Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 456

Sabah Sabah kafadan kopardınız beni

Motovento
    REKLAM ALANI
    Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı NoMotorNoCry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Coq efendi , ben senin gözünün önündeki perdeyi kaldırmaya çalışırken sen beni körlükle suçluyosun.Senin gözünün önündeki perdeyi kaldırabilmek için , 2 dakikallığına bütün ideolojilerini bi kenara bırakıp biraz empati yapman lazım.Nasıl bir kafadasın belki anlıyabilirsin.Fransada yaşadığını farz ederek şu tabloyu bi gözünün önünde canlandırmanı istiyorum:

Farzedelim ki bundan 100 yıl sonra Fransa çok geri kalmış.Fakir bir ülke haline gelmiş.Müslümanlar da çok ileri gitmiş , bütün dünyayı onlar yönetiyo.Fransada halk asgari ücretle çalışıp karnını doyurma derdindeyken halk arasında büyük bir müslüman hayranlığı var.Öyle ki millet elinde tesbih , kafasında takke , suratında bi karış sakal , cübbeyle dolaşıyolar.Kadınlar da kara çarşaf giymeye başlamış.Müslüman olmadıkları halde müslümandan bi farkları yok.Birisi kalkıyo onların bu halini eleştiriyo.Kardeşim bu sizin kültürünüz değil , neden müslümanlara benzemeye çalışıyosunuz.Cübbeli biri de diyo ki ohoo kafaya bak.Gerikafalı mısın sen?Bu devirde senin kafanda insan kaldı mı?Bu Fransa 15-20 yılda çok ileri gidecek ancak senin gibilerin kafasında olan insanlar yüzünden ileri gidemiyoruz.

Şu anki Fransayı bu şekilde hayal edebiliyo musun?Kıyafet devrimi yapılmış , cübbe takke giymeyen hapse atılmış , kara çarşaf giymeyen kızlar okula alınmamış , üniversite kapılarından geri çevrilmiş , devlet kurumlarında işe alınmamış , kiliseye gittikleri gün olan pazar günü değil de müslümanların cuma namazına gittikleri gün olan Cuma günü resmi tatil yapılmış , dini liderleri olan Papa sürgüne yollanmış , liderlik kurumu yok edilmiş , alfabeleri değiştirilmiş ve arapça alfabeye geçilmiş.İnsanlar elinde tesbih , kafalarında takkeyle , bi karış sakalla dolaşıyolar.

Bunu hayal bile etmek baya zor bi durum.Tıpkı bundan 500 sene önce türklerin şu anki halini hayal etmenin zor olduğu gibi.Ancak sayenizde bu hayal gerçek oldu.Bi de bu durumun savunuculuğunu yapmayın lütfen.El insaf....
    Slayerrr bunu beğendi.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "Partiler kanunu , seçim sistemi , kuvvetler ayrılığı problemleri , çözüldümü ki ! "özgür irade ortaya çıksın !!
    Hala bu şartlarda seçmeye çalışmıyormuyuz çoğumuz !!?? ,kim olursa olsun ! seçilene bir şey demeye hiç hakkımız yok ! , önce hatayı kendimizde arıyalım !! , üstadın dediği gibi , "gün döner ! , döner de ! , "hesap dönmüyor !!!
    " Aklı "fukara olanın , fikri ukela olurmuş !.

BİLGİ GÜÇTÜR

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Camiye giden cemaatin kafasındayı takkeyi aldılar zamanında :

Japonlar da aynı bunalımları yaşadılar :

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Sabah Sabah kafadan kopardınız beni başlıklı yazıya "Kafadan koparmak böyle olur işte" diyorum ve konuya noktayı koyuyorum :

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    bence biraz okuyun böyle internette dolaşan geyiklerin gerçekçiliğibiraz tartışılır
    hayatında yaşadığı yerin ne ve/veya nasıl bir yer olduğunu görememiş
    ve halen ütopik bir hayal içinde yaşayan birinin
    bizi hadi bizi geçtim başka insanları anlamasını beklemek
    tamamen hayal ürünüdür
    o yüzdendir ki;
    burada sadece görüşlerimizi yazıyoruz
    bazıları gibi başkalarına dikte etmeye çalışmıyoruz
    umarım diğer arkadaşlar da böyle yapmaya başlar da
    camilerde zorla başlardan takke çıkarmaya kalkmazlar
    veya örtünmeyen bir kadını baskı yaparak örtmeye kalmazlar
    veya olmadığı bir şeyi zorla sen busun diye kabul ettirtmeye çalışmazlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:20 ----------

Alıntı NoMotorNoCry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sabah Sabah kafadan kopardınız beni başlıklı yazıya "Kafadan koparmak böyle olur işte" diyorum ve konuya noktayı koyuyorum :

http://youtu.be/WymBTtM_7IM
    hayal dünyasında yaşadığını biliyordum da
    bu kadar kendini filmlerde gördüğünü görünce kesinlikle acıdım
    farcob bunu beğendi.
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    NoMotorNoCry kafasina göre yalan yanlis salliyor ama yapacak bir sey yok.
    Akli sira biz cumhuriyet rejimini savunanlarin, insanlarin zorla basini açtigini,takkesini çikarttigini, kara çarsafi yirttigini falan iddia ediyor.
    Osmanliyi hortlatma hevesinin gerçek olabilmesi için, cumhuriyet ve kazanimlarinin yerle yeksan edilmesi gerektigine inaniyor.
    Ona göre cumhuriyet,
    dindar bir yasama en büyük engel.

Onun gibi düsünenlerin en büyük sarildiklari nokta da kilik kiyafet devrimi ve laiklik.

Arkadasimizin bilmedigi sey ise sunlar.
    Bir kere sakal, kara çarsaf,tespih, takke gibi mevzular,
    islama ait mevzular degil.
    Yillarca bu yahudi ve hiristiyan nanelerini müslümanlara giydirip durdular.
    Hatta neredeyse, dinimizce kutsal hale getirildi.

Ama bunun önemi yok, varsin kutsal olsun.
    Asil mesele sudur.

Kilik kiyafette olsun, tatil günlerinin düzenlenmesinde olsun olan biten degisikliklerin neredeyse tamami, Cumhuriyet öncesine dayanir.
    Bir kere yüzyillar boyunca Osmanli'da tatil diye bir kavram olmamistir.
    Dini bayramlar hariç.

Daha sonra persembe günü resmi tatil ilan edilmistir.
    Dikkat edin!!!!
    Osmanli'dan bahsediyorum.
    Cuma gününün tatil günü olarak kabul edilmesi Osmanli'nin son 50-60 senesine tekabül eder.

Kiyafet mevzusu da cumhuriyetten çok öncesine dayanir.
    Merak edenler, osmanli saray resimlerine bakabilirler.
    Ya da zor gelirse, redingot,istanbuli ne demek onu arastirsinlar.

Kisacasi cumhuriyet zaten olagelen ve olmaya da devam edecek bir gelisimin bazi noktalarina el atmaktan baska hiç bir sey yapmamistir.

Osmanli bugün var olsaydi,
    bugün giydigimiz kiyafetleri giyecek, padisah takim elbisesini çekip, cuma selamligina çikacak,
    sarayli hanimlar aynen bugün oldugu gibi sosyal hayatin içerisinde olacak ve hatta belki daha ileri derecede ekonomiye katki saglayacaklardi.

Asagidaki resim,
    Osmanli hanedanina aittir.
    Bir kaç yil önce Bodrum'da şehzade Osman Selaheddin Osmanoğlu'nun dogum gününde çekilmistir.

Bakin bakalim içlerinde bir tane karaçarsafli,takkeli,sakalli kimse varmi?
    Uyanin artik....
    haojin2005, Shrieker ve Sepetçioğlu bunu beğendiler.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    NoMotorNoCry kafasina göre yalan yanlis salliyor ama yapacak bir sey yok.
    Akli sira biz cumhuriyet rejimini savunanlarin, insanlarin zorla basini açtigini,takkesini çikarttigini, kara çarsafi yirttigini falan iddia ediyor.
    Osmanliyi hortlatma hevesinin gerçek olabilmesi için, cumhuriyet ve kazanimlarinin yerle yeksan edilmesi gerektigine inaniyor.
    Ona göre cumhuriyet,
    dindar bir yasama en büyük engel.

Onun gibi düsünenlerin en büyük sarildiklari nokta da kilik kiyafet devrimi ve laiklik.

Arkadasimizin bilmedigi sey ise sunlar.
    Bir kere sakal, kara çarsaf,tespih, takke gibi mevzular,
    islama ait mevzular degil.
    Yillarca bu yahudi ve hiristiyan nanelerini müslümanlara giydirip durdular.
    Hatta neredeyse, dinimizce kutsal hale getirildi.

Ama bunun önemi yok, varsin kutsal olsun.
    Asil mesele sudur.

Kilik kiyafette olsun, tatil günlerinin düzenlenmesinde olsun olan biten degisikliklerin neredeyse tamami, Cumhuriyet öncesine dayanir.
    Bir kere yüzyillar boyunca Osmanli'da tatil diye bir kavram olmamistir.
    Dini bayramlar hariç.

Daha sonra persembe günü resmi tatil ilan edilmistir.
    Dikkat edin!!!!
    Osmanli'dan bahsediyorum.
    Cuma gününün tatil günü olarak kabul edilmesi Osmanli'nin son 50-60 senesine tekabül eder.

Kiyafet mevzusu da cumhuriyetten çok öncesine dayanir.
    Merak edenler, osmanli saray resimlerine bakabilirler.
    Ya da zor gelirse, redingot,istanbuli ne demek onu arastirsinlar.

Kisacasi cumhuriyet zaten olagelen ve olmaya da devam edecek bir gelisimin bazi noktalarina el atmaktan baska hiç bir sey yapmamistir.

Osmanli bugün var olsaydi,
    bugün giydigimiz kiyafetleri giyecek, padisah takim elbisesini çekip, cuma selamligina çikacak,
    sarayli hanimlar aynen bugün oldugu gibi sosyal hayatin içerisinde olacak ve hatta belki daha ileri derecede ekonomiye katki saglayacaklardi.

Asagidaki resim,
    Osmanli hanedanina aittir.
    Bir kaç yil önce Bodrum'da şehzade Osman Selaheddin Osmanoğlu'nun dogum gününde çekilmistir.

Bakin bakalim içlerinde bir tane karaçarsafli,takkeli,sakalli kimse varmi?
    Uyanin artik....
    http://i.milliyet.com.tr/YeniAnaResi...tu-754951.Jpeg
    Cumhuriyeti yıkmak istediğimi nerden çıkardın?Ben öyle bişey söylediğimi hatırlamıyorum.Ben aptal mıyım ki yuvamı yıkayım?Bu cumhuriyete çözülemiyecek problem yok.Bu cumhuriyetin önündeki tek problem Atatürkçülük maskesi arkasına saklanıp mlletin başörtüsüne , takkesine el uzatmaya kalkanlardır.Bugün müslüman bir Türk ailesinin tek istediği ibadetlerini rahatça yapabilmesi , inancını yaşayabilmesi ve müdahale edilmemesi , çoluk çocuğunun modern bilimlerin yanında Kur'an ve islami bilimler konusunda da eğitim alabilmesi , başını örttüğü taktirde önüne eğitim ve kariyer basamaklarında engel çıkarılmaması.İşte hepsi bu kadar.Başörtülü bi kızın doktor olmasını hazmedebilecekseniz bu ülkede hiçbir sorun yaşanmaz.Baskı yok , zorlama yok , isteyen ateist , isteyen müslüman.Ateistlere Alla'tan hidayet dilemekten başka yapılacak bişey yok.

Eğer ki dediğiniz gibi Cumhuriyet tarihi boyunca yapılan baskıları kendine bahane edip Cumhuriyeti yıkmak derdinde olanlar da varsa da bilin ki bunların en çok beslendikleri nokta , islam düşmanlığıdır.Birileri başörtülü kızın doktor olmasını hazmetmemekte inat ettiği sürece onlar da mağdur olanları daha fazla istismar edip daha da güçlenecektir.Bu ülkede birileri Müslüman Türk kültürüne küfretmeye devam ettikçe sorunlar bitmez.Ya saygı duymayı öğreneceksin ya da çeneni kapalı tutacaksın.Başka çaresi yok.

Osmanlı'nın son dönemlerinde yozlaşma olabilir.Zaten Türk milletine sarayda yaşamak hiç bi zaman iyi gelmemiştir.Türk göçebedir ve 4 duvar arasına girdiğinde özelliğini kaybeder.Aslanı kafese kapatırsan bütün içgüdüleri kaybolur ve kuzuya döner.Metehan da Çin'i fethettiğinde tekrar Çin hükümdarına ülkesini teslim edip bırakıp gitmiştir.Çünkü kendisi gayet iyi bilmektedir ki orada kalırsa bütün halkı kültür yozlaşması yaşayacak ve özelliğini kaybedecektir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:28 ----------

Bu arada Karayip korsanı da müslüman ilan ettiler diye dalga geçenler zaten adamın gerçekten müslüman olduğunu öğrendi.Kendi geçmişini bilmeyip te bir de cehaletini daha da öteye götürüp alay etmeye kalkanlar bilsinler ki , ABD tarihinde tek vergi ödediği devlet Osmanlı'dır.Ayrıca ingilizce dışında başka bi dille yaptığı tek antlaşma Osmanlı ile yaptığı Türkçe anlaşmadır.Daha konunun başında demiştim Osmanlı'nın haberi olmadan Akdeniz de kuş bile uçamaz diye.Ancak bazıları dalga geçmişti.İşte ABD'nin ilk gemileri de Akdeniz de Osmanlı'ya takılmış ve esir düşmüştür.Çaresiz kalan ABD gemilerini yürütebilmek için Osmanlı'ya vergi ödemeyi kabul etmiştir.Osmanlı Padişahı George Washington'u muhatap kabul etmeyip bu antlaşma Tunus beylerbeyi ile George Washington arasında imzalanmıştır.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700

yok aga bunlar barbar değil biz barbarız
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    1773 yılında Cezayirli Gazi Hasan Paşa'nın Kaptan-ı derya olmasıyla Bahriye Mektebi açıldı, burada modern eğitim verilmeye başlandı ve 1776 yılında Tersane-i Amire'nin yakınlarında ikinci Bahriye Mektebi olarak Hendesehane-i Bahri açıldı.[10] 19. Yüzyıl'da Osmanlı Devleti, Fransa'nın Mısır Seferi'nde İngiliz donanmasından yardım aldı. Bundan sonra III. Selim'in reformlarını devam ettiren II. Mahmut devrinde donanma, 1827 yılında Navarin'de imha edildi.[11] II. Mahmut döneminde ABD'li mühendislerin yardımlarıyla reformlar devam etti, Osmanlı tersanelerine modern deniz sanayi girdi ve dönemin en büyük savaş gemisi unvanını elinde tutan Mahmudiye de o dönemde denize indirildi. II. Mahmut'un ölümünden sonra bu mühendisler İstanbul'u terketmek zorunda bırakıldı[11],

((11) M.Beşirli: Sultan Abdulazizden I.Dünya savaşına Osmanlı donanması))

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://youtu.be/r9luDjo2vwg

yok aga bunlar barbar değil biz barbarız
    Keşke öğrenciye el kalkmasaydı.Hem de böyle masum bi protesto için.Ancak dünyanın her yerinde böyle görüntüler görmek mümkün.Buyrun barbarlık , faşistlik , manyaklık , ne derseniz deyin.Engelli vatandaşa kurşun yağdıran amerikan polisi :

http://video.cnnturk.com/2011/haber/1/10/amerikan-polisi-engelli-adami-acimasizca-boyle-vurdu

Bu da saldırganı babacanlıkla etkisiz hale getirmeye çalışırken şehit olan emniyet müdürümüz :

http://www.milliyet.tv/video-izle/Emniyet-Muduru-boyle-sehit-oldu--PXXoQpmxzxye.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:57 ----------

Alıntı ilkerabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1773 yılında Cezayirli Gazi Hasan Paşa'nın Kaptan-ı derya olmasıyla Bahriye Mektebi açıldı, burada modern eğitim verilmeye başlandı ve 1776 yılında Tersane-i Amire'nin yakınlarında ikinci Bahriye Mektebi olarak Hendesehane-i Bahri açıldı.[10] 19. Yüzyıl'da Osmanlı Devleti, Fransa'nın Mısır Seferi'nde İngiliz donanmasından yardım aldı. Bundan sonra III. Selim'in reformlarını devam ettiren II. Mahmut devrinde donanma, 1827 yılında Navarin'de imha edildi.[11] II. Mahmut döneminde ABD'li mühendislerin yardımlarıyla reformlar devam etti, Osmanlı tersanelerine modern deniz sanayi girdi ve dönemin en büyük savaş gemisi unvanını elinde tutan Mahmudiye de o dönemde denize indirildi. II. Mahmut'un ölümünden sonra bu mühendisler İstanbul'u terketmek zorunda bırakıldı[11],

((11) M.Beşirli: Sultan Abdulazizden I.Dünya savaşına Osmanlı donanması))

İlkerabi senin bahsettiğin dönem , benim bahsettiğim dönemden sonraki gelişmeler.Zaten ABD'nin Osmanlıya vergi ödemek zorunda kalması zoruna gittiğinden , hemen denizcilik alanında gelişme politikası izlenmesine karar verildi.Sanayi alanındaki gelişmeler zaten önüne geçilmez şekilde ilerlemeyi getirdi.En büyük basamak da buharlı makinelerin icadı oldu.Sonradan bu makinelerin yerini elektrikle veya petrolle çalışanları icat edilerek çok daha güçlü makineler yapıldı.Ancak atası buharlı makinelerdir.Mekaniğin temelini atanlar müslüman alimler de olsa malesef buharlı makineleri icat edenler batılılar olmuştur.100'lerce insanın yapabileceği işi tek başına yapabilen makinelerin devri başladı.Bundan sonrası da malum zaten.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 456

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)