yaşamışsınız, geçmiş olsun. ben öfke kontrolü için destek alırken bile sizin yazdığınız kadar olaylara karışmadım. yok üst komşu, yok yönetici yada her kimse... şimdi burda terör estiren kim? kendinize sorun.

Ustune basarak söylüyorum, şahsıma edilen hakaretler de vardı orda, güldüm geçtim. Ama biri kalkarda fütursuzca ECDADIMA söverse karşılığını alır. kabul ediyorum, bu arkadaş fazlasını aldı.

Kimi durumlarda da sözedip durduğunuz "eğitim" konusu havada asılı kalıyo malesef.

vesselam...

CrosseR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Okulda hoca dövdüm, yöneticiyi karısının ve kızının yanında dağ yolunda arabasının önünü keserek adam içine çıkamayacak hale getirdim
    Bide eğitimdenmi bahsediyorsun?
    entuer ve 10SuzAsLa bunu beğendiler.

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Abiler,
    Çarşıda kaldırımda yürüyorsunuz birisi omuz attı, bu adama dalabilirsiniz.
    Sinemada senin mısır benimkinden daha patlak kavgası çıkarabilirsiniz.
    Ama güvenlik görevlisi olarak çalıştığın bölgede/şirkette birisi ile kavga edemezsin.
    Yazınıza göre eğer bir konuda görevli iseniz göreviniz gereği aşırıya kaçmayacaksınız, insanları darp etmeyeceksiniz, ama görevli değilseniz istediğinize istediğinizi yapabilirsiniz anlamı çıkıyor.
    Birisi omuz attı diye de adama dalamazsınız, görevli değilim diye istediğinizi de yapamazsınız.

Okulda hoca dövdüm, yöneticiyi karısının ve kızının yanında dağ yolunda arabasının önünü keserek adam içine çıkamayacak hale getirdim, başka bir apartmanda babama artislik yapan kapıcıyı kazan dairesinde pert ettim, kardeşimi döven üst komşuyu önce hastanelik edip sonra kendi evimin holüne bırakıp polisi aradım. Böyle gider bunlar. Birisini döveceksen kitabına uyduracaksın, dövdüğüm üst komşudan sonra şikayetçi olup apartmandan imza toplayıp kaymakama götürüp kendisini (memur) başka bir ilçeye de şutlattırdım. İş başa düştüğünde yalanı kitabına uyduracaksın. Yoksa haklı olduğun şu durumda bile finale geldiğimizde haksız oluyorsun.
    Bu kısmı başta okusaydım hiç cevap yazmazdım
    entuer bunu beğendi.

aksoyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr125 ,pulsar ns 200 , kawasaki er6n
    "yqavuzhyan" Bu arkadaşı ya siz yanlış anlamışsınız yada ben. Yukarıda yazdıkları örnek vermiş yani birisini döversin ama suç onun üzerine kalacak şekilde yalan söyleyerek ondan önce şikayetçi olacaksın demek istemiş. Bu kadar olayı kendisinin yapmış olması ilginç gelirdi bana...

Bu arada "numangokce" kardeşim sana da geçmiş olsun Allah yardımcın olsun hayırlısıyla sonuçlanır inşallah.
    Herkesten hızlı sürmek,yalnız süreceğinin garantisidir Zonguldak-MT

Motosikleti
    Alıntı aksoyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada "numangokce" kardeşim sana da geçmiş olsun Allah yardımcın olsun hayırlısıyla sonuçlanır inşallah.
    İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.
    image is nothing without power, power is nothing without control.

Motosikleti
    Gelişmeleri aktaracağımı yazmıştım.

Bugun dava günüydü. Ankara Adliye Sarayı'ndaki görülen davada Hakim daha biz girer girmez "ben sizi uzlaştırmak istiyorum" dedi. baktım herkes dutsever bülbül ben de "Biz zaten mimar beyle mahkemenizden önce görüştük, anlaştık. Siz de uygun görürseniz şikayetlerimizden vazgeçip uzlaşmak istiyoruz" dedim. Herkese tek tek sordu öyle mi diye, herkes onay verince eline aldı hesap makinesini bişeyler hesapladı. biz güvenlik personellerine 6 ay 15'er gün sayın mimarımıza da 15 ay 7 gün cezaya çarptırdı. "5 sene gözüme görünmeyin" dedi, sepetledi bizi (:

Özetle sorunsuz bir şekilde bu işten sıyrıldık.

Denetimli serbestlikte olan arkadaşıma ise zaten sabıkası olduğunu söyledi. sürenin dolup dolmadığını sordu, dolmadığını söyleyince "sana da şaşı baktık. geçmiş olsun" dedi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)