Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangisi teknik konfor ve tasarım olarak daha iyi?

Katılımcı sayısı
22. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Ford/Connect

4 18.18%
  • Hyundai/Accent Blue

8 36.36%
  • Renault/Fluence

10 45.45%
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklet almaya izin olmayınca araba alamaya mecbur kaldık.Hangi araç.Konu içinebkn

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Racing tipi bişiler bakıyoruz...
    Arkadaşlar alilemin motosiklet almama karşı çıkmasından dolayı hala umudumu yitirmeden motosiklet istiyorum ama ailem riski olduğu için istemiyor.Bende bari taksit falan ile bi araç alalım dedim ona tamam dediler.Şimdi biz 5 kişilik bir aileyiz bize konforlu güzel görünümlü parçası ucuz ve bagaj hacmininde küçük olmaması gerekiyor klasik şeyler yani oturduk bütçemize oturan kafamıza yatan 3 araç bulduk bunlar Hyundai/Accent Blue,Renault/Fluence ve Ford/Connect şimdi buradaki arabadan anlayan abilerim ve arkadaşlarımın yardımı lazım teknik tasarım ve konfor olarak değerlendirirseniz çok iyi olur şimdiden herkese teşekkür ederim.
    Not:Bu konuyu neden bu foruma açtım çünkü tek üye olduğum ve sürekli kullandığım forum burası ve konu dışına açtım şimdiden bu açıklamayı yaptım çünkü sonradan zan altında kalmak istemem.
    [I][U][B]Motosiklet = Doğa üstü bir güçtür....[/B][/U][/I]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    skyytr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xenter 150
    Renault Fluemce . Senın yaşına daha uygun .
    Hyundai bence sil listeden .
    Ford da güzel ama Renault'da hiç parça problemi yaşamazsın her yerde servisi var . Vs vs

Motosikleti
    Alıntı skyytr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ford da güzel ama Renault'da hiç parça problemi yaşamazsın her yerde servisi var . Vs vs
    Peki renaul'un parça fiyatları nasıl uygunmudur yani bi opel bakiyim dedim internetten adamlar tek fara 300-350 tl diyorlar böyle ucuk kaçık parça fiyatları varmıdır renault'un?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:56 ----------

Güncel....

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fluence ile Accent'i bir mi tuttunuz da bu araçlar uygun geldi. Bence biraz daha ayrıntılı inceleyin. Skoda rapid geliyor, inceleyin onu. Canavar gibi araba. Bütçe ne kadar, 40000 liranın üstüne çıktığında kötü araba yok gibi bir şey. Markacı değilsen şeklini beğendiğini alırsın. Güvenlik donanımlarını baz al. Yok ayak aydınlatması, koltuk ısıtması, krom çıtalar falan fasa fiso. Göz boyayıp paranı çalıyorlar. Bir öneri daha. 7. nesil VW golf 1.2 TSI 105 hp comfortline. Pişman olmayacağın bir araba. Fiyat performans olarak örneği yok gibi. Hayırlı olsun..

Motosikleti
    Alıntı Reşit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fluence ile Accent'i bir mi tuttunuz da bu araçlar uygun geldi. Bence biraz daha ayrıntılı inceleyin. Skoda rapid geliyor, inceleyin onu. Canavar gibi araba. Bütçe ne kadar, 40000 liranın üstüne çıktığında kötü araba yok gibi bir şey. Markacı değilsen şeklini beğendiğini alırsın. Güvenlik donanımlarını baz al. Yok ayak aydınlatması, koltuk ısıtması, krom çıtalar falan fasa fiso. Göz boyayıp paranı çalıyorlar. Bir öneri daha. 7. nesil VW golf 1.2 TSI 105 hp comfortline. Pişman olmayacağın bir araba. Fiyat performans olarak örneği yok gibi. Hayırlı olsun..
    Söylediğin doğru 40.000 tlnin üstünde kötü araç yok gibi yani bütçemiz ise 35bin tl taş çatlasın 37 bin fln olur üstüne çıkmamız zor yoksa daha iyi araçlarda var tabiki ama her şey parada bitiyor

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben sıfır olarak algıladım. Bu güne kadar hiç 2. el araca binmedim, ondan böyle düşündüm galiba. Olsun 35000'de fena değil. Sıfır dizel polo da alınabilir. Tabi ihtiyaçlar nedir onu da bilmek lazım. Velhasıl zor iş araba almak. Kolay gelsin..

Şunu da izlemeni tavsiye ederim. Fikir edinmiş olursun.

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Fluence almaya karar verdiyseniz en boş kasası 45 dolsu 60 kadar çıkyıor ortalama 50bin tl desek o fiyat aralığında çok daha iyi sayılabilecek arabalar var
    Misal Opel astra Yeni kasa Hatchback yada yeni kasa sedan astra ,Toyota Coralla ,Honda civic ,Hyundai Elantra,Volkswagen Jetta ,Chevrolet CRUZE , Fiat Lineaya felan girmiyom onun fazla geniş olduğunu sanmıyorum
    Yani o bütçe aralığında çok otomobil var sana tavsiyem 100km de yarım litreden kaçmakdansa güvenliği daha fazla olan sorunsuz,ama hantal olmayan bir araba al
    Astra Yeni kasanın Hatchback olanının bagajını gördümde hani sedanla aynı büyüklükde diyebilirim
    Araç çok karar senin He en yakın zamandada ehliyetini al daha 16 yaşındasın trafiğe pek fazla çıkma,Mümkünse hiç çıkma dicem ama zaten çıkacaksın

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:51 ----------

Ovv Edit aga edit Yazarken dolmuş orası 37bin miş bütçe yazmadım say onları ama yazdıklarım arasındanda alabilceiğin çok var opel,toyota,chevrolet gibileri
    Sado

Motosikleti
    Alıntı Reşit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben sıfır olarak algıladım. Bu güne kadar hiç 2. el araca binmedim, ondan böyle düşündüm galiba. Olsun 35000'de fena değil. Sıfır dizel polo da alınabilir. Tabi ihtiyaçlar nedir onu da bilmek lazım. Velhasıl zor iş araba almak. Kolay gelsin..
    Birde o 2.el konusunu babama bir anlata bilsem 2.elin çok derdi olur 2.el araba alınmaz diyor.İhtiyaçları yukarıda yazdığım gibi konfordan kastım yok koltuk ısıtmasıymış falan değil hani iç hacmi geniş koltuklar taş gibi değilde konforlu olsun bagaj hacmi geniş olmalı çünkü 5 kişilik bir aileyiz biz bununla yılda tek seferde 250-500km yol yapmamız gerekebiliyor memlekete falan gidicez ondan dolayı.Ve tasarım güzelliğinden kastımda dış görünüşünün güzel olması.ve performans olarak hangisi daha iyidir?gereksinim ve sorular bunlar bana kalsa bu bütçeye daha güzel araçlar var da işte paranın büyük kısmını babam vereceği için onun söylediklerine uymak zorunda kalıyorum yoksa bana kalsa sedan arba aldırtmaya niyetim yoktu çünkü kısa kasa olanlar daha güzek ve daha karlı oluyor mesela Seat Lion çok güzel araba cidden o aracı çok istiyorum ama işte aile geniş olunca bagaj mecburiyet haline geliyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:00 ----------

Alıntı eren özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fluence almaya karar verdiyseniz en boş kasası 45 dolsu 60 kadar çıkyıor ortalama 50bin tl desek o fiyat aralığında çok daha iyi sayılabilecek arabalar var
    Misal Opel astra Yeni kasa Hatchback yada yeni kasa sedan astra ,Toyota Coralla ,Honda civic ,Hyundai Elantra,Volkswagen Jetta ,Chevrolet CRUZE , Fiat Lineaya felan girmiyom onun fazla geniş olduğunu sanmıyorum
    Yani o bütçe aralığında çok otomobil var sana tavsiyem 100km de yarım litreden kaçmakdansa güvenliği daha fazla olan sorunsuz,ama hantal olmayan bir araba al
    Astra Yeni kasanın Hatchback olanının bagajını gördümde hani sedanla aynı büyüklükde diyebilirim
    Araç çok karar senin He en yakın zamandada ehliyetini al daha 16 yaşındasın trafiğe pek fazla çıkma,Mümkünse hiç çıkma dicem ama zaten çıkacaksın

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:51 ----------

Ovv Edit aga edit Yazarken dolmuş orası 37bin miş bütçe yazmadım say onları ama yazdıklarım arasındanda alabilceiğin çok var opel,toyota,chevrolet gibileri
    Trafiğe çıkmamkmı öle bir hataya inşalah düşmem çünkü kaza ile birisine çarpsam ve ölse ilk önce vicdanen içim kararır 2.si ise mühebbete kadar hapis cezası var yapıcağım boş arazilerde falan kullanmak birde 2 sokak gider sonra geri gelirim o kadar yani bu arada renaultun sitesinde 36bintl diyor fluence için siz 45 demişsiniz renaultmu yanlış yazıyor acaba=

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Emin ol 36bin lik le 60 binlik arasında Çoooooooook Fark vardır
    Arayıp sordunmu sen 36 lık varmı diye belki Kalmadı bile diye bilirler çünkü onlar 2010da üretiliyodu diye biliyorum Bende otomobil arayışı içerisinde olduğum için az çok biliyom He varsada katlıan exralarla zaten sana o 40dan aşşağı gelmez parksensörü ,alarm,Belki elektirikli direksiyon değilde hidrolik vardır sadece abs vardır , sis farı -genelde hep sonradan ekleme oluyo, gibi gibi yani
    Şuraya bak oradaki fiyatlar ne yazıyorsa ortalama değer al en düşüğünü düşünme en boş kasası
    Yani bişeyler varki adamlar motor seçenekleri aynı olsa bile 10bin fiyat farkı koyuyorlar
    http://www.renault.com.tr/araba/binek/fluence/fiyat
    Sado

Motosikleti
    40 dan aşağı gelmez diyorsan ozman o seçeneği eledik gibi çünkü bütçeyi ona yetiştirebileceğimizi sanmıyorum hani o fiyatada onu alana kadar opel alırım daha iyi daha güzel peki Ford/Connect yoksa Hyundai/Accent Blue mu desem ne dersin?

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Alıntı MotorHstası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    40 dan aşağı gelmez diyorsan ozman o seçeneği eledik gibi çünkü bütçeyi ona yetiştirebileceğimizi sanmıyorum hani o fiyatada onu alana kadar opel alırım daha iyi daha güzel peki Ford/Connect yoksa Hyundai/Accent Blue mu desem ne dersin?
    Sen yinede yarın bir Reno Yetkili satıcısı ile görüş Ondan sonra karar ver
    Accent Blue Çok sevdiğim Elantraya çok benzetmişler Fuarda görmüştüm 1.6 sı 6 vitesti galiba Güzel bir araç ama Onunda 1.6 sı 41 den başlıyor 1.4 de 34 e kadar inmişler ama ben bu benim şahsi fikrim o kasanın 1.4 çekmesi zor olur gibime geliyor Beygir var ama Tork yok ama yalan yok güzel araç Kullananlara sormak lazım
    En iyisi Bi OTOMOBİL Foruma üye olup Topic açmak
    Sado

aonal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 esd idi
    bence toyota da koymalısın sen bunları içine ben Renault/Fluence şehir içnde hiç sevmedim çok hantal geldi arka camı filan güzel bir görüş açısı sunmadı bu söylediklerim kendim için geçerli başkarı ne düşünür bilemem tabi ama uzun yol için çok güzel savrulma filan hayatta yapmaz virajlara iyi giriyor, Hyundai de güzel ama aynı ayarda değil bence Fluence ile,Toyotaya hayran kaldım tabiki bnm kişisel görüşüm ama hem sürüşü çok rahat hem konforlu bence araştır bunuda yada Ford 1,6 dizel C-max titanium lar var oda 10 numara araba hem konforlu hem bagajı geniş baya artık seçim senin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:52 ----------

Bu arada Fiat Linea dada gerçekten geniş bir bagaj mevcut Fluenceden bir farkı yok yani
    Alan O Veren O, Nedir Senden Gidecek, Görende Can Senin Zannedecek...

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    O paraya arabada alırım motorda

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı skyytr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sanki hyundai nin servisi parçası her yerde yok... şöyle sapık sapık yorumlar yapmayın ya...tofaşın yerini nerdeyse hyundai aldı hala parça yok diyosunuz...nasıl bir reno tofaş fetişizmi içerisindesiniz yıllardır

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Farklı sınıf araçları aynı yere koymuşsunuz.
    -Renault:Kaliteli-sağlam-iyi servis-parçası pahalı sayılır.2. el iyi.
    -Hyundai:Vasat kalite-vasat servis-parçası ucuz.2. el idare eder.
    -Ford : Ticari araç, konfor beklemeyin.

Toyota:Kaliteli-sağlam-arıza yapmaz-servisi daha az- 2. elde çok iyi.

Hocam öncelikle bi hyundai sahibi olarak ben ilk hyundaiyi önereceğim. Şimdi ailecek gezmelere gideceksiniz malum yakıt. Benim arabam 2005 model ama resmen kokluyor. Benzinli ama ben ona tüplü ve öfkeli diyorum Tüp olduğu için kilometrede 11 kuruş tarzında saçma bi rakam yakıyor Ankara İzmir arasındaki 880 kilometrelik yolu 110 Liralık yakıtla geldim. Bagaj hacmi gayet iyi. Ama şimdi siz Accent Blue diyorsunuz ve gerçekten hayallerin arabası. Dışarıdan hyundaiye gelen tepkileri pek aldırış etmeyin. Bindiğinizde ne demek istediğimi anlarsınız. Renault fluance hakkında pek fikir sahibi değilim ama bir çok renault marka araç kullandım hiçbirinden zevk alamadım. Ya yolu tutmuyor ya gitmiyor falan filan. Ford Connect ticari araç ha kullanması gayet rahat ailecek rahat edersiniz ama şehirler arası yolculuklarda diğer araçlardan 20 km daha az gitmeniz lazım. Ticariye girdiği için 90 km size yeter
    Acil112 bunu beğendi.

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    fluensin business editionunu kaçırmazdım.

o fiyata anca linea klasik alınıyor.

hiç olmazsa bi üst sınıf arabaya binerdim.

tabi 36 bin lirayı arabaya verecek değilim.

ev alırım la o paraya .

Motosikleti
    Alıntı aonal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence toyota da koymalısın sen bunları içine ben Renault/Fluence şehir içnde hiç sevmedim çok hantal geldi arka camı filan güzel bir görüş açısı sunmadı bu söylediklerim kendim için geçerli başkarı ne düşünür bilemem tabi ama uzun yol için çok güzel savrulma filan hayatta yapmaz virajlara iyi giriyor, Hyundai de güzel ama aynı ayarda değil bence Fluence ile,Toyotaya hayran kaldım tabiki bnm kişisel görüşüm ama hem sürüşü çok rahat hem konforlu bence araştır bunuda yada Ford 1,6 dizel C-max titanium lar var oda 10 numara araba hem konforlu hem bagajı geniş baya artık seçim senin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:52 ----------

Bu arada Fiat Linea dada gerçekten geniş bir bagaj mevcut Fluenceden bir farkı yok yani
    Toyotayada baktık ama malesef istediğimiz şekilde izim bütçemize uyan açar bulamadık corolla iyi güzel ama en aşşağı 43 bin tl olduğundan dolayı bütçe en son 36-37bine yettiği için bu fiyata araç bakıyoruz.Olmadı biraz daha sıkıp bi 5-8bin tl fln biriktirebilirsek güzel i araç alınabilir gibime geliyor.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    renoya 37000 tl verenin aklına şaşarım diyor bizim müdürüm şöförü oda fuluens kullanıyor dış görünüş saymazsak hiçbir özelliği yok diyor ne güç ne konfor
    o bütçeye jetta veya adam gibi golf te olabilir
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Reno'ya kaliteli araba diyenler var mı hala? Gülüyorum bu iddianızı okudukça.Vay arkadaş bir marka dandik,ucuz ve her türlü parça kullanılabilir olduğu halde pahalıya satılır ve çok sevilir.Hayret ki ne hayret.

Renault ve Fiat uzak durulası ilk iki marka.

Mecburen alana sözüm yok.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)