Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

asgari ücretle geçinilmez diye bir şey yok

Motovento
    REKLAM ALANI
    35emre35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf250 L
    çözüm üretmek için o koltukta oturup deve yükü ile maaş alan birinin önerisi "peynir ve ekmek" oluyorsa; bize b*k yemek düşer.
    DALGIC_800 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    iktidar yanlısı arkadaşlar, bu kadar açıkça saçmalık karşısında bile (daha önceki kazak giyme, bisiklet kullanma olayında da) lafı söyleyen adama iki çift laf atmak yerine suçu muhalafete atmak ta, muhalefet yapamadığı için böyle olduğunu söylemekte bi beis görmezler...laf söylemeye yemeyenlerin hiç bişey yazmaması daha kabul edilebilir ve karakterli bir davranış...asgari ücretle geçinmek zorunda kalıp yine muhalefete suç atın o zaman göreyim maçanızı...

hiç bişey değil de bu kafa üzüyo işte beni..

bi de öneri istemiş arkadaş...bu ülkede sana ders veren lise hocasına, üniversite hocasına bile üniversitede öneride bulun da gör bakalım ne oluyo...saçma sapan, bakana öneri fikrini getirmek nasıl bir hayal ürünü anlamadım..sanki antik yunan demokrasisi hakim ülkede...seçilen adama öneri de bulunulacaksa oraya çıkan adamın ne hükmü kalıyo...
    M.balibey, scooboy ve DALGIC_800 bunu beğendiler.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iktidar yanlısı arkadaşlar, bu kadar açıkça saçmalık karşısında bile (daha önceki kazak giyme, bisiklet kullanma olayında da) lafı söyleyen adama iki çift laf atmak yerine suçu muhalafete atmak ta, muhalefet yapamadığı için böyle olduğunu söylemekte bi beis görmezler...laf söylemeye yemeyenlerin hiç bişey yazmaması daha kabul edilebilir ve karakterli bir davranış...asgari ücretle geçinmek zorunda kalıp yine muhalefete suç atın o zaman göreyim maçanızı...

hiç bişey değil de bu kafa üzüyo işte beni..

bi de öneri istemiş arkadaş...bu ülkede sana ders veren lise hocasına, üniversite hocasına bile üniversitede öneride bulun da gör bakalım ne oluyo...saçma sapan, bakana öneri fikrini getirmek nasıl bir hayal ürünü anlamadım..sanki antik yunan demokrasisi hakim ülkede...seçilen adama öneri de bulunulacaksa oraya çıkan adamın ne hükmü kalıyo...
    maçama laf ettirmem.
    kimin ne şartlarda kaç para kazandığının tahlilini sıcak kamu kuruluşu koltuğundan yapmak hadsizliktir.
    bakanın lafı halt etmektir.
    her fırsata hükümeti düşürecek koz bulmuş mağribi edasıyla atlayanlarla aynı tarafta olmadığımın altını çiziyorum.
    benim görüşümce türkiye'nin realitesi düşen akp hükümetinin alternatifi olarak bir atatürkçü elitler partisi chp ve aynısının biraz daha sarkık bıyıklısı mhp koalisyonunu gösteriyor. bizim burdan yapabileceğimiz bu kadar diyen arkadaşlar; aha türkiye'deki büyük resim, aha üretilen muhalif siyaset, aha alternatif.
    bunu anlamak çok mu zor?
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    gelin yüzeysel tartışmalardan ve atışmalardan uzaklaşalım
    bunun için bir soru soracam guvvatengiz biladerime

Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim görüşümce türkiye'nin realitesi düşen akp hükümetinin alternatifi olarak bir atatürkçü elitler partisi chp ve aynısının biraz daha sarkık bıyıklısı mhp koalisyonunu gösteriyor.
    bu fikre nerden ulaştın?

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    kuvvetmira kardeş ben hesap soruyorum, elimden geldiğince meydanlarda, devlet dairelerinde orada burada. ama başkalarını aydınlatmak için(iddialı bir söz idare ediverin) de burada bildiklerimizi, gördüklerimi konuşmalıyız, yazmalıyız değil mi? mızmızlanmayıp bir şey yapma konusunda senle hemfikiriz.

ancak şu akp nin son bir kaç senedir sanki ülkeyi muhalefet yönetiyormuş, sanki krizlerden, ekonomiden muhalefet sorumluymuş gibi davranmasını aklım hayalim almıyor. sende de biraz bu hava var.

aynı siyaset teorisi muhalefetin güçlü ve sağlıklı olmasını öngörürken iktidarı bu kadar aymaz, raydan çıkmış, neo-liberal politikaların birebir uygulayıcısı olarak normal mi görüyor?

yahu bırak şu mhp-chp yi muhalefetten saymayı. kim onlara muhalif diyor? iktidardaki adamı devleti, devlet geleneğini çürütmekle suçluyor mallar. ulan adam devletin her yerine sızmış kuvvetler ayrılığı sözde bile kalmamış, adam diyorki devleti/ülkeyi bölecekler yıkacaklar. kusura bakmayın da ulan hangi iktidar elinde bu kadar güç varken kendi sonunu getirecek şeylere müsaade eder? halk aç mı kalmış? onalra ne ki?
    Mengu16, düzgünbaba ve DALGIC_800 bunu beğendiler.
    Güncel Motosiklet Haberleri ve Kültürü Blogu
    https://www.facebook.com/BoutiqueMoto

Motosikleti
    xt 600
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gelin yüzeysel tartışmalardan ve atışmalardan uzaklaşalım
    bunun için bir soru soracam guvvatengiz biladerime
    bu fikre nerden ulaştın?
    efendim tahmin edeceğiniz gibi türkiye'deki manipülasyon neticesinde siyasi harita bu iki kutup üzere şekillenmiştir.
    şu şartlarda türkiye'deki gerçek siyasi tablo böyledir.
    işbu tablodaki tarafımı açıkça ifade edebildiğimi düşünüyorum

Motosikleti
    Ducati 797
    medyayı takip etmiyorum, rüzgar öte yönde mi esmeye başladı onu merak ediyorum
    nasıl yapıyorlarsa kitleler tv nin iyi gösterdiğine iyi gözle bakıyorlar nedense

efendim tahmin edeceğiniz gibi türkiye'deki manipülasyon neticesinde siyasi harita bu iki kutup üzere şekillenmiştir.
    şu şartlarda türkiye'deki gerçek siyasi tablo böyledir.
    işbu tablodaki tarafımı açıkça ifade edebildiğimi düşünüyorum
    o halde bu konudan çıkıp tartışmaya senin "manipülasyon" konundan devam edeceğiz

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    maçama laf ettirmem.
    kimin ne şartlarda kaç para kazandığının tahlilini sıcak kamu kuruluşu koltuğundan yapmak hadsizliktir.
    kazanç tahlili yapmadığım gibi ülkede asgari ücretle geçinemediğinden dert yanıp bir çok tayyiban olduğunu bildiğim için öyle konuşuyorum...şikayet etmek, söylenmek bile mercileri rahatsız ediyo..neşet ertaş' ın Tayyip erdoğan' a dediği gibi" vatandaşın bi cuvarası kaldı ona da dokunma" diye...

Motosikleti
    xt 600
    Alıntı phradrel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kuvvetmira kardeş ben hesap soruyorum, elimden geldiğince meydanlarda, devlet dairelerinde orada burada. ama başkalarını aydınlatmak için(iddialı bir söz idare ediverin) de burada bildiklerimizi, gördüklerimi konuşmalıyız, yazmalıyız değil mi? mızmızlanmayıp bir şey yapma konusunda senle hemfikiriz.

ancak şu akp nin son bir kaç senedir sanki ülkeyi muhalefet yönetiyormuş, sanki krizlerden, ekonomiden muhalefet sorumluymuş gibi davranmasını aklım hayalim almıyor. sende de biraz bu hava var.

aynı siyaset teorisi muhalefetin güçlü ve sağlıklı olmasını öngörürken iktidarı bu kadar aymaz, raydan çıkmış, neo-liberal politikaların birebir uygulayıcısı olarak normal mi görüyor?

yahu bırak şu mhp-chp yi muhalefetten saymayı. kim onlara muhalif diyor? iktidardaki adamı devleti, devlet geleneğini çürütmekle suçluyor mallar. ulan adam devletin her yerine sızmış kuvvetler ayrılığı sözde bile kalmamış, adam diyorki devleti/ülkeyi bölecekler yıkacaklar. kusura bakmayın da ulan hangi iktidar elinde bu kadar güç varken kendi sonunu getirecek şeylere müsaade eder? halk aç mı kalmış? onalra ne ki?
    onu diyorum canım kardeşim;
    peki tamam; muhalefet bunlara kalmamış,
    lucas ile alp_tunay'a da kalmamış, onlar sıradan vatandaş, ellerinden ne gelebilirki?
    e kime kaldı o zaman?
    halefi olmayan iktidarı suçlamak abesle iştigal.
    ben akp'li olarak değil kavramsal olarak değerlendiriyorum.
    anti-kemalist bir duruş sergilemekle beraber şunu söyleyebilirim; türkiye cumhuriyeti kuruluş yıllarında bu millet 3. sınıf batı taklitçisi cumhuriyet kadrolarına alternatif üretemeyerek askeri vesayete mahkum olmuştur.
    bugünde başka bir tablo vardır.

aksoyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr125 ,pulsar ns 200 , kawasaki er6n
    Çoğu kişi akp yi kötülemişte bende pek sevmiyorum lakin alternatif var mı ? varda ben mi bilmiyorum alternatif (muhalefet) dediklerimiz daha önceden ne mal olduklarını yaşı 30 ve üzeri olanlar çok iyi bilir. Bir çoğumuz çözüm demiş neyin çözümü çözüm diye birşey yok hayal dünyasında yaşıyorlar.
    Herkesten hızlı sürmek,yalnız süreceğinin garantisidir Zonguldak-MT

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    onu ben de biliyorum da başkalarına anlatamıyorum. kim gelirse gelsin aynı pislik. devlet bu, ait olduğu sınıfın çıkarlarını koruyacak, benimkini seninkini değil.
    Güncel Motosiklet Haberleri ve Kültürü Blogu
    https://www.facebook.com/BoutiqueMoto

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Kim gelse aynı şey, akpyi hiç sevmememe rağmen ben de böyle düşünüyorum ama öcalana terörist denmesini bile yasaklattılar 2 dk durun da sorgulama yetinizi kullanın artık. Suça karışmamış pkk'lı masum, suç işlediği kanıtlanamayan askerler terörist.
    http://beta.eksisozluk.com/basinda-o...nmasi--3732166

Motosikleti
    xt 600
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    medyayı takip etmiyorum, rüzgar öte yönde mi esmeye başladı onu merak ediyorum
    nasıl yapıyorlarsa kitleler tv nin iyi gösterdiğine iyi gözle bakıyorlar nedense

o halde bu konudan çıkıp tartışmaya senin "manipülasyon" konundan devam edeceğiz
    iş oralara gelse abdestli kapitalizmi de konuşuruz müslüman, kürt ve dahi alevi istihkakını da.
    türkiye'de özgürlükler ve zenginliklerin paylaşımı meselesi akp lanetleme seanslarıyla çözülemeyecek kadar çetrefilli.
    piyanist_irf ve ortadadogulu bunu beğendiler.

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    iş oralara gelse abdestli kapitalizmi de konuşuruz müslüman, kürt ve dahi alevi istihkakını da.
    türkiye'de özgürlükler ve zenginliklerin paylaşımı meselesi akp lanetleme seanslarıyla çözülemeyecek kadar çetrefilli.

korktuğum ikili gelmiş bir araya ben aynen tüyer arkadaş
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Motosikleti
    xt 600
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    korktuğum ikili gelmiş bir araya ben aynen tüyer arkadaş
    gorkma, yamacıma gel şöyle
    piyanist_irf bunu beğendi.

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    gorkma, yamacıma gel şöyle
    bu gün yeni konu açtım az siyasetten gafanı kaldırda yaptığım kanatlı cıfcıflı,scotere bak kanatları çıkıyo ama yavaş yavaş şu an alt ısıtma koltuğu üzerinde yoğunum engin tecrübene ihtiyacım olacak
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Motosikleti
    Ducati 797
    bugün cumhurbaşkanı ile kılıçdaroğlu sürpriz bir görüşme yapmış
    imralı tutanakları bizim özgür(!) basınmıza sızdırıldı, tepki var
    farklı bir süreç var gibi, bir çeşit tasfiye
    "sen bu işi beceremedin, git" denecek sanki

işler karışık gibi değil mi?
    tüm o tanımlayamama karmaşası bizim kendi kafamızı karıştırmamızdan
    düzen basit, çünkü şeytani,
    mevzu uymamayı seçmekte
    yalnız frekansları onun radyosuna ayarladığımız için göremiyoruz öteki cenahtan
    gerçekten yöneticilerimiz iman, cesaret ve basiretlerini yitirmişler

Nisa 60
    Bismillah
    Sana ve senden öncekilere indirilene iman ettiklerini ileri sürenleri görmüyor musun ki, Tağut'un hükmüne başvurmaya kalkışıyorlar! Oysa onu inkar etmekle emrolunmuşlardı. Şeytan da onları uzak bir sapıklığa çekmek istemektedir.
    başkalarının top sahasında, onların kurallarıyla oynuyoruz
    yürekçe bunu beğendi.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı ortadadogulu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler asgari ücret tartışmasında yine size sunulan rayda kilometreler yapmaya başladınız. konuyu asgari ücretle başlatıp milletvekil maaşına getirmeniz oradan bir parti için konuşmanız ardından şahıslar bazında niyet okuyuculuk. bu rayda ilerlerseniz bir yere varamayacaksınız. defalarca bu oldu çünki. çok geçmez bir iki sayfa sona bir tarikat hocasının mal varlığına oradan o da götürüyor bu da götürüyora bağlanacak bu da aşikar. ben de size bir başka pencere açayım. tren raylarını makaslayalım.
    konuştuklarınıza bakılırsa birçoğunuz iki üç binliraları göremiyorsunuz aylık. şu durumda geçinme zorluğu çekiyor olmalısınız. çocuklarınız var ve okula her gün aynı kıyafetle gidiyor, iki çift ayakkabı ile sene bitirtiyorsunuz. işe gitmek için sabah 06.30 da yola çıkıyor akşam 21:00 gibi eve dönüyorsunuz. bu çalışmalarınız neticesindede herhangi bir mesai ücretine de tabi değilsiniz. cumartesi günleri en az yarım gün çalışıyor olmalısınız. pazar günleri yorgunluktan fırsat bulabiliryorsanız aile ile vakit geçirmek adına yaptığınız şey bir avm nin vitrinlerine baka baka gezmek.
    motosikletiniz var ve vergi veremiyorsunuz. bu sebeple bağlanma korkusuyla trafiktesiniz. eviniz kira ve ödemekte sıkıntı var. cep telefonunuz var ve 3 ayda bir kontür yükleyerek kullanıyorsunuz. evde soğalgaz yok. soba kurdunuz. o da ancak akşam çocuklar okuldan gelince yanıyor olmalı.
    yaz tatiliniz on gün fakat iş yeriniz en fazla bir hafta veriyor. onu da parasını almak için kullanmıyorsunuz çünkü yıllık izne çıktığınızda yevmiyeden kesiliyor.
    hiç özel hastaneye gitmediniz. devlet hastanesi kapılarında gezip duruyorsunuz. en iyi sağlık ocağı. aile hekimi ile haşır neşir oldunuz .

gelelim pencere dışına. bunların hiçbiri değilsiniz. hayatınız rahat gidiyor. gezmeniz tozmanız yerinde çoluk çocuk keyifli.
    beyler bakan halt etmiş demekle suçunuzu örtmeyiniz. asgari ücret az yetmiyor eee ne yapıyorsunuz düzeltmek için ? bakan bir halttan anlamıyor çözümünüz nedir. ? asgari ücreti yükseltelim o kadar ekonomist bir forumda toplanmışınız çözüm söyleyin iletelim bakana. fikrimiz budur diyelim. bak millet aç çalış bakan diyelim. fikir yok laf var. bakandan ne farkınız var ?
    diğer pencere adam milyon tl lik arabalar alıyor geziyor heves ediyorsunuz sadece. milyar liralık motorlar alanlar var asgari ücret az diye türkü yakıyor. biliyoruz az az da ne yapmak lazım. şunu yapalım şu yanlış yapılıyor.
    neyse biriniz çıkıp da başbakana yazar kasa fırlatmadan ekonomide bir anormallik olduğuna kimse inanmayacak. sizde böyle kör çalar sağır oynar takılıp duracaksınız.
    bak, şimdi ben ne söylersme gidip bakana söyleyeceğine söz ver; delikanlı gibi aklımdan her geçen lafı suratının ortasına söylemezsem namerdim.... bir tek cümlecik saklarsam anemdan emdiğim süt helal olmasın...
    şimdi eğer ulaşabiliyorsan herhangi bir bakana, herhangi bir tv ekranında karşıma çıksın ve bana 2-3 dakika versin.....
    ne yasa benden yana ne de dokunulmazlığım var.
    Ben Allah'a güvenmişim, kim kime güveniyor gerisini Allah biliyor....

( hiç bir parti veya siyasi düşünce adına değil, çektiklerim ve 7 aydır üniversite mezunu bir işsiz olarak konuşuyorum. adamların yaptığı iyi işler yok mu? elbette var. biz hak yemeyiz! )
    düzgünbaba ve xawa bunu beğendiler.
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    bu adam ne diyor yahu? aylık 8bin tl'yle dahi geçinemeyenler çıkmış 800 tl hakkında yorum yapıyorlar, ayıp be!

düzgünbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    varvarvar
    PKK lı Gülten kışanak mecliste yaptığı konuşmada dediki..
    BİZE KAPILARINIZI AÇIN,YOKSA ŞEHİTLERİNİZE KAPI AÇARSINIZ.
    Tehdit artık dağdan kandilden adalardan falan değil,hükümettekilerin ciddi yardımlarıyla resmen meclisin içinden geliyorken,
    tabiki bakan böyle salakça laflar edecekki dikkatler başka yönlere çekilsin farklı gündemler oluşsun,
    buradaki yandaşlarınınsa ne yapmak istedikleri konusunda bir fikrim yok
    kendilerinide bildiğini sanmıyorum..
    Kaygılarımla.
    Mengu16, yürekçe, 35emre35 ve 5 diğerleri bunu beğendiler..
    Bazıları çok yalama adam
    Allah için ÇALıyoruz hamdolsun..Keriz feneri derneği.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)