Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Siyasi - Dini Konular forumdan soğumanıza sebep oluyor mu ?

Katılımcı sayısı
124. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Kesinlikle, bu tip başlıklara İzin VERİLMEMELİ

71 57.26%
  • hayır, olabilir.

47 37.90%
  • kararsızım, soru neydi

1 0.81%
  • ben bilmem yöneticiler bilir

5 4.03%
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

[ ANKET ] Siyasi - Dini Konular forumdan soğumanıza sebep oluyor mu ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    250 cc custom
    bence gayet yerinde bir anket olmuş. herkes ankete oyunu verir geçer gider. makseli'nin anlatmaya çalıştığı şey her konuda bir propaganda çabasında olan arkadaşların varolduğu. konudışı bölümünde siyaset mevzusu olur. isteyen konuşur tartışır. istemeyen o konuya girip bakmaz. ama bakıyorum bi konu açılmış (misal) "sizce hangi motor" konuyu okumaya başlıyorum bir sayfa güzel iki sayfa güzel... üçüncü sayfada yok o motor şuranın malı almayın boykot edin, diye mesajlar... 2 sayfa sonrasında tayyip şöyle kılıçdaroğlu böyle... gibi durumlar oluyo. özetle "ARİFİN MANCHESTER'A ATTIĞI GOLÜ ARIYORUM NEREYE GELDİM *** "durumu yaşanıyo. siyaset konuşmak isteyen siyasetle ilgili forumları takip etsin. bu forumun ismi MOTOSİKLET.NET
    Halil Karamanoğlu bunu beğendi.
    [B]Çoğunlukla şarkılar İstanbul'u anlatır; çünkü Ankara anlatılmaz yaşanır...[/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    Alıntı _Boreas_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "ARİFİN MANCHESTER'A ATTIĞI GOLÜ ARIYORUM NEREYE GELDİM *** "[/SIZE]durumu yaşanıyo.[/SIZE][/B]
    aklıma geldi çok güldüm şimdi

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Sevgili makseli hani ortam soğusun dedim, Array oradan bakıyor aşure istiyor benden arada mutfağa gidip geliyorum hanımla aşure yapıyoruz da.
    Daha doğrusu ben gidip doğradığı kuru kayısıları inciri cevizi fındığı aşırıyorum, şimdi kaseleri çıkarıyor apartmana dağılacak
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

Motosikleti
    250 cc custom
    Alıntı makseli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aklıma geldi çok güldüm şimdi
    gerçekler...
    [B]Çoğunlukla şarkılar İstanbul'u anlatır; çünkü Ankara anlatılmaz yaşanır...[/B]

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili makseli hani ortam soğusun dedim, Array oradan bakıyor aşure istiyor benden arada mutfağa gidip geliyorum hanımla aşure yapıyoruz da.
    Daha doğrusu ben gidip doğradığı kuru kayısıları inciri cevizi fındığı aşırıyorum, şimdi kaseleri çıkarıyor apartmana dağılacak
    mübarek aşure tatlısı ayımız hayırlı olsun o zaman :D

( gerçekse afiyet olsun )

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    İçinizde memur olan varsa bordrosunu bir kontrol etsin Redhack ZAM oranlarını açıklamış.
    https://twitter.com/TheRedHack
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Super Shadow karbüratörü virago 250 ye uyarmı konusunu arrayı arrayı nere geldim böyle.

Bunlar hep array ın oyunları

Tayyip yok , akp yalan

Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    konu dağılmasın beyler

tamam son olarak şun belirteyim;

THY nin yeni reklam filmi çok güzel olmuş

http://trhavayolu.blogspot.com/2012/...lmi-video.html

braingulp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Su an yok, en son gsx600f (katana)idi
    soru :

yanit :
    Evet, Siyasetciler veya Dini Konularda konusan insanlar kalkipta tv motorsiket konusmadigi icin , siyasi ve dini konularin da bu forumda yeri yoktuuuur.

besikcioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    raptor 650i
    ben buraya motor bilgisi alırım bildiklerimide ihtiyacı olan arkadaşlara anlatırım diye girdim. bilseydim biraz sıyaset dersi alırdım. bırazdaha devam ederse zaten soracaktım bu sıteden nasıl ayrılırım diye,.

Motosikleti
    ust duzey bi devlet yetkilisi kullanilmis inazuma ariyormus, parasi pesinmis, dun tv de soylediler. hehehehhehe

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adamın attığı mesaja bak hele.
    bu adamın siyaset konuşmaktan anladığı buysa..
    cevap mı verirsin, sabaha mı bırakırsın lavuğu.
    Lavuk? Konuşmaktan anlaşılan buysa...

"Laissez faire, laissez aller, laissez passer" yani "Bırakınız yapsınlar, bırakınız gitsinler, bırakınız geçsinler".
    Küfüre karşıyım yalnız, insan gibi tartıştıkça sıkıntı yok.

Hem siyasetle günlük hayat çok ince bir çizgide, benzin zammında hükümete kızmak, taziye konusunda dinsel bir mesaj yazmak insanların en doğal hakkı olmalı. Vefat eden arkadaşa "Allah rahmet eylesin" demek de dindir, benzine zam geldi haberine "bıktım bu hükümetten" demek de siyasettir. Çizgi nerede çekilecek?

Arkadaşlar bırakın yasaklamayı, girmeyin o konulara siz de. Ana sayfada görünmüyor o konular, istemiyorsanız okumayın.

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lavuk? Konuşmaktan anlaşılan buysa...

"Laissez faire, laissez aller, laissez passer" yani "Bırakınız yapsınlar, bırakınız gitsinler, bırakınız geçsinler".
    Küfüre karşıyım yalnız, insan gibi tartıştıkça sıkıntı yok.

Hem siyasetle günlük hayat çok ince bir çizgide, benzin zammında hükümete kızmak, taziye konusunda dinsel bir mesaj yazmak insanların en doğal hakkı olmalı. Vefat eden arkadaşa "Allah rahmet eylesin" demek de dindir, benzine zam geldi haberine "bıktım bu hükümetten" demek de siyasettir. Çizgi nerede çekilecek?

Arkadaşlar bırakın yasaklamayı, girmeyin o konulara siz de. Ana sayfada görünmüyor o konular, istemiyorsanız okumayın.
    geçtik biz oralardan, önceki mesajlara bakın lütfen siz de

Motosikleti
    soru :

yanit :
    evet oluyor, burasi motorsiklet.net, siyasetin burda yeri yok.

Deli Çerkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "Göz oymak"tan kastımı galiba tam ifade edemedim.

Yazılı veya karşılıklı sözlü tarışma kültürümüz ne yazık ki zayıf,Herkez kendi doğrusunu ve düşüncesini , kendi anlayışı dorultusunda savunur, Kaşrı düşüncelerin yanlışlığını irdeler ve karşı tezlerin yanlışlığını bulup belirtmeye çalışır. Ama dediğim gibi tartışma kültürümüz zayıf. Savunulan fikrin aksini söyleyene veya savunulan fikri benimsemeyenlere karşı , eleştirinin dozu bazen kaçıyor.

Hiç birimizin eğitimi , sosyal yaşantısı, beklentileri ,bakış açısı birbirinin aynı olmadığı için , hiç birimizin fikri tıpatıp aynı olmaması normaldir.
    Kendi doğru bildiğimiz fikri aksineni söyleyene karşı savunurken nedenler , niçinler veya karşı görüşün yanlış olduğu , akla yatkın , makul delil veya ifadelerle, " Karşı görüşü savunanın kendi fikrinin yanlış olduğunu anlayabilmesi" için kullanılmak yerine , yok saymak , yanlış olduğuna inanmak ve hatta hakaret etmek gibi hareketlere girersek , buna kısaca göz oymak diye özeliyorum. hiç bir sonuca varyamayn kısır döngü bir yazı kalabalığından öteye gidemeyiz. Kaldı ki motorsiklet formunda siyaset konuşmakla , günümüz mevcut siyasetinin değiştiremeyiz.Bu forumda bulunan ki,şilerin bu koudakifikirleri ve görüş açılarını anlayabiliriz.

pezeveng , lavuk gibi kelimeler gerçek anlamı bilinmeden kullanılan kelimelerdir. Pezeveng "yol gösteren " demektir.ama belirli bir jenerasyondan öncesi bunu bilmez. Lavuk , darı , buğday gibi baklagıllerde kullanılan bir çeşit el küreğidir .kuruyemişçilerin kullandığı küreklerin büyükleri gibi ). Yok kuvvet mira yazdıklarımın yalan , iftira veya kasıtlı olduğunu ispatlayabilse , hakikaten yanlışımı gösterse , kendisine bunun için saygı duyar , bana doğruyu gösterdiği için sevinirim.Öyle ya hepimiz kuluz hatamız yanlışımız elbette olacaktır. ama beni fikrilerinin doğruluğu yönünde ikna etmek yerine kolay yolu seçmiştir.kendince hakaret etmeye çalışmış ancak manası bile bilmediğine inandığım bir kelime kullanarak aslında karşılıklı tartışma yönünün zayıf olduğunuda göstermiştir.yorumunu forum takipçilerine bırakıyorum...

Siyaset konuşulması istenmiyorsa moderasyon gerekeni yapacaktır.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı Deli Çerkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Göz oymak"tan kastımı galiba tam ifade edemedim.

Yazılı veya karşılıklı sözlü tarışma kültürümüz ne yazık ki zayıf,Herkez kendi doğrusunu ve düşüncesini , kendi anlayışı dorultusunda savunur, Kaşrı düşüncelerin yanlışlığını irdeler ve karşı tezlerin yanlışlığını bulup belirtmeye çalışır. Ama dediğim gibi tartışma kültürümüz zayıf. Savunulan fikrin aksini söyleyene veya savunulan fikri benimsemeyenlere karşı , eleştirinin dozu bazen kaçıyor.

Hiç birimizin eğitimi , sosyal yaşantısı, beklentileri ,bakış açısı birbirinin aynı olmadığı için , hiç birimizin fikri tıpatıp aynı olmaması normaldir.
    Kendi doğru bildiğimiz fikri aksineni söyleyene karşı savunurken nedenler , niçinler veya karşı görüşün yanlış olduğu , akla yatkın , makul delil veya ifadelerle, " Karşı görüşü savunanın kendi fikrinin yanlış olduğunu anlayabilmesi" için kullanılmak yerine , yok saymak , yanlış olduğuna inanmak ve hatta hakaret etmek gibi hareketlere girersek , buna kısaca göz oymak diye özeliyorum. hiç bir sonuca varyamayn kısır döngü bir yazı kalabalığından öteye gidemeyiz. Kaldı ki motorsiklet formunda siyaset konuşmakla , günümüz mevcut siyasetinin değiştiremeyiz.Bu forumda bulunan ki,şilerin bu koudakifikirleri ve görüş açılarını anlayabiliriz.

pezeveng , lavuk gibi kelimeler gerçek anlamı bilinmeden kullanılan kelimelerdir. Pezeveng "yol gösteren " demektir.ama belirli bir jenerasyondan öncesi bunu bilmez. Lavuk , darı , buğday gibi baklagıllerde kullanılan bir çeşit el küreğidir .kuruyemişçilerin kullandığı küreklerin büyükleri gibi ). Yok kuvvet mira yazdıklarımın yalan , iftira veya kasıtlı olduğunu ispatlayabilse , hakikaten yanlışımı gösterse , kendisine bunun için saygı duyar , bana doğruyu gösterdiği için sevinirim.Öyle ya hepimiz kuluz hatamız yanlışımız elbette olacaktır. ama beni fikrilerinin doğruluğu yönünde ikna etmek yerine kolay yolu seçmiştir.kendince hakaret etmeye çalışmış ancak manası bile bilmediğine inandığım bir kelime kullanarak aslında karşılıklı tartışma yönünün zayıf olduğunuda göstermiştir.yorumunu forum takipçilerine bırakıyorum...

Siyaset konuşulması istenmiyorsa moderasyon gerekeni yapacaktır.
    şahsi jargonumda lavuk "mizah anlayışını beğenmediği, zekasını hakir gördüğün politikacıların seçmenine söven, ağzıbozuk, sakalı çirkin adam!" manasına gelmektedir.
    işi sözün bittiği yere getirip tartışma adabı da bekler bu lavuklar.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    bu forum siyaset tartışılacak bir forum değil..
    bir kaç kişi haricinde kimse karşısındakinin değerlerine saygılı değil...
    burada tartışma olurken sıkıştığı yerde küfüre ve hakarete başlayan nîce adamlar gördük...
    ne zaman millet birbirinin değerlerine saygı göstermeyi öğrenir, tartışma adâbını bilir o zaman güncel tüm konular konuşulur burada....
    vesselam...

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı Deli Çerkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Size rahatsızlık veren siyasi ve dini konular Konu dışı bölümünde paylaşılmaktadır. Moderasyonun müdahelesi olmadığı sürece açılacak veya yazılacak yazıların herhangi bir şekilde sınırlanarılmasıda söz konusu değildir.Her yazan , kendi yazdığı ile sorumludur.
    Aşağıya bir göz atıp yazdığın mesajı bir daha gözden geçir istersen...

Forum yöneticileri , geçmişte kendilerine önerdiğimiz "konu dışı" başlıkların izne tabi olması kuralını koyabilselerdi bunların hiçbirini tartışmıyor olacaktık.

Deli Çerkez ve benzer bazı kişilerin motosiklet üzerine konuşulması gereken forumumuzda, bolca siyaset üzerine az motosiklet şeklinde bir tavır sergilemektedirler .Yazdıkları mesajlara göz atılırsa motosikletten daha çok politika konuştukları ve bunu yaparkende kendileri ile aynı siyasi görüşe sahip olmayanlara hakarete varacak bir tutum sergiledikleri açıkça görülmektedir.

Bu duruma göz yuman forum yöneticileri ateşe körükle gitmekte en sonunda da forumda yaşanacak bir sosyal patlamaya çanak tutmaktadırlar. Bu iş böyle giderse MT sadece belli bir siyasi görüşe sahip olup sağa sola pervasızca hakaret etmeyi seven bir guruba hitab eden küçülmüş bir forum olmaya mahkumdur.

Burası siyaset konuşulacak bir yer değil , hükümetten motosiklet adına talep edilecek her türlü haktan yanayım , politize edilmemek şartı ile yapılacak bütün protestolarda başı çekmeye hazırım . Ama bunun belli bir siyasi görüşe hakaret ederek yapılmasınada karşıyım. Ya hep beraber birlik olacağız ya da insanlar siyasi görüşlerine göre ayrışıp kendi yollarına kendi mecralarına gidip orada motosiklet konuşacaklar.

Aşırı politize kişilerin bu forumdan ayıklanmasını yönetime hararetle tavsiye ediyorum , bunların içerisinde benide görüyorlarsa içleri rahat olarak benide ayıklasınlar şeriatin kestiği parmak acımaz.

Sevgilerimle
    makseli, -unnamed-, Mengu16 ve 4 diğerleri bunu beğendiler..
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

[Turan] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kararsızım soru neydi ?

Ben bilmem beyim bilir ?

Benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adamın attığı mesaja bak hele.
    bu adamın siyaset konuşmaktan anladığı buysa..
    cevap mı verirsin, sabaha mı bırakırsın lavuğu.
    Hep motor , yani her gün pilav olmuyor gibi , ara sırada baklava börek istiyor insan , bence soğutmuyor , olabilir, niye olmasın !!! fakat yönetimin "forum kurallarında düzenlemeye gitmesi gerekli yoksa moderasyon zayıf gibi algılara sebep olunuyor !!.
    Niçin soğutsun ki ? istemezsem okumam ve paylaşmam her şey benim elimde !
    Yalnız şu yukarıdaki rencide edici mesajları acil modere etmek gerekiyor !, bunları tolere ederseniz daha da ileri gidilip küfür ediliyor , moderasyon moderasyon, moderasyon !!
    " Aklı "fukara olanın , fikri ukela olurmuş !.

BİLGİ GÜÇTÜR

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)