Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

normal ekmek iyi değilmiş :))

Motovento
    REKLAM ALANI
    anaconda84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    arkadaşlar az önce fırına ekmek almaya gitmiştim ama normal ekmek kalmamış onun yerine şu yuvarlak olan ekmeklerden vermek istedi eleman. bende o ekmeği yemediğimi söyledim. elemanın bana söylediği şey abi bu ekmek daha iyi öteki iyi değil bu daha sağlıklı dedi o öyle derde ben de durur muyum. bende dedimki madem sağlıksız onu neden satıyorsunuz garibim eleman öylece kalakaldı ne diyeceğini bilemedi abi elimizde kalıyor filan dedi ama baya güldüm şu olaya. sizlerle de paylaşmak istedim
    TAKARIM KASKIMI GİYERİM MONTUMU VERİRİM GAZIMI ALIRIM YOLUMU

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    frantisec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tezgahtar elinde kalan malını satacak ya
    anaconda84 bunu beğendi.

anaconda84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    valla bende elemanla kafa bulayım dedim orada ama ciddiye aldı eleman dondu kaldı resmen
    TAKARIM KASKIMI GİYERİM MONTUMU VERİRİM GAZIMI ALIRIM YOLUMU

serkan1987 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR650R
    fırın sıcağında beyni erimiş garibin
    anaconda84 bunu beğendi.

yuvarlak olan la diğeri aynı malzeme mi...yani kepek oranı fazla olan ekmek daha iyi diye biliyomda...

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Maalesef ekmek masum değil. Hamurun asidini arttırmak, bayatlamayı geciktirmek, ekmek hatalarını ve hastalıklarını düzeltmek, su kaldırma oranını yükseltmek, Hacim artışı sağlamak, un rekoltesini yükseltmek vs gibi amaçlar için katkı maddesi kullanılmaktadır. Bunları sağlamak için kullanılan maddeler insan sağlığına zararlı olabilmektedir.
    Tabiki orda çalışanın niyeti bunlar değil, satılmayanı kakalamak.
    reverse ve anaconda84 bunu beğendiler.
    Bilge değil sadece ahmaklar her şeyi bilir.

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    İlave olarak, beyaz un ile yapılmış ekmek kana çabuk karıştığı için insülin salınımında ani çıkış ve düşüşlere sebep olmaktadır bu da bir çok metabolik sıkıntılar çıkartabilir.
    Tam buğday ve çavdar gibi ekmekler her zaman daha iyidir. Tabi rengini esmer göstermek için içine renklendirici vs. konulmamışsa.
    anaconda84 bunu beğendi.

kemboo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr>wolf>mt-07>xmax>inazuma>tenere660
    Diğer ekmekler ya direk buğdayın kepeğinden yada kepek ve buğdayın içinin (endosperm) karışımından yapılır. içine kepek karışan ekmek daha zor kabarır o yüzden ya daha çok malzeme kullanılmalıdır yada daha sönük görünecektir. O yüzden yüzyıllarca gelen bir alışkanlıkla buğdayın kabuğu (kepek) ayrılmış ve beyaz kısmından ekmek yapılmıştır. Bu tamamen pazarlama amaçlı olmasına rağmen zaman içerisinde sanki beyaz un kaliteli undur diye düşünülerek, max derece kepeksiz unla ekmek yapmak moda olmuştur. Bu aralar sağlık vs muhabbetlerinden dolayı kepekli ekmekler moda olunca aslında kepekli ekmeğin daha yararlı olduğunu fark eden bazı adı üstünde beslenme uzmanlarımız ben buldum edasıyla tv ye atlayıp bas bas bağırınca tabi kepekli ekmek iyidir gibi bir algı oluştu milletimizde. Ha iyimidir derseniz evet daha vitaminli ve sindirimi daha kolaydır. Lif oranı daha yüksek olduğu için bağırsakları düzenler, kilo "almamaya" yardımcı olur.

Gıda Mühendisi
    Gökyüzünün güzelliğini görmeyenler, kuşların neden uçtuğunu asla bilemeyecekler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)