Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kredi Kartı Dolandırıcılığı (WOW Onlıne Oyun)

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    .

Sizlerle birşey paylaşıcam arkadaşlar uyanık olun diye...İşyerime gelen belediyenin taşeron çalışanı şoför bi abimiz var...çöp toplamaya gelen kamyonun şoförü...uzun zamandır tanışırız...bu abimiz bi dolandırıcılığa kurban gidiyor...biraz cahil...

Kredi kartına 1700 liralık borcu var..taksitli...internet nedir bilmiyor...mail nedir bilmiyor...hesap ekstresini takip etmiyor...hesap ekstreside gelmiyor bu arada..niye gelmiyor diye müşteri hizmetlerinide aramıyor...sadece düzenli olarak kart borcunu ödüyor...ATM ye baktığında rakamlarada dikkat etmiyor ama bişeylerin ters gittiğinin farkında ve bi ara diyor ki bu borc neden bu kadar fazla acaba diyor...4 aylık bir sürec...

bu arada bir sigorta acentasına arabasının trafik sigortası için ödeme yapıyor..ödemeyi kartla yapıyor mail order sistemiyle...bunun dışında kart bilgilerini bilen yok...

1 hafta önce bankaya gidiyor ve ekstre istiyor..banka müşteri hizmetlerini arayıp ekstreyi eline veriyor...birde bakıyor ki ara ara harcamalar yapılmış...kartdan farklı zamanlarda küçük küçük rakamlarla para çekilmiş...BLIZZARD yazıyor ödemelerde...ama 4 aydır bu var...ekstreye baktım...12euro karşılığı 39 lira falan derken farklı zamanlarda küçük küçük tırtıklanıyor...en az 100 işlem var farklı rakamlar karşılığı döviz işlemi...en son 950 dolar çekiliyor...karşılığı Türk Lirası hesaba yansıyor..detyalı yazıyor yani...rakamlar değişken...hepsinin karşılığında BLIZZARD yazıyor..galiba bir oyun sitesi...WOW diye bir oyun var o oyunun üreticisi galiba...işlemler İstanbuldan yapıldığı söylenmiş...bu oyunu oynayan biri herhalde oyun için CHAR falan ıvır zıvır alıyor karakteri yükseltmek için...bu da uyanamayınca mevzuya oluyor rakam 5.000 lira...

Savcıya başvuru dava açılıyor falan ama Banka olayın kayıp ve çalıntı kart olayı olmadığını söylüyor KART SİGORTASI karşılamıyor dolandırıcılığı...4 aylık sürec de ses çıkmayınca paranın yatırılmasını istiyor...mahkemeye versende önce borcunu kapat diyor...ben anlamam diyor..bizimkide kara kara napacağını düşünmekte şu an...

bende zaten pipirikliyim..bunun üzerine kartlarımı İnternet ALışverişleri ve Mail Ordır işlemlerine kapattım...sizlerde dikat edin...sonucta kartınızı kimlere verdiğinize ne yapıldığına dkkat edin..kart kopyacıları var..tenha atm lerde kopya düzenek yapanlar var...uyanık olun..kart bilgilerinizi kimseyle paylaşmasyın...

geçen beni 444 4 196 aradı...hediye telefon kazanmışım...yavşaklar hemen hediye cep telefonu kazandınız deyip müşteri hizmetkerine aktarıyoruz diyorlar kart bilgilerini verirsen eyvah hadi biz genciz de beyler bu ehtiyarlar falan çok salak...PKK diye polisiz diye korkutup bunların paralarını ayaklarına getiriyorlar...hep onlar tufaya geliyor zaten...yani bu hırsızlar artık alenen oldu...DEVLETİN umrunda değil...halkına bu kadar kayıtsız kalan...hırsıza eyvallah eden...ceza vermeyen takip etmeyen yakalamaktan aciz bir sistem varmıdır dünya da......
    mhmtesk bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    E_N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    IQ seviyesi tek haneli olan, aranarak pkk ya yandaşlık yapıyorsunuz yalanına kanan insanların giden paraları, bence ekonomiye kazandırılmış değerden başka bir şey değildir. Ortada bir hukuksuzluk yoktur aksine, en yüksek meblağda dolandıran kişiye plaket verilmelidir.
    mete_han ve Ahmet Abi bunu beğendiler.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Kart vermeyecen bunlarn eline
    mete_han bunu beğendi.

kaanklky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Bu olayda Blizzard 'ı veya World of Warcraft ı kötülemeye gerek yok. Blizzard paragöz bir yapımcı, WoW yılların oyunu. Ama bu olay bu iki isminde sorunu değil, amcamız hesap bilgilerini kaptırmış biride tırtıklamış bu kadar basit.
    mete_han bunu beğendi.

endlessdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar xvs 250 , suzuki ls 650
    Oncelikle o abinin cocugu varsa onun yapip yapmadigini bi sorgulamali cunku kucuk meblaglar ve oyun sonucta yoksa o karti iptal edemeden daha da yukselmesi an meselesi
    mete_han bunu beğendi.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Char çar çur diye adamı dolandırıyorlar böylelerinede hak be arkadas atmdendemi bakamadın bkrcuna harcına dönem ici islemlere gelecek dönem islemlere kredi kartı kullanıyorsan takip edecen harcalamalarını ödemelerini
    mete_han bunu beğendi.

Uway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Titanic 150-SYM Wolf 250-Hyosung RT125
    amcamız hesap bilgilerini kaptırmış belli..kredi kartı numarası son kullanma tarihi ve cvc kodu bunları bilirse 2.bir şahıs yandınız demektir..acaba çocuğu oynuyorda o mu gizli gizli oyunda birşeyler almış araştırmak gerek.amcanın internetle bir alakası yoksa kart bilgileri nasıl çalınıyor? ayrıca başlıkta wow online oyun denmesi biraz garip..sonuçta blizzard gidipte dolandırmıyor kimseyi..veledin bri dolandırmış..
    mete_han bunu beğendi.

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Bence bi oğlu filan varsa ondan şüphelensin önce derim. Böle tanıdığım kişiler var. Babasının kartıyla 2.000 tl alışveriş yapan arkadaşım var. Sadece oyunlara bir de.
    mete_han bunu beğendi.

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Hayatta vermem.Vermeyi düşündüm ama çoğu yerde kartınız dünyaya açılıyor.
    Umarım parayı geri alabilriler
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    Arkadaşlar hiç aklıma gelmedi bu veled mevzusu dimi..tanıdık biri olabilir bu iş dediğiniz gibi oğlu falan onuda bi soralım...eyvallah...

Abimize geçmiş olsun büyük ihtimal bi numara cıkmaz o işten.Ancak işlem yapılan makinanın ip'sini bulabilirlerse isteseler her türlü bulurlar yapan kişiye ulaşılır ama yapanda ki eğer aklı varsa sabit bi makinadan yapmamıştır o zaman iş iyicene zorlaşır.Rabbim kolaylık versin abimize..
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    Paşalı...gariban bi adam aslında...bu zamanda mail adresi nedir bilmeyen kalmışmıdır..adam bilmiyor...suç değil bilmez bilmez..biz bbiliyoruzda sanki eyi bir halt gibi ama...biraz dikkatli ol be abicim...döte girmiş 5000 bin lira...3 aylık maaşı yani..kredi çekip ödeyecem diyor...net kafe çıkarsa yine olayın içyüzü aydınlanmaz galiba...

Hani net kafe falan cıkarsa aslında yine ihtimal yok değil içerde kayıtta olan kamera olması yeterli.İşlem yapılan tarih ve saate bakılarak kamerada o güne ve saate dönülür ama keşke üstüne düşülse az para değil 5bin lira hemde dediğiniz gibi gariban bi insan için :/
    mete_han bunu beğendi.

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Arkadaşlar ben lise yıllarımda yıllarca orjinal wow oynamış biri olarak yapayım olaya açıklık getireyim.
    Bu wow denen oyun benim lisede cakmamı saglamıştı oyun tam bir bagımlılık senfonisi oluşturur,
    Gelelim oyuna oyunda üyeliginizin aktif olabilmesi icin aylık ödemeleri yapmanız lazım onlarda 10 euro 15 euro gıbı, her ay düzenli alıp ödersiniz. Ben yıllarca oynadım hlc böyle bir problemle karşılaşmadım ayrıca wowda 920 dolarlık bırsey olamaz tüm oyun paketlerını alsak dahi tutmaz.

Wow diyip gecmeyin dünyanın en büyük online oyunudur ve cok eski bir yapımdır, Hani motosiklette javalar eskidir köklüdür deriz wowda online oyunların atasıdır böyle dolandırıcılık yapıcak kadar düşmicek ve büyük bir firma.

Size bu online oyunlarda olan problemleri anlatayım.

Bu oyunlarda kredi kartı gıbı ödemeler oldugu icin oyunda arkadaş oldugunuz kısılerde hacker olabılıyor,

Bu adamlar size faceden msnden vs vs, resimler yada herhangıbı bır dosya gönderıyor lcinde trojan olan.

Trojan truva atı demek yada bı sekılde key logger koyuyor, bu konuları cok detaylı anlatmıyorum konu sapmasın.

Her ay wowda ödeme yaptıgınızı bildikleri icin oyundaki hacker oyuncular genellikle yabancı türk olanı bulamazsınız bi sekılde karşıdakinin pcsini hacklemeye calısıyor ve günümüz kosullarındada cok zor bır durum degıl.

Tahminim kredı kartı bılgılerını bırı ögrendı wow oyununun ücretını ödedi, bunu yada oglu yaptı, oglu cocugu akrabası yaparken hacklenmıs olabılır.

Biz wow oynarken asla kimseden resim almaz ve oyun dışında msn facebook gıbı yerlerde konusmazdık.

Bunlar benim tahminim böyle şeyleri wow oyununda ilk duymuyorum.
    mete_han bunu beğendi.

kaanklky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    @CEM.
    Resmin uzantısına bakmak gerekir. Windows XP de de kolaydı çünkü resimler önizlenemiyordu ve hepsinin simgesi aynıydı, Windows 7 de böyle bir durum yok çünkü önizleme var olmasa bile her resim türüne göre farklı simgeler var. Gerçi, gel gör ki halkımızın bilgisayar kullanmaktan anladığı Google açıp feysbuk(!) a girebilmek.

Bende bir sistem yöneticisi, yazılımcı ve eski bir wow oyuncusu olarak CEM.'in söylediklerine katılıyorum. Olayı az buz özetlemiş. Ancak amcamız netten alışveriş yapmıyor, bu sebeple bilgisayarında bir virüs olsa dahi kimse kart bilgilerine ulaşamaz. %100 ihtimalle kredi kartına fiziksel ulaşan biri vasıtasıyla gelişmiş olaylar. Birde ATM dolandırıcıları var tabi, ATM klavyesinin üzerine tekrar klavye yerleştirip kaydedenler. Ama bu yöntemde de sadece şifre öğrenilebiliyor, yani işe yaraması için bu işlemden sonra kartı çalmanız gerekir.

Demem o ki, %100 ihtimal veriyorum, karta fiziksel erişimi olan biri gerçekleştirmiş olayı.
    mete_han bunu beğendi.

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750 integra
    ınternetten yapılan alısverıslerde ceptelefonu onay kodu var cebıne gelır ordakı rakamları pc ne gırersın bence baska bişiler var oglu felan varmı
    mete_han bunu beğendi.
    www.erkakurye.com

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)