Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Türkçe katlediliyor...Türkçeyi koruma kanunu çıksın..Bakın şu ilana..YAZIKKKK!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    dkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha r6 mavi istyor:)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    knntpl33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawa. er5-- gsf600s bandit
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "dahamı" yerine "daha mı" yazmanız gerekirdi.

Ayrıca konuyu açan şahsın yazdığı gibi "YAZIKKKK" şeklinde bir yazmı da Türkçe'de ilk defa görüyorum. İlginç.
    evet aralık koymamışım.
    tembellik kendimizde. hep konuşma dili ile yazmaya çalışıyoruz.

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Egzos
    Egzost
    Egsoz
    Egsozt
    Ekzos
    Ekzost
    Herkez
    Herkes
    Makine
    Makina
    .....
    .....
    '' Baki kalan bu kubbede bir hoş sada imiş ''

endrucu52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    selamınaleyküm arkadaşlar sizler beni güldürdünüz allah cc de sizi güldürsün amin yanlışım varsa kusuruma bakmayın lütfen....
    SEN BENİM YAŞADIKLARIMI HAYAL BİLE EDEMEZSİN

serotizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Softail FXSTBI
    Sahibinden'de ilan onaylayan arkadaşların otomobil, motosiklet, cep telefonu vs. bilgisi olduğunu düşünmeyin
    İlanların kontrolü sadece uygun olup olmadığını ölçmekle kısıtlıdır.
    İlan içeriğinde kapora isteniyor mu, dolandırıcı olma ihtimali var mı, doğru kategoride açılmış mı, yasaklı bir ürün mü gibi kriterlerde kontrol yapılır. Burada sanırım beklentiler farklı.
    Yaklaşık 100 kişilik bir ekibin günde 50binden fazla ilanı başka türlü kontrol etmesi mümkün değildir. Her konuda o kadar bilgisi olan insan zaten o işi yapmaz.
    Tabii dil bilgisi kontrolü de yapılamaz. Yapılsa çoğu ilanın onaylanmaması gerekir.
    Ama ilanları şikayet edip, sorunun ne olduğunu açıkça belirtirseniz emin olun eleştiriniz geç de olsa dikkate alınır.
    Kriterleri yanlış, eksik, saçma olan ilanlardaki ürünler zaten talep görmez.

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı serotizm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sahibinden'de ilan onaylayan arkadaşların otomobil, motosiklet, cep telefonu vs. bilgisi olduğunu düşünmeyin
    İlanların kontrolü sadece uygun olup olmadığını ölçmekle kısıtlıdır.
    İlan içeriğinde kapora isteniyor mu, dolandırıcı olma ihtimali var mı, doğru kategoride açılmış mı, yasaklı bir ürün mü gibi kriterlerde kontrol yapılır. Burada sanırım beklentiler farklı.
    Yaklaşık 100 kişilik bir ekibin günde 50binden fazla ilanı başka türlü kontrol etmesi mümkün değildir. Her konuda o kadar bilgisi olan insan zaten o işi yapmaz.
    Tabii dil bilgisi kontrolü de yapılamaz. Yapılsa çoğu ilanın onaylanmaması gerekir.
    Ama ilanları şikayet edip, sorunun ne olduğunu açıkça belirtirseniz emin olun eleştiriniz geç de olsa dikkate alınır.
    Kriterleri yanlış, eksik, saçma olan ilanlardaki ürünler zaten talep görmez.
    Sahibinden sitesiyle bir alakan olduğu belli, hazır yakalamışken bende içimdekileri yazayım!

İlanları kontrol eden arkadaşların belki motosiklet, cep telefonu bilgisi olmayabilir fakat kesinlikle otomobil bilgisi olması gerekiyor. O kadar yanlış kategorilerde ilanlar açılıyor ki kontrol edenin biraz bilgisi olsa belki onaylanmayacak. Özellikle 3 kapı-5 kapı, hatchback-sedan olayına dikkat edilse bayağı düzelme sağlanır. Marka-modelle alakasız ilanlara değinmeyeyim bile, binlercesi var! Geçen bir akvaryum ilanı verdim, yanında balıklarıyla birlikte satıyordum. Sonra aklıma sıvı gübreler geldi, onları da ilana kattım ve fiyatın içinde diye belirttim. İlan onaylanmadı! Sebep olarak "bir ilanda birçok ürün satılamaması" belirtildi. Eh be kardeşim ben ilanda bunların hepsi fiyatın içinde diye belirtmişim ama. Güldüm, geçtim uğraşamadım. Fakat bazen şikayet ediyorum ilanları. O yüz kişi bence çok ehil veya özenli değil! 1 çalışana günlük onay için 500 ilan düşüyorsa çok iyi. Nasıl bir sistemleri var bilemiyorum fakat eğer şikayet gelen ilanların kimler tarafından onaylandığı görülebiliyorsa, elemanları yönlendirmek uyarmak vs. mümkün olabilir.

Konu başlığıyla alakalı olarakta, Türkçe katı dilbilgisi kurallarını geçtik, argo yazılar bile onaylanmasa ilanlar daha okunur olur.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Güzel Şale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eğitim bir süreçtir. Hele eğitimin öznesi insansa hemencecik değişim beklemek hata olur. Bu yüzden bir şeyleri değiştirmek istiyorsak ısrarla üzerinde durmamızda yarar var. Sabırlı olmalıyız.
    Nokta kadar menfaat için virgül kadar eğilme...

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı feliçita adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkçe katlediliyor...Türkçeyi koruma kanunu çıksın..Bakın şu ilana..YAZIKKKK!!!
    Yorumsuz bir ilan daha sahibinden...Türkiyenin en büyük ilan sitesi diyorlar,ama güzel dilimizin katledilmesine göz yumuyorlar..sahibinden .com'un moderatörleri uyuyun.. http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...81384470/detay

Türkçe katlediliyor...Türkçeyi koruma kanunu çıksın... Bakın şu ilana...Yazık!
    Yorumsuz bir ilan daha sahibinden...Türkiye'nin en büyük ilan sitesi diyorlar, ama güzel dilimizin katledilmesine göz yumuyorlar... sahibinden .com'un moderatörleri uyuyun... http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...81384470/detay

Türkçede yan yana iki nokta kullanımı yoktur, yan yana üç ünlem işareti de kullanamazsınız. Aynı zamanda 4 sessiz harfin yine yan yana gelmesi imkansızdır.
    Motosikletli Kaplumbağa...

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    tüm türkiye'ye ders vermek zor arkadaşlar.napçez? İdare etçez gari.

Kask takmayanlarla Türkçe'yi doğru kullanmayanlar aynı kişiler.
    BIYIKLI bunu beğendi.

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Tekir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kask takmayanlarla Türkçe'yi doğru kullanmayanlar aynı kişiler.
    Muhtemelen, en azından tembellikleri-cahillikleri benziyor.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

bence en başarılı ilan bu:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...81283087/detay

"arkaşlar motor bınmıcehım daha oyuzde herşeyı ıle vercem kask 150 tl mon yahmurlu ıle bırlıkde 250 tl eldıven 40 tl on fırn dıks kılıtı 150 tl mıtor kılıdı 100 tl motor olduhu yerde bırkere duşdu sadece ufak cızıkler oluşdu başka dehışen veye boya yokdur servıs bakılıdır deherınde bır arcla takas olr veya uste parvercehım arcla"

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    inad ettim bu başlığa yorum yazmayacam
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

dweios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Burada forumdakileri düzeltmekle başlasak sahibinden.com'a laf atacağımız yere. Adam herkeze selam diye başlık açıyor.
    Tekir bunu beğendi.

emocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Her ortamda doğru ve düzgün Türkçe kullanmak sizi sadece kıl ve gıcık bir insan yapar.
    Şahsi fikrim, Türkçeyi heryerde spiker gibi konuşmak ve yazmanın yersiz olduğu.
    Asıl sorun hatalı yazan kişinin bunun doğrusunu bilip bilmediğidir.
    Bilmiyorsa bu ciddi bir eğitim ve cehalet sorunudur.
    Ne yazık ki Türkiye'de insanlar doğrusunu bilmedikleri için hatalı yazıyorlar.
    Yoksa forumlarda imla kurallarına uyulmamış, sessiz harfler yanyana gelmiş, absürt veya yabancı kelimeler kullanılmış, bunlar kötü değil tam tersi ortamı eğlencelileştiren ,renklendiren güzel şeyler.
    Kapişşş ?

serotizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Softail FXSTBI
    Alıntı BIYIKLI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sahibinden sitesiyle bir alakan olduğu belli, hazır yakalamışken bende içimdekileri yazayım!

İlanları kontrol eden arkadaşların belki motosiklet, cep telefonu bilgisi olmayabilir fakat kesinlikle otomobil bilgisi olması gerekiyor. O kadar yanlış kategorilerde ilanlar açılıyor ki kontrol edenin biraz bilgisi olsa belki onaylanmayacak. Özellikle 3 kapı-5 kapı, hatchback-sedan olayına dikkat edilse bayağı düzelme sağlanır. Marka-modelle alakasız ilanlara değinmeyeyim bile, binlercesi var! Geçen bir akvaryum ilanı verdim, yanında balıklarıyla birlikte satıyordum. Sonra aklıma sıvı gübreler geldi, onları da ilana kattım ve fiyatın içinde diye belirttim. İlan onaylanmadı! Sebep olarak "bir ilanda birçok ürün satılamaması" belirtildi. Eh be kardeşim ben ilanda bunların hepsi fiyatın içinde diye belirtmişim ama. Güldüm, geçtim uğraşamadım. Fakat bazen şikayet ediyorum ilanları. O yüz kişi bence çok ehil veya özenli değil! 1 çalışana günlük onay için 500 ilan düşüyorsa çok iyi. Nasıl bir sistemleri var bilemiyorum fakat eğer şikayet gelen ilanların kimler tarafından onaylandığı görülebiliyorsa, elemanları yönlendirmek uyarmak vs. mümkün olabilir.

Konu başlığıyla alakalı olarakta, Türkçe katı dilbilgisi kurallarını geçtik, argo yazılar bile onaylanmasa ilanlar daha okunur olur.
    Sahibinden.com ile şu anda bir alakam yok. Ama 3 yıl teknik bölümde çalıştım.
    Bu söylediğiniz sadece otomobil için değil emlak ilanları için de geçerli. O yüzden bu konulardan anlayan kişileri istihdam etmek gerekir ki bu da operasyon giderlerini ciddi oranda arttırır.
    Argo konusunda katılıyorum. Daha dikkatli onaylanması gerekir. Ama malesef gözden çok kaçırıyorlar.
    Yine de benzer siteler göre ilanlar daha kaliteli ve içeriği daha iyi.
    Eğer ilan vermek çok küçük de olsa ücretli olsaydı onay için daha fazla kaynak ayırılabilirdi belki.
    Bu arada onaylanan ilanların kimin tarafından onaylandığı görülebiliyor. Hatta gelen şikayetler üzerine, yanlış onay oranı çıkartılıp ona göre onaylayanın performansı belirleniyor.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    buradaki duyarlı bir kardeşimiz olaya dikkat çekmek istemiş
    en azından sizde ilan verebilirsiniz bir gün sahibindende yapılan bir yanlışlık var demek istemiş
    bunu masaya yatırıp tartışmak lazımken millet dahasına konuyu açan arkadaşa yüklenmiş.
    evet biz türküz biz milletcek değişmeyiz baba
    dilekçe yazarken bile biyerlerde hazır şablon ararız
    Mustafa Kemal Atatürk

Alıntı Güzel Şale adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türk Dil Kurumu dilimizde karşılığı olmayan bu kelimelere karşılık gelen yeni kelimeler üretebilir. Bilgisayar bu anlamda çok başarılı bir kelimedir. Seksenli yıllarda kompitür diyordu herkes hatta televizyonda bile. TDK çok başarılı bir çalışma ile bilgisayar kelimesini üretti. Kask yerine miğfer deniliyordu.
    TDK tamam üretebiliyor ama bazıları çok kullanışsız...bir kelimenin günlük dile yerleşebilmesi için kolay telaffuz edilebilir ve başka anlam çağrıştırma
    oranının çok düşük olması gerekir...TDK nın bazı örnekleri...disc=tekerlek...discjokey=tekerlekçala rcı...şimdi bunları kim kullanır...
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkçede yan yana iki nokta kullanımı yoktur, yan yana üç ünlem işareti de kullanamazsınız. Aynı zamanda 4 sessiz harfin yine yan yana gelmesi imkansızdır.
    zonguldak büyük harfle yazılı velhasıl...afyon,kartal,bostancı,izmir vs vs...şimdide edebiyat öğretmenliğimi taslıyorsunuz...3 noktayı bende
    kullanıyorum...bilgisayar insanın gözünü yoruyor...daha kolay okunacağını düşündüğüm için kullanıyorum ve kullanacağım sizce bir mahsuru yoksa tabii...

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    bende birşey sanmıştım . boşa zaman kaybı.

dweios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    zaman kaybı diyen arkadasın gündelik hayatındaki olay akışını çok merak ettim

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)