Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

İstanbul Maçka Kaza

Motovento
    REKLAM ALANI
    vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Büyük geçmiş olsun xcom kardeş.

Yaz geldi, yine bu "yoldaki su" yüzünden kazalar başladı.

Hava 30 derece, gidiyorsun bir bakıyorsun yolun orta yeri 20 metre boyunca sırılsıklam. Neden?

Ya dananın biri dükkanın önünü yıkıcam diye yolu da yıkamış "toz kalkmasın" diye.

Ya belediye sulama yapıcam diye yolu da sulamış.

Ya boru patlamış kimse ilgilenmemiş vs. vs.

Sen düşmüşsün, yaralanmışsın, motorun harap olmuş kimin umurunda....

Saygılarımla.
    Tecrübe, limitlerini bilmektir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    xcom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750s
    Alıntı 68charger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun çok şükür sana bir şey olmamış. Elbette burada birinci kusur yol yani Kara yolları ya da İBB si!

Ancak aklında bulunsun mümkün mertebe her virajı ( eğer karşı trafik yoksa) dıştan al. Hem görüş açısı daha fazla hem virajı keserek daha güvenli dönersin

Burada aydınlık ve kuru olan yer virajın dışı

Tekrar çok geçmiş olsun!

Hocam çok teşekkür ederim.. Genelde açıktan alırım yalnız o yolun tepesinde gece kulübü var oradan eğlenip çıkan lüks araçlar soldan o kadar hızlı gidiyorlar ki sormayın.. Bende de hata var içten girme yüzünden.. Birde gece çekimi ile çektiğim için aydınlık gözüküyor yoksa çıplak gözle bildiğiniz zifiri karanlık..

Diğer mesajlar için herkese tekrardan teşekkür ederim.. Sağolun..

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Emre çok geçmiş olsun tekrar. Keşke arasaydım seni gece uyuyorsundur diye vazgeçmistim. Sonuna kadar git, bu sorumsuzluk daha ağır sonuçlara da neden olabilirdi. İyi tepki verip kurtarmissin kendini. Acaba irc lastik yerine başka bir lastik olsa tutunabilir miydi acaba ? Bu tuzaktan düşmeden çıkmak nasıl mümkün olabilir düşünemiyorum .

SizofrenMacaPapazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmw 1974 R60 , AS 200 GY
    Çok geçmiş olsun , bende esenyurtta park halindeki aracın birden yola atlamasıyla düştüm bi de kaçtı şerefsiz hızım da seninle aynıydı ve mont kask ekipman görevini yaptı çok şükür

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    kupkuru görünen yolda aniden o ıslaklık, olacak iş değil, burası İstanbul işte, Allah kahretsin mi diyelim ne diyelim ...
    abeciMotoru bunu beğendi.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    duble yollar yapan dingile söyleyin de şehir içinde neler oluyo bi göz atsın.
    Mr.K, Selcuk89 ve enüst bunu beğendiler.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

mahalle muhtarının görevlerinden biridir, çatlak, su birikintisi vs olan alanları belediyeye bildirmek.
    hatta zaman zaman belediye muhtardan ister, veya çözüm merkezine siz de iletebilirsiniz,
    yani muhtarı dahi bilgilendirseniz bu iş halledilir.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kendisinde gündüz çektiği fotoğraflar da var. Görseniz şok olursunuz akşam çok belli olmamış ama bildiğiniz asfalt ortasından dere akıyor.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    çok geçmş olsun.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

polemos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS (2013)
    Geçmiş olsun. Halıcıoğlu - Kağıthane arasında dikkatli olun. Refüj sulaması yüzünden birden suya giriyorsunuz. Yol virajlı.

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Geçmiş olsun

SolidSnake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dostum her ne kadar belediye de suç olsa da sende zifiri karanlıkta 50 kilometre hızla gitme o zaman. boynunun kırılıp öleceğin kadar sert sürükleniyorsan gittiğin yere göre hız yap.

geçmiş olsun, umarım tekrarı olmaz.

Motosikleti
    Honda Nc 750s
    [/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

Konuyu tekrar hortlatıyorum.. Gündüz fotoğrafları ekledim ayrıca çektiğim videoyu cd ye aktardım..Beşiktaş kaymakamlığına dilekçe verdim..Dava süreci ile uğraşmak istemediğimi tazminat değilde sadece hasar yüzünden oluşan masrafın tarafıma ödenmesini talep ettim ama gelen cevap hem geç geldi uzun süre onu bekledim hemde işlerimden ötürü gecikti.. Vakit ayırıp halledemedim işte yanıt..
    [IMG][/IMG]

Şimdi avukat arkadaşlar var ise yardım istiyorum.. Yarın adliyeye gideceğim.. Kimisi trafik sulh ceza mahkemesine git kimisi idari mahkeme bazıları da hasar 860 tl yi geçtiği için tüketici Mahkemesine git diyor hangi yolu izlemem lazım yardımcı olursanız çok sevinirim.. Teşekkürler..
    bilginozi bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Hakkınızı aramanıza sevindim. Bugün sizin hasarınızı karşılatacağınız bu başvuru, belki de başka birinin hayatının kurtulmasına vesile olabilir.

Motosikleti
    bmw 1974 R60 , AS 200 GY
    istanbulun heryerinde karşıma çıkan bir durum ama çiçekleri sulamak için kurdukları fıskiyeler daha tehlikeli
    daha bugün levent te arabanın camından atlayıp yüzümü yıkadı motorlar da haramidere Torium un önünde komple yolu yıkayan fıskiye kaskımdan botuma bi güzel yıkadı beni açık söyleyeyim kaza yaşamış olman üzücü fakat fotoğraflar çokta şaşırtıcı gelmedi bana

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    öncelikle geçmiş olsun birader...işyerim akaretlerde ve o yolu hergün kullanırım.konunun açıldığı tarihe bakıyorum haziran ın ilk haftası o çukurdan 1-2 sefer sıyırmışlığım vardır, hatta kesin birimizi incitir kazaya sebebiyet verir diyede söylenmiştim sövmüştüm vs.şom ağızlık etmişim meğerse!! geçtiğimiz ay içinde kapandı o çukur üstü dolduruldu.

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    oncelikle buyuk gecmis olsun.
    Allah beterinden korusun, en buyuk kazan bu olur insallah.

kaymakamligin yazisini gorunce;
    burokrasi ile mucadelende sabirlar ve basarilar dilerim.

klasik bir burokrasi "yansitma" yazisi olmus.
    hep yaptiklari sekilde gorevi baska bir yere atmislar.
    “hukuki mahiyet”…..”adli basvuru yollari”,…vb ile burokrasiye mahsus sekilde
    baska bir kurumun adini direkt vermeden seni baslarindan savmislar.
    mahkemeye gideceksin, hangi mahkeme? nerede? nasil?
    avukat tutacaksin=para…

belediye …
    emniyet…
    trafik…
    il-ilce cevre mudurlugu….
    vs..vs…
    biz yapmadik, gormedik, duymadik…
    benim sorumlulugumda degil diyecek

mahkeme ben anlamam diyecek..
    universiteden ordan burdan bilirkisi isteyecek..
    eger paran, sabrin, sinirlerin yeterse…
    2-3 yil sonra mahkeme sonucundan bizi de haberdar et…

esas bundan sonrasi icin sana gecmis olsun, Allah sabirlar versin derim ben…
    SizofrenMacaPapazi bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Nc 750s
    @bilginozi; teşekkür ederim..
    @sizofrenmaçapapazı; hocam haklısınız o fıskiyelerde fena bi stoper koyacaklar çok basit aslında ama işte.... Şaşırtıcı gelmemesi daha kötü zaten.. Alışmışız..
    @srhtsglm; teşekkür ederim demek benim dilekçeden sonra kapandı inceleme olursa yolda birşey yok desinler diye
    @tekneci; abi çok teşekkür ederim.. Çok umudum yok ama en azından insanların hakkını aradığını bilsinler ki biraz dikkatli olup işlerini düzgün yapsınlar.. Ne kadar süreceği umrumda değil sadece bir tepki benimki belki başka yeri düzgün yaparlar diye bir ihtimal..
    SizofrenMacaPapazi bunu beğendi.

Motosikleti
    bmw 1974 R60 , AS 200 GY
    Alıntı xcom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @bilginozi; teşekkür ederim..
    @sizofrenmaçapapazı; hocam haklısınız o fıskiyelerde fena bi stoper koyacaklar çok basit aslında ama işte.... Şaşırtıcı gelmemesi daha kötü zaten.. Alışmışız..
    @srhtsglm; teşekkür ederim demek benim dilekçeden sonra kapandı inceleme olursa yolda birşey yok desinler diye
    @tekneci; abi çok teşekkür ederim.. Çok umudum yok ama en azından insanların hakkını aradığını bilsinler ki biraz dikkatli olup işlerini düzgün yapsınlar.. Ne kadar süreceği umrumda değil sadece bir tepki benimki belki başka yeri düzgün yaparlar diye bir ihtimal..
    aynen alışıyoruz sürekli insanlık dışı yaşamaya daha ağırını görünce diğeri normalleşiyor ama hep daha kötüsüyle alıştırıyorlar o kötü
    Faruk YAVUZ

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    bahsettiğin yer sanırım swiss otelden aşağı inerken olan sağ viraj olsa gerek

senelerdir ne zaman geçsem orada hep su oluyor nedense
    geçmiş olsun tekrardan

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)