Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bilgisayardan anlayan arkadaşlar işletim sistemiyle ilgili birkaç sorum var

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    DAELİM S3 ADVANCE 250
    selam
    arkadaşlar dün 2. el sony vaio netbook aldım....cihazın arkasında starter 7 ile çalıştığı yazıyor ama aldığım arkadaş windows 8 pro yüklemiş.....kro yüklemiş pro
    kullanırken birkaç kez kitlendi resetledim.....normalde xp kullanıyordum...bu netbook started 7 ile çalışsa bile daha eski sürüm olan xp yükletsem sorun olur mu? yani bilgisayarın istediği işletim sisteminin daha sonra çıkanını yükleyince sorun olur ama daha eskisini de yüklerseniz sorun olur mu? teşşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Windows 7 yüklemelisin. XP ye oranla daha yüksek performansa sahip. Kısaca hızlı ve sorunsuz. Ayrıca kurlum yedekleme işleride cok kolay.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    üreticinin kendi programları varya dostum onlar çalışmayabilir ve driver bulmakta biraz sıkıntı yaşayabilirsi.Bu ikisi dışında herhangi bir problem yaşayacağını düşünmüyorum

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Ram bellek 4 gb ise win 7 32 bit yükle

thepope - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --
    sony ise hiç düşünmeden arkasında yazanı yükle win 7 starter ise starter yükle driverlar %90 sorun çıkartıyor sonyde başıma geldiğinden biliyorum.İstersen bi xp yükle driverlar sorun çıakrırsa dediğim gibi yaparsın
    Birde RAm 4gb ise 64 bit sistem yüklenir 3gb ını üstünü görmez 32bit sistem

mehmettayfur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık yok
    Formatlayıp XP de,Win 7 de yükleyebilirsin,sorun olmaz.Win 7 daha iyi tabi,ama XPye alıştıysan onu yükle.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    sonynin sitesine girerek bilgisayarının modelini yaz. XP driverlarının olup olmadığını kontrol et. Varsa eğer, kur xp yi yükle driverları sorunsuz çalışsın. Ama pek zannetmiyorum xp driverlarının olacağını. Ayrıca olsa bile 7 yüklemen daha mantıklı olur. 7 de, xp ye göre çok daha yüksek performans alırsın.
    zenon bunu beğendi.
    Motosikletli Kaplumbağa...

Motosikleti
    DAELİM S3 ADVANCE 250
    ram 2gb arkadaşlar......teşekkürler 7 starter yükleteceğim

mehmettayfur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık yok
    2 gb ram,win 7 için minimum,çok yavaşlarsa,boş slot da varsa ram takviyesi yapabilirsin.

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    10-40 full sentetik yağ daha iyi olur, kalın yağ balata kaydırır. Filitrelerinide değiştirmelisin. Temiz hava filtresi en az %10 yakıt tasarrufu demektir.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    windows 7 yükle xp eskide kaldı

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    QJ Motor- VPS 125
    win7 ultimate yükle. xp de yükleyebilirsin driverları varsa fakat makinen iyiyse performansı xp düşüktür. Win7 ultimate yükle.

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Starter yükleme de hangisini yüklersen yükle. Starter içinde bir sistem olsun da nasıl olursa olsun diye konulmuş bir sistem.

Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Win 7 kur yemesse Xp ye dön

Dr.MZÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 + Hero Xpulse 200
    Bence hazır bilgisayara format atacakken Ubuntu'yu dene. Alıştıktan sonra ayrı bir zevk veriyor.

McWarnaly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia AF1+FZR 1000+YZFR6
    Valla kardesim ben xp den sasmam.En yuksek performansi o veriyor bana gore.2 tabe vaio m var ikincisi windows 7 tavsiye etmis ama,hic dusunmeden xp kurdum cok memnunum.Windows 8 de 7 de denedim ama bana gore xp.Belkide xp ye alisik oldugum icindir bilemiyorum.Driver vs sorunu olursa ozelden msj at yardimci olurum.
    RIDE or DIE

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Win7 starter dışında ne yüklersen yükle kırık kurmak zorunda olacaksın öncelikle bu birrr.
    İkincisi, anladığım kadarıyla sistem özellikleri pek yüksek değil, 2 gb ramli bir makina da, eğer işlemci de iyi değilse ki orjinal starter olduğuna göre işlemcinin de pek iyi olmaması gerek, win7 yerine XP kullanmanı tavsiye ederim. Evet win7 daha iyi kesinlikle ama iyi çalıştırman için de daha iyi bir bilgisayara ihtiyaç var, zaten win7 starter versiyonundansa, herhangi bir xp versiyonu çok daha iyidir orasını kesin olarak söyleyebilirim. Dolayısıyla benim tavsiyem windows xp yüklemen yönünde olacaktır.
    ANGARAJ
    Whatever it is, it's better in the wind.
    Only a biker knows why a dog sticks his head out of a car window.

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı Bulent78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Win7 starter dışında ne yüklersen yükle kırık kurmak zorunda olacaksın öncelikle bu birrr.
    İkincisi, anladığım kadarıyla sistem özellikleri pek yüksek değil, 2 gb ramli bir makina da, eğer işlemci de iyi değilse ki orjinal starter olduğuna göre işlemcinin de pek iyi olmaması gerek, win7 yerine XP kullanmanı tavsiye ederim. Evet win7 daha iyi kesinlikle ama iyi çalıştırman için de daha iyi bir bilgisayara ihtiyaç var, zaten win7 starter versiyonundansa, herhangi bir xp versiyonu çok daha iyidir orasını kesin olarak söyleyebilirim. Dolayısıyla benim tavsiyem windows xp yüklemen yönünde olacaktır.

Üstad alakası yok. Kırık kurmayabilir, lisanslı win7 satın alır, hatta home premium 32bit gayet işini görecektir. Bir de orjinali win7 starter diye donanım özellikleri düşük diyemeyiz. Üreticiler tamamen maliyet odaklı yaklaşır bu işletim sistemi olayına. Bazıları Freedos olarak gelir ki en güzeli bence onlar. Benim şirketten win7pro var. Ne diye ayriyetten işletim sistemi parası vereyim.

Bence win7 starter hariç hangisini kurarsa kursun, güzel bir ayarla hiç sorunsuz çalıştıracaktır. Benim ilk nesil centrino pentium 4 notebookum var. 1.6 işlemci 1.34gb ram hem win7Pro hem ubuntu gayet güzel çalışıyor.. (download, torrent gateway vs bilgisayarı) hatta 7/24 çalışıyor

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Hocam, ben normal şartları düşünerek konuşmuştum, yoksa tabii ki gidip bir kutu win7 alabilir, şirkette open lisans vardır onu kurabilir ama kimse evdeki bilgisayarı için genelde böyle şeyler yapmaz demek istemiştim. Maliyet odaklı olduğu konusuna katılıyorum, free dos olarak gayet iyi makinalar da satın alabilirsin ama genel olarak baktığında win7 starter ile satılan marka makinalar giriş seviyesi makinalar olur, win7 home pro ya da basic veya win7 pro koymamalarının sebebi de free dos da olduğu gibi maliyet hesabıdır bildiğin üzere, ee adam win7 home yerine starter koyacak kadar maliyet odaklı yaklaşıyorsa olaya, o makina %80 giriş seviyesidir diye düşünürüm ben. Şöyle söyleyeyim, bugüne kadar i7 işlemcili olup da üzerinde win7 starter olan bir makinaya rastlamadım. Win7 kurarsa da kaldırmaz demedim zaten, illaki çalışacaktır, minimum gereksinimini kaldırmayacak makina artık piyasada yok ama en temiz haliyle bile 1 gb civarı ram tüketen win7 de birkaç program kurup bir iki internet sayfası açtığında ram yetersizliğinden, sanal ram kullanmadan kaynaklanan yavaşlamalar yaşayacaktır diye düşünüyorum ama tabii arkadaşın olayın bu kadar içinde olmadığını düşündüğümden çok detaylı açıklama yapıp konuyu uzatmak istemedim o yüzden kısa yazdım. Yine söylüyorum win7 kaldırmaz demiyorum, sadece xp kurarsa daha rahat çalışacağını söylüyorum, çok problem bir mevzu değil, en kötü ihtimalle win7 yi kulllanır, memnun kalmazsa xp kurup deneyebilir.
    ANGARAJ
    Whatever it is, it's better in the wind.
    Only a biker knows why a dog sticks his head out of a car window.

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    win 7 ile satılan güncel notebook ve netbookların çoğunun xp ye driver desteği yok. ayrıca xp nin güncelleme desteği çekildi yani güncelleme gelmiyor artık, güvenlik açıkları da oldukça fazla.
    eğer 8 i sevmediysen win 7 starter dvd sini internetten indirip makinenin arkasındaki sticker üzerindeki key ile yüklemeni öneririm.
    ancak 2 gb dan yüksek ram takılı ise 2 den fazlasını kullamazsın zira starter da 2 gb ram sınırlaması var. bu yüzden 3-4-5-6 gb ram varsa korsan bir win 7 kurman gerekecek, zaten yüksek ihtimalle içindeki de korsan.
    ya da ubuntu gibi linux dağıtımları kullanmanı öneririm hem performanslı hem kullanışlı hem ücretsiz. mikrozorta prim verme
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)