Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

bankacılık işlemleri hakkında merak ettikleriniz

Motovento
    REKLAM ALANI
    astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    sevgili mt dostları bankacılık işlemleri hakkında merak ettiğiniz bişey varsa dilimin döndüğünce aktarmak isterim. saygılar
    makseli bunu beğendi.
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    enpara çıktı şimdi bilirsin reklamları falan ordaki vadeli hesap gerçekten %10 faiz veriyormu yada verirmi sence ?

Motosikleti
    Yamaha Mt09
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    enpara çıktı şimdi bilirsin reklamları falan ordaki vadeli hesap gerçekten %10 faiz veriyormu yada verirmi sence ?
    geçenlerde küçük bir bölümü gözüme çarptı hatta güldüm dikkat etmek lazım bürüt %10 diyor orası gözüne çarpmadımı

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    benim zamaninda açılmış çeşitli bankalardan paracard larım var kredi kartım değil.. içlerinde kuruş dahi yok zaten kullanmıyorumda bi tanesi hariç..Bunlardan dolayı ileride başım ağrırmı 5 sene sonra bana 10 milyar borcunuz var yoksa popondaki donu alırız derler mi
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    Yamaha Mt09
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim zamaninda açılmış çeşitli bankalardan paracard larım var kredi kartım değil.. içlerinde kuruş dahi yok zaten kullanmıyorumda bi tanesi hariç..Bunlardan dolayı ileride başım ağrırmı 5 sene sonra bana 10 milyar borcunuz var yoksa popondaki donu alırız derler mi
    kullanılmayan hesaplar maaş için kredi için açılmış daha sonra hiç kullanılmayan hesaplar hepsi aynı içerisinde borcun yok ise belli süre sonra hesap pasif duruma geçer yani kendini otomatik kapatır benimde çok bankada hesaplarım var hatta bir çoğu kendiliğinden kapandı

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı astorojna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kullanılmayan hesaplar maaş için kredi için açılmış daha sonra hiç kullanılmayan hesaplar hepsi aynı içerisinde borcun yok ise belli süre sonra hesap pasif duruma geçer yani kendini otomatik kapatır benimde çok bankada hesaplarım var hatta bir çoğu kendiliğinden kapandı
    teşekkür ederim aklıma takılıyordu ne yapsam diye..sağolasınız
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    geçenlerde küçük bir bölümü gözüme çarptı hatta güldüm dikkat etmek lazım bürüt %10 diyor orası gözüne çarpmadımı
    evet brüt 10 yazıyor dur bakalım bir açıklama yapsınlarda anyayı konyayı görelim

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim aklıma takılıyordu ne yapsam diye..sağolasınız
    benim de aynı şekil 3-4 tane kartım vardı...bende 3-4 yıldır kullanmıyordum...
    öğrendiğim iyi oldu... bir dertten daha kurtulmuş oldum...

Motosikleti
    Yamaha Mt09
    Alıntı ferhatkars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim de aynı şekil 3-4 tane kartım vardı...bende 3-4 yıldır kullanmıyordum...
    öğrendiğim iyi oldu... bir dertten daha kurtulmuş oldum...
    aklınızdaki soru işaretleri noktaya dönüştüyse sevindim ihtiyaç halinde irtibata geçebilirsiniz cevaplamaktan memnuniyet duyarım

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Devlet memuruyum.
    Halkbank maaş kartım ve Ziraat Bankasından(eski) maaş kartım var bu kartlarla İş Bankası, Yapıkredi ve çapraz olarak Halk Bankası/Ziraat Bankası ATM'lerinde yaptığım işlemlerde komisyon ödemiyorum. Diğer iş arkadaşlarım kendi bankası dışında bir ATM'den işlem yaptığında işlem ücreti ödüyor. Bu durumun sebebi nedir?
    Benim tahminim: 2007'de maaş hesaplarımız açılırken ve promosyon ödemeleri yapılırken şöyle bir durum vardı; İl merkezindeki personele, bizim gibi ilçede çalışan personelin iki katı promosyon ödemesi yapıldı. Sebep olarak da ilçelerde Halk Bankası olmaması ve Ziraat Bankası'ndan maaşımızı çekebileceğimiz söylendi. O zaman yapılan anlaşma/sözleşme gereği mi bu durum?
    112ciyiz

Motosikleti
    Yamaha Mt09
    Alıntı Acil112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devlet memuruyum.
    Halkbank maaş kartım ve Ziraat Bankasından(eski) maaş kartım var bu kartlarla İş Bankası, Yapıkredi ve çapraz olarak Halk Bankası/Ziraat Bankası ATM'lerinde yaptığım işlemlerde komisyon ödemiyorum. Diğer iş arkadaşlarım kendi bankası dışında bir ATM'den işlem yaptığında işlem ücreti ödüyor. Bu durumun sebebi nedir?
    Benim tahminim: 2007'de maaş hesaplarımız açılırken ve promosyon ödemeleri yapılırken şöyle bir durum vardı; İl merkezindeki personele, bizim gibi ilçede çalışan personelin iki katı promosyon ödemesi yapıldı. Sebep olarak da ilçelerde Halk Bankası olmaması ve Ziraat Bankası'ndan maaşımızı çekebileceğimiz söylendi. O zaman yapılan anlaşma/sözleşme gereği mi bu durum?
    öncelikle konuyu şöyle açıklayım hangi kurumda çalışırsanız çalışın bankanız dışında yaptığınız her para çekme bakiye sorma işleminden komisyon alınır olması gereken budur sizin durumunuz biraz farklı olabilir banka promosyon sözleşmesi yaparken anlaşma o şekilde imzalanmıştır mesela benim maaş kartım hangi banka olursa olsun hiç farketmez bakiye sorma para çekme para yatırma başkasının benim hesabıma para yatırması vs. vs. hepsi ücretsizdir. muhtemelen para kesilen arkadaşlar anlaşmayı sizden sonra yapan arkadaşlardır.

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    cep telefonu kullanmıyorum. bu yüzden de internet bankacılığını kullanamıyorum. çok bir işim yok ama ihtiyacım olduğun da her zaman atm veya bankaya gidemiyorum. yok mudur bunun bir çözümü?
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

Motosikleti
    Yamaha Mt09
    Alıntı Chronix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cep telefonu kullanmıyorum. bu yüzden de internet bankacılığını kullanamıyorum. çok bir işim yok ama ihtiyacım olduğun da her zaman atm veya bankaya gidemiyorum. yok mudur bunun bir çözümü?
    zaten bu işler için cep telefonu zorunluluğu kalksa emin ol bende cep telefonu kullanmıcam ama maalesef başka hiç formulü yok şu şekilde olabilir ben telefon kullanmam illada giricem o internet bankacılığına diyosan varsa eşinin anne veya babanın telefonunu sisteme kayıt yaptırıp şifrenin o telefona gelmesini sağlayabilirsiniz

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    kredi kartlarından ve normal hesaplardan kesilen paranın bir çaresi yokmudur. Misal gelmiş yıllarda da hesap işletim ücreti vardı, sonra kaldırıldı dendi ama bir baktıkki "üyelik ücreti" adı altında kesilmeye devam ediyor. Neyin üyesiyiz belli değil. Nasıl çözüm bulunacak buna. Yine kaldırılacak deniyor, çözüm olurmu?
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    Finansbank tan 3 000 tl civarında ihtiyaç kredisi çekmiştim.

o bitti tekrar başka kredi çektim.

her iki krediyi çekerlerken hayat sigortası yaptırdılar.

borcu bitmiş olan kredi için hayat sigortasını iptal edip bedelini geri isteyebilir miyim ? nasıl ?

teşekkür ederim...

Motosikleti
    Yamaha Mt09
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kredi kartlarından ve normal hesaplardan kesilen paranın bir çaresi yokmudur. Misal gelmiş yıllarda da hesap işletim ücreti vardı, sonra kaldırıldı dendi ama bir baktıkki "üyelik ücreti" adı altında kesilmeye devam ediyor. Neyin üyesiyiz belli değil. Nasıl çözüm bulunacak buna. Yine kaldırılacak deniyor, çözüm olurmu?
    ortada kaldırılan bişey yok medyanın tamamen yanıltması kanun çıkmış çıkmasına ama resmi gazetede yayınlanan bişey varmı ? yok hesap işletim konusuna gelince önüne geçebilmenin 2 yolu vardır ya o bankanın maaş müşterisi olacaksın yada hesaba 2 adet otomatik ödeme vereceksin yoksa kesilen paraya maalesef katlanacağız kredi kartı aidatına gelince k.kartında malesef otomatik ödeme fayda etmiyor onunda iki yöntemi var ya maaş müşterisi olacaksın yada kart ücreti gelince hangi bankanınsa müşteri hizmetlerini arayıp ikna yöntemleri ile iptal ettireceksiniz yoksa o parada kaçınılmaz oluyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:42 ----------

Alıntı makseli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Finansbank tan 3 000 tl civarında ihtiyaç kredisi çekmiştim.

o bitti tekrar başka kredi çektim.

her iki krediyi çekerlerken hayat sigortası yaptırdılar.

borcu bitmiş olan kredi için hayat sigortasını iptal edip bedelini geri isteyebilir miyim ? nasıl ?

teşekkür ederim...
    erken kapama haricinde kredi bitmiş ise sigorta paralarını tekrar almak söz konusu değildir sadece krediyi 24 ay çektin diyelim 4 ayt ödedin o krediyi kapatırsan anca bu şekilde alabilirsin
    makseli bunu beğendi.

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    erken kapama haricinde kredi bitmiş ise sigorta paralarını tekrar almak söz konusu değildir sadece krediyi 24 ay çektin diyelim 4 ayt ödedin o krediyi kapatırsan anca bu şekilde alabilirsin
    teşekkürler.

bu zaman aralığı kesin belli mi ?

yani son 1-2 ay kala gitsem son 2 taksidi aynı anda yatırıp alabiliyor muyuz ?

Motosikleti
    Yamaha Mt09
    Alıntı makseli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler.

bu zaman aralığı kesin belli mi ?

yani son 1-2 ay kala gitsem son 2 taksidi aynı anda yatırıp alabiliyor muyuz ?
    2 ay kala zaten değmez almaya sigortayı 50 tl düşün 2 ay kalmış yani sigortadan 5 tl alacağın var demektir sigorta parayı 15 günde iade ediyor gidip gidip gelirsin bankaya artık
    makseli bunu beğendi.

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    2 ay kala zaten değmez almaya sigortayı 50 tl düşün 2 ay kalmış yani sigortadan 5 tl alacağın var demektir sigorta parayı 15 günde iade ediyor gidip gidip gelirsin bankaya artık
    ben tamamını geri veriyorlar diye düşünmüştüm

5 lira için değmez tabi

çok teşekkürler, işinizde başarılar ;)

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    aklınızdaki soru işaretleri noktaya dönüştüyse sevindim ihtiyaç halinde irtibata geçebilirsiniz cevaplamaktan memnuniyet duyarım
    çok teşekkür ederim...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)