Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Küçükken sorarlardı hep ne olacaksın diye.

Motovento
    REKLAM ALANI
    buberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    asker çocuğuyum. babam ast. subay emeklisi. terör belasının ne olduğunu iyi bilirim içlerinde büyüdüm. o korkuyla yaşadım 8 yaşıma kadar. lise çağıma kadar asker olmak istedim... ortaokuldan sonra sınavı kazandım ast subaylığa hak kazandım ama babam subay olmazsam göndermek istemediğini söyledi. bende dinledim; sonra lise3te ablam sayesinde gördüğüm üniversite hayatı beni çok cezbetti ve şu anda üni 3. sınıftayım. ve 2 yıldır diyorum kendi kendime, iyi ki asker olmamışım çünkü yeni dünya düzeninin bir dişlisi, ya da işleyişine yardımcı olan bir piyon olmak istemezdim. şu anda askere bile gitmek istemiyorum birileri, bir kaç ülke, bir kaç tüccar zenginliğini kaybetmesin diye canımı yok yere veremem.
    Bende asker çocuğuyum. Kara kuvvetleri astsubaylık mülakat sınavına girmeye hak kazanmıştım ama bizimkiler hiç istemiyordu. Peder beyle gittik balıkesire ama mülakatlarda elendim. Dün gibi hatırlıyorum pek üzülmedim ama biraz gururum incinmişti galiba. Dönüşte yol boyunca konuşmamıştım. Daha sonra üniversite yıllarının tadını çıkardım. Şimdi okuduğum bölümden alakasız bir meslekte bazen ezilerek bazen yıpranarak ama aç kalmayarak yuvarlanıp gidiyoruz. Dönüp baktığımda geriye iyiki astsubay olmamışım diyorum. Varsın "dandirik" üniversitesinin "saçmalık" bölümden mezun olduktan sonra sana asgari ücret teklif etsinler. Sivil hayatın gözünü seveyim. İpimle kuşağım aynı renk...
    dolar 10 lirayı geçecekmiş.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Silahı üreten insan, dünyanın en zavallı insanıdır. Değil Motorkafa, onlara senin gibiler bile akıl verebilir. Sen ölmeyi ve öldürmeyi savunur gibi konuşuyorsun...
    cevap vermeyeyim polemik olmasın diyorum olacak gibi değil yahu. çizgi filmin içinde mi yaşıyor bu insanlar anlamadım. ne yapacaksın silah üretmeden anlamadım ki. vatanını milletini korumayacak mısın kardeşim? silahsa silah, füzeyse füze, ölümse ölümle koruyacaksın. adamlar hergün senin karakoluna, memlekine, evine, ocağına saldırıyor ve bunun sebebi silah yapmaya geç kalmandır. bir an evel aklına başına almazsan içinde yaşamaya bir ülke bulamayacaksın. bunu da kalın kafalarımıza sokalım artık..

buberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero
    Günümüze kadar 300 yılı aşkın süre içinde insanlar yalnızca 26 gün birbirlerini öldürmeden yaşamışlar. 26 birbirinden uzak, farklı gün... Dünyanın hiçbir yöresinde topyekun veya bölgesel savaşın olmadığı 26 gün. Bir ay bile değil. (Stockholm Barış Araştırmaları Enstitüsü’nün bir raporundan alınmıştır.) Bu 26 gün savaşsız geçmiş de olsa, bir rastlantı sonucu savaşların aynı anda “ateşkes” ilan etmelerinden kaynaklanan “münferit” günlerin toplamı.

Buradan şöyle bir sonuç çıkarabiliriz. Siz istediğiniz kadar barış yapalım silah yapmayalım diye bağırın. Savaş dünyanın bir yerlerinde sürekli olan bir şey ve kimin kapısını çalacağı hiç belli olmaz. Bir gün üstünüze ağır tanklarıyla gelen nefret dolu düşmanlar görürseniz onlara taş atarak karşılık vermek zorunda kalırsınız. Şanslıysanız büyük paralar vererek silah satın alırsınız ve büyük ülkelerin daha da büyük olmalarını sağlarsınız. Ayrıca ortadoğu tarihin hiç bir döneminde huzur bulamamış ve savaşlar eksik olmamıştır. Zamanı geldiğinde güçlü değilsen ilk sen hedef olursun. Sevgi böcüklerine selamlar..
    Halil Karamanoğlu bunu beğendi.
    dolar 10 lirayı geçecekmiş.

MkD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    92 301 98 vstar
    bütün insanların, canlıların özgür olmaya hakkı var elbet
    şimdilerde sözde özgürlük için savaşanlar kimin neyin kölesi bilemiyorum yalnız bu şekilde devam ederse yakında gerçek köleliği tadacaklar

savaş yanlısı birisi değilim, savaşın zorunluluk olabileceğinden bahsediyorum
    "Özgürlük ve Bağımsızlık Benim Karakterimdir"

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)