Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Android Telefonunuzun Batarya Süresini İkiye Katlayacak Resmi İpucu

Motovento
    REKLAM ALANI
    vlknsyrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bandit 650 S - K6
    arkdslar bunu denedim ve o yuzden size tavsiye ediyorum benım galaxy s2 nın sarjı 1 gun giderken 1.bucuk gun gidiyor artık..
    gerekli acıklama aşagıda..
    saygılar

Android Telefonunuzun Batarya Süresini İkiye Katlayacak Resmi İpucu

Akıllı telefonların özelliklerinin artmasıyla, her ne kadar daha güçlü bataryalar kullanılıyor olsa da; kullanılan parlak ekranlar, Wi-Fi gibi bağlantılar bataryayı ister istemez oldukça hızlı tüketiyor.

Samsung, HTC gibi Android telefon kullanıcıları için HTC Temsilcisi tarafından ortaya çıkan resmi ipucu; telefonlarınızın bataryasından daha fazla verim almanızı sağlayarak, pil ömrünü ikiye katlıyor…

Samsung Galaxy S 2, HTC One X, Sony Xperia S ve son olarak da Galaxy S 3 gibi gelişmiş özelliklere sahip Android telefonların batarya süreleri; Wi-Fi, Bluetooth, GPS gibi bağlantı özellikleri, uygulama ve oyun kullanımına bağlı olarak değişiklik göstermekte.

HTC’nin yayınladığı ve birçok Android kullanıcısı tarafından doğrulanan ipucunu nasıl kullanacağınızın adımlarını anlatalım isterseniz:

Telefonunuzu açın ve telefonunuzu 8 saat veya daha uzun süre şarj edin (bu süre boyunca şarjdan çıkarmayın),
    Ardından telefonunuzu şarjdan çıkarın ve kapatın. Telefon kapalıyken 1 saat kadar telefonunuzu tekrar şarja takın,
    Sonrasında telefonunuzu tekrar şarjdan çıkarın, telefonunuzu açın ve 2 dakika bekleyip; telefonunuzu kapatın ve tekrar 1 saat daha şarj edin.

Yukarıdaki; HTC tarafından resmi olarak Android cihazlar için açıklanan ve kullanıcıların da onayladığı batarya süresini artırma ipucunu; doğru bir şekilde yaptığınız taktirde telefonunuzun batarya ömrünü ikiye katlayabilirsiniz.

Kaynak: AndroidAdvices

http://forum.andronova.net/showthread.php?11860-Android-Telefonunuzun-Batarya-S%FCresini-%DDkiye-Katlayacak-Resmi-%DDpucu&highlight=batarya+suresini+uzatma
    ...
    www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-sahibinden-2012..23.000-km-full-plusfull-129244893/detay

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    bende S3 var ama pilinden memnunum abimde S2 var bir deneyelim bakalım =/ pil şoklanıyor mu ne oluyor pek anlamadım =/
    Karadeniz - Giresun.

Motosikleti
    Bandit 650 S - K6
    yok ya şok fln yok siteye gir oku gerekli bilgi orda..ben denedim uzun gidiyor

http://forum.andronova.net/showthread.php?11860-Android-Telefonunuzun-Batarya-S%FCresini-%DDkiye-Katlayacak-Resmi-%DDpucu&highlight=batarya+suresini+uzatma
    ...
    www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-sahibinden-2012..23.000-km-full-plusfull-129244893/detay

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    bendede s3 var her türlü günü noktalıyabiliyorum :D böle fantazilere gerek yok :D aç kapa aç kapa
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

scooboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6N 2013
    Bende note II var. Biraz önce ustama sordum sakın deneme motoru eline alırsın dedi
    eray_uluyazı ve Halil Karamanoğlu bunu beğendiler.

Panter38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ******* 250r+bora '03 trendline
    bendede galxy ace var bu degilde baska turlu bir batarya kalibrasyonu deniyorum ama etkisi olmuyo pek ama en yakin zamanda bunuda deniyecegim paylasim icin.tesekkurler (kendi yaptigimi paylassammi bilemedim pek ise yaramiyo ve cok uzun )
    Hayattan Motorumu Alın Geri Neyim Kalır Ki?
    Melikşah Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği (Tam Burslu)

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    siz mi aletleri kullanıyorsunuz, aletler mi sizi?
    Ercument ve sllnbs.okn bunu beğendiler.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Elektrikten elektronikten az çok anlayan biri olarak bana saçma bir yöntem gibi geldi.

S3 var bende, sadece telefon olarak kullandığımda 2. günde (48 saat) pil seviyesi %30 lardayken şarja taktığım oluyor.

Ama nete bağlanıp program filan çalıştırdığınızda cpu deli gibi şarj harcıyor doğal olarak, o zamanda bir günde bu seviyeye düşüyor.

Uzun şarj isteyen 3310 alsın bir hafta on gün şarj mı olur be o nasıl bir telefondu öyle
    eray_uluyazı bunu beğendi.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    8 saat şarj et, kapa 1 saat daha et, sonra aç kapa 1 saat daha. 10 saat boş vaktim olsa zaten hertürlü şarj ederim telefonu
    Hadi gece yatarken yaptık diyelim e sabah 2 saat erken mi kalkıcaz telefonu şarj edicez tekrar diye

xperia arc var bende 3 4 gun gidiyor. internete gpse sadece gerektigi zaman baglaniyorum oyun oynamiyorum. ekranin isigida sonuna kadar acik degil.

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Bunu her seferinde mi yapacağız? Öyle ise varsın şarjı az gitsin...
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

Motosikleti
    Bandit 650 S - K6
    arkdslar bu kodlamayı HTC açıklamış..
    ben kodladım farkı gördum sizede paylaşayım dedim

andronova yı inceleyin işe yarayan bi kodlama yapanlarda memnun..

vcihan Nickli Üyeden Alıntı
    bu işlemi bir defa yapmamız yeterlmi olur yoksa herdefasında yenilememizmi lazım

mersosayhan Nickli Üyeden Alıntı
    bır sefer yapmak yeterlıdır..
    ...

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Ben 2 yedek pil ve harici mini pil şarj cihazı aldım ebay den. Şimdi bitince şarjör değiştirir gibi pil değiştiriyorum.

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Lİ-İON ya da Lİ-POLY bataryayı %100 olduktan sonra şarjdan çıkarmazsan batarya kısa sürede ölür. bilip bilmeden kopyala yapıştır yapmayın yahu...

ayrıca şarjı 2 günden daha uzun kullanabilen birisi olarak (galaxy w sahbiyim)

ekranı kısın. hareketli duvar kağıdı ve geçiş efektlerini kaldırın.
    arka plan programlarını kontrol altına alın.
    telefonunuzu ice cream sandwich ya da jelly bean e güncelleyebiliyorsanız güncelleyin.
    2g şebekesini kullanmak batarya ömrünü aşırı değiştiriyor. bir de kullanmadığımda interneti de kapatıyorum (wi-fi dan bahsetmiyorum)
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Motosikleti
    Bandit 650 S - K6
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lİ-İON ya da Lİ-POLY bataryayı %100 olduktan sonra şarjdan çıkarmazsan batarya kısa sürede ölür. bilip bilmeden kopyala yapıştır yapmayın yahu...

ayrıca şarjı 2 günden daha uzun kullanabilen birisi olarak (galaxy w sahbiyim)

ekranı kısın. hareketli duvar kağıdı ve geçiş efektlerini kaldırın.
    arka plan programlarını kontrol altına alın.
    telefonunuzu ice cream sandwich ya da jelly bean e güncelleyebiliyorsanız güncelleyin.
    2g şebekesini kullanmak batarya ömrünü aşırı değiştiriyor. bir de kullanmadığımda interneti de kapatıyorum (wi-fi dan bahsetmiyorum)
    li-ion pilleri istediginiz %de takabılırsınız cıkarabilirsiniz hic bir sekilde omrunden gitmez bu piller yıllandıkca omurlerı gider 1 yılda %20 kayıp verir..
    1. bikere HTC nın resmi acıkladıgı bı kodlama bu !
    2. bilip bilmeden değil yauu HTC ureticileri bunu açıklamış ve kullanıcıların goruslerini kopyala-yapıstır yapıyorum..! bu anlama kapasitende sorun var ?
    3. guncellemelere katılıyorum ama akıllı telefon alıp orasını burasını kısıp kapadıktan verimli kullanmadıktan sonra okadar para niye verdin teknolojının nimetlerin den yararlanmaycak al 3310 bak dalgana..

ben siteyi okuyun arastırın diyorum

http://forum.andronova.net/showthrea...uresini+uzatma

<"samsung galaxy s2 4.1.2 jelly bean">
    .
    ...

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    reset tuşuna basmanın adı kodlama olmuş...
    Güncel Motosiklet Haberleri ve Kültürü Blogu
    https://www.facebook.com/BoutiqueMoto

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Eğer en yakın caminin hocasına okutup üfletirseniz telefonunuzun bir şarj ile ömürboyu gidiyormuş. Hoca kodlarsa iyi kodlar :D

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    10 saat çok uzun bir süre. Şahsen ben uğraşamam.
    Varsa daha pratik bir yol, uygulayalım.
    Galaxy ace telefonum vardı. Şarj bitme problemi yüzünden sattım. Benim için bir telefonun herşeyden önce en önemli özelliği pilinin iki günden önce bitmemesi. Yoksa isterse S3 ya da iphone 5 olsun boştur.
    Hem benim telefonu sadece telefon olarak kullansam, 4 gün gidiyor.
    Hemde pahalı birşey değil Vodafone 945

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    İphone 5 isterim

Motosikleti
    Bandit 650 S - K6
    sabah 8 den beri full hersey acıkk h+ nette giriyorum msjlasıyorum arka planda da bı cok program acık suan telin batarya durumu %65 yarın öğlene kadar yolu war..bu işlemi yapmamış olsam batarya %25-30 civarında oluyordu..
    ...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)