Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Evlilik ve Boşanma Üzerine

Motovento
    REKLAM ALANI
    sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Işte evlilik budur. Yıllarca flört ettiğin insanın aslında bambaşka biri olduğunu, ancak evlendikten sonra anlayabiliyorsun.
    Ben şu an mobil yazıyorum, umarım eşim de evden takip etmiyordur.
    çok dogru yazmışsın tebrik ederim aynan katılıyorum.o flört zamanı cindy olan kız bi anda evlenince cadı olabiliyor "umarım okumaz"
    rs_guven bunu beğendi.
    Motosiklet mucidi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    adonis84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    lintex mach, kanuni tiger 250
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    görücü usulü evlilikler orantısal olarak daha uzun ömürlü oluyor
    sebebi yöntem değil, bu yöntemi seçenlerin karakteri
    spontane ilişkiler geliştiren, bunun peşine zart diye evlenmeye karar verenlere nazaran ne istediğini bilen ve maksadını başta belli eden tipler oluyor bunlar
    ve bir de bazı şeyleri hemen harcamamış oluyorlar ki çabuk sıkılmıyorlar bu işten
    en önemlisi de nasip
    çok güzel özetlemişsin

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    MotorKafa, Levent68, ramizan83 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    derdin nedir güzel kardeşim açıkça yaz da bilelim

halen bekarsın tamam, evlenmek istiyorsun heralde, birini bulamamışsın belkide, ailenden çevrenden kız göstermek isteyenler oluyordur, bu işin ne kadar sağlıklı olup olmadığı mı kafana takılıyor? ya da bulduklarını ailen beğenmiyor, ortaya birkaç cümle yazmışsın öylece kalmış ...

Alıntı Cruzer27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çevremde gördüklerim hep ya severek yada görücü usulü evlenen tiplerle dolu.ve nedense severek evlenenlerde 1 yıl sonra sevgilerinden eser kalmıyor.

Görücü usulün de kızı tanımaya çalışacaksın o seni tanıyacak çok uzun süre gerekli o işe...

Kimse sen kızımla 6 ay çık sonra anlaşırsanız evlenirsiniz demez.

Zaten sorun burada insanlar birbirlerini iyice tanımadan evleniyorlar.

Sonrada sorunlar patlak veriyor...
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Bence sen hiç evlenme. Bütün kadınlar kötü, hepsi seni yolmaya bakıyor.

Beyler çaktırmayın, üremesin sonra.

Motosikleti
    KTM 990 SMT 2010, Triumph Tiger 800 2014
    Birader buza yatır kendini sakinleşirsin

raven71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda xl 200
    forum motosiklet forumu olmaktan çıkmaya başladı. bir taraftan şiir başlıkları diğer taraftan evlilik başlıkları. siyaset başlığı açıldı gerisi çorap söküğü gibi gelecek gibi görünüyor.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Kapalı toplum, en laik'im diyen kız bile tutucudur, kadına şiddetin çoğu baskılanmış zihinlerden kaynaklanıyo. Eli yüzü düzgün bi kadına sahip olmak için 40 takla atmak zorunda kalmasa erkek, ne taciz kalır ne tecavüz. Bu 40 takla olayı da herkes için geçerli, hayattan soğutacak şekilde.

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    bunlar tehlikeli işler zaten motosıklet süren adama kız vermezler serseri derler .

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Görücü usulü evlenen kaç kız düzgün bir işte çalışıyor, ekonomik olarak olsa bile şahsi olarak ayakları üzerinde durabilecek sosyal özgüvene sahip, kaçı ailesinden yada okuduğu okuldan itaat etmemek, kendi hayatını yaşamak üzerine eğitim ve tavsiyeler almış, kaçı düzgün bir sosyal çevreye sahip, kaçının idealleri var ?? De bakayım.
    Pek de öyle değil. Yaşı 30 ları geçmiş erkek veya kadınlar genelde görücü usulüyle evleniyorlar. Okul bitmiş, işyerindeki tüm bekarlar kapılmış, kalanlar da tahsil , ekonomik durum vs olarak uygun değilse geriye sadece görücü usulü kalıyor. Görücü usulü illaki anne - baba tarafından yapılacak diye birşey de yok. Arkadaşlar daha çok aracılık ediyorlar bu işe." Evlenmeyi, düşünen bir arkadaşım var, sana uygun olduğunu düşünüyorum, tanışmak ister misin ? " cümlesini kendi arkadaşlarım için defalarca kurdum, bir çift evlendi de. Evimize gelen bekar bay bayan arkadaşlarımız bazen açıkça uygun adayları değerlendireceklerini söylüyorlar. Son derece normal. Hayat yanlız geçmiyor dostum, zorda kalınca beğenmediğin görücü usulü son umut olabiliyor. O yüzden görücü usulu vs gibi yöntemleri küçümsemeyelim, dar pencereden bakmalayım. İnsanlar anlaşıp evlendikten sonra ve mutlu iseler hangi yöntemle evlendiklerinin ne önemi var ?
    trgy bunu beğendi.

Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sana bir kız bulalım da şu ilginç topic'lerinden kurtulalım. Bekarlık başına vurmuş senin
    Doğduğun yerde değil doyduğun yerde yaşarsın.

Motosikleti
    CBF250 2006 ==> CB150 2009
    Alıntı askon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunlar tehlikeli işler zaten motosıklet süren adama kız vermezler serseri derler .

Bugün bana sana deli dolu bir kız lazım atlıyacak motora avrupa turuna çıkıcak seninle dediler

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:58 ----------

Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pek de öyle değil. Yaşı 30 ları geçmiş erkek veya kadınlar genelde görücü usulüyle evleniyorlar. Okul bitmiş, işyerindeki tüm bekarlar kapılmış, kalanlar da tahsil , ekonomik durum vs olarak uygun değilse geriye sadece görücü usulü kalıyor. Görücü usulü illaki anne - baba tarafından yapılacak diye birşey de yok. Arkadaşlar daha çok aracılık ediyorlar bu işe." Evlenmeyi, düşünen bir arkadaşım var, sana uygun olduğunu düşünüyorum, tanışmak ister misin ? " cümlesini kendi arkadaşlarım için defalarca kurdum, bir çift evlendi de. Evimize gelen bekar bay bayan arkadaşlarımız bazen açıkça uygun adayları değerlendireceklerini söylüyorlar. Son derece normal. Hayat yanlız geçmiyor dostum, zorda kalınca beğenmediğin görücü usulü son umut olabiliyor. O yüzden görücü usulu vs gibi yöntemleri küçümsemeyelim, dar pencereden bakmalayım. İnsanlar anlaşıp evlendikten sonra ve mutlu iseler hangi yöntemle evlendiklerinin ne önemi var ?
    Hayat yalnız geçmiyor gerçekten zaman da tükeniyor

Örneğin bugün bir gün daha yaşlandık

Ama bugun bundan sonra ki hayatımızın ilk günü

evlilik her yaşta olur mühim olan doğru insan doğru zaman ama çocuk sahibi olmak her yaşta olmuyor

Sensiz dünya malı neyleyiimm dostuummm dostum dostum

Zamanın zamanı yok geldiği gibi gidiyor

gün günü yıl yılı kovalarmış

Motosikleti
    Gilera Runner 180 Sp--- Pgo Kaldera 110 cc
    Kardeşim kızlardan öyle bir kazık yedim. Hayat bana öyle bir tokat attıki Sittinsene evlenmem diyorum(büyük konuşmuş olmayayım ). Ailem evlendirmeye zorluyor. Ama ben artık kimseye güvenemiyorum. Çok kötü sarsıldım nasıl geçer nasıl kurtulurum bu güvensizlik probleminden bilmiyorum. ama inşallah kurtulurum

.Benliğinizi tüm sıcaklığıyla saran aşk çoğu kez geride acı ve özlem bırakır. Hiç bitmemesini istediğimiz o “ilk gün”ün büyüsü, aranıza giren engeller yüzünden aşınır, pörsür ve yok olur. İlk anda hayal bile edemediğiniz mutsuz günlere alışırsınız belki.
    Evlenince söndüğünü sandığınız aşk ateşini alevlendirmek istemez misiniz? Mutluluk şatosunu aydınlatmak için size ve eşinize bir kıvılcım yetebilir.
    Eşiniz sevgiliniz, eviniz cennetiniz, aşkınız ömür boyu olabilir.
    Eğer bencillikler, kaprisler, kıskançlıklar, iletişim çatışmaları ile aile cennetiniz zindana dönüşmüşse, başkalarını suçlamayın.
    Çünkü sizin ve eşinizin hükmettiği bir yuvada her şeyin en başta gelen sorumlusu ikinizsiniz.ömür boyu aşk kitabından küçük bir alıntıydı.eskilerin bir sözü sevdiğinizi elde edemediyseniz elde etdiklerinizi sevmeye bakın.yıllardır yakın ve uzak çevremde gördüğüm olay evlilik üzerine şudur ki.evlilik karşıklık fedakarlık,hoşgörü ,saygı ve ölürcesine sevgi üzerinedir amaaa...!evliliği güç,mucedele ve rakip olarak gördüğünüz an ev bir gönül sığınağı değil,cennet köşelerinden bir köşe değil ,bir ömür değirmeni cehennemin küçük bir numunesi hanede olayı oluyor.görücü usul evliliklerin uzun ömürlü olmasının bence en önemli unsuru herkez bu inzivaca talip olurken kartlar açık herkez birbirinden beklediklerini direk anlatıyor ve yedi sülalesine varıncaya kadar araştırıyor.ayrıca 100%70 i ev hanımı statüsünde eşinin eline bakan bütün işi evi,ve eşi. ben üniversite mezunu prof,dr ve iş adamlarının boşandığını çok şahit oluyorumda çok az adam psikopat,keş,kumarbaz ve işini bilmeyen eğitim durumu zayıf ailesine zulm eden çok az insan tanıyorum.benim şahsi görüşüm eşler birbirine birar allahın lütfu ikramı ve emaneti olarak görürse ve öteki aleme inancı varsa eşlerin birbirine musavi denk ve birbirinden razı olursa allahu alem öteki alemdede eşleriyle birlikde bu cenneti ala yaşantılarını ordada sürdereceği inancı.hz aişe validemizin fatıma validemize evlenirken söylediği şu söz konuyu noktalıyor .ya fatıma sen kocana cariye olki oda sana köle olsun.....!

ibo8316 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125e
    Sahsi Fikrim (Evlliyim) Evlilikte cogu erkek ilgi alaka ister.

Yani Erkek Sarilmak-Opusmek-Oynasmak ister ama kadin yorgunum-isim var-temizlik yapayim der bu romantik ana limon sikarsa gerisi corap sokugu gibi gelir.

Hani bir karkatur var gormussunuzdur.
    *Yatak odasinda kadin yatakta yatiyor Uykulu gozlerle bakiyor,Adam diyorki Madem Uyku/Bas Agrisi hastaligin var bastan soyleseydin boyle bir omur gecmez diyor anlatilmak isteneni tam anlatiyor.

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Voge 525 DSX
    Alıntı ibo8316 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hani bir karkatur var gormussunuzdur.
    *Yatak odasinda kadin yatakta yatiyor Uykulu gozlerle bakiyor,Adam diyorki Madem Uyku/Bas Agrisi hastaligin var bastan soyleseydin boyle bir omur gecmez diyor anlatilmak isteneni tam anlatiyor.
    Bir de şöyle bir fıkra var:

"Adam karısının yanına gelip bir bardak su ile asprin uzatır. Karısı: -Ama başım ağrımıyor ki, niye getirdin bunları? Adam: -Başın ağrımıyor mu? Çok güzel, öyleyse yatak odasına geçelim!
    salcano_7946 ve fabrisio bunu beğendiler.
    Yeni değil bu yalnızlık . . .

salcano_7946 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    2 kısı anlasıyor sevgılı oluyor ıs cıddıye bınıyor ve evlenılıyor.12 yıl evlı kaldıktan sonra bu benım durumum...aılem de karısmadı.22 yasındaydım evlendıgımde.2 de cocuk var.fakat goremedıgım tek bısey vardı sımdılerde anladıgım.kültür farkı....yetısme tarzı....ben hayata 15 yasında basladım o hala bı ekmegın fıyatını bılmez.....bu boyle.yapacak bısey yok...
    KISMETTE NE VARSA;KAŞIKTA O ÇIKAR

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)