Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Açık öğretime geçmek?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ILDiablo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İyi akşamlar , uzatmadan sorumu sormak istiyorum.

Lise 4 öğrencisiyim sınava hazırlanıyorum , okuldaki gereksiz derslerin bana vakit kaybı yarattığını düşünüyorum. Çoğu arkadaşım 2.dönem de heyet raporu alıp okula gelmeyecek. Benim heyet raporu alabileceğim bi doktor tanıdığım yok bende açıköğretime geçmeyi düşünüyorum. Sene içinde açık öğretime geçebilir miyim?

Şimdiden teşekkürler.
    Omnes Vulnerant Ultima Necat - Hepsi yaralar sonuncusu öldürür.

https://www.youtube.com/watch?v=6Xh0mGEN8C0

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Kardeş sonuna kadar gelmişsin ne gerek var.
    Velin ile birlikte aile hekiminize giderseniz rapor almakta sıkıntı yaşamazsın.
    Lise son sınıf öğrencilerine sınava hazırlık için tolerans tanınıyor,hiç gerek yok.

Bu sene zorlaştı o işler hekimlere sıkı denetim geldi , aile yakını olmadıkca yaş o işler. 142 gün kaldı şurada YGS'ye okul benim için felaket bir zaman kaybı. En basitinden etrafımda bir sürü kız var , teste odaklanmam zorlaşıyor Dersane hocama danışıcam ailemle , benim merak ettiğim istediğim an açık öğretime geçip geçemiyeceğim.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    namazda gözü yok ki camide izi olsun derler

öyle maceralara hiç girme...çoğu arkadaşın da okula gelir sıkma canını..gelmeyecekse ders yapmazsınız fazla, arkadaşın olmadığı için sen de adam gibi okula gider gelirsin...derslerine bak, olaylara karışma...

Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    namazda gözü yok ki camide izi olsun derler

öyle maceralara hiç girme...çoğu arkadaşın da okula gelir sıkma canını..gelmeyecekse ders yapmazsınız fazla, arkadaşın olmadığı için sen de adam gibi okula gider gelirsin...derslerine bak, olaylara karışma...
    Hocam zaten hatun olaylarını bi kenara kaldırdım bu sene , o yönden sorunum yok ama vatandaşlık dersi , trafik dersi , hede hödö dersi diye dayamışlar dersi bize. Sağolsun idealist öğretmenlerimizde ben size trafiği anlatmakla yükümlüyüm diyip tali yoldan girip , kontrolsüz kavşaktan çıkıyo. Sabah 8'den- 3'e kadar geyikle geçiyo malesef okul. Eve gelip 3 fincan koyu kahveyle geceye kadar çalışıyorum zaten ama okul sağolsun bu bile konuları yetiştirmeme yetmeyecek gibi. O yüzden açık öğretimi düşünüyorum.

acemi çaylak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Normalde süresi dolmuştu ama 2 Kasım'a kadar uzatmışlar. Yarın son gün yani. Ben de lise son sınıf öğrencisiyim ve geçmeni önermiyorum. Çünkü bildiğim kadarıyla diploma notundan gelen puanda 4 puana yakın bir düşüş oluyor. Hem iyi bir anadolu lisesindeysen ve mühendislik gibi bir bölüm tercih edeceksen asla geçme, çünkü ilerde mezun olunca cv'ne kendi okulunu yazmak var, açık lise yazmak var.
    Demirden korkan demir gibi olsun.

Anadolu lisesindeyim , eşit ağırlık bölümüm. Yarın son olduğuna emin misin dostum?

acemi çaylak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet 2 Kasım. Hatta bak ikinci duyuru: http://www.aol.meb.gov.tr/ana-sayfa.asp

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:10 ----------

Ben Ankara Atatürk Anadolu Lisesindeyim. Günde bir buçuk gidiş bir buçuk geliş üç saat yolda geçiriyorum. Cuma hariç her gün dershane var, sabah 6 buçukta evden çıkıp akşam 9'da evde oluyorum. Gerçi bizim okuldaki hocalar ders çalışmamız için tolerans gösteriyor ama çoğu gece uykudan feragat etmem gerekiyor. Buna rağmen açık liseye geçmeyi hiç düşünmedim. Hem puanın düşüyor, hem cv'ne yazacak doğru düzgün bir okulun olmuyor. Buraya kadar gelmişsin, kalmış şurada dört beş ay. Söz konusu bundan sonraki hayatın olacaksa yorulmaya değer bence.

Geçtiğimiz yaz tatilinde bizim dershanenin kolejinden teklif gelmişti koleje geçmem konusunda. Kolejleri bir araştır istersen. Eğer iyi bir Anadolu lisesindeysen son sene için para vermeden gitmeni kabul ederler. Onlarda nakil için zaman sınırı var mı bilmiyorum ama koleje geçersen şu ankinden daha fazla ders çalışmaya fırsat bulabilirsin.
    Demirden korkan demir gibi olsun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)