Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ölüm Yasası

Motovento
    REKLAM ALANI
    lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    "İşte Ölüm Yasası
    Süslü kelimelerle bezendiğine bakmayın. Bu yasa teklifi hayvanların ölüm fermanı.

İnternette TBMM ye sunulan, tum hayvanlarin DOGAL HAYAT PARKLARINA doldurulmasina, sokakta hic bir sekilde sahipsiz hayvan kalmamasina yonelik metinlerini bulacaksiniz.

1. Bu kanun teklifinde m) Sahipli ve sahipsiz hayvanları belediye sınırları içinde veya
    dışında başıboş bırakmak YASAKTIR. maddesi eklenmis. Yani sokakta kedi ve kopek olmayacak.

2. Ayrica Sahipsiz hayvanlar doğal hayat parkı tanımında "Hayvan bakımevlerinde kısırlaştırılıp aşılandıktan sonra kayıt altına alınan sahipsiz hayvanların, hayvan bakımevlerinde yeterli yer olmadığı takdirde sahiplendirilinceye kadar bakıldığı ve hayatlarını etolojik ihtiyaçlarına uygun olarak sürdürdükleri", ibaresi ile kedi ve kopek tum hayvanlarin bu ölüm parki denilen yerlere doldurulacaklari da acikca ifade edilmis.

3. Mevcut bakimevlerinde 50 tane hayvani acliktan olduren belediyeler, 30 tane hayvana bir kucuk bakimevi yapmaktan aciz belediyeler bu gozden uzak yerlerde binlerce hayvani nasil doyuracaklar? O hayvanlar alindikca yerlerine gelenleri surekli olarak alip nerelere koyacaklar?

4. Pitbull ve diger tehlikeli hayvanlar icin SAHIPLENENLERIN disinda gibi muglak bir ifade ile, BULUNDURANLAR diyerek 3 ay icinde bakimevlerine teslim etmek zorundalar ibaresini koymus. Sehirlerin %90 inda hala daha bakimevi yokken bu hayvanlar HANGI bakimevine konacak?

Yasanin ozellikle KEDI VE KOPEKLERIN yasam haklarini yok etmek, belediyelere sokaklardan tum kedi ve kopekleri toplamak yetkisi ve mecburiyeti getiren bu yasa Dogal Yasam Parklari adi altinda DOGAL ÖLÜM PARKLARI oluşturarak hayvanlarimizi yok etmeye yonelik maddeler getirmiştir.
    100 yil once Osmanlı tarafından onbinlerce kopegin olume terk edildigi HAYIRSIZ ADA yerini simdi DOGAL HAYAT PARKLARI alacaktir."

Barınakta vahşet haberleri, bakımsızlık, hayvanlara işkence, el arabasına doldurulan hayvan ölüleri görüntüleri hala gayet net hafızalarda. Heralde dağ başında, kimsenin gidip göremeyeceği, kapalı yerlere atacaklar bu hayvanları da. Binlerce hayvanın yaşamı söz konusu. Yasa teklifinde de hayvanlara karşı çok "enteresan" yasa koyucuların bakış açılarını yansıtan ifadeler mevcut. Mesela:

Hayvanlar insanlar için çok tehlikeli olabilecek zoonoz parazitini taşımaktadır.
    Sürü olarak dolaşıp insanlara saldırmaktadırlar.
    Gürültü ve dışkı ile çevreyi kirletmektedirler.

Bunlara ek olarak bir de iyilik yapıyorlarmış maskesi takınmışlar şu iddialarında:

Hayvanlar trafik kazalarında açlıktan susuzluktan ölmektedirler,

burda denilen de aslında gözünüzün önünde ölmesinler, biz onları atalım uzakta bir yerlerde ölsünler. Bunun dışında yasa tasarısında hayvanlarla ilgili tek bir iyi ifade bile yok. Her türlü yaşama saygı duymak gerekir; bunun tersini yapan en bariz devlet de ikinci dünya savaşını çıkarmıştı yakın geçmişte.
    ZIPPIRMAN, retox70, trgy ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    Önemli olan nereye varacağın değil, yaptığın yolculuktur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    Sessiz kalmayın
    bu suça ortak olmayın..http://www.sessizkalmasucaortakolma....ay.asp?id=1311

---------- Post added at 16:33 ---------- Previous post was at 16:21 ----------

güzel konu
    Cruiser ci olsun
    çamurdan olsun
    retox70 ve lycantrophic bunu beğendiler.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Boşuna demiyorum insan oğlu hiçbir boku haketmiyor diye...
    #sürenadam

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boşuna demiyorum insan oğlu hiçbir boku haketmiyor diye...
    Haketmez olurmu,
    en çok hakettiği şey dünyadan silinip gitmek
    ama olmuyor
    ilahi adelet dedikleri sanırım bu saçmalık)

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Bence o hayvanlari barinaklarda ölüme terk Etmek lazim
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    GV 250
    Belki bizim yaşamımızda olmaz ama insan son ağacı da kesip, temiz su kaynaklarını tüketip son hayvanı da öldürdüğünde en son kendisini de tüketmiş olacak. Bu da nispeten yakın bir gelecekte olur. Şu yasa teklifini görünce diken diken oldu tüylerim, eğer geçerse bu ülkeye dair bütün ümidimi kaybederim, bu hızla saçma sapan bir savaşa girmemiz de yakındır.

tombo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çapırdı çıplak oldu SUZUKI GSR 600 K7
    Sinirlerim gerildiğinden bişey yazmaktan vazgeçtim.
    dört tekerde bedenimi,iki tekerde ruhumu taşırım

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Konuya uzağım bir hayvansever olarak, hayvanların hepsini severim ve bir çoğunuda besledim beslerim.

Fakat çocuğumun (hayvansever özellikle köpek sever bir çocuk) bir sokak köpeği tarafından ısırılmasını yada saldırıya uğramasını da istemem.

(Bu köpeğin suçu değil, onun doğası bu)

Gelişmiş dünya ülkelerinde bu işler nasıl yürüyor peki bilgisi olan konuya hakim birileri var mı aramızda?

Tamam yasaya muhalefet olalım da alternatifimiz nedir?
    otopsici ve babaçi bunu beğendiler.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    GV 250
    Hayvanın insana zarar verme ihtimali insanın insana zarar verme ihtimalinin yanında hiç gibi bir durum. O mantıkla insanları da toplamak ortadan kaldırmak gerek. Yaşadığımız ortamı sahiplenmekten kendi isteğimize göre olmayan şeyleri kesip biçip yoketmekten vazgeçmediğimiz takdirde insanlığın kendiyle barışık olması da mümkün değil. Ben gördüğüm her köpeği,kediyi uyuz filan değilse, hırlamıyorsa seviyorum, şu ana kadar da hiçbir köpekten olumsuz tepki almadım, hayvana insan nasıl yaklaşırsa öyle tepki alır; insan gibi olmaz. Yok ortada bariz bir kuduz durumu varsa o konuyla ilgilenilir onun dışında isterse gelişmiş ülke olsun fark etmez işin doğru olanı yaşama hakkına ve sınırlara saygıdır. Buna benzer şekilde atatürkün köşkünün olduğu koruda 3 bin ağaç katledilmiş yeni bina yapmak adına. Yine İstanbul'da Poyrazköy'de üçüncü köprü yapmak adına ağaçlar katlediliyor. Hayvanlara da geldi sıra, tamamen taştan duvarlara sahip yeşilin, insan dışında hayvanların olmadığı bir mekan en basit deyimiyle bir hapishanedir. Özel bir çaba da var bu konuda rahatlık adına. Bırakın biraz rahat olmayın, çocuklar hayvanları bilsin, toprağın çimlerin içinde oynasın, hayvan hasta değilse eğer durup dururken ısırmaz tekrar diyorum, gidip de hayvana tekme vurunca hayvan ısırıyorsa dersini alsın öğrensin. Bu kadar korkmayın hayvanlardan, insan denen hayvandan korkun önce.

Son bir hikaye, Berlin hayvanat bahçesinde kapalı bir bölme var, kapısında yazı olarak "dünyanın en tehlikeli türü" yazıyor, içeri girince tek nesne duvarda asılı bir ayna.

Motosikleti
    CBF1000F & CRF250L
    çocuklarımız bu gidişle hayvan görmeden büyüyecek..

haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    şimdi hayvanlara da mı kafayı takmışlar?

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuya uzağım bir hayvansever olarak, hayvanların hepsini severim ve bir çoğunuda besledim beslerim.

Fakat çocuğumun (hayvansever özellikle köpek sever bir çocuk) bir sokak köpeği tarafından ısırılmasını yada saldırıya uğramasını da istemem.

(Bu köpeğin suçu değil, onun doğası bu)

Gelişmiş dünya ülkelerinde bu işler nasıl yürüyor peki bilgisi olan konuya hakim birileri var mı aramızda?

Tamam yasaya muhalefet olalım da alternatifimiz nedir?
    herkes köpeklere olan zaafımı bilir
    hiç olmasa en az 2 köpeğim sürekli vardır
    ama geçen sene deprem sonrası köpeklere bir haller oldu
    evimin çevresinde dolaşan başı boş sokak köpekleri herkese saldırmaya başladı
    ben kendime güvendiğimden hiç bir köpek bana saldırmaz dı
    fakat ne oldu bilmiyorum bana saldırıp ısırdı bi tanesi
    üzerimde kevlar kumaştan yapılma kışlık motosiklet montu vardı
    ona rağmen köpeğin dişleri etime 2 cm den fazla geçti
    mont olmasa kolumu çok rahat koparırdı
    hiç bişey yapmadım belediyeye ve çeşitli yerlere haber verdim ama ne gelen oldu ne giden
    tam bir ay sonra aynı köpekler sokakta oynayan kız çocuklarına gözümün önünde saldırdı
    yanımda kurusıkı tabanca vardı emin olun ben orda olmasaydım çocukları parçalayacaklardı
    pencereden olup biteni gören babaları diğer gün köpeklerin tamamını bi şekilde itlaf ettirdi

şimdi asıl can alıcı soru şurda siz o babanın yerinde olsaydınız ve çocuğunuz bir kaç köpek tarafından parçalanmaktan son anda kurtulsa
    nasıl bir tepki verirsiniz bu durumda ne yaparsınız

(bu konuda bana yüklenmeyin ben her canlının yaşama hakkının olduğunu ve bunun kutsal olduğunu düşünen biriyim sadece merak ettiğim bir soru sordum)

ve lütfen Olcay'ın dediği gibi bir alternatifiniz varsa söyleyin hepimiz destek olalım
    babaçi ve makseli bunu beğendiler.
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ALTERNATİF VAR

belediyeler kolaya kaçmadan görevini yapar,
    sokaklardaki hayvanları kısırlaştırır,mahalllelerdeki hayvanları birkaç cocuğa yada esnafa sorsa insanlar söyler zararlımı değilmi,küpesini takar mahalleli zaten o köpeğe bakar
    yani iş berlediyelerin ve sözümona insanların kendisinde biter
    adı üstünde başıboş
    başıboş bırakmamak lazım yani,
    hoş başıboş insanların hayvanlardan fazla olduğu bir toplumda ben kime anlatıyorum bunu...
    vazgeçtim.
    otopsici ve lycantrophic bunu beğendiler.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Avrupa'da hayvan koruma polisi var. Kopegine iyi bakmayan adami ihbar edince gelip kontrol ediyorlar. Eger dogruysa kopegi 5 yildizli otel gibi yapilmis bakimevine, adami da kodese yolluyorlar.
    Vahsi hayvanlar icin ayri klinikleri ve bakimevleri var. Evinizde yilan gorduyseniz, sadece yilanlarla ilgilenen birimleri var. Bunlari bilmek icin gidip gormeye gerek yok, belgesellerde izliyoruz hepsini.
    Orada en degerli sey yasam. İnsan yada hayvan farketmez, cani olan, yasayan hersey degerli oralarda.
    Bizde insanin bile hayati Turk lirasiyla 5 kurus etmezken, hayvan haklari hayalden ibarettir.
    Cocugumu kopek isirsa, kopege kizmam, oldurmem, oldurulmesi icin ugrasmam. Hayvan icgudusel olarak yapmistir bunu, belki o da yavrusunu korumaya calismistir. Belki de sokaklarda tekmelenmekten bikmis, insan hayvanindan zarar gelecegini dusundugunden karsi saldiriya gecmistir.
    Kucukken abimi isiran kopegi, babam gidip gunlerce kontrol etmisti kuduz olup olmadigini, sonra oldurulmemesini istemis, olene kadar barinakta bakilmisti. Kopegin tek sucu 6 tane emzirdigi yavrusunu abim salagindan korumakti.
    Kisaca, hic bir canlinin canini biz vermedik, biz alamayiz.
    lycantrophic ve Arda_Karaca bunu beğendiler.

bizim burda (bakirkoy osmaniye), kocaman bir arazi vardi, icinde birsuru kopek yasiyordu, 30dan fazla belkide gercekten cok fazla.. neyse simdi insaatlar basladi bu arazide, kopekler de sokaklarda gezmeye basladi.. sabah 3 sigaram bitti arabaya ulasabilirmiyim diye dusunuyorum sokaklarda geziyolar hepsi saga sola saldiriyolar.

tamam bende severim hayvanlari piskopat falan degilim fakat yapcak bisey yok. o hayvan beni tehtit ediyorsa barinaga gitcek, insan olmayan bir yere goturulup saliverilcek oda yoksa olecek.

malesefki insanlik bu sekilde ilerliyor. birileri zamaninda birsuru hayvan oldurdu yada onlarin yasama alanina tecavuz etti, bu sebepten dolayi sicacik evinde oturabiliyorsun. bazi gerceklerle yasamayi ogrenmek gerek bence. evet uzucu ama yapcak birsey yok.

Güzelce'ye yakın otururken, o bölgede yazlık evler var, her sene yaz bitimi köpekleri sokağa bırakıp giden insanlar oluyordu. Sokakta sibirya kurdu görmüştüm, sokak köpeği olmuş. Böyle insanlar hayvan sahibi olduğu için sokak köpekleri de çoğalıp duruyor, istediğin kadar kısırlaştır. Bu yasa saçmalıktan ibaret ama ortada bir başıboş hayvan sorunu var. Belediyeler görevini yapmıyor, belki ciddi anlamda işgücü ve para gerekiyor, bilemeyeceğim. En başta her önüne geleni kedi, köpek sahibi yapanda hata var.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Devlet zamlarla,terörle,çıkardığı abuk subuk yasalarla daha sayamadığım bir dünya şey ile insanların hayatlarının içine etti şimdi sıra geldi hayvanlara.....
    lycantrophic ve otopsici bunu beğendiler.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Motosikleti
    GV 250
    Hükümet suriyeli teröristleri barındırıp silahlandırmaya harcadığı paranın, emeğin onda birini hayvanlara harcasa sokaklar hem hayvanlar açısından rahat yaşanılabilir, hem de insanlar için çok daha risksiz hale gelir ama nerde? Toplu halde katletmek daha basit geliyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı lycantrophic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hükümet suriyeli teröristleri barındırıp silahlandırmaya harcadığı paranın, emeğin onda birini hayvanlara harcasa sokaklar hem hayvanlar açısından rahat yaşanılabilir, hem de insanlar için çok daha risksiz hale gelir ama nerde? Toplu halde katletmek daha basit geliyor.
    okadarına gerek bile yok
    Belediyeler taserona iş verirken işin çapına,iş deyince anlaşılmayabilir,
    şöyle diyelim
    avantanın çapına göre belli şeyler belirleseler kulübe mama ilaç gibi yada belediyenin o hizmet bölümüne(tabi varsa) bağış gibi
    ohoooo hayvanların dünyası değişir

ama nerde bizde bunu düşünebilecek iki ayaklı hayvan..
    .
    .
    .

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Avrupada her köpeğin kimliği var.Sahipli hayvansa o hayvan sahibine zimmetlidir ve eğer sahibi onu sokağa salarsa ceza alır.Sokak köpekleri de toplanıp kısırlaştırılır.Köpek barınaklarında geri kalan ömrünü tamamlar.Ülkemizde de benzerini yapmaya çalışıyolardı.Ancak ülkemizde insanları bile kimliklendiremeyen devlet köpekleri nasıl kimlik sahibi yapsın.Belli ki beceremiyolar.

Her canlı değerlidir ancak belli durumlarda zararlı mahlukatla mücadele edilmeli.Eğer ki evimiz akrepler tarafından istila edilse ve her yerden akrep çıksa nasıl ki böcek ilaçlarıyla hepsini telef etmek zorundaysak , sokakta çoluk çocuğa saldırması muhtemel vahşi köpeklerin dolaşmasını da hiçbirimiz istemeyiz.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)