Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bir Garanti Muamması

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Herkese Selamlar Sevgili Mt Üyeleri

Geçen sene Gold bilgisayardan aldığım Canon Powershot Sx130 modelindeki,fotoğraf makinem,bellek kartı kilitlendi hatası vermeye başladı. Kullanım cihazında kullanılması tavsiye edilen bellek kartı tipleri dışında bellek kartı kullanmadım. Sorunu kendim çözemeyince,bunun garantisi var,ne diye ızdırap çekiyorum dedim ve mağazaya götürdüm. Aldılar,incelediler,yaklaşık 15 iş günü sonra cevap geldi.

Makinenizdeki hasar kullanıcı kaynaklı olduğu tespit edilmiş 175 TL + KDV karşılığında tamiri mümkündür diye.

O kadar düşündüm,taşındım ama makineyi nasıl bozmuş olabileceğimi bulamadım

Durumdan rahatsızlık duyarak,konuyu tüketici hakem heyetine götürmeye karar verdim.

Fakat tüketici hakem heyeti hasar tespit tutanağı isteyince,bende mağazaya bu talebimi ilettim. Mağaza ise bu talebimi kabul etmedi. Şu an makinem mağazada.Ben hala istenilen ücreti ödemek istemiyorum. Çünkü neredeyse sıfır makinenin yarısı kadar tamir parası ödeyeceğim.

Şimdi sizlere şunu sormak istiyorum;

Mağaza hasar tespit raporunu talep ettiğim halde vermeme gibi bir insiyatife sahip mi ?

Böyle bir durumda tüketici hakem heyetine başvurup,sonuç alanlar var mı ?

Vakit ayırıp,okuduğunuz için teşekkür ederim..

Saygılarımla..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    blt_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz :(
    ya bende öle bişe yaşadım,kartın hemen yan tarafında aşagı yukaru inip çıkan bi tırnak var,onun konumu degiştigin zaman ki genelde takarken yana sürttügünden kendi degişiyo, kartı kilitliyo, tırnagı yukarı çektiginde kartı kullanıma açıyo,bi nevi kilit görevi görüyo seninkide böle bişe olmasın,adilere bakarmısın yaa sanki makinenin üstünden kamyon geçmiş terbiyesizler..
    eger kask takmıyorsan koruyacak bir şeyin yok demektir

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı blt_59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya bende öle bişe yaşadım,kartın hemen yan tarafında aşagı yukaru inip çıkan bi tırnak var,onun konumu degiştigin zaman ki genelde takarken yana sürttügünden kendi degişiyo, kartı kilitliyo, tırnagı yukarı çektiginde kartı kullanıma açıyo,bi nevi kilit görevi görüyo seninkide böle bişe olmasın,adilere bakarmısın yaa sanki makinenin üstünden kamyon geçmiş terbiyesizler..
    Bülent Bey,
    Kartın kilidini defalarca kontrol ettim. Mağazada da kontrol edildi.
    Teknik servise gittikten sonra gelen cevap makinenin içinde bir parçanın kullanıcı hatasından ötürü, bozulmuş olmasıymış.

blt_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz :(
    bence sen direk garantiyi ara magazayı aradan çıkarıp makinanın hasar tespitini ve aynen iadesini isteyip dava açıcagını söle vermek zorundalar,bunu kabullenmem şahsen ben,olmadı başka bi servise daha uyguna yaptıra bilirsin bunların garantisi olsa nolacak..
    eger kask takmıyorsan koruyacak bir şeyin yok demektir

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı blt_59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence sen direk garantiyi ara magazayı aradan çıkarıp makinanın hasar tespitini ve aynen iadesini isteyip dava açıcagını söle vermek zorundalar,bunu kabullenmem şahsen ben,olmadı başka bi servise daha uyguna yaptıra bilirsin bunların garantisi olsa nolacak..
    Mağazadan makineyi alırken hasar tespit için rapor isteyeceğim,o da olmadı sizin dediğiniz gibi distürbitör ile görüşeyim direk.
    2 yıl garantisi olan bir üründen yarı fiyatına yakın tamir parası istemek nasıl bir mantıktır çözemedim..
    İlginiz için teşekkürler..

HEROCAN35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xenter
    http://www.sikayetvar.com/ bu siteye maduriyetini belirtmende fayda var

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı HEROCAN35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sikayetvar.com/ bu siteye maduriyetini belirtmende fayda var
    Teşekkür ederim iyi fikir..

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Makinenizi geri alırken muhtemelen o raporu da vermeyeceklerdir.

Siz raporu alamadığınızı içeren bir dilekçe hakem heyetine yeniden başvurun. İlgilenmezler illa rapor derlerse o zaman ben en iyisi bunu savcılığa vereyim diyerek çıkın. Arkanızdan koşarak gelmezlerse ...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Makinenizi geri alırken muhtemelen o raporu da vermeyeceklerdir.

Siz raporu alamadığınızı içeren bir dilekçe hakem heyetine yeniden başvurun. İlgilenmezler illa rapor derlerse o zaman ben en iyisi bunu savcılığa vereyim diyerek çıkın. Arkanızdan koşarak gelmezlerse ...
    Hafta içi yasal anlamda tüm prosedürleri aşmaya uğraşacağım
    Teşekkürler yanıtınız için..

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    büyük markalar dışında garanti pek işe yaramıyor sanırım mesela yalovada sıfır motor al arıza versin kesinlikle yolmadan bırakmazlar

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı mezit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    büyük markalar dışında garanti pek işe yaramıyor sanırım mesela yalovada sıfır motor al arıza versin kesinlikle yolmadan bırakmazlar
    Abi beni de sanırım yolmaya çalışıyorlar ama pes etmeyeceğim

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı mezit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yavrum ne ictin sen?
    Adam canon diyor.
    Daha buyuk marka olmak icin Nikon olmak lazim.
    O mudur?
    teocan94 ve Aykut009 bunu beğendiler.

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi beni de sanırım yolmaya çalışıyorlar ama pes etmeyeceğim
    şarz cihazı satın almıştı garantisi3 yıldı sanırsam dedimki hemen bozuluyor bunlar 2yıl sonra değişcekmisin die şaka yollu takıldım dükkan sahibine .. ithal etmek için mecbur garanti vermek zorundalarmış dedi.. kısaca abi 1hafta içersinde bozulursa değiştiririm. kısaca garanti hikaye...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:57 ----------

Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yavrum ne ictin sen?
    Adam canon diyor.
    Daha buyuk marka olmak icin Nikon olmak lazim.
    O mudur?
    tam kavrayamamışım sen yazınca dikkatli okudum ben karttan kaynaklanan sorun sandım benim makinemide hafıza kartı bozmuştu..

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Servisi siz değil , tanıdığınız bir avukata aratın. Daha etkili olacaktır.
    Başlıkta adı geçen firmayla ilgili zamanında büyük sorunlar yaşamıştım.
    Arızalı mal satıp üstüne üstlük geriye almamışlar ve 2 sene garantisi bitene dek uğraştırmışlardı.
    Bu yüzden birdaha asla!
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

HEROCAN35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xenter
    yinede olmaz ise tüketici haklarına başvurursun makinenin eder fiyatını bilmiyorum ancak 500 tl ve altı ederi olan şeyler mahkemeye vermeden tüketici haklarında halledilebiliyor baktın yinede olmadı iadeli tahaddütlü bi şikayetini belirten yazı gönder canon un türkiye disbirüterine afedersiniz ama eşşek gibi size geriye dönmek zorundalar zaten öyle bi hata yapıp geriye açıklama veya istediginiz belgeyi göndermezlerse ekmegine yag sürmüş olurlar çünkü gönderdigin posta iadeli tahattüdlü oldugundan ellerine geçmedigini inkar edemezler

Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 CC
    senden kaynaklanan bi durum olmadığına eminsen .. mağazada sesini biraz yükselt anında yardımcı olurlar

eralpt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motosiklet, kamp, bilgisayar
    Makineyi almaya gideceğini haber verme hatta telefon et pazarlık yap sonra git çök tepelerine yoksa onlar bozup sen yapmışsın gibi bir hale sokarlar makineyi başka servise gidince de kullanıcı hatası gibi görünebilir..

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servisi siz değil , tanıdığınız bir avukata aratın. Daha etkili olacaktır.
    Başlıkta adı geçen firmayla ilgili zamanında büyük sorunlar yaşamıştım.
    Arızalı mal satıp üstüne üstlük geriye almamışlar ve 2 sene garantisi bitene dek uğraştırmışlardı.
    Bu yüzden birdaha asla!
    Bende asla düşünmüyorum adı geçen mağazadan alışverişi artık,bugün yarın makine gönderdikleri teknik servisten gelecek,almaya gittiğimde ısrarla ,arıza talep formunu isteyeceğim. Baktım olmuyor,diğer hukuki seçenekler konusunda tekrar araştırma yapabilirim..

Alıntı HEROCAN35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yinede olmaz ise tüketici haklarına başvurursun makinenin eder fiyatını bilmiyorum ancak 500 tl ve altı ederi olan şeyler mahkemeye vermeden tüketici haklarında halledilebiliyor baktın yinede olmadı iadeli tahaddütlü bi şikayetini belirten yazı gönder canon un türkiye disbirüterine afedersiniz ama eşşek gibi size geriye dönmek zorundalar zaten öyle bi hata yapıp geriye açıklama veya istediginiz belgeyi göndermezlerse ekmegine yag sürmüş olurlar çünkü gönderdigin posta iadeli tahattüdlü oldugundan ellerine geçmedigini inkar edemezler
    Makineyi geçen yıl 500 Tl'nin üzerinde bir rakama almıştım.Şu an kampanya yapan firmalar hariç fiyat yine aynı parallelikte..
    Eğer mağaza bana arıza talep formunu vermezse,dediğiniz gibi iadeli tahahhütlü posta ile disbirütörüne ulaşayım o halde..

Alıntı scooterist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senden kaynaklanan bi durum olmadığına eminsen .. mağazada sesini biraz yükselt anında yardımcı olurlar
    Hocam ben açıkçası herhangi bir hatalı kullanım olduğunu düşünmüyorum.Dediklerine göre makinenin içinde bir parça kırılmış,nasıl olduysa bu artık,bir türlü çözemedim

Alıntı eralpt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Makineyi almaya gideceğini haber verme hatta telefon et pazarlık yap sonra git çök tepelerine yoksa onlar bozup sen yapmışsın gibi bir hale sokarlar makineyi başka servise gidince de kullanıcı hatası gibi görünebilir..
    Aklıma getirmek istemiyorum fakat dediğiniz gibi acaba serviste öyle bir durum mu oldu,yaparlar mı ki böyle birşey

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    magaza size rapor veremez. Raporu servisten alicaksiniz ve vermek zorundalar. Servise hic gondermemis bile olabilirler.
    Boyle durumlarda satici firma zamana oynuyorki sorumluluk kendisinden tedarikci firmaya yada servise gecsin diye.
    O cihaz gercekten servise gittiyse setvis formu vardir ve orada ariza aciklamasi olur buda sizin isinizi gorur.
    10 yil bu isle ugrastim, saglam markalarin yetkili servisleri bu konularda guvenilirdir. Kimse cihazinizi bozup sucu size atmaz. Servis parasini sizden degil ureticiden almayi sever. Musteriden para almak zordur ama uretici firma tikir tikir oder o paralari. Bu nedenle buyuk ihtimal cihazda gercekten bir hassr vardir fakat bu kronik uretim hatasida olabilir onuda arastirin.
    cyberdanger bunu beğendi.

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    beat-cbf150-apache-cbf150-NC700-XMAX-DJANGO-ACTIVA
    canım ülkemde hakkını aramak yeldeğirmenlerine karşı mızrakla sadıran donkişotun durumuna düşmek gibi bir şey
    aç telefon ben hakkımı ararım de
    gazetelere yazarım de
    bütün internet sitelerinde forumlarda
    hakkımı ararım anlatırım de
    yine malınıza sahip çıkmazsanız
    duvarlara spreyle şikayetimi yazarım de
    harley is making love with davidson

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)