Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Duygu Sömürüsü ve Dilenciler

Motovento
    REKLAM ALANI

Çoğu arkadaşımız çok düşük ücretlerle çalışıp yolda görünce acıyıp para verir. bugün okuduğum bir haberde dilencinin 1 günde kazandığı para asgari ücretle çalışan bir işçinin aldığı maaşın tam iki katını aşıyor. valla karlı iş. oturduğu yerden başarıya ulaşan tek canlı tavuktu eskiden aralarına birde dilenciler eklendi Haberden alıntı ;

Kütahya'nın Simav İlçesi'nde dilencilere karşı operasyon düzenleyen zabıta ekipleri yaşlı bir adamın cebinden çıkan parayla neye uğradığını şaşırdı.

Kütahya Simav Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, Ramazan ayı ile birlikte artış gösteren dilencilere karşı operasyon başlattı.

Başka illerden gelerek duygu simsarlığı yapan dilenciler, daha sonra şehir dışına çıkarıldı. Belediye meydanında dilenirken yakalanan 58 yaşındaki değnekli İ.K.'nın üzerinden 1.853 TL çıktı.

Bunu gören ekipler, bir günde bu parayı kazanan dilencinin aylığının en az 55 bin liraya geldiğini belirterek şaşkınlıklarını dile getirdiler.

İ.K'nın da üzerinden çıkan paraya el konuldu. Ceza kesilerek serbest bırakıldı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    h2rx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyena 100 X / Spacy α
    Gecen e5 kenarinda balicinin teki yere serilmis. Az ilerisinde bi arac durunca farkettim baliciyi. Yanina gittik su verirken duran aractaki eleman baliciye 50 tl verip arabasina bindi gitti. Bir diger vatandasta 20 tl verdi. Sonradan gelen ambulansada balici binmek istemedi. Soforle konusurken birini daha hasteneye kaldirdiklarin ve hastaneden kactigini soyledikten sonra baska bir olaya gitti. Balici ise ayaklanip yoluna devam etti. Uyanik olmakta fayda var. Davulcularda belediyeden maas almakta bilginize.

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Siz ne diyonuz?
    Adamlar gemicikler, tv-radyo kanalları, lüks dükkanlar aldılar bu yollarla..
    Almanlar uyandırdı, yüzyılın yolsuzluğu dediler; dolandırıcılara bişey olmadı.. Arkaları sağlammış..
    Lucas, Salih_T, İHTİYAR ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

thb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda wave 110i
    Alıntı h2rx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gecen e5 kenarinda balicinin teki yere serilmis. Az ilerisinde bi arac durunca farkettim baliciyi. Yanina gittik su verirken duran aractaki eleman baliciye 50 tl verip arabasina bindi gitti. Bir diger vatandasta 20 tl verdi. Sonradan gelen ambulansada balici binmek istemedi. Soforle konusurken birini daha hasteneye kaldirdiklarin ve hastaneden kactigini soyledikten sonra baska bir olaya gitti. Balici ise ayaklanip yoluna devam etti. Uyanik olmakta fayda var. Davulcularda belediyeden maas almakta bilginize.
    Davulcular para mı alıyo belediyeden, hiç duymadım. Sonuçta bahşiş yani, neblim?
    thb
    bizi eskiler tanır, yeniler örnek alır, görenler anlatır

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    dedeye sahip çıkalım

h2rx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyena 100 X / Spacy α
    Alıntı thb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Davulcular para mı alıyo belediyeden, hiç duymadım. Sonuçta bahşiş yani, neblim?
    bana inanmayın. açın belediyeye sorun telefonla.

Alıntı Permatiq59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.youtube.com/watch?v=lEzt1eKYVEo

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Sadaka kültürümüzde var diyen başimam olursa cemaat ne yapsın.
    erro bunu beğendi.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Versen bi türlü vermesen bi türlü.

Her isteyene vermektense ihtiyacı olduğunu tahmin ettiklerime veriyorum. Genelde çok yaşlı ve sakat olanlara vermeye çalışıyorum. Bebekli kadınlar var köylerden dilenmek için yövmiyeyle getirilen, onlara vermiyorum.
    ilkerabi bunu beğendi.

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Zaten olması gereken o, mahalleni komşunu bilirsin. Araya aracılar girdi mi para gitmesi gereken yere zorr gidiyor. Devletin yetiştirme yurtları da düşünülmeli. Mehmetçik de unutulmamalı. 16 milyon yeşil kartlı var, 13 bin kadın da babasının maaşı ile geçinebilmek için kocasını boşamış. Durum pek parlak değil. İhtiyarları simitçi çocuk fakir arkadaşına yardım etmek için her gün bir simit parası ayırıyor hikayeleri ile dolandırıyorlar. Ancak zenginlerin eli cebine bir türlü gitmiyor. Zat_ı muhteremi yarın görürsünüz bagaja 20 liralık plastik oyuncak doldurup gecekonduda iftara gider gene.. Yersen..

raven71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda xl 200
    Alıntı h2rx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    davulcular belediyeden maaş almıyor aksine zabıta davulcu gördüğünde davullarına el koyuyor ve ceza kesiyor. davulcuların ellerindeki kartlar da sahte ne belediye ne de muhtarlık davulculara izin vermiyor.
    anlayana sivrisinek saz anlamayana sazı sokmasan da olur (imza istek üzerine değiştirilmiştir).

cece89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 390
    bugün bahçelievlerde denk geldi saat 23 suları amca geldi koca bir poşet bozuk para 260 tl var saydım dedi. kasada bütünletti.
    Cebimdeki son 50 tl ile ben 1 pide yerken adam yap bana da bir şeyler dedi karnınıda doyurdu gitti.
    Özellikle bekledim kasadakiyle konuşmak için adamın hergün geldiğini bu kadar para bütünlettiğini çocuklarınında bu işi yaptığını ford Tourneo arabası olduğunu aşağıda bırakıp gidip geldiğini söyledi.
    Yürürken gerçekten acınası halde olduğumu günde 65tl için haftanın 5 günü 10 saat kafamı boşa patlattığımı anladım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)