Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Einstein yanıldı

Motovento
    REKLAM ALANI
    KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    kuğantumu anladım dediğiniz zaman kesinlikle yanlış anlamışınızdır diyodu birisi
    o geldi aklıma

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Evet bu sayfa bu konuya göre çok b.ktan oldu

Alıntı JafJaf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu 2. sayfa olmamış.
    ışık hızını aştığımız anda zaman kavramını aşabileceğimizi okumuş veya izlemiştim
    https://www.youtube.com/user/funtay34
    http://instagram.com/tayfunboralegend/
    https://www.facebook.com/tayfun.bora

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı clabber adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin o arastirma dediklerinin fazlası , binlerce yıl evvel Allah'ın ayetleriyle Kur'an da belirtilmiş zaten.Bilmiyorsan aç oku.Hem beyninin cok minik bir kısmını kullanabilen bilimadamlarinin buldukları herseye inanalım mı? Ancak beyninizin kapasitesi kadar bilimsel seylere mantığınız yeter. Ama asıl gercekler Kur'andadır Tayfunboraa.
    Öyle " kuran'ı oku " deyip kaçmak yok. Ben okudum . Karadelikler, süpernovalar vs ile ilgili hiçbirşey yazmıyor . Sen açıkla. Karadelikler kuran ın neresinde yazıyor ? Ayet bekliyorum . Sıkışınca milleti ateistlik ile suçla . Ne güzel kaçış....
    umurcan, Shrieker ve TAYFUNBORA bunu beğendiler.

emocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kutsal Kitaplar dünyanın 6 günde yaratıldığını söyler . Lakin dünya 6 günde yatatılmamıştır. Zaten yaratılmamıştır bile ki bir süresi olsun .

Tevrat’ta (Kıtabı Mukaddes- Eski Antlaşma Yaratılış kısmı ) ,der ki : Tanrı göğü ve yeri yarattı , ışık yarattı ve gece gündüz oluştu ( gece gündüz kavramını bilemiyor tabi ).Başlangıçta tanrının ruhu sular üzeride dolaşıyordu , sonra Tanrı emir verdi :sular biryere toplansın kara görünsün suya deniz densin öbürüne kara densin vs vs ... diye anlatır . 6 gün çalışıp 7. Gün tanrı dinlenir nedense .

Hristiyanlık ta aynı yaratılışı benimser zaten tevrat eski anltaşma, incil ise yeni antlaşmadır. Bir nevi güncellenmiş musevilik dininin adı hristiyanlıktır denebilir.

Aynı Masal Kuran da da anlatılır . Araf Suresi 54. Ayet ve Hud Suresi 7. ayette de copy paste edilmişcesine aynı bilgi vardır. Hatta HUD – 7 – de "başlangıçta o nun arşı su üzerindeyken gökleri ve yeri 6 gün içinde yarattı" -hatalı bilgisi- aynen yazar. (Başlangıçta su olmadığı gibi su çook sonraları orataya çıkan bir moleküldür. )

Kutsal kitapların mantığında Güneş ve ay : Dünyanın etrafında Tanrının kulu olarak hareket eden şeylerdir . Hepsi Tanrı’ya secde ederler. Ve allah tarafından insanların hizmetine verilmişlerdir ( Nahl Suresi 12.Ayet ) Yıldızlar da geceleyin yön bulabilmek için Tanrı tarafından bize bahşedilmiştir. ( Nahl Suresi 16.ayet ve Enam-97 ) . Kehf Suresi 83-96 ayetleri arasında Zulkarneyn diye birisinden de bahsedilir . “Nihayet güneşin battığı yere varınca, onu kara bir balçıkta batar buldu .....” ( Kehf Suresi 86.ayet) . “ Güneşin doğduğu yere ulaşınca ..... .” ( Kehf -90 )
    Lakin ne güneş ve ay ,Tanrı’ya secde etmektedir , ne de Yıldızlar biz yön bulalım diye vardırlar. Güneş ne bir balçığa batmaktadır ne de bir yerden doğmaktadır. Dünya düz de değildir.

Orta Çağ ‘da ( Orta Çağ : kabaca Milattan sonra 300 ile 1600 yılları arasında Avrupa ) Kopernik , adında birisi , dünya merkezli Uzay’ın gerçek olmadığını Gezegenlerin ve Dünya’nın güneşin etrafında döndüğünü farketti. Lakin yargılanıp ,idam edilme korkusu nedeniyle fikirlerini açıklayamadı . Ancak hastalanıp öleceğini anladığı 70 yaşında doğru fikirlerini kitaplaştırıp “Göksel Kürelerin Devinimleri Üzerine kitap yazdı. (Latince: "De revolutionibus orbium coelestium")”Papalığa sundu (1540) . Sonrasında da öldü.

20 yıl sonra Galileo , Kopernik’in doğruluğunu fark etti , onun fikirlerini geliştirdi.İlk defa bir Teleskop kullanarak Uzayı gezegenleri inceledi ve Kopernikin söylediklerinin gerçek olduğunu delillendirdi. Jupiterin etrafında uydusu olduğunu gördü ve Sidereus Nuncius (Yıldız Habercisi) diye bir kitap yazdı . Tabiiki zinhar red edildi. Yahu bunca insan dünyanın düz olduğuna ve merkezde olduğuna inanıyordu nitekim kutsal kitap ta öyle söylüyordu. Bukadar insan aptal mıydı ? Yargılandı ve hapsedildi ömrü hapislerde geçti. En son idam edilmeden herşeyi red etmesiyle canının bağışlanacağı söylendi . O da görmedim , duymadım, bilmiyorum diyerek Canını kurtardı.

Yine aynı dönemde Giordano Bruno , evrenin sonsuz olduğunu , gök ve yerin bir olduğunu birbirinden bağımsız olmadıklarını , Uzay’da sonsuz gezegen olduğunu söyledi. Kilise tarafından yargılandı , sapık ilan edildi. diri diri yakılarak idam edildi.

Ama artık Rönesans’ın temelleri şekillenmeye başlamıştı. Kilise istediği kadar yargılasın engellesin, İnsanlardaki sanat,bilim, hümanism merakını engelleyemiyordu. Buna sanayileşme ve laiklik te eklenince günümüz modern Avrupa’sının temelleri atılmış oldu . 500 yıl önce dünya düzdür , güneş ay ve yıldızlar dünyanın etrafında döner diyen avrupalılar . şimdi Uzay’a uydu ve araç gönderip dünyanın yuvarlak olduğunun resmini bile çekebiliyorlar.

Fakat ne yazık ki müslüman toplumlarında ve islam dininde Rönesans gibi bir devrim olmamıştır. İslam hala OrtaÇağı’ı yaşamaktadır.
    Müslüman toplumlar ; çağa ayak uydurup birşeyleri yeniden yorumlayıp geliştirmek yerine avrupalının her buluşuna veya icadına “ Allah’ın hikmeti “ ve “ zaten Kuran’da yazıyordu “ demekle yetinmekten öteye gidememiştir.
    Israrla herşeyi , Kuran ve islama bağlamaya çalışmak , ortaçağdaki engizisyon mahkemelerinin Bruno’yu “uzay sonsuzdur “ dedi diye idam etmesiyle aynı temel zihin yapısından gelir. Gelişen her teknoloji her bilgi her teori , din olgusunu ve kutsal kitapları daha da sarsmaktadır. Müslümanlar ise bu gerçekliği ya örtbas eder ya çarpıtıp kuran ayetlerine bağlar yada yasaklar.

Hatta kitap yazanlar bile vardır.

Rahmetli , Suudi Arabistan Başmüftü ve Ulema Kurulu Direktörü hem de Bilimsel Araştırmalar Kurulu Başkanı Şeyh Abdul Aziz bin Abdullah bin Baz : 1980 li yıllarda dünya düzdür ve sabittir Güneş te dünyanın etrafında döner, Dünya dönseydi dağlar ülkeler kayar Denizler yer değiştirir Kıblenin yeri şaşardı , bunu red edenler sapkınlıktadırlar ve kafirdirler ve idam edilmelidir diye kitap (risale)yazmıştır. (Kaynak:Dünya’nın Sakin Güneş’in Hareketli Olduğuna ve Gezegenlere Çıkmanın İmkansızlığına Dair Akli ve Hissi Deliller risalesi ) ”

Lakin 1985 yılında Prens Sultan Bin Salman Discovery ekibi ile beraber uzay mekiğine biner ve atmosfer dışını bizzat gözleri ile görür . Bir bakar ki dünya gerçekten yuvarlaktır ve dönmektedir.
    Ahmet Abi, Shrieker ve TAYFUNBORA bunu beğendiler.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Ulem emocan!
    islami ateizmden daha iyi biliyon.
    TheCooL ve TAYFUNBORA bunu beğendiler.

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Alıntı clabber adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin o arastirma dediklerinin fazlası , binlerce yıl evvel Allah'ın ayetleriyle Kur'an da belirtilmiş zaten.Bilmiyorsan aç oku.Hem beyninin cok minik bir kısmını kullanabilen bilimadamlarinin buldukları herseye inanalım mı? Ancak beyninizin kapasitesi kadar bilimsel seylere mantığınız yeter. Ama asıl gercekler Kur'andadır Tayfunboraa.
    beyninin ne kadarını kullanıyosun da ne buldun bu güne kadar clabbeeeeer

hayır yaradanın verdiği beyni kullananlara sadece kullandığı için böyle davranıyorsunuz ya daha ne diyim
    TAYFUNBORA bunu beğendi.
    Heil Spellcheck

TheCooL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250R / Ramzey QM 125
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ulem emocan!
    islami ateizmden daha iyi biliyon.
    İkisinide. Bilmiyor
    .........

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı emocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı Masal Kuran da da anlatılır . Araf Suresi 54. Ayet ve Hud Suresi 7. ayette de copy paste edilmişcesine aynı bilgi vardır. Hatta HUD – 7 – de "başlangıçta o nun arşı su üzerindeyken gökleri ve yeri 6 gün içinde yarattı" -hatalı bilgisi- aynen yazar. (Başlangıçta su olmadığı gibi su çook sonraları orataya çıkan bir moleküldür. )

Kutsal kitapların mantığında Güneş ve ay : Dünyanın etrafında Tanrının kulu olarak hareket eden şeylerdir . Hepsi Tanrı’ya secde ederler. Ve allah tarafından insanların hizmetine verilmişlerdir ( Nahl Suresi 12.Ayet ) Yıldızlar da geceleyin yön bulabilmek için Tanrı tarafından bize bahşedilmiştir. ( Nahl Suresi 16.ayet ve Enam-97 ) . Kehf Suresi 83-96 ayetleri arasında Zulkarneyn diye birisinden de bahsedilir . “Nihayet güneşin battığı yere varınca, onu kara bir balçıkta batar buldu .....” ( Kehf Suresi 86.ayet) . “ Güneşin doğduğu yere ulaşınca ..... .” ( Kehf -90 )
    Lakin ne güneş ve ay ,Tanrı’ya secde etmektedir , ne de Yıldızlar biz yön bulalım diye vardırlar. Güneş ne bir balçığa batmaktadır ne de bir yerden doğmaktadır. Dünya düz de değildir.
    güzel bir yazı olmuş. hristiyanlık bilim konusunda çok defa çuvallamış bir dindir, çünkü yönetimi insanların elindeydi. islamda Muhammed Peygamber öldükten sonra bir süre daha öyle gitti, işte o dönemde, bugün anıldığı gibi afyon halini aldı biraz.

ancak ben inanan bir bilim insanı adayı olarak, kuran'ın benzetmelerle anlattığını düşünüyorum. tüm insanlar için açık olması gereken bir kitapta profosör beynine ve kendi kıçını kendi temizleyebilecek asgari düşünme yetisine sahip insan içinde anlaşılır olması için. 6 günde yaratılma olayını kıçını temizleyebilen (benim gözümde dini sorumluluk yüklenebilecek en düşük zekaya sahip olan insanın betimlenişidir bu ) bir insan bunu okuduğunda yüce bir gücü anlayacaktır. ancak ona 10^-30 saniyelerden bahsederseniz kıçını silmeyi bırakabilir. "düşünen insanlar için anlamlar vardır" ayetinden (kendi çevirim) anlaşılacağıda, daha zeki insanların daha doğru ya da mecazı anlayacağı yönündedir. mesela, adem ve havva, ona göre, hep karikatürize edilen, kasıklarında yaprak bulunan bir erkek ve bir kadın iken, bana göre adem proton, havva ise elektron, ikisi beraber hidrojendir ama her ikisinide insanlığın doğma noktası olarak konuşabiliriz.

kehf suresinde, iki nesil kadar yönetimde olan birinin, güneşin doğduğu yere değil, okyanusa kadar doğu yönüne gittiğinde, batmakta olan güneşten ve oradaki topluluktan bahseder. batı yönü deniz ise, batan güneşi balçığa batıyor gibi görürsünüz, daha ufukta değmemişken denize, atmosfer yüzünden yapışmış gibi görülür. doğu tarafına gittiğindeyse, güneşten korunmaları için bir siper (ozon yada düşünen insanlar için anlamlı şeyler ) üzerinde olmayan bir topluluktan bahseder.

yıldızlar sayesinde (polaris, kutup yıldızı) yön bulabiliriz. bu yıldızlar 26000 yıllık çevrim ile değişir. yıldızlar ile mevsimleri hatta gece saat kaç? onu bile bilebiliriz.

şimdi gözünde, kuranı bilime adapte etmeye çalışan bir bağnaz gibi olmayayımda, herkesin bakış açısı farklı, olayı güzel kılanda bu. çok karakterli bir tiyatro izliyoruz, bazı sahneler bazı açılardan eksik görünebiliyor, oyunun sonunda kritik sahneleri birbirimize anlatınca asıl oyunu anlayabiliriz. katil uşak mıydı hizmetçi mi? tam seçemedim o sahne karışıktı, sen ne gördün

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    birbirimize dünya algımızı kakalamaya çalışmaktan vazgeçip konuya dönersek;
    netekim newton da yanılmıştı einstein de.
    bugüne kadar öğrendiklerimiz bilginin doğasının mutlak bir veri değil bilakis zamana, şartlara ve muhatabına göre değişen bir sabun köpüğü olduğunu söylüyor.
    aha bu sefer dibini bulduk dediğimiz atom altı parçacıkların daha yeni keşfettiğimiz koca bir dünya olmadığını kim iddia edebilir?
    ya da kuantumun dev bir yanılgı olmadığını?
    nivton olmadan aynştayn, aynştayn olmadan da havking olmuyor.
    filhakika insanlığın meecerosu devam ediyor.

Motosikleti
    Derbi ETX
    solmyr güzel yazmış

---------
    inanan için, her şey yaratıldı yetiyor.

inanmayan için, bigbang oldu, mikro organizma evrimleşti, ''cinsiyetlere ayrıldılar (olaya bak yaw)'' milyonlarca yıl sonra üstün ırk insan oldu.
    hadi canlılara z diyelim insana a-a (en akıllısı). a-a'ya ulaşmak için. hücre -z olsun, düşünsün, zevk alsın, cinsiyetleri olsun (z-z). bir yaratanın olmadığına inanmak, akıl kar'ı değil.
    İnanmayan, inanmasın da. inanılan şeyin üstünden niye yola çıkarsın ki.
    Şu şekilde inanmıyorum de, o şekilde inanma
    Bu ara o dine düşman kişiye gelsin
    ---------
    Konuya geri dönersek yeri değil gerçekten.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Aynı Masal Kuran da da anlatılır . Araf Suresi 54. Ayet ve Hud Suresi 7. ayette de copy paste edilmişcesine aynı bilgi vardır. Hatta HUD – 7 – de "başlangıçta o nun arşı su üzerindeyken gökleri ve yeri 6 gün içinde yarattı" -hatalı bilgisi- aynen yazar. (Başlangıçta su olmadığı gibi su çook sonraları orataya çıkan bir moleküldür.
    su, evrenin başlangıcında ortaya henüz ortaya çıkmamış olabilir lakin dünyanın oluşumu milyarlarca yıl sonra
    buradaki anlatım, dünyanın oluşumundan bahsediyor, yani yanlış zamandan bahsediyorsun sen
    ve biz dünyanın kendi etrafında 1 tam turuna "gün" diyoruz
    sence yaratıcının günü bu mudur?

bak Kuranın evren modeli nasıl
    Bismillah
    Enbiya 33. O, geceyi, gündüzü, güneşi ve ayı yaratandır. Her biri bir yörüngede yüzmektedirler.
    ne diyor? her birinin bir yörüngede hareket ettiğini
    bak diyor ki sadece dünya güneşin etrafında dönmüyor, güneş te bir yörüngede hareket ediyor
    peki bu bilgi o zamanın dünyasında biliniyor muydu? kesinlikle hayır, çok yakın zamanlarda keşfedildi bunlar
    kopernik dediğin adam 1400 lü yıllarda (Kuranın nuzülünden yaklaşık 800 yıl sonra) yaşadı ve teorisi sadece dünyanın güneş etrafında döndüğüydü

yetmezse bir örnek daha verelim
    Bismillah
    Ta Ha 53. “Rabbim, yeryüzünü size beşik yapan, orada size yollar açan ve size gökten yağmur indirendir.” Böylece onunla sizin için yerden türlü türlü bitkileri çift çift çıkardık.
    bu 1800 lü yıllarda keşfedildi biliyor musun?

her konuya dini aletmekten vazgeçsen de alakalı alakasız her yerde yanıldığını ortaya koymak için beni de uğraştırmasan artık
    bak ne güzel schrödingerin kedisini arıyorduk biz
    wolrath bunu beğendi.

D e m i r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    su, evrenin başlangıcında ortaya henüz ortaya çıkmamış olabilir lakin dünyanın oluşumu milyarlarca yıl sonra
    buradaki anlatım, dünyanın oluşumundan bahsediyor, yani yanlış zamandan bahsediyorsun sen
    ve biz dünyanın kendi etrafında 1 tam turuna "gün" diyoruz
    sence yaratıcının günü bu mudur?

bak Kuranın evren modeli nasıl

ne diyor? her birinin bir yörüngede hareket ettiğini
    bak diyor ki sadece dünya güneşin etrafında dönmüyor, güneş te bir yörüngede hareket ediyor
    peki bu bilgi o zamanın dünyasında biliniyor muydu? kesinlikle hayır, çok yakın zamanlarda keşfedildi bunlar
    kopernik dediğin adam 1400 lü yıllarda (Kuranın nuzülünden yaklaşık 800 yıl sonra) yaşadı ve teorisi sadece dünyanın güneş etrafında döndüğüydü

yetmezse bir örnek daha verelim

bu 1800 lü yıllarda keşfedildi biliyor musun?

her konuya dini aletmekten vazgeçsen de alakalı alakasız her yerde yanıldığını ortaya koymak için beni de uğraştırmasan artık
    bak ne güzel schrödingerin kedisini arıyorduk biz
    Hocam özür dileyerek, konu dışı bişey sormak isterim. Profil resmi sana mı ait, çünkü ; ünlü basketbolcu andrei kirilenko çok benziyorsun yahu

"Kara delik " denen olayı düşününce ödüm kopuyor desem inanırmısınız ışığı bile kesecek güçte bir çekim alanı yaratıyor, bizi ne yapar acaba? Bu arada ışığın sürekliliği olmadığına ilişkin bilgiden söz edildi. burdan yola çıkarak "ışınlanma" hayallerimiz suya düştü diyebilir miyiz ? bu tür konularda bilgili ve ilgili arkadaşların varlığından çok memnun oldum. keyifli forumlar, konu için ayrıca teşekkür ederim.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    "Einstein kara delikler konusunda yanıldı" bayağı iddialı olmuş. Doğrusu, Einstein kara delikleri teorik olarak ıspatlamış, ancak gözlem aparatlarının gelişimini doğru tahmin edemediğinden olsa gerek, pratikte asla gözlemlenemeyeceklerini söylemiştir. Tabii ki insanoğlu 10 yıllardır gözlemliyor/inceliyor kara delikleri.

Alıntı D e m i r adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada ışığın sürekliliği olmadığına ilişkin bilgiden söz edildi. burdan yola çıkarak "ışınlanma" hayallerimiz suya düştü diyebilir miyiz ? bu tür konularda bilgili ve ilgili arkadaşların varlığından çok memnun oldum. keyifli forumlar, konu için ayrıca teşekkür ederim.
    Einstein'ın görelilik kuramına göre evrende ışık hızından (C) daha hızlı etkileşim olamaz; ışık hızı, hız limitidir. Evrenin her yerinde aynıdır. Radyo dalgaları ve gravitasyonel dalgalar da ışık hızından daha hızlı hareket edemezler. Güneş **ping** diye kaybolsa, Dünya ~8.3 dakika daha yörüngede kalır. Çünkü gravitasyonel dalgalar bu süreden daha kısa bir sürede Dünya'ya ulaşmaz.

Ancak kuantuma inince işler değişiyor. 2. sayfada Wiking adlı üyenin attığı çift yarık deneyi videosunu izleyin. Einstein'ın görelilik teorisi evrende ışık hızından daha hızlı bir etkileşim olamayacağını söylese de kuantum dolanıklığı denilen kavram bir çift veya bir grup parçacığın herhangi birinin kuantum halindeki değişimin diğerlerine mesafeden bağımsız anlık etki edebildiğini göstermekte. Zaten Einstein'ın görelilik kuramı bunu doğrudan engelleyen bir şey söylemiyor. Kuantum dolanıklığı standart fizik modelinde çelişki yaratan bir olgu değil.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    bu konulara dokunduran en sevdıgım kült filmlerdendir tavsiye ederim ;)

event horizon " 97

Ahmet Abi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Subaru Xv
    http://www.motosiklet.net/forum/konu-disi/128261-philadelphia-deneyi-einstein-birlesik-alan-teorisi.html#post3290479

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    @emocan ;
    Hz. İsa yahudi olarak doğmuş ve yahudi olarak ölmüştür. " Ben size hristiyanlığı getiriyorum" diye bir iddiası yoktu. Kendisinden sonra gelen dönemde öğretileri din haline getirildi. Zaten eski ahitin ilk 14 bölümü Tevrattan birebir kopyadır. Aslında azıcık kafası çalışan kişiler diğer dinler ile ilgili malum sonuçlara ulaşır da ben bunu söylememiş olayım

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Başlık onu iddia etmiyor aslında.Bazı kaynaklarda "emin olamadı,-inanmak istemedi" gibi ifadeler de yer almaktadır.

Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Einstein kara delikler konusunda yanıldı" bayağı iddialı olmuş. Doğrusu, Einstein kara delikleri teorik olarak ıspatlamış, ancak gözlem aparatlarının gelişimini doğru tahmin edemediğinden olsa gerek, pratikte asla gözlemlenemeyeceklerini söylemiştir. Tabii ki insanoğlu 10 yıllardır gözlemliyor/inceliyor kara delikleri.

Einstein'ın görelilik kuramına göre evrende ışık hızından (C) daha hızlı etkileşim olamaz; ışık hızı, hız limitidir. Evrenin her yerinde aynıdır. Radyo dalgaları ve gravitasyonel dalgalar da ışık hızından daha hızlı hareket edemezler. Güneş **ping** diye kaybolsa, Dünya ~8.3 dakika daha yörüngede kalır. Çünkü gravitasyonel dalgalar bu süreden daha kısa bir sürede Dünya'ya ulaşmaz.

Ancak kuantuma inince işler değişiyor. 2. sayfada Wiking adlı üyenin attığı çift yarık deneyi videosunu izleyin. Einstein'ın görelilik teorisi evrende ışık hızından daha hızlı bir etkileşim olamayacağını söylese de kuantum dolanıklığı denilen kavram bir çift veya bir grup parçacığın herhangi birinin kuantum halindeki değişimin diğerlerine mesafeden bağımsız anlık etki edebildiğini göstermekte. Zaten Einstein'ın görelilik kuramı bunu doğrudan engelleyen bir şey söylemiyor. Kuantum dolanıklığı standart fizik modelinde çelişki yaratan bir olgu değil.
    https://www.youtube.com/user/funtay34
    http://instagram.com/tayfunboralegend/
    https://www.facebook.com/tayfun.bora

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı D e m i r adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam özür dileyerek, konu dışı bişey sormak isterim. Profil resmi sana mı ait, çünkü ; ünlü basketbolcu andrei kirilenko çok benziyorsun yahu
    profildeki resim bana ait ama hiç benzemiyormuşuz sarışın, mavi gözlü ve kırık burunlu olmak dışında
    herkes beni birine benzetir zaten. amcaoğlu, halaoğlu, val kilmer, charles bronson vs.. şeklinde bir benzerlik listem var
    en komiği ise bir çok insanın "ben seni bir yerden tanıyorum" demesi ve aslında hiç bir şekilde tanışıyor olmamamız

Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı
    Hz. İsa yahudi olarak doğmuş ve yahudi olarak ölmüştür. " Ben size hristiyanlığı getiriyorum" diye bir iddiası yoktu. Kendisinden sonra gelen dönemde öğretileri din haline getirildi.
    olayın aslı şöyle
    Bismillah
    Maide 44. Şüphesiz Tevrat’ı biz indirdik. İçinde bir hidayet, bir nur vardır. (Allah’a) teslim olmuş nebiler, onunla yahudilere hüküm verirlerdi. Kendilerini Rabb’e adamış kimseler ile âlimler de öylece hükmederlerdi. Çünkü bunlar Allah’ın kitabını korumakla görevlendirilmişlerdi. Onlar Tevrat’ın hak olduğuna da şahit idiler. Şu hâlde, siz de insanlardan korkmayın, benden korkun ve âyetlerimi az bir karşılığa değişmeyin. Allah’ın indirdiği ile hükmetmeyenler kâfirlerin ta kendileridir.
    45. Onda (Tevrat’ta) üzerlerine şunu da yazdık: Cana can, göze göz, buruna burun, kulağa kulak, dişe diş kısas edilir. Yaralar da kısasa tabidir. Kim de bu hakkını bağışlar, sadakasına sayarsa o, kendisi için keffaret olur. Allah’ın indirdiği ile hükmetmeyenler, zalimlerin ta kendileridir.
    46. O peygamberlerin izleri üzere Meryem oğlu İsa’yı, önündeki Tevrat’ı doğrulayıcı olarak gönderdik. Ona, içerisinde hidayet ve nur bulunan, önündeki Tevrat’ı doğrulayan, Allah’a karşı gelmekten sakınanlar için doğru yola iletici ve bir öğüt olarak İncil’i verdik.
    47. İncil ehli Allah’ın onda indirdiği ile hükmetsin. Allah’ın indirdiği ile hükmetmeyenler, fasıkların ta kendileridir.
    48. (Ey Muhammed!) Sana da o Kitab’ı (Kur’an’ı) hak, önündeki kitapları doğrulayıcı, onları gözetici olarak indirdik. Artık, Allah’ın indirdiği ile aralarında hükmet ve sana gelen haktan ayrılıp da onların arzularına uyma. Sizden her biriniz için bir şeriat ve bir yol koyduk. Eğer Allah dileseydi, elbette sizi tek bir ümmet yapardı. Fakat verdiği şeylerde sizi imtihan etmek için ümmetlere ayırdı. Öyle ise iyiliklerde yarışın. Hepinizin dönüşü Allah’adır. O zaman anlaşmazlığa düşmüş olduğunuz şeyleri size bildirecektir.

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    Kutsal Kitaplar dünyanın 6 günde yaratıldığını söyler . Lakin dünya 6 günde yatatılmamıştır. Zaten yaratılmamıştır bile ki bir süresi olsun .
    Selamlar;
    Bu konuya direk böyle bakıp gün kelimesini dünya günü ile 24 saatlik bir zaman dilimine koyarsanız yanılgıya düşer ve bildiklerinize inanıp doğru olduğunu sanırısınız.
    dünyanın yaratılması konusu secde suresi,yunus suresi, hud suresi,furkan suresi, hadid suresi, kaf suresi, araf suresinde
    geçen 6 gün sitteti eyyamin ifadesindeki eyyamin kelimesi,günler anlamının yanı sıra çağ, devir, an, müddet anlamlarına da gelmektedir.

Kuranda ifade edilen eyyamin kelimesini sadece gün manasından alıp diğer manaları ile anlamaya çalışırsak biliminde ispat ettiği gibi
    ve kurandada ifade edilen gibi 6 günde yaratılmıştır ve bu süre bizim zamanı algıladığımız şekliyle 16-17 milyar yıla karşılık gelmektedir
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @emocan ;
    Hz. İsa yahudi olarak doğmuş ve yahudi olarak ölmüştür. " Ben size hristiyanlığı getiriyorum" diye bir iddiası yoktu.
    Kendisinden sonra gelen dönemde öğretileri din haline getirildi. Zaten eski ahitin ilk 14 bölümü Tevrattan birebir kopyadır.
    evet kabul ettikleri dört incildede hristiyanlık ifadesi yoktur.İsa aleyhisselamın peygamberlik dönemi 3 yıldır.Bu 3 yıl içinde kendine inananların sayısı 82 kişidir.
    ve sürekli ben ibrahimin şeriatını tamamlamaya geldim demiştir.Bu bakımdan gerçek orijinal incil tevratın tamamlayıcısı niteliğindedir.
    Ahdi atik ve ahdi cedid diye iki bölüm olarak.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)