Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ARAÇ DEĞER KAYBI !!

Motovento
    REKLAM ALANI

ARAÇ DEĞER KAYBI

Araç değer kaybı, kaza sebebiyle onarım gören araçların ikinci el piyasa değerlerinde meydana gelen maddi kaybı ifade eder.

Aracınız kazada herhangi bir hasar görmüşse tamamen ve en düzgün şekilde tamir edilmiş olsa dahi aracınızda değer kaybı oluşur. Bu konuda dikkat edilmesi gereken husus hasar gören bölgenin hiç onarım görmemiş ya da benzer nitelikte bir onarım görmemiş olmasıdır.

Örnek olarak; daha önce başka bir kaza sebebiyle boyanan bir parçanın daha sonra başka bir kaza sebebiyle tekrar boyanması değer kaybına sebep olmazken; bu parçanın değiştirilmiş olması ülkemiz koşullarında araç değer kaybına sebep olacaktır.

araç değer kaybı nasıl hesaplanır?

Araç değer kaybı hesaplamasında aracın;

* Hasar geçmişi ve niteliği

* Kilometresi

* Marka ve model bilgisi

* Üretim yılı

* Pazar değeri

Ve bunlar gibi bir çok faktör dikkate alınarak değerleme yapılır.

Bilginize..
    mehmetenis ve keremkrmn bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    kawasaki z750 2008
    Araç değer kaybını karşi tarafın sigortası mi yoksa karşi tarafın bizzat kendisi mi karşılıyor?

Karşı tarafın sigortası ödüyor.
    Kişi ile işimiz yok direk olarak sigorta şirketi değer kaybını ödüyor.
    Burada sıkıntı sadece şu geriye dönük 2 yılı kapsıyor.

Motosikleti
    kawasaki z750 2008
    Mesela ben 2 hafta oncesine kadar kaza yaptım ve karşi taraf suçlu yüzde yüz.Araç serviste eksper vesaire gelmiş bakmış.Ben şimdi deger kaybı talebinde bulunabiliyormuyum sigortadan ?geriye dönük deyince anlayamadım

Evet değer kaybında bulunabilirsiniz.
    Geriye dönükteki mantık şu.
    Örneğin siz 2 yıl önce bir trafik kazası yaptınız.
    Bunun içinde başvuru yapabilirsiniz.
    Diğer olayı biraz daha açıklık getireyim.
    Örneğin : Siz bir kaza yaptınız karşı taraf %100 suçlu bulundu.
    Sizin aracınız yapıldı ve kullanmaya başladınız.
    Fakat bu kazadan önce aracınız : 22 TL idi bu kaza sonrasında değişen v.s. olduğu için 20 TL oldu.
    İşte bu durumda benim aracım değer kaybetti diye başvuru yapabilirsiniz.
    Bizler de bu hizmeti veriyoruz ekspertiz yaptırıp.
    Dilerseniz siz dilerseniz biz de yapabiliriz. : 0 533 659 36 33 Nihat bey ile görüşebilirsiniz.
    Güney bey yönlendirdi derseniz yardımcı olacaktır.
    Kazasız belasız günler.

Motosikleti
    kawasaki z750 2008
    Teşekkür ederim.Henüz aracım yapım aşamasında.Kendim halledemezsem mutlaka arayacağım.

evilded - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Delight
    arkadaş reklam yapmaya siteye üye olmuş.

evilded,
    Ben şurada verdiğim bilgi de kimsenin özeline mesaj atıpta gelin ben halledeyim şöyle yapalım böyle yapalım demedim.
    Hatta şu anda bilgi verdiğim arkadaşı bile benim işimi gören adama yönlendirdim.
    Bilip bilmeden ortaya bir laf atmak hoş değil he ben bunu zaten biliyorum daha önce de bu konuda bir şey paylaştım ve bu işten para kazanıyorum diyorsan hemen konumu admin arkadaşlara bildireyim silsinler.
    Avukat olduğun bilgilerinde paylaşmışsın ama artı bir bilgi paylaşmak yerine reklam yapmaya gelmiş demişsin, üzdün beni ne diyim.

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    Alıntı Unident adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ARAÇ DEĞER KAYBI

Araç değer kaybı, kaza sebebiyle onarım gören araçların ikinci el piyasa değerlerinde meydana gelen maddi kaybı ifade eder.

Aracınız kazada herhangi bir hasar görmüşse tamamen ve en düzgün şekilde tamir edilmiş olsa dahi aracınızda değer kaybı oluşur. Bu konuda dikkat edilmesi gereken husus hasar gören bölgenin hiç onarım görmemiş ya da benzer nitelikte bir onarım görmemiş olmasıdır.

Örnek olarak; daha önce başka bir kaza sebebiyle boyanan bir parçanın daha sonra başka bir kaza sebebiyle tekrar boyanması değer kaybına sebep olmazken; bu parçanın değiştirilmiş olması ülkemiz koşullarında araç değer kaybına sebep olacaktır.

Araç değer kaybı hesaplamasında aracın;

* Hasar geçmişi ve niteliği

* Kilometresi

* Marka ve model bilgisi

* Üretim yılı

* Pazar değeri

Ve bunlar gibi bir çok faktör dikkate alınarak değerleme yapılır.

Bilginize..
    bende kaza yaptım şasi falan dahil bi çok parça hasar gördü bunlar orjinal yedek parçalar ile değiştirilecek böyle bi durumda yinede değer kaybında bulunabilir miyim ? bulunursam sonuç alabilir miyim.Karşı tarafın sigortası %75 ini ödemişti hasarımın

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı evilded adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaş reklam yapmaya siteye üye olmuş.
    5 yıl sonra motor alacağım şu lastikleri takacağım diyenlerden daha iyi en azından bilgi veriyor.

evilded - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Delight
    Alıntı Unident adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evilded,
    Ben şurada verdiğim bilgi de kimsenin özeline mesaj atıpta gelin ben halledeyim şöyle yapalım böyle yapalım demedim.
    Hatta şu anda bilgi verdiğim arkadaşı bile benim işimi gören adama yönlendirdim.
    Bilip bilmeden ortaya bir laf atmak hoş değil he ben bunu zaten biliyorum daha önce de bu konuda bir şey paylaştım ve bu işten para kazanıyorum diyorsan hemen konumu admin arkadaşlara bildireyim silsinler.
    Avukat olduğun bilgilerinde paylaşmışsın ama artı bir bilgi paylaşmak yerine reklam yapmaya gelmiş demişsin, üzdün beni ne diyim.
    Ortada bir kişinin hak ve menfaatleri gözetilecek ve işlem yapılacaksa bu işi en iyi bilen avukatlar yapmalıdır. Kaldı ki bu kanunla da belirtilmiştir. Hak kaybına mahal vermemek için her vatandaş, kanundan doğan hakkını avukatı aracılığıyla aramalıdır.
    Sonuçta bu forumun amacı motosiklet kullanıcıları arasında bilgi paylaşımı, bir arkadaşımızı yönlendirecek isek işinin ehli avukata yönlendiririz aracı kuruma değil.

Saygılar
    Saygılar,

Ben aracı kuruma yönlendirelim demiyorum ki.
    Bilgi geçiyorum, anlaşılmayan durumlarda bu forum üzerindende tamamiyle anlatırım hemde hiç bir AVUKATA gerek kalmadan.
    Gerçi tepkinizi de çok iyi anlıyorum, profilinizde avukat yazıyor normaldir.

Kazasız belasız günler..

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:26 ----------

Sonuç alabilirsin diye düşünüyorum hocam.
    Öncelikle, güzel bir şekilde rapor çıkarttırman gerekiyor.
    Yani aracının değer kaybettiği bölgeleri raporlatman gerekiyor.
    Daha sonrasında, ilgili trafik sigortana başvurunu yaparak gerekli bilgi dönebilirler.
    Zaten başvuru yaptıktan sonra, sana bir dosya numarası verecekler, bu dosya numarasından da online olarak sorgulayabileceksin.
    Gene de kafana takılan bir durum olursa yardımcı olmaya çalışırım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)