Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tuhaf, fakat düşündürücü :(

Motovento
    REKLAM ALANI
    Drummer35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 zc
    okan uzay IP: 78.xxx.xxx Tarih : 26.01.2012 09:46:03
    Efkarlıyız kardeşim biz, efkarlıyız.Kendi dışımızda sebeplerimiz de var.
    Purrr ak sanki yaşam Ülkemde. Geçim derdi yok ya hani, yaşam derdi yok, güvenlik kaygısı yok, gelecek kaygısı yok ..Asgari ücrette zaten 2500 Euro ya...Sossyal guvenceler harika...aile mutlu huzurlu...mutluyuz keyifliyiz geziyoruz, tozuyoruz yaşıyoruz seviliyor seviyoruz...2 şer 3 er anahtarlarımız var ya...Kira derdimiz yok. Ulaşım derdimi? Kelebekler uçuşuyor pes pembe pullarını dökerek toz pembe her yanımızda...Üzerimize konmuş pek çogu hatta..aşk içerisindeyiz.. Kırlarda koşuyoruz sağa sola..."Ne Güzell"... Bakın : )))))) gülüyoruz hatta ...Sahi ne sebep bulduk yarattık da efkar bastı bizi durduk yere içtik biz!!!!!!!! Bak yaa aklıma gelmedi şimdi bir sebep....İlginç!!!...Eyyyy efkarlı kardeşlerim bir sebep bulan varmı aranızda? Sebepsiz mi içtik yoksa biz. Ben bulamadım bak yaaa!!! Bukadar sebepsiz içtiğimize göre 190.000 efkar basmış kişi, asılmalıyız biz.. 3-5 Yıl az bize.
    1000 Dert sarmış her yanımızı bir yandanda efkarlanana 3 er 5 er yıl ceza kesiliyor habire!!!!
    Marifet diye içmemişimdir. Patlamamak için içmişimdir arkadaş.
    Patlamamak için.
    Bir şartlı af iyi olurdu ama..çıkaranda sağolsun...çıkarmayanda sağolsun.
    Çeker bitiririz evelallah tüm efkarlı kardeşlerimle cezamızı.
    Adam vuran alkollu olduğunda hafifletici sebep sayılır cezası yarıya iner kendini bilmiyor, kontrol edemedi diye. Alkollu araç kullandığında aksine ceza alırsın. Kardeşim alkol aldığım için muhakemem düştü bindim kullandım arabayı, Bende biliyorum yanlış olduğunu şimdi.. O kafa ile uçak versen uçak kullanacaktım, uçuracaktım. Kontrol edemedim irademi bindim kullandım. Alkollu yaptığım her hareketten nasıl meshul oluyorum ki hiç içmemiş birisi gibi? Ha diyorsa hiç alkol alma...O başka o zaman yukarıda yazdıklarımı oku..Patlamamak için almışımdır belki.
    Belki cahilim okumadım, Belki aşığım karşılıksız, belki evlendi başkası ile, belki kanser olduğumu öğrendim, belki testis belki akciğer, belki iş yerimden atıldım, çoluk çocuk aç, belki 5 ay oldu işsizim, belki eşim aldattı, belki kuşkularım var, belki melankoliğim, belki korkularım var paranoğağım, belki babam öldü, belki annem öldü, belki kardeşim öldü. belki okuldan atıldım, IQ m senin kadar değil belki, belki kira ödeyemedim evden atıldım, belki sokakta kaldım, yakınlarımın acısı içimde belki, belki şehit oldu abim...belki 2 si, belki 3 ü, belki 8 i, belki hepsi birden...Belki patlamamak için içmiştir. içtiğim içinde arabaya binmişimdir.
    Giderken bende biliyordum Taxi ile dönmem gerektiğini.Sarhoş insandan araç kullanmama iradesini beklemek, ummak biraz fazla bence.Sevgiyle kalın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ThE_Unforgiven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kırmızı olsun çamurdan olsun...
    Ben isviçreden yazıyorum burda hayat süper... Saçmalık.
    Biri Beni Durdursun !!!!!

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Peki alkollüyken başka bir ailenin canını yakmak iyi gelir mi acılarına, diye sormazlar mı, şöyle devam edebilirim. Düğünden geliyoruz çoluk çocuk arabada, mutluyuz amcamızın oğlunu evermişiz üstümüz başımız temiz, çocuklar mutlu, arabada 6 kişiyiz, yanımızda kardeşim var, eşim 3 tane çocuk. Gidişli gelişli yolda karşıdan gelen araç tam da üstümüze kırıyor, benim hızım 50 karşıdan gelenin belli değil ama en az 80 kafa kafaya çarpışıyoruz çünkü karşıdan gelen araçtaki arkadaş direksiyon başında uyuya kalmış, sızmış. Ya da o anı hatırlayamayacak kadar kendinde değil, 130 ile duvara çarpmışız gibi. 7 kişi yaşamıyor artık. Sebep; ceza yazılmayan, arabası çekilmeyen canı sıkkın dertli karşıdan gelen arkadaş yüzünden !
    MrSandman bunu beğendi.

Iyi o zaman magandalarda eglencedeyken sikiyor havaya! Eglenceden ama! Kendini nasil engellesin... Biri olmusse suc mu simdi bu? Arkadas kufur yemek istemiyorsa silsin o konuyu

ilkeronat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS
    madem alkollüyken kendine hakim olamamanın bilincindesin o zaman alkol almaya başlamadan önce verirsin anahtarı başkasına alkol aldıktan sonra kullanacak aracın olmaz. kimse kimseyi kandırmaya çalışmasın. vicdanını bu şekilde rahatlatmaya çalışmak kadar saçma bir şey yok. böyle sorumsuzların yüzünden birçok can ayrılıyor aramızdan. kusura bakmayın ama direksiyon başında kalp krizi geçirip bana vuran kişiye hiç bir şey demem ama alkollü birisinin vurmasını affetmem. ben de içerim ben de efkarlanırım ben de sevinirim ve içerim ama asla ne motor ne de başka bir araç kullanırım. sorumsuzların yaptıkları yanlışlar yüzünden başka insanların zarar görmesini kabullenemiyorum. gerek açılıp kapatılmamış çukur gerek ucu açıkta bırakılmış elektrik kablosu gerekse alkollü olarak kullanılan araç fark etmez hepsi birbirine benzer sorumsuzluk örnekleri ve diğer insanların zarar görmesine neden olabilecek durumlardır.
    son olarak bu yazıdan anladığım kadarıyla bu şahıs çıksa aynı hatayı yapabilecek kapasitede. yaptığı yanlışı alkole yıkmış kendini aklamış gibi.
    kalın sağlıcakla. sinir oldum bayram arifesinde.
    kwsk-boy bunu beğendi.

banalazim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Alıntı D-Rat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Iyi o zaman magandalarda eglencedeyken sikiyor havaya! Eglenceden ama! Kendini nasil engellesin... Biri olmusse suc mu simdi bu? Arkadas kufur yemek istemiyorsa silsin o konuyu
    Burada arkadaş başka birşey anlatıyor sen anlamadın silinecek yada küfür edilecek birşey yok ortada.

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Tuhaf değil fakat gerçekten düşündürücü, pzvnk içip eğlenecek sefasını sürecek, acısını masum insanlar ödeyecek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:31 ----------

Alıntı banalazim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burada arkadaş başka birşey anlatıyor sen anlamadın silinecek yada küfür edilecek birşey yok ortada.
    Anlamayanla anlatırsan çok makbule geçer.

Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Burası Türkiye ne eğitimimiz nede cezalarımız düzgün.
    Üniversite hazırlık gibi ehliyet hazırlık kursları olmalı önce orada koca yıl eğitim almalı insanlar şaka değil çok ciddiyim sonra ilkokul öğretmenleri değil bu işin uzmanları tarafından sınava sokularak ehliyet verilse fenamı olur.

ilkeronat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS
    Alıntı banalazim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burası Türkiye ne eğitimimiz nede cezalarımız düzgün.
    Üniversite hazırlık gibi ehliyet hazırlık kursları olmalı önce orada koca yıl eğitim almalı insanlar şaka değil çok ciddiyim sonra ilkokul öğretmenleri değil bu işin uzmanları tarafından sınava sokularak ehliyet verilse fenamı olur.
    bu dediğinize tamamen katılıyorum fakat yukarıdaki durumun ehliyet kursları ile düzelecek bir durum olmadığını düşünüyorum.

Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Ilker onat ın söylediği gibi kalp krizi geçiren biri olsa neyse kızarsın onu anlayabilirsin fakat alkol almış biri olsa durum aynı değil tabi burada hukuki süreç başlar ama kimse tatmin olmaz sen mağdur olduğun ile kalırsın karşı taraf koruma altına alınıp iki ay sonra serbest bırakılır.
    Devam edersem küfür ederim gerisini siz düşünün bu memlekette komiser hakim yargıç avukat yada taşşaklı biri değilsen kurtardığın canın yanına kâr kalır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Konu dışında bi sarhoş muhabbeti eksikti.Adam çekmiş kafayı bir sürü saçmalık döktürmüş.

MkD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    92 301 98 vstar
    "Özgürlük ve Bağımsızlık Benim Karakterimdir"

Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Haaahaa! bu muhabbet üzerine iyi geldi

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    'Alkollüyken irademi kaybettim, hükümsüzdür' diye bişey yok arkadaş. Halk arasında biz ona dötüyle içmek diyoruz kısaca. Dötünle içeceksen hiç içmeyeceksin bu kadar basit. Böyle saçma sapan örnekler verip alkolü toptan yasaklatacaklar. Size ne, ne haddinize; içmek isteyen içer, istemeyen içmez, içip de dötüyle içeni de alır götürürsün bu kadar basit. Gerçi alkole yaplan hayvani vergi zamlarıyla yasaklamış gibi oldular zaten orası ayrı...
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)