Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bir anlık sinir ve sonuçları

Motovento
    REKLAM ALANI

İzmirin bostanlı semtinde oturuyorum. Bir pazar sabahıydı kahvaltıdan henüz kalkmış sigaramı içmek için balkona çıkmıştım. Oturmuş sigaramı içerken evin hemen hemen 40-50 metre ilerisinde ki 4 yol ağzında bir gürültü. Bir supersport motosiklet ve sürücüsü yere düşmüş. Yanlış görmediysemde motorun bir grenajı kırılmış ve yerde duruyor. Bir araç ise motosikletin yanında 5 saniye durduktan sonra düşük hızda yolda seyir etmekle. Bahsettiğim araç olayın içindeki araç. Motosiklet sürücüsü kaskını cıkardığı gibi arabanın peşinden küfür ederek koşturmaya başladı. Aracın sağda durması ile birlikte motosiklet sürücüsü elindeki kask ile hiç tereddütsüz bir şekilde arabanın arka camına vurmasıyla aracın arka camı bir anda tuz buz oldu. Arabanın arkasında yaşlı bir teyze ve bir bebek olmasına rağmen hiç düşünmeden bu hareketi yaptı. Ardından sürücü kapısını açarak adamı aracın içinden çıkarttı. Fakat sürücü yaklaşık 60 yaşlarında biri olduğu için vurmaktan vazgeçti. Devamında ise arabaya tekmeler atarak olayı daha da büyümesine yol açtı. Çevredeki insanların araya girmesiyle birlikte motosiklet sürücüsü oradan uzaklaştırıldı. 2-3 dakika sonra polis arabasının gelmesiyle şahış karakola götürüldü. Olayın cıkma sebebi ise ara sokaktan cıkan motora araç yol vermeyince motosikletli kişi çarpmamak içni manevra yapınca yere düşmesi.

Motosikletlinin yaptığı davranış size nasıl yorumlandırılır ?
    Siz olsaydınız ne yapardınız ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motorcu hatalı bu durumda
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

kerem182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    znu 125
    bence ehliyetlere yaş sınırı getirilmeli. belirli bir yaşı geçen insanlar trafiğe çıkarılmamalı. yada örneğin 60 yaşından sonra her yıl yada 6 ayda bir doktor kontrolü altında refleksleri, olaylara tepki verme süreleri,görme ve duyma yetenekleri kontrol edilerek gerekli durumlarda ehliyetler iptal edilerek, trafiğe çıkmaları engellenmeli.
    samsam ve arca94 bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Öfke patlaması yaşamış.Öfke yönetimiyle ilgili bir eğitim almalı veya en azından birkaç kitap okumalı.Sebep?Böylesi öfke patlaması ve kriz anlarında tepkilerimizi kontrol edememek haklıyken haksız duruma düşmemize sebep oluyor.

Böyle bir olayı yaşamak istemem ancak motosikletle buna benzer durumlar yaşadım ve motosikletin direksiyonunu tutup derin nefes alıp sakinleşmeye çalıştım.İnşallah hiçbiriniz yaşamaz böylesi durumları.Allah göstermesin bıçak,silah olduğunda çok farklı sonuçlar ortaya çıkabiliyor.Taş bulup kafa yaranı bile var.
    Güzel Şale bunu beğendi.

brk194 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni bs 125-Yamaha R25
    adama şuan milyarlık masraf çıktı yapmaması gerekirdi ama bu bence baya etkili olmuştur bide yaşlı adamlar gerçekten çok tehlikeli yaya olsada sürücüde olsa gerçekten çok dengesiz hareket ediyolar insanın başını belaya sokcaklar

Olayın gelişme kısmını sonradan öğrendiğiniz için pek de sağlıklı bir yorum yapılması mümkün değil diye düşünüyorum, iki taraf da suçlu olabilir.
    Araç hatalıysa ben olsam ben de arabasına zarar verirdim. Benim motorumun grenajı 1000 lira mı?, 2000 liralık hasar vermeden gitmezdim oradan.
    Motor sürücüsü olarak ben hatalıysam ya yoluma bakardım, ya da gider özür dilerdim zarar verdiysem, o anki ruh halime bağlı sanırım bu

[Turan] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adı üstünde bir anlık sinir şimdi burdan rahat rahat yazması kolay o sinirle olmuyacak şey yok. Tabi yaptığına doğru demem imkansız yaşlı insanların olduğu araca tekme tokat girilirmi

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Ehliyete yaş sınırı gelirse trafikte kurallara uyan kimse kalmaz. kusura bakmayında. Kimin haddine insanlara yaşlısın kullanamazsın demek ?
    Hiç yaşlanmayacakmış gibi konuşmayın.

Kimse ara sokaktan çıkana yol vermek zorunda değil. Ama sokaktan çıkan EŞŞŞEEKKK gibi beklemek zorunda.

Birde ne kıymetli motorunuz var arakadaş. Gittin adamın arabasına vurdun adamda çekti sıktı kafana nolucak ? yada bekledi aldı seni altına hayatını mikti sonra trafik kazası diyip serbest bırakılıcak nasıl olsa.
    Ne artiz millet olmuşuz ya. Hayret şu kadar delikanlı var hiçmi biri denk gelmiyor .
    Hakikaten klavye icat oldu delikanlı çoğaldı.

Bukadar saf olacağınıza tutun raporunuzu gidin motorunuzu adam akıllı yaptırın. Daha mantıklı değilmi ???
    Olcay Avşar, serotizm, emrello ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yazıktır yav yaşlı başlı adama yapılır mı? Hiç yakıştıramadım

Tamam kızarsın kovalarsın ama ben olsam adamın arabasına zarar verip yumruklamam

Neticede bende yaşlanacağım. bir gün bende o yaşlarda bir pazar sabahı arabayla hanımı da alıp gezintiye çıkacağım ve benimde başıma gelebilir...

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    yaşlı amca motor görünce kaçar artık.

ysn17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoranTorro 100 - Mtr 125
    Kısaca şöyle
    '' Öfke ile kalkan ,zarar ile oturur''
    Bence yanlış üstelik araçta içerisinde bayan ve bebek var biraz daha sakin anlayışlı olsaydı daha iyi olurdu.
    Ancak araç sürücüsü de hatalı çünkü insanlık namına durup hal hatır sormalıydı...
    Kısaca olan bayan ve bebeğe olmuş.
    Bir ağaçtan binlerce kibrit çöpü olur, ama unutmayalım ki bir kibrit çöpünden de binlerce ağaç kül olur...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yok
    Ne göz varmış sendede evinin balkonundan uzaktaki adamın kaç yaşında olduğunu anlayabiliyosun Allah bizede böyle göz versin

Tropiksera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova 125 (2007) Yağı : 10w40 Kask : LS2
    bir anlık sinir buraya kadar getirir,bende yapabilirim mesela..
    Nefesime gücü bahşet mevlâ , bir kuç daha atsam olur evvel Allah.

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    Alıntı ardat35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzmirin bostanlı semtinde oturuyorum. Bir pazar sabahıydı kahvaltıdan henüz kalkmış sigaramı içmek için balkona çıkmıştım. Oturmuş sigaramı içerken evin hemen hemen 40-50 metre ilerisinde ki 4 yol ağzında bir gürültü. Bir supersport motosiklet ve sürücüsü yere düşmüş. Yanlış görmediysemde motorun bir grenajı kırılmış ve yerde duruyor. Bir araç ise motosikletin yanında 5 saniye durduktan sonra düşük hızda yolda seyir etmekle. Bahsettiğim araç olayın içindeki araç. Motosiklet sürücüsü kaskını cıkardığı gibi arabanın peşinden küfür ederek koşturmaya başladı. Aracın sağda durması ile birlikte motosiklet sürücüsü elindeki kask ile hiç tereddütsüz bir şekilde arabanın arka camına vurmasıyla aracın arka camı bir anda tuz buz oldu. Arabanın arkasında yaşlı bir teyze ve bir bebek olmasına rağmen hiç düşünmeden bu hareketi yaptı. Ardından sürücü kapısını açarak adamı aracın içinden çıkarttı. Fakat sürücü yaklaşık 60 yaşlarında biri olduğu için vurmaktan vazgeçti. Devamında ise arabaya tekmeler atarak olayı daha da büyümesine yol açtı. Çevredeki insanların araya girmesiyle birlikte motosiklet sürücüsü oradan uzaklaştırıldı. 2-3 dakika sonra polis arabasının gelmesiyle şahış karakola götürüldü. Olayın cıkma sebebi ise ara sokaktan cıkan motora araç yol vermeyince motosikletli kişi çarpmamak içni manevra yapınca yere düşmesi.

Motosikletlinin yaptığı davranış size nasıl yorumlandırılır ?
    Siz olsaydınız ne yapardınız ?
    Haklı olmak kadar hakkını doğru aramak da önemlidir.!
    eray_uluyazı bunu beğendi.
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

Alıntı Ezquero adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne göz varmış sendede evinin balkonundan uzaktaki adamın kaç yaşında olduğunu anlayabiliyosun Allah bizede böyle göz versin
    İyi okuduysan yazdığımı adamın adam aracın peşinden koşturdu diyorum. Olay tam evimin önünde gerçekleşti.

nedenamaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ne olursa olsunn eşinin yanında adama bu şekilde davranılmaazzz, hele bir de karşıdaki yaşlı insanlar ise hiiç ama hiiç yapılmazzz
    ayıp çok ayıp...
    bi empati yapın be ilerde birgün sizinde başınıza gelebileceğini, eşinizin yanında size şiddet uygulanacağını düşünün ve öyle hareket edin
    overcloud ve eray_uluyazı bunu beğendiler.
    Dur, dinle. Hep konuşursan hiç bir şey duyamazsın.
    http://www.inciswf.com/korkuttunpic.swf

psyche - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600
    Amcada çok vefalıymış eski kulağı kesiklerden herhal ufaktan sıvışalım hesabı,ben tam olarak aynını yapardım,kimse kusura bakmasın ne eşi ne kardeşi onlar yanındaysa kazaya sebebiyet verdiği adamın ölüp yaralanmama riskini ortadan kaldırmıyor ne olursa olsun durup yardım etse insan gibi özür dilese sıkıntı çıkmaz ama böyle ufaktan vuralım,kaçalım muhabbetinde insanın gözünü kan bürür o sinir harbiyle herşey mübah,peygamber değiliz hiçbirimiz de o sabır yok yada ben bu kadar geniş değilim,iş zorbalıkta değil amma lakin ki nabza göre şerbet verilir
    "Önü yoktan sonu boktan bu kuru davadan,
    utanır gayret-i güfranla cehennem de geçer. "

Psychedelic Gececi

platipus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İKİ TEKER OLSUN DA
    olayı görmeden yorum yapıyoruz ama, eğer yaşlı adam kaçıyorsa muhtemelen haksızdır. hele de motorcuyu yerde bırakıp kaçıyorsa kusura bakmasın sonuçlarına katlanacak.önce arkadakileri kendi düşünecekti. haklı olsaydı zaten eminim motorcudan çok o sinirlenir, belki de durur yanındaki garibanlardan da iyice güç alır bağırır çağırırdı.
    bu arada ne demek kaçmak ya? bu insanlık mıdır? karşısındaki motordan düşmüş kim bilir ne olabilirdi? bence önce insanlık sonra yaşa başa hürmet.

Hakanİnan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Allah kerim :)
    Büyüklere karşı susmak icap eder
    Babama aynı hareketi yapacaklar ha ?
    Taş üstünde taş, gövde üstünde baş koymam

( Motorcu hatalı ama kaza anı sinirler boşalmış olabilir, her daim sakin olmak lazım )
    Nezaketi zayıflık sanma, suskun olduğuma aldanma. Dizüstünde durduğumuz içindir, sebebim olup ayağa kaldırma.

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Arkadaşlar ufak bir detayı atlamışsınız çoğunuz motosikletli şahısa kıza bilirsiniz ama
    Otomobil sürücüsü hiç bir şey olmamış gibi düşük hızda bildiğimiz kaçmış hemde 40,50 metre öteden arkadaşın evinin oraya kadar o motosikeltli gelip camı kırmasa belkide kaçıp gidecekdi ki büyük ihtimal öle yapacakdı
    ya bu arkadaşlar motosikletinden düşüp ölseydi ne olacaktı peki
    bence pekde kızmamak lazım o arkadaşa hatta yaşına hürmeten el kaldırmamış
    Allah korusun bizimde başımıza gelse bizde aynı şeyleri yapabilirdik
    Sado

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)