Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yer Verme Tartışması(Asker Gencin Cevabı)Kime Hak Verirsiniz

Motovento
    REKLAM ALANI
    raven71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda xl 200
    toplu taşıma araçlarında kimlere yer verileceği zaten bellidir. bunun dışındakilere yer vermek tamamen kişiye kalmıştır. askerlere (ki sivil giyimliler) uyarı biraz havalı olmuş ve asker de o kişinin havasını biraz sert de olsa söndürmüş (onların cephede yaşadıkları stresi kaldırmak kolay değildir). orada hasta, yaşlı, hamile, gazi ve ya özürlü biri olsa bile fark edilmeyebilir bu durumda dahi o şekilde uyarı yapılmaz. talihsiz bir durum olmuş.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:30 ----------

Alıntı 80gün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konu anatomiye değil sosyoloji ve psikolojiye girer, yaşanan olayında nezaket ile uzaktan yakından alakası yoktur. Kelimeleri karıştırmış olma ?
    fizyolojiye girer

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    frantisec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Frank Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    silahımı adamın g.tüne ssokardım
    http://f1207.hizliresim.com/z/d/9n6jn.png
    tehlikeli hareketler bunlar

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Sanırım aynı asker sıradan bir polis çevirmesinde veya uygulamasında "ben askerim beni arayamazsın" diye artislik yapıp polisin kanunen inzibat çağırması durumunda da üç buçuk atan askerdir (polis genelde müsama gösterir inzibat çağırmaz)
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Toplu taşıma aracında kimsenin ''sen oradan kalk, şu otursun'' gibi birşey demeye lüksü yok.Yaşlı,hasta,hamile,sakat,gazi vs yoksa,kimse boşu boşuna artislenmesin,hanfendi araca bindiğinde koltuklar doluysa oturma gibi bir hakkı yok.
    aquarist4 ve Raphae1 bunu beğendiler.
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı frantisec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trenle yolculuk yaparken tüm koltuklar doluydu.Karşımda 2 asker(komando/ evlatlarımız) sivil giyimli hoş sohbet gidiyorduk birliklerine döneceklermiş izinlerinin son günleriymiş akraba ziyaretinden dönüyorlarmış.2. istasyonda bulunduğumuz vagonda ayaktakilerin sayısı hayli arttı. Genç bayanlar çoğunluktaydı.Tren hareket etti 5 dakika falan geçti bulunduğumuz koltuğun bir kaç adım ilerisinden 40 larında bir erkek; Gençler kalkın bakalım ordan bayanlar ayakta gidiyor siz oturuyorsunuz,ayıp değilmi dedi.Gençlerde, sizi neden ilgilendirdi bizim oturmamız,kimse sakat değil,hasta değil,hamile değil,ücretini ödedik oturuyoruz dediler.Bayanlarda iyi olur falan dediler.Onbaşı olan Yavuz kalktı sertçe bu koltukta oturmayı hak eden birileri varsa oda biziz dedi.En çok biz hak ettik,sırtımızda 30 kilo yükle operasyona cıkarız,yağmur camur,kış,yaz sıcağı demez düşman peşindeyiz arkadaşlarımızı şehit olur daha nasıl yaranacağız sizlere dediler.Bayanlara yer verin diyenede Bayanları çok düşünüyorsan omzuna al,eğer bir söz daha söylersen burdan sağlam gidemezsin dedi.Bayanlara yer verin diyen adam kuyruğunu kıstırıp diğer vagona gitti.
    Siz olsaydınız nasıl tepki verirdiniz bu adama.
    toplu taşıma araçlarında kimseden yer istenmez
    Orada oturan,ayakta kalana yer verir ya da vermez,"Niye vermiyor"? diye de sorma hakkına sahip değiliz.
    Sonuçta o da bedava binmemiştir trene.
    "Gençler kalkın bakalım" diyenin yaptığı şımarıklıktır sadece.
    Yapmış oldukları görevin kutsallığına rağmen, gencin operasyona ilişkin sözleri de gereksizdir.

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    Bazen bizden daha genç kızlar araclara biiniyor ben genelde yer verme taraftarı değilim böylelerine ama öyle sana bir bakıyorlarki sankine araçların sahipleri onlar ister istemez yer veriyoz tabiki ama çok uzun yolculuksa yaşlı amcalar teyzeler çocuklu yengeler harici yer verme taraftarı değilim heleki süslü püslülere bu yüzden geneldi ilk durakta binersem araçlara en sonlara oturuyorumki oralara gelinceye kadar bir sürü centilmen bey efendi onlara yer vermiş oluyorlar
    Bana göre en iyi Köpek: Isırmayan Köpek.

besikcioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    raptor 650i
    askerin o anki piskolozisini kimse bilemez belki büyük bir sıkıntısı vardı patlıcak bırını arıyodu o dumbukte ordan cıktı askerı rencıde ettı. sanamı dustu mılletın yer verıp vermemesı. ben yıllarca otubuste yer verdım ama sındı okul cocukları bıle yer vermıyor. ektıgımızı bıcemıyoruz ama benımde cocuklarım var yetıştırme meselesı. bence asker haklı yer vermek zorunda degil avrupada fransa italya almanya kımse yer vermıyor sakat yerınede kımse oturmuyor. bayanlara yalakalık yapcam derken almış dersını salak.

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    savaş abinin söylediklerine harfiyyen katılıyorum haybeye yorulmayayım şimdi
    serdar60 ve iptaluyelik02 bunu beğendiler.
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Faruk.UZN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaşlı sakat hamile çoçuklu değilse öldürseler yer vermem nedenmi yer veriyorsun buyurun abla ayakta
    gitmeyin diyorsun af buyurun ama bildiğin öküz gibi suratına bakıyolar oturuyolar sonra mal mal gene bakıyolar.
    Ulan insan dönüp bir teşekkür eder sağol evladım der sırf bu yüzden kimseye yer vermem 10 kişiden 8'i böyle denk geliyor
    ayaka gitsinler umrumda olmaz yer istesede vermem ayağım sakat derim o derece insanlık görmeyene insanlık yapılmaz.
    Asayiş berkemal

nedenamaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaşlılar, Hamileler gelsin başımın üstünde yeri var ama ben bu gençlere ne diye yer vereyimki?
    oturduğunu görsem tekmeler ayağa kaldırırım

Dur, dinle. Hep konuşursan hiç bir şey duyamazsın.
    http://www.inciswf.com/korkuttunpic.swf

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Kadın erkek eşitliğini savunurum, cinsiyete göre yer vermem, fiziksel duruma göre yer veririm. Kadınlar korunmaya muhtaç varlıklar değiller.

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Sert, haşin, gaddar, fakat bilakis çok kibarım, iyi dans ederim, ısrar ederim, okadar...
    Khutuck ile aynı düşünceleri paylaşmaktayım..
    ANGARAJ

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sert, haşin, gaddar, fakat bilakis çok kibarım, iyi dans ederim, ısrar ederim, okadar...
    Khutuck ile aynı düşünceleri paylaşmaktayım..
    Sana yarışmada başarılar diliyorum Yunus kardeş.

eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    yer isteyen adam orda ki hatunlara gevşiyeceğim diye aslanlık yapmış ama asker kardeşimiz cevabı verirken azcık kantarın topuzu kaçmış
    haksız mı? bence hayır. ama ben olsam sana ne der daha da cevap vermezdim...
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

yasin_942 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB250Ni
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım aynı asker sıradan bir polis çevirmesinde veya uygulamasında "ben askerim beni arayamazsın" diye artislik yapıp polisin kanunen inzibat çağırması durumunda da üç buçuk atan askerdir (polis genelde müsama gösterir inzibat çağırmaz)
    Konu ile alakası olmamakla birlikde, kim neden üç buçuk atsın ki firar değilse!!!
    YZFR 125 2011-2012 16.000 KM / SYM WOLF SB250Ni 2012-....

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı yasin_942 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu ile alakası olmamakla birlikde, kim neden üç buçuk atsın ki firar değilse!!!
    İnzibatın işi kıllık yapmak, problem çıkarmaktır yunus kardeş. Askerlik yapan herkes bunu bilir ve inzibattan uzak durur, çarşıda gezerken bile görünce yolunu değiştirirsin ki bi kıllık yapıp günümü zehir etmesin diye. Ha benim zamanımdan beri askeriyede değişimler olduysa bilemem

Konu ile alakası ise şu, oradaki o cevabı veren asker yaptıklarını anlatırken sanki babasının hayrına yapıyormuş gibi bunu bir ayrıcalıkmış gibi göstermek istemiştir.

Halbuki hemen hemen bütün askerler nöbet tutarken, araziye çıkarken, denetime girerken en basidinden iştimaya bile giderken gerekli her yere içten veya dıştan küfür ve sitem ederler.

Ben de, o asker de ve buradakilerin neredeyse tamami mecburiyetten askere gitti veya gidecek. Mecburi hizmet olmasa %80 imiz atıyorum belkide doksanımız gitmezdi yada gitmez.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

c90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 500R 2014 HONDA
    centilmenlik gereği yer verilir
    uyarı yapan hatalı
    yaşı o kadar da ileri seviyede değil o yer vermeli idi
    uyarmak yerine olumlu davranışlar ilgi çeker bir sonraki sefere o delikanlılar da yer verirdi
    fikrimce
    KASKINI TAK ki DOSTLUĞUMUZ UZUN OLSUN
    Taşları Bağlamışlar , Köpekler Serbest
    Eşkiya Düze İnmiş , Yiğitler Derdest

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    İnzibatın işi kıllık yapmak, problem çıkarmaktır yunus kardeş. Askerlik yapan herkes bunu bilir ve inzibattan uzak durur, çarşıda gezerken bile görünce yolunu değiştirirsin ki bi kıllık yapıp günümü zehir etmesin diye. Ha benim zamanımdan beri askeriyede değişimler olduysa bilemem

Konu ile alakası ise şu, oradaki o cevabı veren asker yaptıklarını anlatırken sanki babasının hayrına yapıyormuş gibi bunu bir ayrıcalıkmış gibi göstermek istemiştir.

Halbuki hemen hemen bütün askerler nöbet tutarken, araziye çıkarken, denetime girerken en basidinden iştimaya bile giderken gerekli her yere içten veya dıştan küfür ve sitem ederler.

Ben de, o asker de ve buradakilerin neredeyse tamami mecburiyetten askere gitti veya gidecek. Mecburi hizmet olmasa %80 imiz atıyorum belkide doksanımız gitmezdi yada gitmez.
    Abi yasinden alıntı yapıp bana yazmışsın
    ANGARAJ

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    beat-cbf150-apache-cbf150-NC700-XMAX-DJANGO-ACTIVA
    bir erkek bayana yer vermeli
    ben vermem ayrı mesele
    harley is making love with davidson

yasin_942 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB250Ni

Askerliğin zorunlu yada isteğe bağlı olması hakkında yorumum yok. Ama çarşıda gezan askerlerle polis arasında bir sıkıntı çıkarsa o bölgenin merkez komutanlığına haber verilir ilgili personel genelde rütbelide gelir ve olayı çözerler yani eskisi gibi AS.İZ. ler bu tür olaylarda pek bir şey yapamazlar çünki iş büyümüştür AS.İZ. ler sadece asker tıraşlı ve künyeli sivil giyimli askerlerin nerelere gidip gitmediğine bakıyor
    YZFR 125 2011-2012 16.000 KM / SYM WOLF SB250Ni 2012-....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)