Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Vsync nedir?

Motovento
    REKLAM ALANI
    MotojeN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 125 Duke
    Arkadaşlar burayi kalabalık etmeyim diye baska bir forumda actim bu konuyu ama ölü gibi cikti orası.
    Bu Vsync nedir bildiğim kadarı fps i sınırlıyor ozaman kapatmak daha mantıklı olmazmi.
    Bir başka şeyde bu oyunlarda ki txaa msaa tsaa smaa gibi terimler her sefrrinde hangisni ayarlayim diye düşünüyorum bunlarin arasında en iyisi hangisidir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Afrika..
    Hay senin bilgisayarına!
    ozgurakman bunu beğendi.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MotojeN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar burayi kalabalık etmeyim diye baska bir forumda actim bu konuyu ama ölü gibi cikti orası.
    Bu Vsync nedir bildiğim kadarı fps i sınırlıyor ozaman kapatmak daha mantıklı olmazmi.
    Bir başka şeyde bu oyunlarda ki txaa msaa tsaa smaa gibi terimler her sefrrinde hangisni ayarlayim diye düşünüyorum bunlarin arasında en iyisi hangisidir?
    Vsync dikey senkranizasyon demek.Eğer oynadığın oyunda kamera hızlıca sağa sola dönerken görüntüde kırılmalar oluyorsa ve sistemin güçlüyse Vsync'ı açabilirsin.Böyle bir sorunun yoksa Vsync kullanmanın bir anlamı yok zaten genel performansı kötü etkiliyor.txaa msaa tsaa smaa hepsi farklı firmalar ve kişiler tarafından yazılmış farklı anti-aliasing yöntemleri.Oyundan oyuna,ekran kartından ekran kartına etkileri performansları farklılık gösterir.En güzeli zaten yeni oyunların çoğunda sisteme göre otomatik ayarlama var onu kullan.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

MotojeN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 125 Duke
    670 amp de Vsync açıkken fps de düşme olur olmaz vsynci açıp kapatma özelliği varmış yani sürekli monitörün en yüksek düzeyi yani 60 fps de oynanıyor mus oyunlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:22 ----------

Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hay senin bilgisayarına!
    ishal olmadim henuz en kisa sürede olurum ins bende ishalle ilgili bir konu acarim.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Afrika..
    Alıntı MotojeN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ishal olmadim henuz en kisa sürede olurum ins bende ishalle ilgili bir konu acarim.
    Mal mısın sen?
    Onunla ilgili bi konu var zaten.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

emocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyunlarda ani hareketlerde ekranın üst yarısı ile alt yarısı arasındaki kırılmayı engellemeye yarıyor .
    diğer söylediklerinde anti-aliasing yazılımları . anti aliasing de işte grafikteki keskinlik yumuşatma olayı . nekadar açarsan işlemciye okadar yüklenir .

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)